Captivity

Známá modelka je unesena a probudí se v neznámé, uzavřené místnosti. Pokouší se uprchnout větrací šachtou, ale útěk se nezdaří. Únosce všechno sleduje kamerami, sám je skrytý a nezbytné věci předává unesené modelce vysouváním plechového šuplíku. Po určité době modelka zjistí, že není sama, protože za stěnou je uvězněn ještě jeden muž. Podaří se jim navázat kontakt a probourat stěnu. Únosce trápí své oběti a ty se snaží vymyslet, jak uniknout. Pátrají po nich také policisté, kteří nejprve najdou kartu se záhadným řeckým nápisem a postupně získávají další zajímavé informace... Děj se odehrává v USA, ale film byl kvůli úspoře nákladů natáčen v Moskvě. (ČSFD)

Mrkvič odpad!

Jedna zajímavá scéna, ve které bylo napětí. Jinak hrozný herci, příšerně pitomá motivace únosců a několikrát až trapně předvídatelné scény. Nebýt hezky pohupujícího poprsí Elishy, tak bych u toho usnul. Prostě výborný film na to, zabalit si věci na další den, když víte 5 minut dopředu, co se bude ve filmu dít. ()

JimmyII

Nemůžu si pomoct, ale mně se to fakt líbilo. Má to spád, atmosféru, sympatického zabijáka a ještě sympatičtější Elishu Cuthbert. Co na plat, že vysvětlení je pitomé? Stejně jsem v zápalu pohlcení řval blahem, jak je to "hustýýý":-) A přitom není, je to bezduché a překombinované, jak už tomu u podobných filmů bývá, ale když se oprostíte od přemýšlení a od Captivity nebudete nic čekat, příjemně se pobavíte. Jen mě zaráží jméno režiséra... ()

PetrPan2

Jak je proboha možné, že člověk, který natočil filmy jako Vražedná pole nebo Misii, natočí takovou tuctovou slátaninu, která i v dnešní záplavě průměrných hororů je spíš v podprůměru. Joffému buď někdo musel brutálně seškrtat a přepsat scénář anebo byl po mrtvici popřídě pod neustálým vlivem omamných látek. Nuda, nuda a zase nuda a když už to vypadá na něco zajímavého tak se z toho vyklube zase nuda... Zajímavý leč totálně pohřbený nápad. No a ehm, jak tu napsal mandes "žiadne mučenie, žiadne cecky..." to myslím stručně vystihuje :o) ()

liuk

Jak se zdá, Captivity má dvě dosti odlišné verze. Původní verze (91 minut) běžela ve Španělsku a Rusku. Přetáčky a sestřihy zažila verze druhá (85 minut) určená pro britská a americká kina. Já měl tu čest vidět verzi španělskou. -- Mnoho pozitivnějších recenzí odhaluje klady filmu v misinterpretování žánru, že mnoho lidí očekává tzv. "porn torture", ale dostane psychologický thriller. Tak minimálně v první půlce nejsem schopen pochytit ani špetku jakési psychologie, ale koukat se na ní jako na nějakou fetišistickou blbůstku dá. Elisha je neustále uspávána a nucena se převlékat do všelijakých šatů, ve kterých jako modelka prorazila. Občas si k tomu zafilosofuje se svým uvězněným sousedem ve vedlejší cele o tom, co je a co není reálné. Celý film je ještě prokládán vyšetřováním únosu dvěma policisty, kteří mají sklerózu. Vždycky něco naštipnou, ale v příští scéně řeší uplně něco jiného. A jak postupují ve svém nejnahodilejším patrání v historii, v sklepě s Elishou přituhuje, nastávají strašně šokující zvraty a odhalení, kde tedy konečně nastupuje ta psychologie, která spočívá v dumání, zda ještě má cenu vůbec zkoušet utíkat, a jak celý únos zakamuflovat. A jen kvůli její postavě na Captivity má smysl koukat, ona totiž hlavně ze začátku dělá takové vylomeniny, že se nejde nesmát, bohužel po chvíli omrzí i ona, a tak jsem se jen těšil jen, až zase vyskočí ten šuplík, abych se už tak posté zachechtal. A neočekávám, že těch pár dotočených scén, co se válí na youtube jako promotion klipy, a které mají film přiblížit chtěnému "porn torture", film mohou zachránit. Captivity má jediné štěstí, že má Elishu, a tak ho lidi stejně budou chtít vidět, i když bude mít hroznou pověst. A nejde jim tu touhu v žádném případě zazlívat. ()

drackula

Neuveritelná zlepenina somarín, ktorú som sa dopozeral iba zo slušnosti. Hlavný zákerák týral svoju obeť tým, že ju nútil obliekať si /asi škaredé/ šaty?? WTF? Pointa bola predvídateľná a celkové rozuzlenie zúfalé a nudné. 20 % ()

hot_spot

What. The. Fuck. Elisha pokračuje v pohřbívání svého talentu ve žhavém aspirantu na shit roku. Imbecilně napsaný a podprůměrně zrežírovaný pokus o pseudo-psychologický thriller (pokud je pro vás věta "Reálné je to, čeho se můžeš dotknout" podnětem k zamyšlení, možná vám to bude stačit), u kterého strávíte většinu času přemýšlením nad tím, co zrovna scénárista hulil a kolik šluků si z toho dal i režisér. ()

silent cut

Tady se někdo rozhodl natočit SOFT SAW a pro jistotu vykradl oba díly... budiž, ale tenhle film je navíc důkezem toho, že dnes už špatný film nepoznáte na první pohled jen tím, že všechno vypadá lacině jak detektiv Martin Tomsa ve Felině (hvězdička za obraz) bohužel to je vše...hra na kočku a na myš v zajetí je totiž ještě klenot, oproti tomu, co se děje venku. Policejní tým je totiž buď obdařen megaintuicí, nebo se prostě poučili a už moc dobře ví, že dnešní sérioví vrazi jedou podle saw 1 až 13... ještě jedna věc... pointa rozehrávaná v poslední třetině mi totiž nepřišla vůbec marná, kdyby to někdo (významné mrknutí na scénáristy) nezmrvil... ()

Philoun1

Jedna * za Elishu a ta druhá vlastně ani nevim za co. Nebyl to úplný odpad. U podobných filmů to vetšinou zkazí druhá polovina kdy scénáristi už nevědí co maj dělat tak celkem dobře vybudovanou atmosféru zkazí střílející blondýnou. ()

Smileface

Neuvěřitelně nudná záležitost na které je zajímavé snad jen okaté převlékání Elishy Cuthbert. Film natočený bez kousku citu s nudným scénářem a průměrnými hereckými výkony. ()

Soweek

No to už fakt ale nééé, kam se poděly všechny starý dobrý filmy, to už pátý špatný hodnocení co tenhle týden dávám. ()

BMAJTZ

Elishu mam rad ale tohle je opravdu divny pokus. Jako mezi jinyma jsem nepochopil scenu jak jsou pozorovani nejakym uchylem a stejne se spolu vyspi jak by se nechumelilo. Kde na tyhle neealne napady ti scenaristi chodi. O rozuzleni ani nemluvim tak nejak se to dalo vsechno cekat no co no nic moc nuda 20% ()

misstake

Pro mě teda lepší než jsem čekal. Je to sice průměrné a předvídatelné od začátku až do konce, pořádné dusno, ani atmosféru strachu se vybudovat nepodaří (hlavně asi kvůli té předvídatelnosti) a opravdu bych nečekal, že pod tímhle je podepsaný režisér Vražedných polí. Ale místy vás to chytne, je tam pár vydařených lekaček, na Elishu se vždycky dobře kouká a nejstrašidelnější z celého filmu jsou závěrečné titulky.:-) ()

kery-

Dávám 2* a to jen kvůli Elishe, protože nic jinýho na tomto filmu za smínku nestojí - nepropracovaný scénář, trapné efekty. Film jsem s velkým úsilím viděl jednou a myslím, že minimálně do konce života mám vystaráno ()

Blazin

Dobrý začátek a dobrý potenciál, ale od poloviny kdy se dozvíme pravdu, tak bída, přibývají nevychytávky a nedomyšlenosti a konec byl snad každýmu hned jasný. ()

kukentipla

O čem to je? Fešnou modelku unesene nějakej pošuk. Zavře jí do místnosti a začně mučit. Začíná boj o holý život........Co já NATO? Mám takovou vizi. Jednou pojedu metrem. Potkám Elishu a dáme se do řeči (v této vizi umím anglicky). Pokud by se mě zeptala na to co říkám na Captivity a já jí nebyl schopnej odpověď nejspíš by odmítla mou nabídku týkající se postele. A to by byla škoda především pro ní. Jelikož nejsem sobec a nechci jí šlapat po štěstí a po kvalitním sexování film jsem shlédl. Rada pro Vás: na film nekoukejte je to blbost. A pokud by jste chtěli oslovit Elishu v metru je to čistý nesmysl. Tou dobou budem dělat velké věci pod peřinou. ()

mala_kea

Půvadná Elisha se předvedla excelentně v tomto snímku. Někdo si možná může říct, že to bylo opět o ničem, že se někdo snažil napodobit saw, ale ne, možná to nějaké prvky mělo, ale o pokus se jednoznačně nejednalo. Byl jsem z toho totálně unesen. V první hodině filmu jsem byl doslova připoután k židli, šíleně jsem bavil. Když hodina uplynula, a ukázalo se najevo o co vlastně jde, byl jsem lehce zklamán, ale i přes tuto chybku se finále dokázalo skvěle vyvrbit. Scénář byl děsně klišé, ale co na tom záleží, když jsem se opravdu bavil ? Konečně thriller jak má být.4* ()

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)