Život podle Dana

Traja v jednej posteli

Dan in Real Life

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 98 min

Pěkný a pohodový snímek, jeden z nejpříjemnějších, jaké jsem poslední dobou viděl. Hedges v podstatě mapuje jedno "stereotypní" rodinné setkání, vlastně takové její každoroční (?) sezení u rodičů na chatě, ale daří se mu to tak zábavně a nenuceně, že z toho režisérská zručnost přímo bije do očí a neměl jsem šanci se ani minutu nudit. Takhle si představuji inteligentní dojemnou romantickou komedii pro nové tisíciletí - velice vydařené! Steve Carell je neskutečně roztomilý, to je v tomto případě kupodivu asi první slovo, které mi k jeho Danovi vytanulo na mysli. Jako osamělý rodič tří (ta prostřední je nehorázný kus!) sester byl naprosto úžasný, v komediálních scénkách vtipný (tolikrát jsem snad u filmu nikdy nezasmál, jen u starých klasik ala Smrtonosná zbraň), a při dramatických chvilkách, kdy se sám uzavírá do malé komůrky s kamarádkou pračkou k sežrání. Moc doporučuji.(7.7.2009)

Tak tohle mi padlo do noty, už režisérská prvotina Petera Hedgese Večeře s April se mi velice líbila a Dan in Real Life si ponechal hodně z pohodové atmosféry svého staršího předchůdce. Asi ne každý se u téhle inteligentně napsané komedie bude bavit, ale já si ji velmi užil, připočítám k tomu navíc výborného Steva Carella kterému role odevzdaného vdovce nehorázně sedla, musím a velice rád dám za 5*.(23.3.2008)

• hellstruck

Musím se přiznat, že jsem čekala nějakou oddychovou komedii. Ale Dan In Real Life není komedie. A vlastně ani drama. Nezasmála jsem se ani jednou a vůbec mě nezajímalo, jak film dopadne (přestože to bylo dost předvídatelné). Steve Carell je fajn moula, ale tady mi lezl spíše na nervy (Kdo by si mezi kráskou Emily a příšernou Juliette vybral tu druhou možnost?:)) ) Být jedním z hostů na chatě a muset po ránu cvičit nebo celý den hrát jen křížovky, tak si to asi rovnou hodím. Jedna hvězdička za výbornou Emily.(17.6.2012)

Téměř dokonalá pohodovka zvolna se přelévající mezi rodinným dramatem a romantickou komedií, kde občasné sklouznutí do tradičních žánrových klišé vyrovnává sympatický Carrell jako „dobrý otec, ale občas špatný táta“ a dokonale okouzlující Juliette Binoche (je neuvěřitelné s jakou lehkostí krásou, šarmem i herecky strčila do kapsy o dvacet let mladší Emily Bluntovou). Příjemně ubíhající nenáročný příběh o jednom rodinném setkání a komplikacích s láskou na první pohled s několika scénami, které opravdu rozesmějí, několika kouzelnými romantickými chvílemi, několika dojemnými momenty a také řadou míst, ve kterých se pozná nejen nejeden láskou zaskočený muž, ale také nejeden otec.(30.4.2010)

Tear-jerker v tom nejlepším slova smylu. Není to sice úplně "real", na to tvůrci film zahalili příliš mnoha západy slunce, hustou peřinou všeobjímající lásky všech ke všem a Danovi scenáristicky příliš straní /že je bezva chlapík víme jen díky pár scénám v úvodu, pak už je jen morous, který prudí/, ale rozhodně jeden z těch lepších "filmů o životě, rodině a takových těch věcech," které jsme v poslední dekádě mohli vidět. Kdykoliv se na to podívám rád znovu...(18.3.2010)

• - V jedné scéně má na sobě Marie triko s nápisem „Oak Park.“ John Mahoney žil mnoho let v Oak Park. (HellFire)

• - Spoluautor scénáře Pierce Gardner se nechal inspirovat osobní zkušeností z každoročního setkání rodiny své ženy na Rhode Islandu. (HellFire)

• - Spoiler: Syn Petera Hedgese, Lucas, má ve filmu cameo. Tancuje s Danovou nejmladší dcerou Lilly na svatbě. (c.tucker)