V tomto působivém filmu se idealistický profesor (Robert Redford) pokouší přesvědčit svého studenta (Andrew Garfield), aby v životě udělal něco důležitého, zatímco charismatický senátor (Tom Cruise) ve Washingtonu vysvětluje pochybující televizní reportérce (Meryl Streepová) novou válečnou strategii na Středním východě. Ve stejnou dobu se na druhém konci světa v Afghánistánu dva profesorovi bývalí studenti (Derek Luke a Michael Peña) ocitají za nepřátelskou linií a bojují tu nejen za svobodu, ale hlavně o své holé životy. Napětí roste a tito tři Američané si začnou navzájem měnit své životy zcela nepředstavitelným způsobem. (Cinemax)

hazaba

Přestože se v podstatě jedná především o "konverzačku", je tento film nabitý napětím a akcí. Asi nejvíce je to vidět ve scénách senátora a novinářky, fantasticky ztvárněnými Tomem Cruisem a Meryl Streepovou. Tito dva, podle mě, vévodí celému filmu, ačkoli jsem se občas ošívala při pohledu na Meryl, která tam mívá i hluchá místa. Dialog mezi učitelem a jeho studentem taky není špatný, ale ruku na srdce - v paměti nezůstane tak dlouho jako předchozí dva. A co se týče dramatu v samotném Afgánistánu, v podstatě vhodně podbarvují oba předchozí dialogy. ()

FilmWave

Konverzačka na aktuální téma války s terorem je místy dost vykonstruovaná, ale k zamyšlení donutí a hlavně ani na chvíli nenudí. ()

Zaitsev

Do kina na tento film jsem šel bez jakkéhokoliv očekávání a příjemně mě překvapil svým sice spíše dialogovým pojetím, ale zatraceně napínavým. Skvělý je tu v roli profesora Robert Redford, ale ona celá ústřední trojice hraje výborně. Některé myšlenky mi tam přišly takové nedotažené, ale jinak opravdu velmi slušné drama. ()

Adm.Nelson

Film, ktorý rozhodne stojí za pozornosť, už len vďaka inteligentným dialógom a príbehu, ktorý chce, aby divák aspoň trochu uvažoval o jeho postoji k spoločnosti. Tom Cruise tu navyše hrá veľmi dobre, celkovo jeho senátor ma asi bavil najvac. 7 - 8/10 ()

igirazor

Nieviem, neviem, pripadalo mi to skôr ako americká propaganda, a zároveň sa ospravedlnovali zato, že tak dlho bojujú v iráku, a blabla.... Samé kecy. Fotky s Tomom Cruiseom a Georgom Bushom, hm znie to ako propaganda. Takéto filmy nemusím. PROPAGANDA. Chabá jedna hviezda. ()

truby

Čekal jsem nudu. Jaký také může být politický film, kde režisér prezentuje své názory pomocí dialogů? Vždyť je to nevhodné téma pro medium filmu, to je spíše na článek do novin. Byl jsem velice překvapen, jaký spád může takovýto film mít a to díky právě strhujícím dialogům a plamenným diskuzím. Navíc zde se autoři postavili na jednu stranu a možná motivovali ještě pár lidí, to se cení. Dávám pět hvězd, jednak za to, jak Redford dokázal tohle těžké filmové téma zrežírovat, za jeho odvahu, a protože mně to velmi bavilo. ()

tranquill

Film o Američanech a pro Američany. I přes spoustu dialogů se děj netáhl, ale nepřesvědčil mne...ať už jsem na jedné nebo druhé straně...holt nejsem Američan. ()

Lucas87

Tento kvalitní film zahrnuje 3 příběhy - bojová akce v Afghánistánu podle nové válečné strategie, konverzace prozíravé novinářky (Meryl Streep) s kariéristou ve funkci senátora (Tom Cruise) propagátorem války a nové válečné strategie, a nejvíce pro mě zajímavý rozhovor mezi profesorem (Robert Redford) a nadějným studentem, který popisuje odchod nadaných studentů do zmiňované války. Pro mě slušných 70 % ()

Ondr@932

Bohužel mě toto válečné drama celkem zklamalo neboť jsem čekal nějakou vypjatou atmosféru v Afgánistánu a jen chvílemi ukázky senátora. Ale bohužel to tak nedopadlo. Protože se jednalo pouze o děsně ukecané politické drama, které zaobíralo pouze 3 místa za hodinu a půl. Rozhovor na Univerzitě, Rozhovor u senátora a vždycky na malou chvilku nám ukázali nějakou akci v Afgánistánu. Prostě velké zklamání! Ani Tom Cruise zde nebyl přesvědčivý. 40% ()

depp

Námět je zajímavý, ale celé to nějak klouže po povrchu a je to plné černobílých figurek. Redford nám chce říct svůj názor, ale pro mě to bude další z rádoby naléhavých filmů, ze kterých si po roce nebudu pamatovat vůbec nic. ()

E lan

Pro evropany trochu špatně pochopitelný film. Přesto se jedná o nadprůměrnou podívanou s výbornými hereckými výkony a dobrým námětem. Prostě povedené politické drama, od kterého se ale očekávalo více. ()

BDMarty007

Vlastně jsou to hlavně dva dlouhé a prolínající se rozhovory (profesor - student a politik – novinář) s krátkými prostřihy na vojenské akce a přesto jsem, ač v pozdní hodinu, vydržel se zaujetím koukat a vůbec se nenudil. Dobře napsaný scénář, dobré herecké výkony (zejména Tom Cruise a Meryl Streep), úsporná ale efektivní režie a střih. Slabší jsou snad jen nepočetné exteriérové scény. Je to tak trochu aktivistický film Roberta Redforda jehož vesměs kritické názory na americkou politiku jsou poměrně známé. Film nepřináší žádný úplně převratný ani překvapivý pohled. Forma je ale velmi chytrá, dialogy velmi dobré, film má vysokou schopnost vtáhnout diváka, několikrát jsem měl pocit, jak kdybych tam seděl s nimi. Určitě nebylo od věci si znovu utřídit myšlenky a naformulovat některé postoje. Celkově ale filmu k dokonalosti něco chybí. Asi i díky osobě Roberta Redforda film porovnávám se Spy Game (režie Tony Scott) a vedle něj jsou Hrdinové a zbabělci přece jen trošku „plošší“. ()

turbou

Formalne velmi zajimave a napadite avsak po strance obsahove velmi jednoduche a pruhledne. Ve finale je z toho precizne odvedena, nic nerikajici podivana vystavena kolem "idealistickeho aktivismu" Roberta Redforda, u ktereho jasne prevlada snaha agitovat. A politicky film bez nejake hlubsi, kriticke myslenky pusobi celkem hloupe. ()

waska

Inteligentní film, který svým scénářem a dialogy udrží pozornost i když se tam vlastně nic neděje. 4 dějové linie - 1) novinářka/senátor, 2) učitel/student, 3) učitel/studenti, 4) vojenská akce - a každá je tak sthující, že to vtáhne do děje tak, že jsem se do debat chtěl zapojit sám. Herci na které je radost se dívat, příjemná délka, to vše mi dělá jasných 80%. ()

bakeero

Tváří se to jako sofistikovaná kritika války v Íráku a všeho s tím spojeného, ale je to jen rekapitulace po vystřízlivění z vlasteneckého bláznění, kterým se přímo i nepřímo stala řada nepravostí... Redford má rozhodně na víc. ()

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

03.07.2010

Žádný strach, nebude to ten, který nesnáší pavouky a pondělky, tudíž nevznikne bizarní komiksový crossover. Ale jak to vlastně bylo? Kandidátů byly davy. Od Josepha Gordona-Levitta (protože hrál v… (více)