Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

Mr.Hudson

Jak pomalu a chabě to začalo, tak velkolepě a výborně to skončilo (možná až zbytečně rychle). Děj se na začátku filmu vlekl, mohli jsme sledovat Benjamina Barkera (Johnny Depp), který se na lodi vrací do Londýna po 15 letech nespravedlivého žaláře. Už s Barkerovým příchodem do temných uliček jsme mohli cítit jeho vražednou touho pomstít se soudci, který ho tenkrát odsoudil. Můžeme také sledovat vedlejší dějovou linii mladého námořníka, který touží po soudcově dceři, která je ve skutečnosti dcera Benjamina Barkera a jeho ženy. Děj je výborně koncipován, prolévá se napříč celým Londýnem a pohled na toto staré město s tehdejšími zvyky a kostýmy lidí je výborný. Tak v půlce filmu se začíná odehrávat ono vražedné řádění a v tuhle dobu mě film také začal pořádně bavit. Benjamin Barker se stane nelítostným zabijákem do svého krámku si přivádí "zákazníky" a podřezává jim hrdlo, paní Lovettová u níž hlavní hrdina bydlí je tak vynalézavá, že se rozhodne přidávat lidské maso do bochánků. "Dobrou chuť". Děj vygraduje, když na konci oba hlavní hrdinové umírají a nám nad těmito dobrými lidmi zůstanou oči pro pláč. Když jsem si tento film pouštěl, tak jsem vůbec nevěděl do čeho jdu, čekal jsem, že se bude odehrávat obyčejný Burtonovský film s Johnny Deppem a obvyklou zápletkou, ale hrozivě jsem se mýlil. Tim Burton dostal vynikající nápad skloubit horor s muzikálními prvky a docela se mu to povedlo, chvíli jsem měl strach a říkal jsem si, že filmový muzikál a ještě s tímto námětem není pro mě, ale bylo to lehce stravitelné a dalo se na to s klidem dívat a hlavně to poslouchat. Abych tady dlouho nespamoval, taky bych závěrem vyzdvihl vynikající herecké výkony obou hlavních postav a hudbu, která dodávala celému filmu skvělou atmosféru. ()

noelcoward73

Todd má výborné herecké obsazení. Herci své role dokonale zahráli i zazpívali. Režisérské pojetí je jako vždy velmi dobré. Holič, který se zbláznil a začal si libovat v zabíjení. Přitom by stačila jen smrt Turpina. Bylo mi jasné, že film musí skončit Toddovou smrtí. Hororový muzikál jsem asi ještě neviděl, rozhodně ne tak temný a krvavý. Nelíbilo se mi, že se z většiny odehrává za tmy. Tma je možná dobrá pro navození temné atmosféry, ale napětí se dá navodit i za slunečního svitu. ()

Vrata88

Podle různých popisů, které hlásali, že je to brutální krvák a horor jsem od toho čekal to nejhorší. Nakonec mi to ani zas tak strašidelný nepřišlo a ani se nedá říct, že by Burton s krví nešetřil. Tenhle film si nebudu pamatovat jako krvák ale zapamatuji si ho jako příběh pomsty s hutnou atmosférou a skvělou stylizací, jak je tomu u Burtona zvykem. Depp podobně jako u jiných Burtonových filmů nasadil prvotřídní vizáž, která se stala pro film symbolem - napatlal na sebe makeupu, že by to někomu vystačilo na měsíc, melír ve vlasech a břitva v ruce. Jen je škoda, že melodie a text písniček mi z hlavy vyšuměli hned po skončení titulků, přišli mi takové nezajímavé. ()

malypivo

Burtonovská temná muzikálová vyvražďovačka. Určitě bych na takový film nešel do kina, ale jako večerní zábava u televize skvělé. Zvrat v samotném závěru překvapí, ale když si uvědomíte kdo je režisérem, tak se to vlastně dá čekat. ()

Bozvav

Viděno, slyšeno a z mé strany nedoceněno. Možná kdyby to nebyl muzikál, šla bych s hodnocením výše. Atmosféra pěkná, zpracování Burtonovské, ale jinak to dost pokulhává vlastně ve všem. Depp vypadá jako Edward, Helena jako totální magor a ani ostatní mi moc neseděli. Tentokrát zklamání. Za mne 45%. ()

TostTom

Vcelku šílený avšak pěkně zpracovaný film, kde do hlavních rolí perfektně zapadá jak Johnny Depp, tak Helena Bonham Carter a bez nich by to asi nemělo takové kouzlo. Jinak musím říct, že Harry Potter cast byl celkově fajn zpříjemněním a bylo fajn vidět známé tváře. Atmosféra a příběh moc fajn, jediný důvod proč dám 3 hvězdy je ten, že mi moc nesedlo to muzikálové zpracování, které v podobě filmů moc nemusím, to radši normální muzikál v divadle. 5/10 ()

optimus0s

Nejlepší film Tima Burtona a Johnyho Deppa!!! A taky to je nejlepší muzikál. Temná vize Londýna v 19.století je dokonalá. Johny Depp s bílim pruhem ve vlasech hraje jako nikdy. Stačí, aby udělal ty svoje "strašný" oči a už víte, že bude vraždit. Nejlépe hraje, když má v ruce žiletky. 100% ()

PDcz

3 hvězdičky Máme rádi filmy Tima Burtona a to dokonce moc. Na tento film jsme se mooc těšili, možná až moc. Ale tak je to poslední dobou téměř pokaždé. Příliš očekávání a pak sklamání. [X] minus 1* hvězdička Na férovku, příběh jako celek nic moc. Role mladého námořníka? Dcerka? [X] minus 1* hvězdička Příliš hodně brutality, prořízlá hrdla a následný brutální pád do sklepa. Snaha šokovat? K této hvězdičce sekunduje méně líbivých písní než v jiných jeho filmech. ()

tragos

Netušil jsem, že zrovna já to slovo použiju, ale je to tak: zklamání. Hudba, jedna ze silných stránek Burtonových filmů, mi prostě nesedla. Zřejmě je ve mě zakořeněno, že k Burtonovi patří Elfman. Čestnou výjimkou se stala píseň I Feel You, Johanna, kterou si naopak broukám kudy chodím. Nebyla to ale zdaleka jen hudba. První tři čtvrtiny filmu jsem se docela nudil (Burton & nuda??). Jasně, děj je u muzikálů na vedlejší koleji, ale to neznamená, že se nedá natočit zajímavě. Tady tomu obsahu ovšem Burton moc nepomohl, forma byla prakticky jeho průměr, a narozdíl od jiných svých kousků zde Burton neukázal nic nového (krvavé detaily holičského řemesla opravdu nepovažuji za originální novátorství). Trio hereckých es tradičně dobré, ale i tam chyběla trocha překvapení. Jamie Campbell Bower extrémní nesympaťák a Jayne Wisener jakbysmet :) Naopak Laura Michelle Kelly i ve svém převleku válí. Posledních deset minut filmu se mi líbilo, nicméně konec samotný chtěl trošku víc času na vstřebání. Nebyl to špatný film, ale taky to nebyl film, na který jsem se tak dlouho a tolik těšil. ()

hazaba

Celkem pěkné, filmu kraluje Helena Bonham Carter, ale ani Alan Rickman a koneckonců Johnny Depp nejsou špatní. K Deppovu zpěvu - některé písně byly hodně dobré, ale u jiných se nechytal. Co se mi moc nelíbilo, byla hudba a na můj vkus zbytečně moc krve. Celkový dojem - stylizované obrázky poskládané do sekvence. ()

Adm.Nelson

Tri hviezdičky (zatiaľ) iba kvôli tomu, že to spievanie mi miestami trhalo uši a pesničky boli priemerné, až podpriemerné. Ak sa robí muzikál, tak sa musí dať pozor predovšetkým na hudbu a tu je celá hudobná stránka tak obyčajná, že mi je až smutno z toho, že pri takomto silnom príbehu som sa počas nehovoreného slova veľmi nudil a mal som sto chutí si spievané pasáže (ktoré sú prakticky v jednom kuse) pretáčať ďalej. A akosi sa mi nepozdával Johny Depp, mal som pocit, že prehráva, o niečo lepšie už bol na tom Alan Rickman (ak nespieval:) a H.B.Carter podala z trojice najpríjemnejší výkon. Záver ma núti pridať minimálne jednu hviezdičku, potebujem si to však pozrieť určite aspoň raz. Ostatné veci vystihol Tommy987, odporúčam jeho komentár k filmu. 6-7/10 ()

Angelitos

Muzikály mám moc ráda, ale co bylo proboha tohle? Tento film jsem opravdu musela doslova "převálet" dokonce. Jediné, co se mi líbilo, byl příběh mladé slečny a chlapce, a jen něco málo hudebních výkonů. Opravdu mě film neoslovil, byl pro mne nějak vybledlý. Je mi to líto, ale pro mne znovu už opravdu ne! ()

sandis

Tragický příběh podaný v komiksovém duchu s perfektní hudební kulisou. Je však pravdou, že se mi tento styl už poněkud začíná zajídat. 8/10 ()

Rami

Tento film má výbornou výpravu, hudbu, herce, režiséra,... Jenomže ani dokonalé herecké obsazení a skvělý režisér nejsou zárukou kvality. Na ďábelského holiče jsem se opravdu moc těšil. Dokonce jsem si nastudoval původní divadelní představení (které bylo mimochodem úchvatné). Sotva jsem ale shlédl úvodní titulky, přepadl mne pocit stísněnosti. V duchu mi něco říkalo: "Sakra, vždyť tohle jsem už někde viděl a ne jednou". A opravdu. Pokud jsete viděli začátek Karlíka či Střihorukého Edwarda, jistě mi dáte zapravdu. Celková stylizace byla opět kopií starších Burtonových šlágrů. Navíc z příběhu byl zcela vytěsněn přerod Todda ve vraždícího maniaka. On prostě jen přišel a hned hromadně vraždil své staré oponenty. Hlubší pocity a motivy charakterů nikde. Suma sumárum - tento snímek nejenže vykrádá dřívější režisérovu tvorbu a je naprosto plochý, ale ještě k tomu je dějově mdlý a stylisticky nevhodně protichůdný (na jedné straně tu máme obyčejně ponuré ulice Londýna a na druhé straně nevodobou Burtonovu vyumělkovanost, která měla nahradit dějovou složku a která se ke snímku vůbec nehodila). A proto ať mám rád Deppa, Carter i Burtona, musím dát průměrné 3 hvězdičky (68%). ()

Mikyska

Škoda, že mám „absolutní hluch“ nebo je to štěstí? Mě se to líbilo… Zpívající Johny Depp mě moc překvapil a teď už je nedílnou součástí mých oblíbených CD soundtracků spolu s malým Edem Sandersem a Helenou Bonham Carterovou. Film, trošku nahánějící hrůzu, ale skvěle zpracovaný! Tady člověku aspoň trošku dojde, jak moc krutá může být někdy pomsta, tohle je extrém, ale aspoň víme, že mstít se nemá. Fatastická hudba, mrazivé zábery a skvělé herecké výkony, to pro mě znamená Sweeney Todd. ()

Darkslayer

Veľká škodya. čakal som od toho filmu trochu menej spievania, avšak nedočkal som sa. Je tam cca 1 piesen na par hovorenych slov a keďže muzikaly nemam rad neskutočne ma to iritovalo. Po 20 min som to uz nevydržal a vypol to. Hodnotiť radšej nebudem pretože by som filmu asi ukrivdil. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)