poster

Opičí maska

 • Austrálie

  Monkey's Mask, The

 • Francie

  Cercle intime

 • Itálie

  Maschera di scimmia, La

 • Slovensko

  Opičia maska

Krimi / Thriller / Mysteriózní / Erotický

Austrálie / Kanada / Francie / Itálie, 2000, 93 min

Režie:

Samantha Lang

Předloha:

Dorothy Porter (kniha)

Scénář:

Anne Kennedy

Kamera:

Garry Phillips

Producenti:

Domenico Procacci

Střih:

Dany Cooper
(další profese)
 • Margerie
  ***

  Tvůrci očividně nevěděli, který žánr si vybrat, a tak udělali mix rádoby krimi, erotiky a dramatu, který příliš nefunguje ani na jedné rovině. Spíše podprůměrný snímek, kterému v hodnocení pomáhají spíše detaily (u mně bodují především zelené rukavice na okně v Jillině koupelně). Ale jinak v tom příliš nehledejte a klidně si to pusťte k utírání prachu, žehlední a podobné nudné domácí činnosti. Herci (hlavně herečky) nejsou vybráni(y) zrovna nejlépe, rozlišit, co je řečeno nahlas a co má být vnitřním myšlenkovým pochodem, je prakticky nemožné, kamera je hodně odfláknutá, erotické scény ve vás vyvolají cokoliv kromě příjemného mrazení... a je to škoda... 50%(7.10.2012)

 • Radiq
  *****

  Kelly McGillis je břuchatá a s povislejma, ale to je přirozené stadium stárnutí, takže jsem neměl důvod být tím nějak pohoršen. Nejen tímto byl tento film originální... hlavně příjemná Susie (hned me napadlo, že kdybych byl žena, tak kvůli ní budu určitě lesba). Fakt mě ten film překvapil, ale je to spíš horších 4*(6.1.2006)

 • Matty
  ***

  Neobvyklý film oscilující mezi ženskou variací na Chandlera (hrdinčiny vnitřní monology) a laciným eroticko-lesbickým thrillerem. Děj se každopádně odehrává ve zvláštním feminizovaném světě, kde každý chlap je buď perverzák nebo vrah. Díru do světa Opičí maska zaručeně neudělá, ale pokud nemáte po ruce zrovna nic lepšího... 65%(21.8.2006)

 • playboxguest
  *

  Tak to byl děsnej vopruz, kterej na mě měl asi tak stejné účinky jako šampaňské, aneb další zbytečný film těžce béčkových kvalit, po kterém mě zase začala pálit žáha... U některých filmů je mi i přes dvouhodinovou délku líto, že nebyly delší, u tohohle filmu bych si zpětně přála, aby skončil s úvodníma titulkama, díky čemuž bych snad i byla ušetřena pohledu na nahou, v té době 43letou (věřte mi, že tady byste jí tipovali ještě nejmíň o 15 let starší), McGillisku.(18.1.2011)

 • genetique
  **

  Rád by som vedel ako by si s filmom poradili bez (miestami úplne odpudzujúcich) lesbických scén a znechucujúcich básní. Pretože hlavná dejová línia a celkový záver nestál ani za deravé ponožky. Nezaznamenal som žiadne stupňovanie napätia, dokonca aj záver bol akoby odťatý od deja. Za zmienku snáď stála len herecká stránka, aj keď mi herci prišli nesympatickí, a "iný" pohľad na svet polície. 40%.(12.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace