Život podle Dana

Dan in Real Life

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 98 min

• ivishka

Já jsem se tak hrozně chtěla smát a nebo si z toho filmu něco odnést. Nepovedlo se ani jedno z toho co jsem si přála a místo abych se vcítila do "losera" Dana, tak jsem měla pocit, že přesně vím jak to dopadne...a taky že ano. Momenty ve filmu, kdy přesně víte, že na vás tvůrci americky útočí snad ze všech stran, aby z vás vydojili alespoň litr těch slziček nebo salvy smíchu?? V těchto velmi nepříjemných chvílích jsem zírala jako blázen - kolik těch různých pohybů s obočím dokáže Steve Carell udělat? Ani jedna jediná herečka či herec mě nezaujali a Juliette Binoche dosti klesla na své poměry. Absolutně také nechápu to hodnocení.(20.1.2013)

Začnem tým, že človek vždy vie, čo má od všetkých romantických komédií čakať... Zaláskované vzťahy, ničím neprekonateľnú túžbu milovať, mať, vlastniť niekoho či niečo, následne vzniká frustrácia, pretože láske niečo bráni a nemôže byť naplnená a bla bla bla. Hej, sú to také tradičné piliére, okolo ktorých sa to všetko vždy točí. S obdobnými očakávaniami som si sadala aj k Dan in real life. Po pár minútach som sa pristihla ako sa úprimne rehocem na milých a nevtieravých fóroch a užívam si to, že som počas filmu vlastne nemusím absolutne nič riešiť - ani nudu, ani klišé. Kategórii cukrových romancí obvykle nedávam vyššie ohodnotenie, no táto je príkladom toho, že aj oddychové "láskuriešiace" komédie majú punc kvality.(13.6.2008)

Celou dobu jsem si říkal jak je Dan in Real Life lidský film. Když jsem se nad tím zamyslel později, tak je to přeci jen vůči realitě hodně přitažené za vlasy, ale Carellova indie poloha prostě dokáže hodně. Dan mu totiž jednoduše sedl a je to postava, které musíte zákonitě fandit. Navíc se mi nestává často, a už vůbec ne u romcomů, abych se některým fórum vyloženě a upřímně zasmál. No a když k tomu přidám hodně povedený soundtrack, dostávám čtyři hvězdy jako vyšité. You are a murderer of love!(6.11.2009)

No vcelku o nicem, ale film ma jeden obrovskej klad a to je Steve Carell, kterej hraje naprosto perfektne a behem filmu prakticky neudela zadnou ze svejch uchylaren, coz vzhledem k tomu, ze hraje krapet deprimovanyho fotrika, presne role potrebovala. Jinak samotnej film ma v pohode zapletku, Binoche je taky v klidu, ale problem je, ze vtipy se daj spocitat na prstech jedny ruky. A to ne dobry nebo spatny, tech vtipu je tady tak malo, ze je pak clovek rad za cokoliv. A pak me ke konci srala rodinka, kdy byly vsichni strasne spravny, jen Steve byl osklivej, fakt sem doufal, ze vezme tyc a rozseka jim drzky na kasi. Celkove, i kdyz sem se u filmu zasmal mozna dvakrat, neda se mu uprit, ze je slusne natocenej a zahranej, takze 3*.(13.3.2008)

Steve Carell, který se proslavil extrémně sprostou komedii "40 let panic" a talent pro vážnější roli předvedl v "Malé miss Sunshine" se tentokrát ukazuje v roli ovdovělého otce tří dcer v této velice příjemné i když dost předvídatelné romantické komedii. Jednoduchá zápletka sice neskrývá mnoho překvapení a konec je jistý okamžitě ale pro daný žánr je dostačující a Carellovi dává dost prostoru aby se předvedl v trochu jiné úloze, která mu však sedí nejvíce ze všech jeho předešlých rolí. Film vyniká jemným humorem, při kterém se divák neplácá smíchy do kolen ale po celou dobu se výborně baví. Pokud si k tomu přičtete řadu dalších velice dobře vybraných herců a pohodovou rodinnou atmosféru, nemůže z toho vzejít nic špatného. Obrovské překvapení na poli nenápadných ale skvělých filmů.(23.4.2010)

• - Duet, se kterým vystupují Frank se svou ženou je "La ci darem la mano" z Mozartova díla Don Giovanni. Duet je scénou, kdy Don Giovanni svádí a přesvědčuje Zerlinu, aby opustila svého snoubence. (HellFire)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku a na Rhode Islandu (USA). (Tygrys)

• - Stejný rytmický projev s kelímky, který předvádějí Danovi dcery, je o pět let později použit Becou Mitchell (Anna Kendrick) ve filmu Ladíme! (2012). (Thanoris)