Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

GOREGASM

Sweeney Todd mi učaroval nejenom fantastickou hudbou a nebývale ponurým, temným a v důsledku bestiálním provedením, ale hlavně fantasticky skloubeným herectvím a hudebními etudami v magicky morbidní režii mistra všech temně zábavných příběhů, Tima Burtona. Mohl bych mu vytknout zopár příběhových zkratek, respektive otazníky v motivaci pro určité chování u některých postav, ale neudělám to, protože to celé tak elegantně a groteskně at the same time uteče, že chcete znovu a znovu a znovu. Muzikálové kouzlo nikdy nemělo tak krvelačnou a zároveň děsivě zábavnou podobu jako za zvuku vzduch protínajících břitev mistra Sweeneho Todda. 100% P.S. Britský herecký everest. ()

ex.it

Z toho, jak jsem se na film těšila, chtěla jsem tedy ubrat půl hvězdičky za zklamání v burtonovském stejnokroji. Ale na druhou stranu jsem nečekala, že by tento bravurní režisér přišel s jiným stylem, jelikož tento k němu naprosto patří. Děsivé, ale křehké. Krásné. A zpěv Johnnyho Deppa nebyl vůbec tak hrozný, za tím si stojím. A ještě něco - jsem toho názoru, že strhující závěr a nečekané bleskové rozřešení dodalo filmu originalitu a upne tak diváka do křesla jetě na dalších pár minut. Zatímco běží titulky, divák si v hlavě srovná všechno, co se tak rychle v závěru událo. Krásné, moc krásné. A té krve... chválím dokonalé záběry kamery. ()

Rypley

Burton opět předvádí svůj nezaměnitelný nádherně temný styl. Johnny Depp a Helena Bonham Carter nám zase ukazují, proč je Tim obsazuje do svých filmů. Fanoušci Tima Burtona si asi budou rochnit jako prase v "krvi?" a ti ostatní?... ať se jdou klidně vycpat. ()

Raaavenek

Řeknu to takhle. Z kina jsem odcházel naprosto nadšený. Ten film (narozdíl třeba od Pokání) naplnil všechna má očekávání do puntíku a přidal i něco navíc. Dokonalá atmosféra, skvělá hudba, neuvěřitelné herecké výkony... Opravdu nevím, co bych vytkl. I ta uměla krev působila nádherně. ()

Petrushka5

Julie a Romeo v podání Tima Burtona - první myšlenka, která mě po shlédnutí napadla. Temná, cynická, krví přesycená podivaná, která baví a zároveň dojimá. Kouzelná paní Lovettová! Vhodný film pro zimní dny, kdy vládne skoro stejné šero jako ve filmu. Opomněla bych zdůraznit krásu neopakovatelných melodií. Dejte si pozor na masové koláčky, v lepším případě budou obsahovat kočičí maso. Mňam. ()

A_málka

Krev, Johny Depp, krev, muzikál, krev, Londýn, krev, ponurá atmosféra…a….KREV A kdyby to nebyl Tim, asi bych šla s hvězdičkou dolu, za tu krev samozřejmě;-) ()

valheru

Masové bochánky podle Tima Burtona Podřízneme jednoho vykrmeného londýnského návštěvníka (nejlepší jsou ti, kteří nemají žádné příbuzné), následně jej vykostíme, rozemeleme a připravíme tak maso na masovou směs... mmm. Ale teď vážně. Každý fanoušek režiséra, básníka a vůbec výtvarného génia Tima Burtona obdivuje kvalitu jeho poetiky, originalitu výtvarného stylu, skvělý vypravěčský um a zvláštní smysl pro humor. Film Sweeney Todd se nese v podobném duchu, jenže tentokrát Pan režisér zvolil trochu jinší přístup. To, že je většina textu nazpívána, divák po chvíli přestane řešit, jakoby zapomněl, že se tam vůbec zpívá. Je pravda, že když se libreto opakuje dvakrát (mám tím na mysli konkrétní milostný zpěv mladíka :"I feel You..."), může to už diváka lehce otravovat, ale naštěstí je prostor ve filmu pro mladou dvojici akurátní. Pozornost je hlavně soustředěna na pomstu jednoho ďábelského holiče. Depp mne opravdu překvapil, hraje cynickou, zbrklou, impulsivní, necitlivou a světem zhrzenou osobu. Můžete zapomenout na Střihorukého Edwarda, tohle je jeho pravý opak. Člověk, který vidí na lidech to nejhorší. ()

Blaogranas

Tahle adaptace je o malinko povedenější než její hraná předchůdkyně z roku 2006. Děj je samozřejmě podobný, ale myslím, že zde je lepší zápletka a motiv Toddových činů. Burtona moc nemusím, ale tady mi opravdu sedl. Johnny opět ukázal jakou je veličinou, a to i když musí zpívat. Velice povedený muzikál s výbornými pěveckými výkony všech zúčastněných. A poslední filmová scéna u mě vynesla tento snímek na 90%. ()

raelz

Sweeney Todd aneb Lídl už není levnější. Alespoň co se masa týče. Tim Burton znovu ukázal, že není důležité co se točí, ale jak se to točí. I tak ale, na pět si prostě netroufnu. ()

asentra

Nebylo to špatný. Nebylo to vůbec špatný. Hodně dobrá hudba, skvělé herecké výkony, krve tak akorát, něco té nespravedlnosti a lásky, trochu té nechutnosti, nějaký ten dějový zvrat. Jeden by řekl, že je to vše, co takový film má mít. Ale! Co mi tam sakra chybělo byla ta Burtonovská úchylnost, to čim se jeho filmy odlišují od ostatních, něco, při čem nevíte, jestli se máte smát a nebo spíš bát, něco při čem vás lehce mrazí při pomyšlení na tu dokonalost. Nevim, možná stárne. ()

bolf!k

Wtf? na Sweeneyho pod Burtonovou taktovkou sem se opravdu tesil, o to vetsi bylo zklamani. Zpev hlavnich postav nijak nezaujme, pribeh je poddan dost nudne takze sem nekolikrat i zivnul. SKODA 65% ()

Jeand´Boa

Nerad to přiznávám a snad se začnu i stydět mezi vámi, kolegové, ale k hodnocení je to nezbytné říci: už dlouho se mi u filmu "nezvedal kufr"...ale tentokrát to přišlo ... ty scény, kdy krev barví snad vše, jak je Burtonovi vlastní, mi hnaly mráz po zádech (a zbytku těla) závratnou rychlostí ... nevím, čím to bylo - asi jsem nezvládal přechody mezi vizuálně působívým a jako vždy sympatickým Deppem a písněmi s krásnou muzikou a propracovanými texty na straně jedné a drsným prostředím všude kolem a hlavně náhle vyvolanou brutalitou, která byla nepotalčovaně a snad naopak víc než otevřeně dávána najevo, na straně druhé... Víc takovýchto filmů...víc takhle sehraných filmových týmů...chceme víc!!! ()

igirazor odpad!

Johny Depp a Tim Burton. Veľmi som sa tešil na ich 6 spoluprácu, bohužial nesplnilo to moje očakávania - páčil sa mi Johnyho hlas - hlboký a temný, ale čo sa týka ostatného hmm, čakal som niečo duchaplnejšie. ()

Filmárik

Kombinácia Burton - Depp u mňa ešte nikdy nedopadla zle a preto som si pochopiteľne sľuboval od ST veľa.Sklamaný som síce nebol ale ani úplne nadšený.Približne prvú polovicu filmu som so zdvihnutým obočím rozmýšľal či sa naozaj jedná o Burtonov film lebo okrem pofidérneho spevu a naivnej zápletky mi na filme neprišlo nič zaujímavé.No akonáhle začali prúdom striekať prvé decilitre krvy z krčnej tepny pousmial som sa a znovu som nadobudol istotu o totožnosti režiséra.Sweeney Todd bol nakoniec príjemný film s ktorým som spokojný odišiel z kina.Ale musím priznať že jedna * je za morálne nádherné zakončenie filmu. ()

Melly.pro

Já teda nevim no.. Jako tenhle film je hodně zvláštní, težko říct, jestli by to nebylo lepší jako nemuzikál. Určitě je ale fakt krutej a má takovou zvláštní atmosféru, možná právě proto, že je to muzikál. Asi stojí za shlédnutí, pokud vám nevadí krev teda. 75% ()

salamandrr

Někdy až moc zpívání, ale to je vše co se dá tomuhle filmu vytknout jinak skvělá kamera, výprava, příběh, herecké výkony, hudba a atmosféra. Díky bohu za holící strojky 8) ()

maaan

"I have sailed the world, beheld its wonders, from the Dardenells, to the mountains of Peru..." Muzikálové pojetí dávalo tomuto "hororu" jistou absurditu, kterou bych myslím mohl přirovnat například k Kill Bill. A tak jsem si i já, kdo filmy o zabíjení moc nemusí, užil. 85%, tedy 4****. ()

Fulham

Ja jsem na ty "muzikalove" filmy nikdy nejak nebyl. Ale po 2hem shlednuti musim opravit ze 4* na 5*... Nevim proc, ale proste zpivajici Johnny Depp a k tomu Helena B. Carter me fakt doslova uchvatili... A ta atmosfera 19. stoleti z Londyna, ta je fantasticka. Opravdu jsem necekal, ze me film tak zaujme. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)