Malý navigátor

• slovenský

Malý navigátor

Rodinný / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1986, 90 min

Tento film ma naozaj pobavil aj ked uz davno nemam 12 rokov. Max a David vedu skvely rozhovor a ked Max zahlasil "complience" tak som fakt nemohol. Prijemny film, ktory nie je to sice na 100% ale ked vidim tie nizke hodnotenia, musim to vykompenzovat. PS: sarah jessica parker bola nesympaticka uz ked bola mlada...(24.5.2010)

Priemerný rodinný film presne v duchu 80. rokov s peknou ústrednou melódiou a spočiatku zaujímavým námetom. Vadila mi tu Veronica Cartwright ktorá mi bola vždycky nesympatická, už od čias Votrelca, na druhej strane 12 ročný Joey Cramer bol charizmatický. Miestami nudné a zĺhavé ale na druhej strane aj hravé, nevinné, skrátka nasiaknuté 80. rokmi preto dávam nakoniec slabšie 3* , Alan Silvestri zachraňoval čo sa dalo(20.5.2008)

Naprosto luxusní záležitost. Nechápu, jak mi tohle mohlo unikat. Film, který musí potěšit každého, kdo je v koutku duše stále dítětem. Stává se mojí kultovkou. Nejen, že si scénář na nic nehraje, je naprosto civilní, ale hlavně ten mimozemský pilot mluví a jedná přesně tak, jak bych od mimozemské inteligence očekával. Věcný, pragmatický, doslovný a odlidštěný..až dokuď si nenačte lidské chování. Pak je ale vtipný. "See you later, navigator!". K tomu se budu fakt rád vracet.(3.12.2017)

Asi som skutočne človek, ktorého vždy dokáže pohltiť kúzlo štúdia Disney. "Flight Of The Navigator" je podľa mňa opäť ukážkou toho, že dokážu prilákať úplne všetkých. Prvá časť filmu je podľa mňa veľmi seriózne a dobre napísané sci-fi, ktoré človeka maximálne pohltí a vskutku chce vedieť čo sa bude diať ďalej. A možno by som bol radšej, keby ten film udržal tento tón. Potom by to bol asi aj najlepší Disney film, ktorý som kedy videl. Takto by som ho zaradil ale minimálne medzi prvú 20-ku. Musím povedať, že ma to dostalo. Potom je to malé zábavné dobrodružstvo s vesmírnou loďou a z filmu sa stane viac komédia. Ale na druhú stranu to podľa mňa nie je zlá komédia a keď urobia referenciu na filmE.T., tak som sa skutočne poriadne pobavil. Ale funguje to aj v tom smere, že postavy sú sympatické a chcel som sledovať kam sa to celé nakoniec dopracuje. Mladá Sarah Jessica Parker je podľa mňa super a musím povedať, že bola vskutku krásavica, no rovnako skvelý je aj Paul Reubens ako hlas Maxa. Plus na svoju dobu aj veľmi dobré efekty a myslím si, že pôsobí aj veľmi nadčasovo. Človek si to vie to pozrieť a j 30 rokov od svojho vzniku a stále si vie film maximálne užiť. Možno by som predsa len chcel, aby niekto urobil z toho trošku serióznejšiu verziu... alebo minimálne prišiel s príbehom využitím týchto nápadov a vytvorili z toho skutočne dospelé sci-fi... ale ako rodinná sci-fi komédia to podľa mňa stále funguje skvele. A užijú si to podľa mňa všetci. Tento film je podľa mňa fakt skvelý. Plus by som rád vedel, či si štúdio Pixar vybralo názov svojho štúdia podľa planéty v tomto filme. Hodnotenie: A(21.5.2016)

Dvanáctiletý kluk se probouzí o osm let později do světa kam nepatří. Zatímco vědci se snaží přijít na to co se stalo, on cítí propojení s vesmírnou lodí a vydává se s ní na dobrodružný výlet kolem světa. Myslím, že Kleiserovi (Pomáda, Modrá laguna) se film perfektně povedl, je to nesmírně poctivý dětský sci-fi, ze kterýho bych byl v kdysi odvařenej. A i dneska se na to moc pěkně kouká - humor (Twisted Sisters vs. Bee Gees), spád, sympatický kluk v hlavní roli, 80´s atmosféra a i ta vesmírná loď se povedla (a taky je vtipně ukecaná). A všechno to skončí tím nejleším možným happyendem. Takže See you later, Navigator :-)(23.1.2016)