Síla srdce je skutečný příběh britského reportéra Daniela Pearla, který byl 23. ledna 2002 unesen islamistickými teroristy v jižním Pákistánu a o měsíc později popraven. Celý svět byl šokován brutálním činem a nikdo si neuměl představit utrpení v té době šest měsíců těhotné Mariane, která do poslední chvíle věřila, že se Daniel vrátí. Příběh zachycuje celý měsíc, kdy byl Daniel nezvěstný, vyjednávání o jeho propuštění a je protkán vzpomínkami na jejich společný život. Jak může terorismus bolestně zasáhnout do života naprosto nevinnných lidí a změnit jej navždy. (oficiální text distributora)

E lan

Podprůměrné a nudné zpodobnění skutečného únosu amerického novináře. Angelina je ve své roli přímo katastrofální, tak stojí za vidění jen rekapitulace skutečných událostí... ()

Lichty

Winterbottom natočil svižné novinářské drama, které ve své vážnosti utápí paradoxně nepřesvědčivý výkon Angeliny Jolie. Děj je slušně vygradován, scénář dle skutečné události nabízí dostatečně silnou látku a dusnou atmosféru podporuje melodická hudba. Upozorňuji však, že o jednu hvězdičku vás může připravit znalost pět let starých událostí, o kterých jsem před filmem věděl jen povrchně a konec pro mě tedy byl od začátku velkou neznámou. Pokud si ovšem na případ Daniel Pearla z novin pamatujete, pravděpodobně vám Síla Srdce během stovky minut nic nedá. Jen si uděláte obrázek o tom, jak vypadá Angelina s načesanými vlasy a bez zbytečné tuny make-upu. ()

Talina

Poslední dobou na co natrefím, to je slabé.Jo, terorismus je hnus a jo nechtěla bych být Marianne a je mi jí líto, ale asi bych to musela zažít abych sní úplně soucítila (ne že bych to zažít chtěla..).Pro mě prostě slabý film, nedalo mi to nic (což od filmu očekávám). ()

hazdrova

Angelinin prízvuk sa mi páčil a užívala som si ho počas celého filmu. Konečná scéna No,no,no,no,no,no,no - bola vrcholom filmu. 3,3 ()

jojoping

Michael Winterbottom natočil predchádzajúci film The Road to Guantanamo (2006) ako dokumentárny, je to príbeh štyroch mladých muslimov a dej je situovaný do Karáčí a Afganistanu. Aj Síla srdce je natáčaný v dokumentaristickom štýle a odohráva sa v Karáčí. Ak k tomuto filmu pristúpite ako k dokumentárnemu, nie je mu čo vytknúť. Dopravné zápchy, špinavé zákutia a množstvo fúzatých mužov v kaftanoch. Scénar je fajn, réžia je fajn, hudba je fajn ... ale ako celovečerný film to až tak úplne nefunguje. Odhliadnúc od "hereckého" výkonu Angeliny Jolie a absencie feelingu, si myslím, že tento film by si mal pozrieť každý. A Mighty Heart bol určite nakrúcený s tým, že zaboduje u akademikov a získa nejakého Oscara. Ja si myslím, že nejaká pozlátená soška sa k tvorcom dostane. ()

čolek

Ne všechny filmy mohou být akční ala Bournsův mýtus, tak to prostě je. Tento film umožňuje náhled do naprosto cizího prostředí pákistánského Karáčí, do moderních postupů vyšetřování pákistánské policie, třebaže nám jej podává z amerického pohledu. Většinu času zabírá poctivá práce vyšetřovatelů včetně jejich někdy brutálních metod, ale právě taková jejich práce opravdu je, i když ne každého to musí bavit sledovat. Pravda je že Angelina do filmu tak trochu nezapadá, ale co mi vadilo nejvíce, bylo idealizování její postavy a jejího manžela. Když už se snažil být snímek tak realistický, potom by neuškodily realitické i tyto dvě postavy, pak to totiž nějak nefunguje. I když co já vím, neznám je, třeba prostě takoví světci opravdu byli... ()

Marťulka

Tento film by mohl být skvělý, kdyby.... Ho natočil někdo jiný, kdyby do hlavni role obsadili někoho jiného. Angelinu mám celkem ráda, ale jako truchlící manželka neobsatála. ()

Miloško

Tento unos novinára si pametám s tlače a TV,film je taká filmová rekonštrukcia tohto hrozostrašného prípadu.Výkon A.Jolie bol podla mňa hodný aspoň Oscarovej nominácie.Scénu,ked sa Marianne dozvedela,že jej muža naozaj zavraždili zahrala Jolie neskutočne emocionálne. Prostredie Karáčí,ma úplne vtiahlo do deja,toto sa režisérovi podarilo.Škoda ,že vela ludí to asi nepochopilo,a zarážajú ma také slabé hodnotenia. ()

Orhalmi

Spíše dokumentární film, kterému nepomohla ani Angelina. Nebýt známého příběhu dal bych jen jednu hvězdičku. ()

Riverin

Na únos Daniela Pearla sa pamätám a tak som čakala že film bude podaný trochu iným spôsobom. Film je príliš nezáživný a nudný, a pokiaľ má Angelina na hlave ten debilný účes a nehádže zvodné pohľady, nie je sa ani načo pozerať. Ona potrebuje iné role, aby ukázala svoj herecký talent. Zmeniť režiséra a hercov a možno by z toho nebol taký prepadák, lebo príbeh silný je. ()

DonBraso

Síla srdce je nejsilnější ve vzpomínkách. Ano, flashbacky ve filmu jsou vážně to nejlepší co zde dostanete. Problém je, že jich málo. Ostatní je příšerná rutina, kde se ještě ztrácíte kdo je Bashir a kdo je Jarda. Obsah filmu rozkryje úplně vše a tak nezbývá, než jen čekat. Bohužel ani nějaká hitparáda zrovna herectví není a emoce se projevují nahodile. Pro mě co nečetl obsah filmu aspoň dostal menší nutkání jak to dopadne. Bez toho abych věděl, je to jinak stominutová vcelku nuda, která hledá sebe sama. ()

david666

Silný příběh, který je tady podáván formou (skoro až) dokumentárního filmu. Angelina tady předvácí civilní výkon ženy, která čeká co nakonec bude s jejím manželem. Působí velice přirozeně (žádná kráska jakou ji známe z jiných filmů). Velmi dobré byly výkony (pro mě neznámých) herců, kteří hráli místní Pákistance. Dále musím ocenit lokace filmu, kde se natáčelo - úplně mě to vtáhlo do dějě. Zajímavé byly pro Evropana používané policejní metody při výsleších podezřelých - ale v těchto zemích to je asi standart. Ještě že žiuju v ČR:-) ()

Akyno

Oceňujem reálne až dokumentárne zobrazenie života v pakistanskom Karáčí. Film som videl práve po atentáte na bývalú pakistanskú premiérku Benazír Bhuttovú, ktorý sa pre ňu stal osudný. Prvý neúspešný pokus pri ktorom zahynulo viac ako 130 ľudí sa udial práve v tomto meste. Pakistan je ďalšou krajinou môjho dovolenkového BLACKLISTU. Film samotný mi však pripadal príliš zmätočný a lineárny. Ponúka však obstojné výkony Angeliny Jolie a Irfana Khana. Tragédia uneseného reportéra je smutná, no jej filmové spracovanie ma v podstate veľmi nezasiahlo. ()

hjui

3 - víte, je to zajímavé, celou dobu v tom filmu cítíte něco zvláštního, nevím jak to popsat, ale nejblíž je asi strach z reality. celou dobu víte, že ten člověk zemře a můžete na to jen čekat a to vás pobuřuje. ale ten střih nebo kamera....něco ten film prostě pokazilo, i když nevím co ()

Patr1k

Tento film ťažko hodnotiť, pretože ťažko povedať, či v ňom išlo "len" o zobrazenie udalostí, ja som si z filmu zobral jednu podstatnú myšlienku a tou je príhovor Mariane pred spoločnou večerou na konci filmu, vdova Pearl-ová musela byť ozaj silná osoba, keď niečo také dokázala prežiť, spísať a nechať sfilmovať....k samotnému filmu - točené ako keby formou dokumentu za divokej kamery a strihu, herci v norme, hudba ušla, každopádne hodnotiť by sa tento film (životný príbeh) nemal, pretože hodnotiť mieru natočenia ľudskej tragédie...neviem ()

ste

V tom filmu se nic neděje. Chápu, že to má být spíše dokumentární sledování pátrání po uneseném novináři, ale ani to tam není. Místo toho se 100 minut díváme na pokoj, ve kterém pár lidí čeká na zprávy o uneseném, prostříhávaný obrázky chaotického Karádží. Navíc Angelina je moc slavná (rozuměj okoukaná) pro tuto roli, abychom jí mohli věřit. Když na nás navíc začne špulit silikonové rtíky, máte chuť se smát. A to by u filmu s tak závažným tématem nemělo být. ()