Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

DaeGurth

Béčko od někoho kdo neví moc o zbraních, taktice, nebo šermu, ale snaží se vyprávět příběh, který si sám vymyslel. Scénář se m líbí, ale chtělo by to trošku vylepšit provedení a některé herce. ()

Koláč

Dostal jsem co jsem čekal... blbou zábavu :-) abylo to fajn :D Proč se to do prdele jmenuje Vikingové II ??????!!!!!!! ()

Grizzly

Megahusty. Dlouho sem se na Outlandera tesil a vedel sem proc. Vyborne skloubeni sci-fi a fantasy (zamerne pisu fantasy a ne historie ;)) s velkou davkou akce, dobrodruzstvi a napeti. Vyborny pribeh, ktery se umne vyhyba klise a paradne davkuje napeti. Jen nektery mustky na posunuti deje byli trosku krecovity, ale to se da prekousnout. Vubec mi nevadi, ze se nekona konfrontace vikingu a ultra hi-tech Caviezela. Stejne sem se tesil hlavne na konfrontaci Caviezela a ultra low-tech vikingu :). Akorat nechapu, proc si sundal ten battle armor, ten si klidne mohl nechat. No a samozrejme na Moorwen(a?), ktery(a) je zvladnuty(a) paradne a u mne postupuje do toptenu bestii z vesmiru. To s tim svetlem fakt nema chybu. Kdyz vidim, jaky sracky jdou do nasich kin, nezbyva nez kroutit hlavou, ze Outlander neprosel. 85%. ()

TaanStari

Rusák přiletí na Zem. Rusák s sebou přiveze příšeru. Příšera zabíjí. Rusák se brání. Takhle by se dal zhruba nastínit děj. Proč ne, když je to tak zábavné. 3.5* /// EDIT: 13th Warrior nebo Outlander, to je jedno, v češtině to všechno znamená Vikingové ;) ()

ViktorEl

Po 15 minútach som si povedal: Tak to je čo? čo vlastne pozerám? Predátora? alebo ďalší diel Votrelca? Tento film je všetko len nie pokračovanie Vikingov. Čo ma ešte prekvapilo boli herci: Jim Caviezel, Ron Perlman, John Hurt. Nikdy by som nepovedal, že taká zostava natočí takú prkotinu. Je to typické béčko so všetkých čo k tomu patrí, ale s jedným zádrhelom. Čo do riti robia v historickom filme veci ako: vesmírna loď, votrelec z vesmíru a jeho malý druh, muž (vojak) z vesmíru, vesmírna zbraň atď....Ale keď som si to všetko odmyslel tak sa mi to celkom páčilo. Len som si celý film musel hovoriť a v sugerovať si, že to nie je pokračovanie Vikingov s Banderasom, Nakoniec som na to všetko prišiel film nie je na vine, ale ten sprostý názov aký mu dali. Outlander si aj tak 60% zaslúži. ()

KoleckoR

Vikingové vs. Vetřelec vs. Predátor. Příšera mohla být trochu méně mimozemská, už jen chybělo, aby její krev byla kyselinou. Herecky celkem dobře zvládnuto, efekty byly taky obstojné, jenom mě připadá, že si vzali z několika filmů po kousku a slepili nové dílo. ()

Aluminium

Takže začala by som názvom. Vikingové II. WTF? To akože myslia vážne? Inak film ma príjemne prekvapil, síce mal slabšie miesta, ale takéto témy mám rada a navyše spracovanie mohlo byť oveľa horšie, čiže dávam slabšie 4*. ()

Mary19

Téma propojení moderní mimozemské civilizace a staré vikingské říše??? Ani dnes neztrácí podobný námět na zajímavosti a potřebném tajemnu... Outlander se už hned po shlédnutí prvního traileru stal mým velmi očekávaným snímkem, a doufal jsem v jednoduchou akční řežbu s prvky scifi, podobnou jako je kultovní Predátor... To se ale neděje, a z Cizince se stal zbytečně komplikovaný film, který místo přímočarosti a tajemné atmosféry využívá jakoukoliv záminku k prodloužení a ke zkomplikování jinak naprosto jednoduchého příběhu. Velká škoda, v rukou lepšího režiséra a scénáristy to mohlo dopadnout o poznání lépe... 40% ()

TETŘEF

100+1 hollywoodských trademarků ve vikingském balení. (trademárk no.101 - ožralý,plešatý, hláškující viking, který bohužel není černý :( ) ()

PDcz odpad!

odpadky! Ten koš by měl někdo vynést, smrdí to. Nebo jinak.. až budu chtít někoho trápit, přivážu ho a bude se muset 2 hodiny koukat na tenhle film. [X] Minus 10 bodů U tohohle filmu nefungovalo vůbec nic. Děj byl žalostný.. příklad: vymlátí celou planetu, zůstane jeden, ten vymlátí jejich vesnici, ale než aby ho našil a sejmuli, raději vemou lodě, rakve a odletí (s ním). Vynechal jsem dalších 50 blbostí.. od toho jak nechal bojový oblek (dle flashbacků) a měl plastové tílko. Super pistoli, o kterou přišel během 1/2 minuty. Tím film ztrácí možnost využít potenciálů střetů dvou světů. Herci.. Kde?? Nikde.. Kamera.. To netočil někdo jako domácí video?? Efekty.. v programu "kreslení" ve Windows bych to možná nakreslil taky.. (nadsázka ;-) ) Hudba? BOŽE.. to byl omyl.. hlavně ta hudba u "štítů".. mimochodem, ty sem nějak nepobral.. ale to není na tomhle filmu to nejhorší. Napětí? Nikde.. ani chvilku.. strach? ne.. nebyl důvod se bát.. dojetí? při čem?? tam se šlo dojmout? I když sem se málem "dojal" Děs běs.. tohle je fakt omyl... A to jsem se musel jít v půlce projít.. celé bych to na jeden zátah nevydržel.[X] Bez komentáře ()

strikeman

Originálně pojatá sci-fi pohádka o jinochovi Kainanovi ze vzdálené země, co přijel do cizího království, aby zabil draka a dostal ruku princezny a království k tomu:-)) Když jsem zjistil, o čem ten snímek bude a že má dvouhodinovou stopáž, nebyl jsem si jistý, jestli se do něčeho takového mám pustit. Ale nakonec jsem se ty dvě hodiny příjemně bavil. Áčkové béčko:-)) PS: by mě zajímalo, který inteligent vymyslel český název... ()

Gedes

Film byl celkem napínavý, občas trochu úsměvný. Nechyběl nápad a docela i film "odsejpal," nenudila jsem se. Co bych považovala za minus filmu, je překombinovanost. Tvůrci chtěli udělat hororový snímek s trochou romantiky, drama a komedie... a to trošku smrdí... Navíc mi příliš neseděli některá fakta... Ocitli jsme se v době železné a nikde žádný mamut a lidé byli velmi dobře vybaveni zbraněmi jak ve středověku, no a samozřejmě některé boje trochu přibarvené a o dalších chybných detailech bychom se mohli bavit hodiny. Když si tedy odmyslíte tyto "drobné maličkosti," jedná se o celkem slušný, napínavý snímek. ()

gumbo

Docela překvapení. Na to jak byl námět už na začátku lehce řečeno pitomý, to nedopadlo tak zle, jak jsem čekal. Vizuál je celkem kvalitní, potvůrky sic neoriginální jsou pěkné a i ta kombinace sci-fi a akčně-mýtické řežby celkem vyšla. Pěkně to uteče, neurazí ani příliš nenadchne... 65% (60% za film a 5% za odvahu) ()

FilmWave

Bídné c-éčko připomínající spíš "Beowulfa" s Lambertem než "Vikingy". Caviezel je ale překvapivě mnohem horší než Lambert za zenitem. ()

CrazyLom

béčko s občasnými A prvky, to je hodně líbivý outlander. příběh ne uplně podstatný, akce skvělá, děj dynamický a ti vikingové vypadali prostě skvěle! Kdyby hlavní hrdina pobral víc charisma, mohlo to být ještě lepší ()

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007