Život podle Dana

Traja v jednej posteli

• Nizozemsko

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 98 min

No vcelku o nicem, ale film ma jeden obrovskej klad a to je Steve Carell, kterej hraje naprosto perfektne a behem filmu prakticky neudela zadnou ze svejch uchylaren, coz vzhledem k tomu, ze hraje krapet deprimovanyho fotrika, presne role potrebovala. Jinak samotnej film ma v pohode zapletku, Binoche je taky v klidu, ale problem je, ze vtipy se daj spocitat na prstech jedny ruky. A to ne dobry nebo spatny, tech vtipu je tady tak malo, ze je pak clovek rad za cokoliv. A pak me ke konci srala rodinka, kdy byly vsichni strasne spravny, jen Steve byl osklivej, fakt sem doufal, ze vezme tyc a rozseka jim drzky na kasi. Celkove, i kdyz sem se u filmu zasmal mozna dvakrat, neda se mu uprit, ze je slusne natocenej a zahranej, takze 3*.(13.3.2008)

Pěkný a pohodový snímek, jeden z nejpříjemnějších, jaké jsem poslední dobou viděl. Hedges v podstatě mapuje jedno "stereotypní" rodinné setkání, vlastně takové její každoroční (?) sezení u rodičů na chatě, ale daří se mu to tak zábavně a nenuceně, že z toho režisérská zručnost přímo bije do očí a neměl jsem šanci se ani minutu nudit. Takhle si představuji inteligentní dojemnou romantickou komedii pro nové tisíciletí - velice vydařené! Steve Carell je neskutečně roztomilý, to je v tomto případě kupodivu asi první slovo, které mi k jeho Danovi vytanulo na mysli. Jako osamělý rodič tří (ta prostřední je nehorázný kus!) sester byl naprosto úžasný, v komediálních scénkách vtipný (tolikrát jsem snad u filmu nikdy nezasmál, jen u starých klasik ala Smrtonosná zbraň), a při dramatických chvilkách, kdy se sám uzavírá do malé komůrky s kamarádkou pračkou k sežrání. Moc doporučuji.(7.7.2009)

Celou dobu jsem si říkal jak je Dan in Real Life lidský film. Když jsem se nad tím zamyslel později, tak je to přeci jen vůči realitě hodně přitažené za vlasy, ale Carellova indie poloha prostě dokáže hodně. Dan mu totiž jednoduše sedl a je to postava, které musíte zákonitě fandit. Navíc se mi nestává často, a už vůbec ne u romcomů, abych se některým fórum vyloženě a upřímně zasmál. No a když k tomu přidám hodně povedený soundtrack, dostávám čtyři hvězdy jako vyšité. You are a murderer of love!(6.11.2009)

rodinná romantická komédia z hollywoodu - to znie ako niečo, čo by diabetici nemuseli zvládnuť; pripomenulo mi to starší film Jodie Fosterovej Home for Holiday s tým, že tuto to bolo o čosi ideálnejšie, rodina tu je celkom bezkonfliktná a bezproblémová a zarazilo ma, že carella, ktorého inak mám rád, som tu nemohol vystáť - bol to patetický hňup; binoche, ktorú nemám rád odjakživa, som tu naopak miestami toleroval, aj keď to bola "stará dobrá" binoche... čiže jediné, čo si tu človek ako ja môže pozrieť, sú tie jeho dcéry... veľmi slabé 3*(9.10.2012)

Vdovec Dan se seznámí s ženou, která se mu zalíbí, ale shodou okolností jde o přítelkyni jeho bratra, což zjistí o pár hodin později na "rodinné sešlosti". Nabízí se hodně vtipných zápletek, ale nemohl jsem si je v klidu užívat, protože je přerušovaly zprvu Danovy nemísté narážky, pak rodina, která se do všeho sr*la, zkrátka příliš osobních dialogů a konfliktů komedii nesvědčí. Oproti tomu třeba scéna se sprchou byla skvělá! 70%(25.6.2009)

• - Spoiler: Syn Petera Hedgese, Lucas, má ve filmu cameo. Tancuje s Danovou nejmladší dcerou Lilly na svatbě. (c.tucker)

• - V jedné scéně má na sobě Marie triko s nápisem „Oak Park.“ John Mahoney žil mnoho let v Oak Park. (HellFire)

• - Stejný rytmický projev s kelímky, který předvádějí Danovi dcery, je o pět let později použit Becou Mitchell (Anna Kendrick) ve filmu Ladíme! (2012). (Thanoris)