Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

rozbris

Docela "jednoduchý" sci-fi film na odreagování. Trošku předvídatelné a někdy až moc přehnané. Potvůrka Moorwen byla teda fakt děsivá, nechtěl bych ji potkat, ale asi dost hloupá....Hlavní hrdina Kainan je snad nesmrtelný, protože tolik životů nemá ani kočka...Ale kdo má rád filmy s nějakou tou mimozemskou potvůrkou, tak ten si příjde na své. ()

Kracken

Něco tak neoriginálního a předvídatelnýho jsem už dlouho neviděl. Film pobaví asi jako cigareta kuřáka, který denně stahne dvě krabičky. ()

Rudinsky

No, bol som milo prekvapený, aj keď na tento film som sa ani neviem prečo tešil. Je to prvoradé Bčko, nefalšované, no mám pocit že s týmto potenciálom sa hanbiť nemusí(trošku mi však prekážali metrosexuálny vikingovia). Na to, v akej kategórii sa pohybujeme (pretože je zbytočné hovoriť keby bolo keby) som bol spokojný. A moorwen vyzerá skutočne pekne, aj keď lacno:D.(Asi ho vyrobili v Kórei) A Jim Caviezel, zaujímavý herec, ak sa vypracuje, očividne bude hrávať zapamätateľné charaktery. A ako ostatní spomínajú, škoda Rona Perlmana. Ale asi hrá iba toľko, koľlko mu zaplatili:D ()

medlo

Námet celkom zaujímavý. Prvá polovica filmu bola dobrá. Druhá sa mi už tak nepáčila. A koniec sa mi zdal úplne nezvládnutý. Myslím si, že sa z toho dalo vyťažiť viac. Dlho som sa rozhodoval medzi dvoma a troma hviezdičkami. Keby sa dalo dám 2,5. ()

Testament

Buď mám poslední dobou smůlu na neskutečně blbé filmy, jinak si to už ani neumím vysvětlit. Outlander začíná příletem a ztroskotáním tělesa z vesmíru a seznámením s mimozemšťanem (úvod ala Predator). Poté zjišťujeme, že náš "Cizinec" se dostal do doby vikingů, kterými je po pár chvílích zajat (průběh snímku ala jakýkoliv film o vikinzích) a o pár okamžiků později zjišťujeme, že sebou přitáhl i jakéhosi ještěra zvaného "Moorwen" (odkaz na Vetřelce). Po celou dobu filmu pak divák sleduje, jak se naši hrdinové (za přispění i jejich někdejších nepřátel) snaží netvora zneškodnit. Vzniká z toho zmatlanina, kdy mimozemský původ hlavního hrdiny je tu jaksi navíc (krom toho, v půlce filmu ještě zmíněn a tato pasáž působí-vložená, dosti násilně, uměle). Někdo možná skákal nadšením, já to beru, jako zbytečně zabité 2 hodiny času. ()

bruceman7

Jediné, co tomu dost chybělo, byla nepříliš osvětlená minulost (pozadí, příběh) hlavního hrdiny (o jeho lidu atp.). Jinak dobrá neurážející zajimavost. ()

Seti

Já jsem si tuto béčkovou směsici žánrů skvěle užil! McCain míchá dohromady prvky sci-fi, historického dobrodružství a hororu, čímž vytváří ten nejnepravděpodobnější, ale překvapivě funkční Eintopf. Samozřejmě ten kdo chce brát věci vážně, tak by měl tenhle film ze svého hledáčku vytěsnit hoodně daleko, ale ti, kdo si chtějí užít dobrodružství za netradičních okolností a nedělá jim problémy chvílemi nad tvůrci přimhouřit oko, mohou tomuto dílku směle věnovat pozornost. /SPOILER/ Jen mi není jasné, proč si Kainan nešel hnedka najít ten svůj přítulný kvér??? /SPOILER/ ()

cachina

O tom jak mimozemšťan v lítajícím talíři přiletí na pomoc vikingům v boji s vesmírnou příšerou. Zní vám to jako blbost?? Tak to máte pravdu, je to blbost. Ale když úplně vypnete a nebudete nad filmem uvažovat, tak byste možná dali 3*, prostě béčkový film jak vyšitý. ()

Burdock

Pohodová a snadno stravitelná kopie Vikingů s Banderasem. Dobré efekty a aj ten děj je schůdný. Pokud tenhle filmík neshlédnete, o nic určitě nepřijdete.. spíš je to taková odpočinková béčkárna na jedno znuděný odpoledne. ()

Milan25

Bylo to lepší než jsem čekal. Má to sice hrozně laciný vzhled, příběh je v podstatě velmi jednoduchý bez hlubší zápletky, ale film prostě baví. Ale pro boha, co za dementa je autor českého názvu?? ()

cab

Pro nektere nesmyslny slepenec dvou zanru, ale me si ziskal svym neortodoxnim pristupem a skvele zabavnym beckovitym prubehem s dobrymi herci ve slusnem trikovem kabat, a protoze podobne filmy jsou nedostatkovym zbozim, tak zvedam na 70% ()

eagle-eye

Caviezela jsem si oblíbil v Tenké červené linii celkem dost a ani zde mě nezklamal. O filmu samotném to už říct nemohu. Celkově to bylo takové instatní, hlavně začátek se rozjížděl dost divně, všechno do sebe bylo napasováno tak nějak uměle a už už jsem si říkal, že na to prdim a ani to nedokoukám, ale zhruba po 30ti-40ti minutách se to docela rozjelo a finále s honem na dvojku alienů už mě vyloženě bavilo. Takže s velkým přimžouřením obou vočí, dávám za tři už jen třeba za odvahu skloubit sci-fi s historicko-dobrodružným filmem. Mohlo to dopadnout i hůře... ()

Holina

Na Outlandera (odmítám tomuto filmu říkat Vikingové 2 - to distributor opravdu přepískl) jsem se velmi těšil. Pak přišla zpráva, že půjde o sci-fi. Nevadí. Pak přišla zpráva, že hlavní roli dostal mistr jednoho ksichtu James Kyseláprdel Caviezel. Mno výsledek není úplně špatný, ovšem musíte být tolerantní jak k logickým dírám, tak speciálním rádoby efektům. Na pořádný vikingský film si zřejmě budeme muset počkat až do Valhalla Rising. ()

Hanys_

Beowulf říznutý Predátorem. Na sci-fi béčko je tady dost solidní obsazení a povedená hudba (ikdyž každý motiv mi připadal podezřele známý). V rámci žánru jsem nadprůměrně uspokojen :).. 7/10 ()

POciSEM

Slusne,velice slusne. Ze zacatku sem trochu nepobiral vesmirnou lod co se riti k zemi a kosmonauta co po vsem strili laserovym kanonem ale kdyz je vesnice kam je nas geroj odvlecen,napadena potvorou z hlubin vesmiru tak to vsechno zapadlo. Caviezel jako sci-fi bouchac nebyl zrovna moc presvedcivej a dokazal bych si na jeho miste predstavit spoustu lepsich borcu ale neni to az tak hrozny a koukat se na nej da. Triky byly az na par vyjimek (planeta moorwenu) docela obyc. Ale kdo cekal mega vybrousenej vizual at si jde radsi pustit Avatara. Hlavni je ze v tomhle bijaku to funguje. Zaverem bych jen dodal ze o 2 dile sem pred shlednutim zhola nic nevedel a tak me to prijemne zaskocilo ()

MadChick

Docela pěkná "pohádka" se slušně vydařenými efekty a velice roztomilým zviřátkěm. Příběh už na tom tak dobře není, je to jakýsi podivný slepenec SCI-FI a (dalo by se říci) fantasy. Což kupodivu není úplně na škodu a funguje docela obstojně, ale naneštěstí se zde vyskytuje docela velké množství závažných logických chyb a pár věcí není vysvětleno, což jsem filmu nedokázal odpustit. Dále se mi zdálo, že film měl minimálně o 10 minut delší stopáž než by bylo záhodno a tak je na některých místech cítit lehká rozvleklost tohoto snímku. Každopádně určitě se jedná o lehký nadprůměr, čili za mě 65% ()

kollis

Přemrštěná stopáž nedovoluje vychutnat si Outlandera ani jako nechtěnou zábavu. Navíc se chudák Caviezel se svým jedním výrazem snažil hrát tak procítěně, jako by si myslel, že hraje v dobrém filmu. Hehe... ()

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007