V roku 1978 zmizol bez stopy 12-ročný chlapec David Freeman (JOEY CRAMER), ktorý sa z ničoho nič objavil v roku 1986. Počas tých ôsmich rokov, keď bol nezvestný, David nezostarol. Prečo? Netreba sa čudovať, pretože David sa stal členom posádky mimozemskej kozmickej lode, s ktoru práve pristál na Zemi. Chlapec však teraz vládne zázračnými schopnosťami dokáže navigovať fantastickú kozmickú loď kamkoľvek, kam zatúži ísť... (oficiální text distributora)

Anderton

Trochu nadhodnotím, keďže tento kúzelný film a esencia osemdesiatok je u nás prakticky neznámy a nerozumiem, prečo sme ako deti naňho nenarazili v televízii. Prvá takmer polovica je mysteriózne sci-fi, kde sa partia vedcov snaží dôjsť na kĺb záhade zmiznutia a opätovného návratu dvanásťročného chlapca. Druhá časť by mohlo byť vesmírnym dobrodružstvom, ale ostávame na Zemi. Ale aspoň rozhodne nie nohami na Zemi a navštívime niektoré kúty sveta. Postupne pribúda humor a keď príde na vec, mimozemšťan sa ukazuje ako slušný hláškar. Mimochodom interiér lode je excelentný, tento dizajn by sa uchytil aj dnes. ()

Šimpy

Naprosto luxusní záležitost. Nechápu, jak mi tohle mohlo unikat. Film, který musí potěšit každého, kdo je v koutku duše stále dítětem. Stává se mojí kultovkou. Nejen, že si scénář na nic nehraje, je naprosto civilní, ale hlavně ten mimozemský pilot mluví a jedná přesně tak, jak bych od mimozemské inteligence očekával. Věcný, pragmatický, doslovný a odlidštěný..až dokuď si nenačte lidské chování. Pak je ale vtipný. "See you later, navigator!". K tomu se budu fakt rád vracet. ()

ewing

Tento film ma naozaj pobavil aj ked uz davno nemam 12 rokov. Max a David vedu skvely rozhovor a ked Max zahlasil "complience" tak som fakt nemohol. Prijemny film, ktory nie je to sice na 100% ale ked vidim tie nizke hodnotenia, musim to vykompenzovat. PS: sarah jessica parker bola nesympaticka uz ked bola mlada... ()

TylerD.

"Potřebuju Ti naskenovat mozek, nebude to bolet." "Kolikrát jsi to dělal?" "Zero." :D Tohle byla roztomilá a vtipná dvojka, co by vydala skoro na seriál. Rodinný film, který u mě překonává běžné komedie. Jen bych si přál aby existovala i nerodinná verze filmu, kde po tom jednom úžasném zvratu (ze kterého mrazí a který se takhle dobře nepovede většině vážných scifi) nezačne dětské dobrodružství ale seriozní scifi, protože ten moment a celý námět na to má. Škoda, že se jí asi nikdy nedočkám. ()

silentname

Asi som skutočne človek, ktorého vždy dokáže pohltiť kúzlo štúdia Disney. "Flight Of The Navigator" je podľa mňa opäť ukážkou toho, že dokážu prilákať úplne všetkých. Prvá časť filmu je podľa mňa veľmi seriózne a dobre napísané sci-fi, ktoré človeka maximálne pohltí a vskutku chce vedieť čo sa bude diať ďalej. A možno by som bol radšej, keby ten film udržal tento tón. Potom by to bol asi aj najlepší Disney film, ktorý som kedy videl. Takto by som ho zaradil ale minimálne medzi prvú 20-ku. Musím povedať, že ma to dostalo. Potom je to malé zábavné dobrodružstvo s vesmírnou loďou a z filmu sa stane viac komédia. Ale na druhú stranu to podľa mňa nie je zlá komédia a keď urobia referenciu na filmE.T., tak som sa skutočne poriadne pobavil. Ale funguje to aj v tom smere, že postavy sú sympatické a chcel som sledovať kam sa to celé nakoniec dopracuje. Mladá Sarah Jessica Parker je podľa mňa super a musím povedať, že bola vskutku krásavica, no rovnako skvelý je aj Paul Reubens ako hlas Maxa. Plus na svoju dobu aj veľmi dobré efekty a myslím si, že pôsobí aj veľmi nadčasovo. Človek si to vie to pozrieť a j 30 rokov od svojho vzniku a stále si vie film maximálne užiť. Možno by som predsa len chcel, aby niekto urobil z toho trošku serióznejšiu verziu... alebo minimálne prišiel s príbehom využitím týchto nápadov a vytvorili z toho skutočne dospelé sci-fi... ale ako rodinná sci-fi komédia to podľa mňa stále funguje skvele. A užijú si to podľa mňa všetci. Tento film je podľa mňa fakt skvelý. Plus by som rád vedel, či si štúdio Pixar vybralo názov svojho štúdia podľa planéty v tomto filme. Hodnotenie: A ()