Život podle Dana

Dan in Real Life

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 98 min

• hellstruck

Musím se přiznat, že jsem čekala nějakou oddychovou komedii. Ale Dan In Real Life není komedie. A vlastně ani drama. Nezasmála jsem se ani jednou a vůbec mě nezajímalo, jak film dopadne (přestože to bylo dost předvídatelné). Steve Carell je fajn moula, ale tady mi lezl spíše na nervy (Kdo by si mezi kráskou Emily a příšernou Juliette vybral tu druhou možnost?:)) ) Být jedním z hostů na chatě a muset po ránu cvičit nebo celý den hrát jen křížovky, tak si to asi rovnou hodím. Jedna hvězdička za výbornou Emily.(17.6.2012)

Naplánujte si život tak, aby vás stále překvapoval….“. Zpočátku vypadá vše zajímavě: 3 dcery, zajímavej soundtrack a taky S.Carell, který (jak to vypadá) hraje ,,rozumného“ člověka. Bohužel zápletka ve mne vyvolává ,,divný“ pocit trapnosti. V mnoha scénách se místo smíchu cítím trapně i za Dana. A nevyváží to ani sympatická J.Binoche. Zasmál jsem se asi 5x (z toho jednou při tom největším trapasu – asi to byl vtipný trapas). Na to abych se smál podivným tanečním kreacím jsem už starej. A stáří zřejmě může i za to, že mne zaručeně dojme romantický konec. Za slzy se nestydím, ale z některých scén mi běhal mráz po zádech. Snad se nikdo neurazí, když tento film nazvu romantickou (skoro)komedií s trapnými prvky.(13.9.2008)

Výborný film, který rozesměje i pohladí, a jehož inteligentní scénář nezneužívá romantickou zápletku k citovému vydírání, což je rozhodně jeden z největších Danových plusových bodů. Skvělý Steve Carell, kouzelná Juliette Binoche, tři dcerky, z nichž ani jedna není nesympatická nebo jinak otravná... No, to jsem koukal, co všechno se může stát během obyčejné rodinné sleziny.(12.4.2011)

Peter Hedges - tvůrce mé oblíbené "Večeře s April" je po čtyřech letech opět na scéně. A zase rodinné drama, zase skvělý casting, zase výborná muzika ... A protože jsem se tentokrát ke všemu i výborně pobavil a upřímně zasmál, tak je tu plné hodnocení pro komedii - a to se u čistě americké komedie stalo naposledy v roce 2003 u Jak na věc (a hádejte kdo napsal scénář :) .... Kdo se chce pobavit trošku jinak než tím, kdo řekne vulgárnější větu a kdo si hlasitěji uprdne, pro toho je tohle jako balzám na duši ....(22.3.2008)

Ešteže existuje internet. Keď si zrátam, o koľko filmov ma mohli distribútori pripraviť svojou chamtivosťou a nelogickosťou, asi by som na nich musel podať žalobu, uvaliť kliatbu a stále by to nebolo dosť. Keby šlo o film z inej krajiny ako USA, s úplne neznámymi hercami a žiadnymi ambíciami, tak prosím, ale tento maják, ktorý zasvietil v tej najtemnejšej tme filmových sklamaní za posledné obdobie, si bezpodmienečne zaslúži oveľa viac pozornosti. Sympatická a inteligentná komediálna dráma, ktorá zdiaľky pripomínala starší skvost On Golden Pond, samozrejme s aktuálnejšími, ale aj tými tradičnými a klasickými témami bežnej konverzačnej tragikomédie. Obrovskou devízou boli herci, umiernený Steve Carell a jeho herecký prejav je šialene uveriteľný a prirodzený, Juliette kúzelná a Danea Cooka si začínam čoraz viac všímať a obľubovať. Keď k tomu pridáte neskutočne pre uši slastnú hudbu a odmyslíte si trošku jednoduchší záver, budete mať o zážitok postarané. 90%.(4.5.2009)

• - Spoluautor scénáře Pierce Gardner se nechal inspirovat osobní zkušeností z každoročního setkání rodiny své ženy na Rhode Islandu. (HellFire)

• - Spoiler: Syn Petera Hedgese, Lucas, má ve filmu cameo. Tancuje s Danovou nejmladší dcerou Lilly na svatbě. (c.tucker)

• - V jedné scéně má na sobě Marie triko s nápisem „Oak Park.“ John Mahoney žil mnoho let v Oak Park. (HellFire)