Bývalý policista, který se nyní protlouká jako čistič místa činu, se nevědomky podílí na krytí trestného činu ve svém posledním zaměstnání. (Filmbox)

Big Bear

Po prima začátku, který rozhodně není pro slabší nátury film sklouzl do průměrného thrilleru. Jackson i Harris byli fajn, ale konec snímku mne nijak nepřekvapil a pointa mi byla jasná už od poloviny. Škoda, ten námět byl zajímavý a rozhodně v podobném duchu šel udělat celej film. Tady se dá říci, že jakmile se přestalo čistit, přestal film odsýpat... Dávám tři lahve Listerine (toho modrýho původního, né ty oranžový :-) * * * ()

4daPeace

Verdikt: Velice slabý scénář a střihač pracující pod vlivem halucinogenů jsou největšími slabinami tohoto snímku, který se tak stává záležitostí na jedno rychlé zkousnutí, spolknutí, vyplivnutí a zapomenutí. Samuel L. Dexter se svým týmem to pak už nezachrání. Ale na průměrný snímek to stačí a v TV z toho ještě bude film týdne. ()

jondoe

Dost dobry a zaujimavy namet, z ktoreho mohla byt dost dobra kriminalka. Z Harlinovou reziou z vacsa nemavam problemy a herecke obsadenie ma tento film naozaj luxusne. Ale kde nie je dobry scenar, tam ani herecke kalibry ako Samuel L. Jackson, Ed Harris, alebo aj Eva Mendes nepomozu a nevytiahnu film aspon do priemeru. Zaciatok filmu celkom usiel a dokazal zaujat, ale z hruba po pol hodine zacne byt film nudny a nelogicky a celkova pointa filmu je az k smiechu. Dakujem za S. L. Jacksna, ktore vykon sice nie uplne perfektny, ale aspon ma dokazal udrzat pri obrazovke. A Harlin tu sice nic extra nepokazil, ale radsej nech toci tie svoje akcne beckove filmy z ackovou produkciou, pri ktorych sa clovek aspom odreaguje, pretoze podobne filmy ako bol tento mu teda moc nejdu. ()

made1

Opravdu mám ráda S. L. Jacksona a nehrál špatně, ale veškeré nadšení žádné. Nudila jsem se, téma dobré ale tak laxně zpracované, že je až škoda použitého materiálu a času. Film přesně určený, aby jel večer, když budete mít návštěvu a nebudete stíhat koukat. Začátek jasný, konec taky. Uprostřed opravdu není nic, co by vám mohlo utéct. ()

Jordan

film má niekoľko veľkých kladov a potom pár záporov, ktoré sú tak nešťastne načasované, že skoro vynulujú tie klady: predovšetkým má film veľmi dobrý a pútavý rozbeh, príjemná a hravá expozícia, zamotanie sa do prípadu, ktorý začína vyzerať komplikovane a to všetko podávané síce trochu televízne komorne (no i tak precízne zhotovené a naservírované) no vďaka dobrému obsadeniu všetkých kľúčových postáv príjemne zahrané - Samuel v dobrej forme, Ed Harris s Guzmánom hrajú nerobiac hanbu svojmu talentu a Evička je na pozeranie tiež dobre zvolený prvok . . . ale potom sa prípad zbanalizuje neopomenúc aj ľahko morálny podtext a trochu zanedbane s ohľadom na temporytmus a dramaturgiu "rozuzlí"; ()

• Rozpočet: 25 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)
  • Keď Tom hovorí Eddiemu o knihe úplatných policajtov, je možné vidieť pilier, na ktorom je nastriekaný názov hlavného mesta Fínska, Helsinky, čo je odkaz na osobu Rennyho Harlina, ktorý sa vo Fínsku narodil. (m.a.t.o.)