Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

Filmárik

Mám rád miešanie žánrov sci-fi a fantasy či už vo filmoch alebo hrách keď sa podarí. V tomto prípade sa to podľa mňa podarilo a dostávame tak slušnú porciu akcie aj vyzuálnych efektov ktoré vzhľadom na rozpočet vôbec nevyzerajú zle a nebyť prakticky nulovej reklamy mohlo sa jednať o hit. Napriek tomu je Outlander veľmi príjemná oddychovka ktorá samozrejme nemá nič spoločné s filmom 13th warrior a páni distribútori to veľmi dobre vedia ale na čo by si lámali hlavičku keď divák to určite nepozná však? ()

Olík

Sci-fi zmatlané dohromady s vikingy........no nevím! Cestovatel vesmírem Kainan přistane na planetě zemi v dobách a místech, v kterých se po planetě prohánějí neohrožení vikingští válečníci. A jak už to v řádné pohádce má být – zabije draka, vezme si princeznu, dostane půlku království a bla bla bla. Každopádně na to jaké to bylo „béčko“ musím ocenit docela slušné efekty. ()

drankeryth

Tento film ma mile prekvapil, od zaciatku az do konca som ho hltal a nevidel som na nom jedine hluche miesto. Nechapem ten blby cesky preklad, ze Vikingove 2. Niekedy sa mi fakt zastavuje rozum, kde na tie hlupe pomenovania filmov chodia, ked sa to uplne inac vola. Mimozemska havarovana lod potopena v jazere, priviedla na zem aj cudzieho tvora, ktory ma v umysle vyvrazdit vsetkych vikingov nachadzajucich sa v jeho blizkosti. Film nema nudzu o napatie, boje a dobre specialne efekty, na ktore je radost pozerat. ()

Hapretor

Tohle má s jedničkou společné asi to, co plíce se žábrami! Paskvil! A že je to sci-fi?! Na to kašlu. I tak to ale zabavilo. Jsou stupidnější počiny. ()

Ombak▼Penari

Jedno z mých guilty pleasure. Efekty jsou sice mizerné a byly už na tehdejší dobu, ale jinak je tenhle mix historie, fantasy, scifi a hororu dostatečně zábavný a má kupodivu velmi slušné obsazení. Prostě baví. ()

rhobos

Ono to ani nebylo až tak špatné jak jsem čekat ... :D Takové sympatické béčkové historické sci-fi. Kombinace vetřelce a Vikingů... proč ne? ()

burton

Agresivní bestie? Ničí, co jí do cesty přijde?....no, ničí a jak, ale budete asi trošku překvapení, proč. Kainan Vám to poví s patosem a výrazem, že byste mu odpustili i vraždu vlastního dítěte. To on James umí a fakt mu to tady jako Vikingovi z kosmu sluší. Dobrý. Chudák vetřelec! Nemůžu si pomoct, ale bylo mi ho líto. Těšila jsem se na Vikingy z budoucnosti. Nebo na Vikingy z jiných světů. A zase jsem skončila na Matičce Zemi, v nějakém roku 800?? No, tak nějak. A tak se ale tedy podívejte, není to až zase takový děs. Ano, jsou tu Vikingové. JJ, mají zase koně, což je blbost, páč Vikingové koně neměli, ale tak dobře. A taky se nejprve s Kainanem musí skamarádit, aby pak bok po boku vytáhli na tu uslintanou bestii. ()

igirazor

Na moje prekvapenie som nebol sklamaný. Síce je vidieť, že trocha šetrili na efektoch, alebo možno som zvyknutý na iný level. Dal by som mu priemer, ale musím povedať, že sa mi tá myšlienka páčila - sci-fi spojený s dobou železnou. A takisto sa mi páčil záver :). Možno sa v budúcnu budem smiať, že som mu dal toľko hviezdičiek:D ()

Torgal

Zaujímavý, i keď dosť béčkový mix mojich obľúbených žánrov fantasy a scifi. Z väčšej časti je natočený veľmi solídne, ale bojové scény sú veľmi neprehľadné. Technická stránka je tiež na úrovni, kostýmy aj kulisy pôsobia dobrým dojmom, triky sú obstojné a hudba tvorí príjemnú kulisu. Z hercov ma najviac prekvapil nečakane charizmatický James Caviezel, škoda len že postava Rona Perlmana dostala tak malý priestor. Najväčšie výhrady tak smerujú k stopáži, ktorá je na rozsah príbehu jednoznačne priveľká. Tiež ma zaskočilo čo ukrýva zem vo svojich útrobách pod rozľahlými nórskymi lesmi. Pripadalo mi to tak ako na inej planéte. Na to, že sa jedná o direct-to-dvd film je celkový dojem veľmi slušný. 6-/10 ()

Meiers

Toš toto já možu, to spojení vikinismu a alienství mi fakt sedlo, jakožto i hlavní hrdina (sympatickej týpek). Mělo to nějaké slabůstky, ale prostě sem se bavil a tečka. ()

Gwin

Pěkný oddychový a nenáročný film z doby vikingů. Je zde jistá podobnost s filmem Vikingové, ale tady jsou navíc sci-fi prvky, které přidávají k tomuto námětu jiný nádech. Začátek jako by z oka vypadl filmu AVP. ()

maZSlicko

Ja to shrnu tak,jak uz psal komentar "Blizzard" ..uz behem filmu sem si rikal co mi to pripomina,no jasne vikingy s banderasem jen misto divochu,o kterych se rikalo ohniva san,se v outlandroj objevili moorweni..napad to nebyl vubec spatnej,prijemny becko ktery se da zhlednou i vickrat.. ()

darkreider

Tešil som sa. Naozaj. Námet je podľa môjho gusta, no po 15tich minútach to nemá so sci-fi nič moc spoločné. Až nenormálne rýchle začlenenie mimozemšťana do vikingskej osady, absolútna strata mimozemskej techniky a naozaj debilný tanec na štítoch(tak kvôli tomu to má skoro dve hoďky?) ubrala filmu všetky grády. Nuda nuda nuda, potom prišiel lov na príšeru s jamou plnou oleja. To ma prebralo. A koniec, kedy tonová obluda visí z útesu a drží sa za ruku hlavného hrdinu... Tak to je vtip, ktorý neprekoná ani ohňostrojový výbuch majáku a materská loď, ktorá je už síce na obežnej dráhe zeme, ale maják bol raz zničený, tak na to serú. Radšej si pozriem predátora. ()

parabellum

Béčko každým coulem se všemi klady a zápory. Škoda, že tomuto filmu nedali věčí šanci se poprat v kinech, mělo by možná věčí úspěch než kdovíjaká jiná slátanina kterou vypustej. Dobrý nápad do zasazené doby kterou filmaři bohužel a nechápu proč nevyužívaj:(( Jen se to místy docela vleklo a bylo vidět nedostatek financí ale to je u béčka předpoklad. Mě filmek přijemně překvapil a ukrátil mi jedno odpoledne s chřipkou. 69%!!! ()

Yancl

Musím uznat, že mě tohle scifi vyprávění pozitivně překvapilo. Je zde k vidění starý, ale pevný hrdinský základ fixován na jednoho neohroženého borce, který vlastně povětšinu táhne celý film kupředu. Další z řady překvapení je určitě ono čekání, kdo(co) je vlastně ten hlavní záporný element...to monstrum, které stojí na straně zla. Vše v přijatelných mezích, ale jedna zásadní věc mi chyběla po celý film..Nedočkal jsem se něčeho pořádného, monstrózního..spíš mi to připadalo dost přibržděné a celý Outlander se držel v nižších adrenalinových hladinách / škoda. [62%] ()

Beo.wulf

No tak ja uz se v te historii ztracim. Teoreticky podle nametu jde o dobu kratce pred Beowulfem, kde je jeste Hrodgar o neco mladsi nez v Beowulfovi. Mluvi se tam i o Heorotu coz by mela byt ta kulna kde chlastali a kde je pak masakroval Grendel. A na druhou treba se ten KAINAN prejmenoval na Beowulfa a MOORWEN se prejmenoval na GRENDELA a potom bych asi vsechno chapal a vsechno odpovidalo tomu jak ma byt. Na druhou stranu to nebylo zase tak spatne, skoda jen ze takova hvezda jako PERLMAN si tam strihnul mensi roli nez mu MOORWEn, alias Grendel, zase neustrihnul hlavu :-) ()

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007