Reklama

Reklama

Opičí maska

  • Austrálie The Monkey's Mask (více)

Obsahy(1)

Bývalá policistka Jill Fitzpatrick se rozhodla ve svých osmadvaceti letech zkusit štěstí jako soukromý detektiv v australském městě Sydney, příliš dobře se jí ovšem nevede. Nutně potřebuje práci, klientů je však málo a to, že je mladá a žena se ukázalo jako značná nevýhoda, protože ve společnosti je stále zafixována představa soukromého detektiva, který nemá daleko k drsným postavám z románů Raymonda Chandlera. Když se na ni obrátí rozrušená matka pohřešované studentky, neváhá Jill ani minutu a případ přijme. Jde o to, že paní Norrisová není spokojena s přístupem policie a chce, aby Jill začala pátrat po její dceři Mickey, vysokoškolačce a velmi ctižádostivé básnířce, která byla naposledy spatřena na jednom literárním večírku věnovanému čtení poezie. Poté, co odešla domů, ji už nikdo nespatřil. Vyšetřování přivede Jill, která o poezii nic neví, k doktorce Dianě Maitlandové, profesorce literatury na univerzitě, kam chodila Mickey.
Diana je sice vdaná za Nicka Maitlanda, ale také má velmi otevřené názory na sexualitu, a tak se rutinní výslech nečekaně změní v neskrývaný flirt. Zpočátku se Jill, která je lesbicky orientovaná, drží zpátky, ale časem podlehne Dianinu svádění a po hlavě se s ní vrhne do milostné pletky. Dřív než stačí vypátrat cokoli bližšího, ozve se Jill znovu paní Norrisová. Má špatné zprávy. Mickey byla zavražděna. Žalem zlomená matka žádá Jill, aby pokračovala v pátrání a našla vraha. Případ Jill zavede do úzkoprsého světa sydneyských literátů, kde překvapivě naráží na celý dlouhý seznam podezřelých, většinou starších mužů, kteří byli velmi ochotní pomoci mladé začínající básnířce v její cestě za slávou. Není divu, Mickey byla kvůli tomu ochotná vyspat se s každým. Jill se pokouší se najít odpověď na otázku pro koho psala Mickey své pověstné láskou a erotikou nabité básně. Situace se přiostří v okamžiku, kdy Jill začne dostávat na svůj záznamník výhružky v podobě poezie. Zdá se, že její živost se s každým dalším krokem v případu zavražděné studentky ocitá ve větším nebezpečí. A navíc se její vášnivý vztah k Dianě ukáže být pro pátrání a hledání odpovědí nečekanou překážkou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

Matty 

všechny recenze uživatele

Neobvyklý film oscilující mezi ženskou variací na Chandlera (hrdinčiny vnitřní monology) a laciným eroticko-lesbickým thrillerem. Děj se každopádně odehrává ve zvláštním feminizovaném světě, kde každý chlap je buď perverzák nebo vrah. Díru do světa Opičí maska zaručeně neudělá, ale pokud nemáte po ruce zrovna nic lepšího... 65% ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Tak to byl děsnej vopruz, kterej na mě měl asi tak stejné účinky jako šampaňské, aneb další zbytečný film těžce béčkových kvalit, po kterém mě zase začala pálit žáha... U některých filmů je mi i přes dvouhodinovou délku líto, že nebyly delší, u tohohle filmu bych si zpětně přála, aby skončil s úvodníma titulkama, díky čemuž bych snad i byla ušetřena pohledu na nahou, v té době 43letou (věřte mi, že tady byste jí tipovali ještě nejmíň o 15 let starší), McGillisku. ()

Reklama

Margerie 

všechny recenze uživatele

Tvůrci očividně nevěděli, který žánr si vybrat, a tak udělali mix rádoby krimi, erotiky a dramatu, který příliš nefunguje ani na jedné rovině. Spíše podprůměrný snímek, kterému v hodnocení pomáhají spíše detaily (u mně bodují především zelené rukavice na okně v Jillině koupelně). Ale jinak v tom příliš nehledejte a klidně si to pusťte k utírání prachu, žehlední a podobné nudné domácí činnosti. Herci (hlavně herečky) nejsou vybráni(y) zrovna nejlépe, rozlišit, co je řečeno nahlas a co má být vnitřním myšlenkovým pochodem, je prakticky nemožné, kamera je hodně odfláknutá, erotické scény ve vás vyvolají cokoliv kromě příjemného mrazení... a je to škoda... 50% ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

"Bylo nebylo, opička Mickey... znala ty správný místa...znala jen šukání..." A psala o tom i syrové básně - "...ty šunty bez poezie..." (?) Ta malá čubka je ale mrtvá a zbývá jen hořký přípitek... "...na Mickey, mučednici..." . . . Epizodicky stavěný poutavý film, obsahem drama o pátrání po příčině smrti jedné studentky, jejíž největší vinou bylo, že "byla mladá", formou erotický krimithriller, líčící vlastně vcelku banální příběh plný erotického dusna a sexu, odhalující životy postav s přirozenou lidskou nahotou a neidealizovanými lidskými vztahy. Avšak bez přetvářky, nadbytečných klišé a nějakých předkládaných pravd a soudů. Film o poezii, erotice, sexu, lásce (nejlíp asi té pravé lesbické ;-), o strachu a bigotnosti, ze kterých i v kruhu rodiny plyne neporozumění a odcizení - a vlastně i o marnosti a o osudu... A nakonec zbyde jen ta "pachuť sexu a násilí"... Jill nakonec vyřešila svůj případ. A její láska... Ne - "zapoměň na tu mrchu, případ je uzavřenej"... Tak tak, víc není co dodat... Čtyři a půl hvězdičky za film, zaokrouhleno beze studu za tu >nestoudnost< v tom nejlepším smyslu slova... - - - P.S. Jen by mě zajímalo, jestli i režisérka a scénáristky tohohle povedeného (žensky vidoucího) filmu mají taky lesbickou zkušenost... ;-) - - - P.P.S. Docela se těším, jestli tenhle film vyjde někdy s českou podporou na dvd. Dojem z uvedení v televizi opět kazil formát obrazu 4:3 a atmosféru rušící český dabing. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Kelly McGillis je břuchatá a s povislejma, ale to je přirozené stadium stárnutí, takže jsem neměl důvod být tím nějak pohoršen. Nejen tímto byl tento film originální... hlavně příjemná Susie (hned me napadlo, že kdybych byl žena, tak kvůli ní budu určitě lesba). Fakt mě ten film překvapil, ale je to spíš horších 4* ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama