Nebezpečný cíl

• USA Bangkok Dangerous (více)

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiální text distributora)

DDT

V mé oblíbené kategorii "Nejtrapnější akční hrdina roku 2008" byla celkem velká konkurence, ale Nicolas Cage nakonec svým výkonem v "Nebezpečném cíli" přesvědčil, že mu tenhle titul patří právem. Definitivně se tak zařazuje do Síně slávy mezi mistry jako Norris, Seagal či Van Damme. Gratuluji. ()

kleopetra

Nevhodná hudba - respektive moc přeslazená, na místech, kde mě to fakt vytáčelo. Psí oči Nicolase Cage se hodí do romantického filmu, ale nájemný vrah? Grrrrrrr. Když chce střílet a zabíjet ve filmech ve velkém, tak by měl hrát ladného hrdinu. Bezcitného vraha mu prostě nevěřím... A zamiluje se do hluchoněmé thaiky? Větší blbost bych asi nevymyslela... Proč jsem vlastně dala tolik hvězdiček? Asi ho mám i tak ráda... ()

Marsik

** NOVA HD - Při druhém shlédnutí mi přišel film o něco více atraktivnější, než při prvním. Dokonce přidávám jednu hvězdičku, takže z původních třech jsou najednou čtyři. Viděl bych to jako relativně povedený film o jednom nájemném vrahovi. Říkám záměrně relativně, protože určité díry v logice a scénáři snímek určitě měl. Navíc podle mého Nicolas Cage není úplně ten typ, který se hodí na nekompromisní a kruté zabijáky. Nicméně pan Mahdal v českém znění dodal filmu celkem dobrý šmrnc. 70% (with J.) ()

Kryton

Kdyby film měl takové tempo a vyznění jako je prvních 10-15 minut a pak posledních 10-15 minut. Pak by to totiž bylo i celkem slušní a i oddychový akční béčko alá Odstřelovač. Jenže....! Začátek je stylový. Praha , odstřelovač a představování postavy. Dobře! Takže to bude o Assasinovi. Paráda! Ouha Bangkok?! Co to tady je? Romance, mentorský film a jak do toho zapadají sloni? Kdo to vůbec napsal ten scénař?! A co tu dělá Cage?! Ten jeho jediný výraz tvaře je něco děsnýho. Jemu ty role drsňáků nevěřím. On tady je ještě mentorem a i romantikem. No to je teda guláš toto a nejlepší je , že i v těchto rovinách má stejný výraz tváře. Vyškrtat naprosto nesmyslný věci jako romance,mentorství a psycho dilema a ponechat jen tu akční rovinu. Byt i ta je dosti chaotická a dosti krátká. No pánové toto se nepovedlo. Cage by měl prostě brát filmy na který má, protože u něho se vždy jeden dobrý film střída s pěti naprosto příšernými. Film bych přejmenoval na BangCock Dangerous! ()

themic

Ále zas tak špatný to nebylo, to možná pro to, že jsem od toho nic moc nečekal. Občas jsem si připadal jako v jinym filmu, třeba Next. Chvílema jsem měl pocit, že se koukám na novější film se Snipesem, bez příběhový s nijakými herci. Trochu se divim, že to přišlo až do kin. No, k technické stránce neni moc co říct, protože ta se celkem vydařila. To co se povedlo už méně byl nezajímavý příběh, u kterýho občas člověka přepadne nuda. To svědčí i o herecích. Tak mě během filmu napadlo, kam se asi poděl ten starý Cage s neobarvenými a krátce střiženými vlasy z filmů Obchodní se smrtí, Skála a další. Tohle totiž není první film, z těch novějších filmů, ve kterém filmu Cage nijak nezářil. Možná to v dalších asi deseti snímcích co bude natáčet zahraje líp. 60% ()

kikuka

Čo by prešlo Chow Yun-fatovi alebo ja neviem, niekomu menej prefláknutému, ale Aziatovi, tak to Cageovi vôbec, ale vôbec neprechádza a nevychádza. Navyše, akčné scény boli trochu dosť nudné, a to neboli ani úplne kreténsky strihané. Len nemali spád. Dosť ma dorazila jedna scéna - tá, kde teta lekárnička zostala v prudkom šoku. Totiž, prišla mi "vodová". ()

SaNcHeZ_cz

Nicu, nicu ty jsi sám jak poustevník. Krásný důkaz toho, že rádoby není skutečně. Ta akce a videoklipovost to nezachrání. ()

mysiak

Nicolas Cage sa radšej pre istotu zabil...ako by si mal opäť pozrieť tento hrozný film, ktorý nemá ani hlavu ani pätu...nie ešte myšlienku...Nicholas máš už len jednu šancu ()

Ellmariachi

Promarněná šance. Přesně tak bych film já vystihl ve dvou slovech. Nicovi v klidu nájemnýho vraha věřím. S tím problém nemám. On to slušný herec je. Že spadl do šedi béček je jedna věc, ale podává tam vždy výkon na úrovni. Průser je téměř vše okolo. Totálně nevýrazné vedlejší postava. Neexistující dějová linka. Nudné vedlejší linky. Akce nevyrovnaná. Dnešní střihači dokáží udělat mistra bojových umění snad z každého a když by se přidalo víc lámání kostí apod mělo by to hned jiný koule. Jenže tady se obstojné, pouze obstojné, akce dočkáme až na konci. Kolem a kolem ten film není špatný, jenže rozhodně není ničím nějak dobrý a proto tu třetí hvězdu dát nemohu. 49 procent. ()

GodComplex

Nic Cage a ja nejsme zrovna nejlepsi kamosi, jeho ucast v totalne otravnych bckach posledni dobou mi ho navic jeste vic zhnusuje. Dneska jsem na nej ale hodny, protoze jsem se prave dozvedel, ze jeho planovana ucast v novem a pro me velmi ocekavanem Polanskiho kousku The Ghost byla zrusena. Hallelujah !!! O to vice jsem si mohl uzit Bangkok Dangerous, ktery mi prekvapive docela sedl v ramci moznosti. O me slabosti pro orientalni cokoliv jiz bylo napsano mnohe a samozrejme to hralo jednu z dulezitych roli ve finalne vlidnem hodnoceni, mrkneme se ale na samotneho Cage. Sve seriozni problemy s vlasy tady kluk zamaskoval prazvlastnim ucesem koncentrovanym na zadni polovinu hlavy a navic obarvenym na cerno, za to ma u me plus. To herectvi jsem mu ale uplne nesezral, neda se rict ze by se do te role nehodil, ale choval se proste tak nejak toporne jak je u nej zvykem. Pribeh je take kapku predvidatelny, ale natocene je to docela slusne. Klasicky to srazi ne zcela optimalni finalni faze a prestrelka, ktera uz me vazne nudila. Udrzelo se to ale na prumeru, coz je docela vykon. Ocividne jsem sahl po spatnem Bangkok Dangerous, protoze podle reakci je thajsky original podstatne lepsi, nez tahle US version. 5/10 ()

JJ.Gibson

Né tak dobrý, aby se na to človek podíval víckrát, ale ani né tak špatný, aby to nešlo jednou zkouknout! Sice si Cage snažíte oblíbit, vždyť je to nájemnej vrah se sniperkou a i se stylem, ale nějak to zkrátka nejde. Je to ložéné béčko, ale má pár světlých okamžiků, které bohužel nedokáží osvítit jinak temný celek... ()

Laxik

No, nakonec to nebylo tak nablblý, jak jsem čekal. Ale nenechte se uvést v omyl, scénář byl pitomej až na půdu, jen já jsem čekal pár sraček i na střeše. Naštěstí ta naleštěná fasáda snímku nebyla tolik posraná, i když punc lacinosti se jí odepřít nedá. Rozebírat psychologii postav v tomhle filmu je tady na ČSFD jako nosit dříví do lesa, takže to shrnu jen na to, že je jednání každého z (ne)charakterů naprosto prvoplánovitě vymyšlené jen pro další scénu, která se tam (podle autorů) prostě nějak naroubovat musela. K čertu s logikou, kdyby šlo o pořádný béčko. Jednže ona to byla jedna z největších zívaček, jaké jsem letos viděl. Nedalo se koukat na nic a slovo akce v tomle filmu postrádá svého významu. Občas jsem se zaculil při interakci Cageova zabijáka s hluchoněmou Thajkou, ale to bylo maximum emocí, které ze mě snímek horko těžko vyždímával. Ocenil bych snad jen scénu, kdy je (mizerně hrající i vypadající) Cage přepaden a ty dva útočníky vyřídí své thajské holce za zády. Ta měla aspoň nápad. I když kdo ví, jestli původní. ()

buldock

V podtitulu tohoto filmu by mělo být tučným písmem dopsáno "Jen na vlastní nebezpečí" , protože pozřít tohle dílko je opravdu celkem nebezpečné , o ztrátě času ani nemluvě. Film: 20% ()

Ferry

Mám dojem, že Nicolas Cage jde s filmy od devíti k pěti. Nevím zda jeho "éra" už je pryč, ale poslední dobou (next, ghost ride atp.) jsou filmy ve kterých hraje stále slabší. Ani tento film není žádnou výjimkou. Dávám tři hvězdičky, protože se mi líbily některé scény z Bangkoku. A také se mi film líbil z hlediska překladatelského :-) Moc toho za celý film nenamluvili. ()

blackrain

Cage se nejdříve producíruje po Praze. Záběry na památky nám to jasně dokazují. Dokonce padne i zmíňka o Čechově mostě, který byl uzavřený, protože na něm probíhala oprava. Potom co zabije a nafetuje mladíka, musí po sobě zamaskovat stopy, si klidně odskočí na prácičku do Thajska. Kde má zabít čtyři nepohodlné osoby. Moc přitom přemyšlí a filosofuje. Poruší jedno své pravidlo, zaplete se s lidmi,co nemají nic společného s jeho úkolem a to je pro zabijáka jeho formátu velmi nebezpečné. Na konci jsem si říkala, jak se dostane z policejního obležení. Vyřešil to pro mě nečekaným způsobem. S černými dlouhými vlasy vypadal spíše bohémsky, jako nějaký umělec, který přijel do Thajska za inspirací a nikoliv za důležitou prací. Nevypadal seriózně a už vůbec jako nájemný vrah. Jediné co mu šlo, že nahodil dokonalý poker face. Pak ale emoce musel použít. ()

Damiel

30 % - Při pohledu na kukuče pana Cage v jeho posledních letech (Next a Ghost Rider za všechny) se vždycky musím smát a jsem rád, že je v kině přítmí, abych se za něj nemusel stydět. Akční romance s hluchoněmou magistrou ovšem dotahuje Cageho "pohledové herectví" do absolutna :o))) A tak mi nevadil ani ten totálně nesmyslný konec ;o) ()

MATADOR

Nájemný zabiják, který projevuje své city, ale zároveň umí perfektně odvést svou práci. Akčňáček je to slušný, ale ... ale není to ono Nicolas Cage by se měl zprvu konečně ostříhat a poté se vrhnout do nějakého takovéhoto akční filmu, který je sice slušný, ale protagonista tomu nedává to, co by měl. Akce je sice velmi slušná, ale to, co mi na tom skutečně vadilo, byl neherecký koncert Nicolase Cage. Po dlouhé době jsem s ním zklamán, škoda, potenciál to mělo veliký. Nicolas Cage v docela slabém, přesto nevyváženém slušném akčním nářezu. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin