Život podle Dana

Traja v jednej posteli

Dan in Real Life

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 98 min

Romantické komedie moc nevyhledávám a vlastně jsem ani nevěděl o čem to je. Tím pádem jsem býl víc oslněn zápletkou a celkovým vývojem i když závěr byl dost předvídatelný ve všem směrech. , Dan in Real Life je výborně napsán tak, že působí strašně přirozeně, nic extra nadneseného, co by mělo člověka pobavit až překvapit svojí hloupostí. Ono taky obsaditkrále novodobých komiků Steva Carella byl skvělý nápad! Tohle je jako ze života, nic složitého, prostě story o magickém slovíčku, které má krasnou teorii, ale pekelnou praxi. Láska. 8/10(12.3.2008)

Nečekaně povedená komedie se skvělým hereckým obsazením (Dane Cook, Juliette Binoche). Snad poprvé mi nevadil ani Steve Carell. Svižné tempo dodalo filmu na lehkosti. Musím uznat, že jsem se opravdu dobře bavila. Ta rodinná atmosféra mě doslova pohltila. Až na pár drobných klišé, pohodová oddychovka. 4*(23.7.2011)

Špatný to rozhodně neni, ale i když se tady Steve Carrell hodně snaží, tak mu podle mě daleko víc sednou komediálnější role, tohle je takový hodně dramatický a mě osobně to moc nesedělo, ale aspoň sem se nenudil a občas i pobavil, jen mě strašně srala děsně hysterická Brittany Robertson a ty její výstupy.(29.2.2008)

Vdovec Dan se seznámí s ženou, která se mu zalíbí, ale shodou okolností jde o přítelkyni jeho bratra, což zjistí o pár hodin později na "rodinné sešlosti". Nabízí se hodně vtipných zápletek, ale nemohl jsem si je v klidu užívat, protože je přerušovaly zprvu Danovy nemísté narážky, pak rodina, která se do všeho sr*la, zkrátka příliš osobních dialogů a konfliktů komedii nesvědčí. Oproti tomu třeba scéna se sprchou byla skvělá! 70%(25.6.2009)

Průměrná romantická komedie/drama, o tom o čem jich je už spousta. Sice zajímaví, ale ne moc přitažliví herci to vážně neobzvláštní. Je ale pravda, že je zde pár vtipných i pár silných scén, bez kterých by to bylo o ničem. Všechno je skvěle provázané a navazuje to na sebe, ale je to bohužel i předvídatelné. Možná z tohoto snímku nejsem tak nadšena pouze kvůli hlavním aktérům, jelikož mi vážně nejsou sympatičtí, ale příběh byl ucházející.(10.4.2012)

• - Stejný rytmický projev s kelímky, který předvádějí Danovi dcery, je o pět let později použit Becou Mitchell (Anna Kendrick) ve filmu Ladíme! (2012). (Thanoris)

• - Spoluautor scénáře Pierce Gardner se nechal inspirovat osobní zkušeností z každoročního setkání rodiny své ženy na Rhode Islandu. (HellFire)

• - Ústřední rodina celého filmu se jmenuje Burnsovi, stejně jako v předchozím počinu Petera Hedgese Večeře s April. (c.tucker)