Troy Bolton a Gabriella Montezová se potkali o zimních prázdninách na soutěži v karaoke. Uvědomují si, že se asi znovu neuvidí, protože každý žije v jiné části USA, přesto si vymění telefonní čísla. Krátce poté je Gabriellina matka vedením své firmy přeložena do Nového Mexika a Gabriela tam nastupuje do školy. Jaké je její překvapení, když zjistí, že do stejné třídy chodí Troy. Ten je její přítomností mile překvapen, a když na škole ohlásí konkurz na připravovaný muzikál, oba dva uvažují o tom, že se přihlásí. Jejich konkurenty jsou sourozenci Ryan a Sharpay Evansovi, populární muzikálová dvojice, která již od svých dětských let pravidelně obsazuje hlavní role ve všech hudebních školních projektech. Ryan a Sharpay ale nesnesou pomyšlení, že by mohli být někým překonáni, a plánují, jak se soků zbavit. (TV Nova)

MaxQ69

Zac a Gabriela jsou sice sympatičtí a možná, že i solidně zpívají, ale hrát skutečně neumí. Objevují se docela hezké skladby, které nemají tak jprimitivní a stereotypní melodii a které když uslyšíte tak si vzpomenete, že jste to už někde slyšeli. Ale jinak je celý muzikál jakoby z červené knihovny, tak naivní. A když už je řeč o té naivitě, zdůraznil bych především konec, který mě vskutku překvapil. Počítal jsem jiným koncem. Tak jednoduchý konec jsem vážně nečekal. Jinými slovy jsem myslel, že to bude končit naivně a ejhle, ono to končilo ještě naivněji. Ale za snahu, nevinnost snímku a za fakt, že není zrovna jednoduché natočit kvalitní muzikál dávám 30%. ()

Pro čtenářky lovestory z Bravogirl a Topdívek jako dělané, ale mne to tedy neokouzlilo vůbec:( ()

cici24

musím být objektivní a dát 1 hvězdu za to, že je to kult teenagerů:-))) Tu naivitu a pozlátko středních škol v Americe by neměl nikdo vypouštět mimo USA, ale bohužel stává se a nedá se nic proti tomu dělat.....Pro mě je to ale úplnej odpad:-) ()

redalert21

Už ani nevim proc sem to chtel videt...za 2 max, mozna jedna "slusna" pisen, ale stejne si ji uz nevybavuju, jinak herecké výkony nula, a navic jsou ještě moc mladí takze se není ani na co u dam dívat :D ne sranda ()

MAST3R

Tyhle ty dementní "muzikály" nesnáším. Sledovat bandu dementů jak hopsá a spívá no tvl.. Blbost je to! Nikdy to nechci vidět. FUJ! ()

Neth

Hm, co se dá dělat. Muzikál ze střední je přesně takový, jak se od něj očekává. A vždycky budou lidi, kteří ho budou mít z nějakého důvodu rádi, a vždycky naopak lidi, kteří ho budou nesnášet a kritizovat. Ve výsledku to je výhodné pro obě skupiny - co je lepšího než si občas v klidu zanadávat, ať už na politiky nebo přeslazenou kýčovitou podívanou. Na Muzikálu ze střední samozřejmě není jen všechno špatné - choreografie povedená, některé písničky jsou chytlavé a dobře vykonstruované (což samozřejmě neznamená dobré:o) ) a v rámci možností se na to dá koukat bez újmy. Jen jsem celou dobu přemýšlela, jestli to je všechno skutečně myšleno vážně a naopak to vyznívá trapně, nebo jestli to je celé jedna velká parodie sama na sebe - ale to se vždy ukáže, že ne... Vtipu a nadsázky tam je jako šafránu, i když osobně jsem se dvakrát od srdce zasmála - jednou, když Efron vyl na balkóně, podruhé, když ho kamarádi ZPĚVEM přesvědčovali o tom, že má hrát basket a nemá ZPÍVAT - uchvatné!:o) Muzikál ze střední dává přesně to, co se očekává, že dávat bude - nic víc, nic míň, jen nevím, jak to je s tím výchovným hlediskem, které by měl taky obsahovat, protože výsledek vyznívá jako: "když budeš mít bandu kamarádů, kteří ti půjdou na ruku, debilní úsměv a nadšení, můžeš podvádět, můžeš cokoliv překazit, svět se ti rád přizpůsobí a ještě si s tebou na konci zatrsá", což se nádherně mlátí s další poučkou: "hraj fair play a chovej se čestně!" - co přesně chce Disney ze svých diváků vychovat, netuším...:o) Ale jinak to je naprosto neškodné. Tak neškodné, že si hlavní hrdinové ani nedají závěrečnou pusu, pomoc, pomoc, pomoc... ()

zodiak217

Čo mám napísať k tejto bezduchej snímke. Vôbec nič to vo mne nezanechalo, niekedy mi bolo až zle pozerať sa na tie trápne a úbohé dialógy prakticky o ničom. Herecké obsadenie síce nebolo zlé, ale dej v štýle chalan basketbalista sa zamiluje do šikovnej peknej baby a spolu sa prihlásia do muzikálu? O ničom, nuda a v podstate strata času to pozerať, ale keď ste už naozaj znudení a chcete vidieť na čom sa bavia zaostalí Amerčania a duševne vyprázdnení Európania je to na každom. Vo mne to nezanechalo vôbec nič a pozerať to opakovane bolo pre mňa len utrpenie. ()

DansteR

Film tak možná pro partu naivních náctiletých, kteří si myslí že je čeká takovýto život na střední. Obsáhleji to snad komentovat ani nejde. Hvězdička za blbosti jako nějáká ta písnička nebo ucházející choreografie. Jinak by to šlo do odpadu! ()

Jessicahamby

Tak myslím, že tohle je ještě méně reálné, než kdyby jsme zjistili, že žijeme v matrixu... Jediné, co na tom filmu snáším je Ashley, která podala skvělý výkon hloupé barbie se psem v podpaží. Důvod, proč jsem filmu dala jednu hvězdu je ten, že jsem zaregistrovala, že tam hraje Allan Hyde. ()

ElisR

Jako odpad bych to úplně nehodnotila, režisér přesně zamířil na cílovou skupinu náctiletých, což se mu podle euforie, která kvůli tomuto filmu byla, evidentně povedlo. Není to žádný kultovní film, člověk od toho nemůže čekat mnoho, dnes bych si již HSM nepustila, ale před pár lety jsem se na film ráda podívala když sem nechtěla nad ničím přemýšlet. Pro dnešní generaci dětí je to už asi pasé ale dřív to letělo a písničky ála boyband tomu zcela pomohli. Holt každá generace má něco...Dřív frčeli Vlasy, potom HSM ...a co příjde dál, na to si budeme muset počkat. ()

PanPyzamo

No nemám rád muzikály a možná se ptáte, proč jsem se na film díval. Kamarádi mi řekli, že je to klasika z dětství a tak jsem si řekl, že zkusím. Nikdy předtím jsem tento film neviděl. Film vás dlouho čekat nenechá a hned na začátku máme písničku. Hlavní postava potká jednu dívku a ve zkratce vám je celkem jasné, jak to dopadne. Příběh tedy celkem nic moc a písničky bych osobně nehodnotil, protože je prostě nemusím. Abych na film jenom nenadával, tak chválím pěkně prostředí školy, které má příjemnou atmosféru. Abych to zkrátil. Pokud milujete muzikály, tak nejspíš budete spokojeni. Pokud je na druhou stranu nesnášíte, jako já, tak se filmu raději vyhněte. Pořádný příběh vám nepředá a čerpá hlavně z písniček. Za mě průměrný film, který doporučuji jen fanouškům muzikálů. 5/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

mikalana

Jako nepovedená komedie s nenápaditou zápletou připomínající něco romantického se tento film příliš nepovedl. Rodina by u toho usnula a pokud chceme mluvit o muzikálu... celkem průměrný pop. Údajně se soundtrack držel na žebříčku amerických hitparád a zpěvačka si na něm založila kariéru. Přesto píseň z basketbalového tréninku, ve které se neustále dokola opakují slova: hraj hlavou a soustřeď se" si koleduje o ztlumení hlasitosti a kluci tančící na tréninku... Film začíná zajímavým setkáním na večírku, na kterém obě hlavní postavy zpívají a dobrá je i scéna jejich následného setkání na stejné škole. Film má dobré momenty, ale celkově je velice slabý. Herecké výkony nijaké a pokud se chcete podívat, jak vypadá přehrávání - příkladem je blonďatá "záporňačka" a její neschopný bratr. Hvězdičku za hezké herce a poslouchatelné písně. Bože zachraň nás před českým dubingem, asi jsem ještě neslyšela horší. Údajně existuje pokračování - nedokážu si představit, o čem pro všechny svaté je. ()

Fill16

Jeden z těch opravdu "kvalitních" televizních filmů... Hodnotím tak jak hodnotím - bylo to pohodové, milé a proti těm ostatním škvárům z televizní tvorby to byl opravdu luxus! ()

Sumy

Asi nejsem dost moderní.Asi nejsem dost cool.Asi nemám rád hip hop.Asi nejsem šílená 13 holka,protože jinak nevím komu se může tahle s prominutím TOTÁLNÍ KRAVINA!!! líbit.Co na tom sakra vidí!!Něco na odreagování.někdy svižné songy.Co já vím!!Na to se dá říct jediné:Crazy Amerika!! :( ()

bažant

Už něco pamatuji. Třeba to, jak mnozí bláznili do Pomády a stále dokola sjížděli písničky z tohoto filmu. Taky tak zkoušeli tančit a případně se i česat a líčit. Přitom film jako takový byl "odpad", děj plytký, zápletka nijaká, natočeno velmi neumělecky apod. Nicméně o to tu nešlo. Stejně jako v případě High School Musical. Děj plytký, zápletka nijaká a natočeno velmi neumělecky. Hlavní v obou případech ale není děj, jsou to písničky a tanec. Toho je tu vrchovatě a určitě ne špatně choreograficky zvládnuté. HSM není sice pro mě (stejně jako ta Pomáda, já býval víc na alternativu), ale holkám v mladším věku se to bude líbit. Tedy mohu říct, že líbí. Moje dcera si to pouští pořád dokola a chce se dokonce už přihlásit i do tanečního kroužku ... Takže - proč ne? ()

mikul odpad!

Kdybych mohl dát pouze jednomu filmu odpad!, tak tento film by byl mezi prvními při přemýšlení, který zvolit. V tomto filmu je na prvním místě vzhled, oblečení, a dokonalý herci, na druhém hudba, to by možná šlo, kdyby byla aspoň trošku normální, a na třetí místo sem chtěl napsat děj, ale ten asi zůstane až na tom nejposlednějším místě. Když vidím, že bude muzikál ze střední trojka, tak mě mrazí. :-/ ()

Disney představil svoji streamovací službu

Disney představil svoji streamovací službu

12.04.2019

Studio Disney konečně odhalilo detaily o své chystané streamovací službě Disney+. Ta se oficiálně spustí 12. listopadu a bude dostupná zatím pouze v Americe s tím, že se brzy rozšíří i do zbytku… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)