Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

Jiesaj

Opět po Burtonovsku vykreslené, výborné výkony J. Deppa a H. B. Carter. I když je tento film muzikálně pojatý, zpěv herců a texty nejsou vůbec špatné a samotný film tím získá jiskru. Ovšem na Tima Burtona mi zde nesedí až moc násilí. Podřezávání měšťanů zde nemuselo být tolik zachyceno a i když násilí neholduji, od filmu mě to nijak neodradilo. Chvílemi mi to připadalo i trochu humorně pojaté :) Jinak, výborná kamera a celkově Tim Burton je přece jen Tim Burton. ()

p81

Bohužel musím říct, že mě Burton poprvé opravdu zklamal, již první minuty mi přišlo divné, že se strašně nudím, bohužel to až na pár (opravdu asi jenom dva) momentů nepřestalo. Přeplácáno většinou kýčovitými písničkama, snad poprvý nesympatický Depp, a pro mne poprvé sympatická Bonham Carter (hrozně mě znechutila její role v Planetě opic). ()

ZeroX

Tento film je pro mne zajímavý už jenom tím,že v něm musel Johny Depp podat vysoký pěvecký výkon.Zároveň se však nesmí zapomenout na skvělé kostýmy,které tomuto filmu dávají tu správnou náplň.Musím uznat,že skvělou roli v tomto filmu si zahrál i Borat.Od Tima Burtona jsou všechny filmy dobré,ale myslím si že v tomto filmu ukázal své řežisérské umění .Nechyběli tu ani skvělé grafické doplňky.Na to,že muzikály opravdu moc nemusím,tak tento se mi moc líbil. ()

PauloGrane

Zajímavý námět - ano. Vypiplané písničky - ano. Pečlivá stylizace - ano. Drží to pohromadě - ne. Počkám si na druhý pokus na DVD, tam mi zážitek možná nebude kazit stádo bab, co sa při každém podřezaném krku řeže smíchy. ()

Aloika

Pre mňa asi najväčšie sklamanie za posledných pár rokov. Čakala som od Burtona, Rickmana a hlavne Johnnyho Deppa, že s hrdosťou označím tento film ako "film roka" a "muzikál všetkých čias". Možno som od toho očakávala príliš. Spievajúci vrah, očakávaný koniec a zápletka medzi Deppom a Helenou.. Večná škoda. Ps: Johnny ale spieval celkom slušne. ()

sister

Skvělá atmosféra, střídmě a vhodně použitá digitálnost a ani to pění mi nevadilo. Lehce mě znechutilo jen pojetí Sweeney Todda. Depp za to nemůže - se svou vizáží by tu postavu nedal ani kdyby se na hlavu postavil. Ani Burton za to nejspíš nemůže, on jinak točit ani neumí. Tohle prostě jen nebyl ten správný materiál... ()

kpt.mliko

Po střihorukém edwardovi to byl druhý burton, co jsem viděl. Navíc to bylo neskutečně hutný. No nechám to ještě rozležet v hlavě, kouknu po druhý a třeba hodnocení změním... ()

Lenakf

Na tento film jsem se opravdu těšila,protože Johnyho Deppa považuji za výtečného herce.Samo sebou,že jako vždy nezklamal a předvedl úžasný výkon,což jsem od něj také čekala.Jsem si ale jistá,že se na Sweeneyho Todda,ještě tak minimálně měsíc nepodívám,celý zbytek dne mně provázejí depresivní myšleny a chmurná nálada,naivně jsem doufala,že mi třeba Tim Burton udělá radost a zakončí tento film happyendem (ikdyž mi bylo jasné,že je to absurdní,když je to skoro horor) ,ale bohužel to neudělal a já konec prostě musela obrečet,sice to byl vrah,který zabíjel i nevinné lidi,ale dělal to z pomsty za svou rodinnu a to,že nevědomky zabije svou ženu mi přislo jako přílišný trest,až mi ho bylo líto :(.Celkově je to ale vynikající film s parádnímy hereckými výkony (hlavně i pěveckými,některé duety si zpívám ještě teď ).Alan Rickman se podle mě na roli falešného,zlého a nekompromisního soudce opravu hodil,vždy když ho vidím,přeběhne mi mráz po zádech a mám nepříjemné tušení. V roli Sweeneyho Todda si nedokážu představit nikoho jiného :).Proto dávám 5* a ať si říká kdo chce co chce ()

Glance8

Po stále stejných filmech s podobnými pointami, scénářem, vizuální stránkou mne tohle dostalo. Ani vraždy a krev na nejchladnější úrovni bez jakéhokoli povšimnutí nemohou upřít filmu jakousi sladkou linii.Je to jeden z filmů, na který se človek může dívat víckát a pořád nachází něco nového. Johnymu sluší ty ponurý kostýmy i účesy, dlouho sem čekala na něco kde bude vypadat jako Edward s nůžkama v rukou a konečně jsem se dočkala..dokonce i těch nůžek:-D ()

Vandislav

Hutná atmosféra, výborně zazpívané zahrané role - zejména ústřšdní "rodinka" (Todd, paní Lovettová a malý chlapec). Příběh místy trochu skřípe (neustálé opakování Sweeneyho vražd je otravně monotónní) a konec mě také příliš neuspokojil - přestože si jej zde snad každý vychvaluje, mě nedokázal zaujmout a podvědomě jsem podobné vyústění očekával. Navíc trochu zamrzí růžová barva krve, pokud už do filmu zainscenuje tolik násilí, neměl by se zaleknout a udělat jej mírně reálnější - příběh by tak získall více na temnosti. ()

Mithal

Tim Burton prostě nemá chybu. Dokáže natočit filmy s takovou atmosférou, že se o tom některým režisérům může jen snít. Sweeney Todd sice není tak skvělý jako Ospalá díra, ale i tak si mě úplně získal. There's a hole in the world like a great black pit. And it's filled with people who are filled with shit. And the vermin of the world inhabit it. ()

Cristina

zajímavý film.hodně mě zajímal skrz to,že tam bude zpívat johnny depp.no a samozřejmě i skrz tima burtona.nevím proč ,ale jeho filmy mi připadají roztomilé..i kdyby natočil sebevětší masakr a krvák,jeho filmy mají zvláštní kouzlo. Helena byla taky skvělá,ta role ji padla na miru:) ()

A.Dufresne

Kdyby tady nebylo tolik toho muzikálu, tak by to byl vynikající film. Bohužel se zpíváním mě to tolik nebavilo. Ale jinak výborný film se skvěle hrajícím Deppem. ()

Brky77

keby to nebol muzikal tak 5...Johnny Depp..rozhodne nie je spevák..dost tomu chybala rozpravkovosť iných Burtonovských príbehov. ()

JoudaCZ

Tak tohle je temný film bez náznaku smířlivosti (to, že jediná přeživší postava je dítě, nepovažuji za optimistický závěr, protože to dítě právě podřízlo chlapa jako podsvinče). Hudební složka je skvělá, byť vyžaduje dost úsilí, aby do ní člověk pronikl (upřímně, v průběhu filmu mě víc a víc rušila melodičnost v dějové linii Anthony+Johanna). O výtvarné stylizaci není třeba moc mluvit, ta je tady absolutní. Herecky (a pěvecky) vyčnívala Carterová, velmi dobří byli Depp s Rickmanem, Cohen byl vtipný, snad jen Spall slizký příliš prvoplánově. Celkově to byl dost sugestivní zážitek, i když nevím, kdy (a jestli vůbec) si ho budu chtít zopakovat. ()

DaNQa

- Legendárny režisér Tim Burton, ktorý nás ohromil filmami ako sú Pee-weeho veľké dobrodružstvo(1985), Beetlejuice(1988) či Batman(1989) alebo Batman sa vracia(1992), opäť spojil svoje sily so svetoznámym pirátom Johnnym Deppom, ktorému preukázal dôveru aj vo filmoch Strihoruký Edward(1990),či vo filme so „ sladkým“ námetom , Charlie a továreň na čokoládu(2005), nám prinášajú film, v ktorom predstavia slávneho londýnskeho vraha Sweeneyho Todda. Benjamin Barker (Johnny Depp), teraz už známy pod menom Sweeney Todd, sa vracia po 15 rokoch do Londýna,aby si vyrovnal účty so zákerným sudcom Turpinom (Alan Rickman),ktorý ho neprávom odsúdil a uväznil, a za pomoci svojho podliezačného sluhu, Beadla Bamforda (Timothy Spall),sa mu podarilo zničiť aj Barkerovu rodinu. Mr. T po návrate opäť otvorí svoje holičstvo hneď nad pekárňou pani Lovettovej (Helena Bonham Carter) a tak vzniklo démonické spojenectvo, ktoré odkrýva záhady tajomnej Fleet street. Jedno je však isté. Krv bude tiecť, pirohy sa budú piecť, britvy zvoniť, zloduchovi smrť hroziť, hudba bude hrať a my sa nebudeme smiať. Musím priznať, že po posledných titulkoch som mala stále zimomriavky na chrbte, pretože som nečakala, že sa Johnny Depp ujme role chladnokrvného mäsového vraha tak fantasticky. Režisér Burton ma, samozrejme, nesklamal a priniesol nám film s pohľadom na najpochmúrnejšiu ulicu v Londýne , v ktorej vďaka jeho umeniu a celému štábu opäť ožil vrah so striebornou britvou v ruke, pred ktorým nieje žiadny krk v Londýne v bezpečí. Herci sa zhostili úloh skvele a to dokázali aj majstrovskými hlasmi, ktoré perfektne dopĺňali texty piesní od autora pôvodného muzikálu Stephena Sondheima. Prekvapivý spevácky talent Johnnyho Deppa doplnili aj v duetách Helena Bonham Carter ako pani Lovettová a Alan Rickman ako sudca Turpin. Na tomto filme ma asi najviac pobavila postava konkurenčného talianskeho holiča Adolfa Pirelliho. Bol taký výstredný, že ma to doslova pribilo o kreslo. A viete si predstaviť, že v podaní Sachu Barona Cohena, ktorý nás fantasticky pobavil už vo filme Borat, kde stvárnil kazachského novinára na ceste naprieč Americou, tak o to viacej ma to bavilo. Jednoducho si zahral vo filme výnimku z pravidla. No napriek skvelým hereckým výkonom som ostala skalná obdivovateľka Johnnyho Deppa. Jeho postava bola záchytným bodom celého filmu a Johnny sa aj napriek svojej prvej speváckej skúsenosti v roli vražedného Sweeneyho Todda nestratil. Elegantne jemné narábanie s britvou či precízne a čisté rezy mu skrátka sedeli a vďaka tomuto filmu sa u mňa dostal Johnny Depp na prvé miesto rebríčku najlepších filmových vrahov. Tim Burton nás každým svojím filmom niečím novým prekvapil a nesklamal a ja si myslím,že to ani s týmto filmom u nás neprehrá. Ak ste po dočítaní mojej recenzie dostali chuť na vražedný muzikál a ste fanúšikmi Johnnyho Deppa a Tima Burtona, je film o diabolskom holičovi presne to „pravé orechové“.Ale pozor. Film je skutočne presvedčivý a dám svoj krk zato, že do holičstva sa aspoň mesiac nevyberiete.. () (méně) (více)

kubina28

Pre mňa najlepší Burtonov film. Úchvatná atmosféra-ten Burtonovský zmysel pre morbidný humor snád v žiadnom filme nie je taký zrejmý ako tu. Johny Depp je sťaby Sweeney Todd démonicky a natoľko presvedčivý že keby ho hra niekto iný tak by ste mu neverili ani jednu vraždu.Jeho Sweeney je natolko doveryhodný šialenec, že vám nepride zvlášne že len tak pre pani Lowettovú pripravuje náplň do koláčikov. Blázon svoje činy nemusí ospravedlňovať. Helena Bonham Carter podáva ako vždy skvelý herecký výkon. Piesne sa prijemne pocuvajú. Dej svižne plynie až k finále v ktorom je každý po zásluhe potrestán.Koniec koncov asi najlepší aký som videl.Ja tento žáner moc nemusim ak nerátam Moulin Rouge a tento skvost.Nemám čo vytknuť. 100% ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)