poster

Dobrodružství šesti trampů (TV seriál)

Muzikál / Komedie / Dobrodružný / Western

Československo, 1969, 6x25 min

 • Wolfvater
  ****

  Kvalit knihy to nedosahuje ani zdaleka, protože kniha je prokládána tak úžasnými historkami, která by v této sérii naopak rušily. Přesto jako svědectví dobové musím hodnotit minimálně za 3 hvězdy. A jelikož seriálu Proč bychom se netopili jsem dal jednu hvězdu, třebas si ji nezasloužil, musím i tady přitlačit a zvednout na konečné 4. Ale kniha je kniha... U té by bylo i 5 hvězd málo.(10.4.2016)

 • horovska
  ***

  Jako první jsem viděla Duch lodi se mstí a smála jsem se a jen valila oči, co že to je za senzační snímek plný posvátného ohně, drsných chlapíků z posázaví s kolty za pasem, vlhkých pohledů v dál a zalamování palců. Ale další díly už mne nebavily vůbec. Tak nevím, v čem je chyba - nejspíš to kouzlo funguje jen chviličku a pak je pryč. Nebo na to musí být nálada...(28.8.2012)

 • DaZ
  *****

  Výtečná záležitost kterou ale asi patřičně ocení jen ten kdo někdy spal pod širákem, balil ráno zkřehlými prsty usárnu nebo pěl dlouho do noci u ohně :) Spousty úžasných trempských písní v každém díle, skvělé obsazení a to i cameo rolí (Wabi Ryvola ve smokingu, Otto Šimánek a další). Nezapomenutelné fóry a dialogy, výborné přehrávání herců kteří si role vyloženě užívají. Místy trochu zmatená kamera vůbec nevadí. Můžu si to pouštět stále do kola a vůbec to neomrzí - sice hodně subjektivních, ale jasných pět hvězd!(17.10.2013)

 • rigby
  **

  Připomenutí trampingu by bylo příjemné, jen kdyby nebylo takovouto podivnou formou. Děj je velmi skromný, legrácky až trapné. Jen herecké obsazení je výborné. Ale co zůstává a vysoko ční nad tím vším, to jsou písničky. Jen za tohle dávám těch pár hvězdiček a jen kvůli tomu stojí za to se na toto výjimečné dílko podívat.(23.4.2018)

 • Ironfood
  ****

  Kozodojští jsou lstiví a používají dechovku. Ovšem muži z Povltaví mívají už takový žertovný obyčej, že vystřelí obyčejně dřív než soupeř. V záloze je navíc šerif Jack Aspirin tajně podporovaný hospodským Slimem... Notná dávka trampských písní i řada vtipných scén, které místy připomenou Limonádového Joea, jindy zase legendární povídku Šimka a Grossmanna Jak jsme se vypořádali s bigbítem.(7.11.2015)