poster

Dobrodružství šesti trampů (TV seriál)

Muzikál / Komedie / Dobrodružný / Western

Československo, 1969, 6x25 min

 • horovska
  ***

  Jako první jsem viděla Duch lodi se mstí a smála jsem se a jen valila oči, co že to je za senzační snímek plný posvátného ohně, drsných chlapíků z posázaví s kolty za pasem, vlhkých pohledů v dál a zalamování palců. Ale další díly už mne nebavily vůbec. Tak nevím, v čem je chyba - nejspíš to kouzlo funguje jen chviličku a pak je pryč. Nebo na to musí být nálada...(28.8.2012)

 • fragre
  ****

  Kniha stejného jména je pro mne jedna z těch, které jsem četl již v dětství a po které občas sáhnu i dnes. Bohužel, tento seriál je jen dost slabým odvarem své předlohy, promarněnou šancí, které bych dal s hodně přimhouřenýma očima 3*. Leč každý díl je uveden a ukončen dobovými záběry nejskvělejšíí trampské kapely Hoboes ve své vrcholné formě a ty to spolehlivě vytáhnou na 4* a kousek.(21.2.2010)

 • DaZ
  *****

  Výtečná záležitost kterou ale asi patřičně ocení jen ten kdo někdy spal pod širákem, balil ráno zkřehlými prsty usárnu nebo pěl dlouho do noci u ohně :) Spousty úžasných trempských písní v každém díle, skvělé obsazení a to i cameo rolí (Wabi Ryvola ve smokingu, Otto Šimánek a další). Nezapomenutelné fóry a dialogy, výborné přehrávání herců kteří si role vyloženě užívají. Místy trochu zmatená kamera vůbec nevadí. Můžu si to pouštět stále do kola a vůbec to neomrzí - sice hodně subjektivních, ale jasných pět hvězd!(17.10.2013)

 • Wolfvater
  ****

  Kvalit knihy to nedosahuje ani zdaleka, protože kniha je prokládána tak úžasnými historkami, která by v této sérii naopak rušily. Přesto jako svědectví dobové musím hodnotit minimálně za 3 hvězdy. A jelikož seriálu Proč bychom se netopili jsem dal jednu hvězdu, třebas si ji nezasloužil, musím i tady přitlačit a zvednout na konečné 4. Ale kniha je kniha... U té by bylo i 5 hvězd málo.(10.4.2016)

 • PollyJean
  ***

  No ne, on se někdo pokusil zfilmovat tuhle výbornou záležitost? Škoda jen, že si z Bohatýrské trilogie vybrali tu první, přece jen nejslabší část...takhle Tajnosti žižkovského podsvětí, to by bolo iné kafé...hvězdičkuju hlavně předlohu, trampské písně, byť kvalitní, jsou pro mne jen zbytečným protahováním...(13.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace