Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

kvardis

Brutalni , syrove se skvelym hudebnim podkreslenim , ktere atmosferu jen umocnuje.Tenhle film neni pro slabsi natury, opravdu pravej hardcore. ()

cerbygerby

Super horor, sice se odehrával jen v bytě, a po většinu času jen se dvěma ženskýma.. neskutečný kolik toho vydržely, obě dvě... ale pořád mě to drželo v napětí jak to celé dopadne. ()

Eki

Naprosto souhlasím s místním policistou, že to jsou jatka. A nejen že to jsou jatka, ale ono je to hlavně pěkně nechutný. Ještě mě velmi zaujaly nůžky jako hlavní smrtící nástroj a hudba připomínající ranní budík. Líbilo se. ()

katmandzoo

tak takýto krvavý horor s množstvom scén plných násilia, strachu a desu som ešte asi ani nevidel..miestami som mal dosť a záverečná scéna ma dostala..budem sa snažiť veľmi rýchlo tento horor vymazať z pamäti, pretože to bol asi najbrutálnejší a najhnusnejší horor aký som kedy videl..budem mať čo robiť, aby som teraz zaspal.. ()

Kingjiri

Porody doma asi ve Francii frčej a tak se tvůrci rozhodli udělat dílko právě na tohle téma. Přijela svérázná "porodní asistentka" a porod mohl pomalu začít. Nebylo to teda vůbec špatný, i když ty krvavý úvodní titulky mi trochu zkazily chuť k jídlu, protože jsem zrovna něco jedl. Rozjíždí se to pomalu a nevinně a já si chvílema řikal, co to je za slabou podívanou. Jenomže pak děj a zejména brutality začaly nabírat na obrátkách a já si chvílema říkal uplný opak. Původně jsem přemýšlel i nad čtyřmi hvězdami, ale nelogičnosti v chování některých postav (zejména těch policejních) dosahovaly takových rozměrů, že je nemůžu nechat bez postihu. Tři silnější hvězdy to tedy jistěj. ()

Al44...

Upozorňuji, že tento film je opravdu hodně kontroverzní. Zobrazuje totiž velmi drsné násilí a nebere si servítky prakticky v ničem. Nicméně na druhou stranu patří tento snímek k naprosté špičce gore horor žánru. Napětí se dá místy opravdu krájet - atmosféra je především v první polovině filmu vynikající. Škoda jen některých naprosto nelogických scén a prapodivného chování postav. Za zmínku pak stojí kromě vynikající práce maskérů i nervydrásající zvukový doprovod. ()

Nail

Tak tohle byl opravdu slušné gore horror. Krev, brutalita to vše tu je. První třetina se sice rozjíždí pomalu, za to zbytek stál opravdu za to.. Velmi mile mě to překvapilo. Jediné co však nedoporučuji, tak se na tento snímek dívat s dabingem (dabing od Perla group) nedá se to skoro poslouchat. Některé dialogy Vám to zhnusí do morku kosti. ()

Kissak

Masakr, bohužel s neuvěřitelně hloupě jednajícími postavami (obzvlášť policie) a také s příšerným dabingem. Vizuálně dobré a horrorové napětí také. ()

Raaavenek

Snahu o atmosferu zabiji neuveritelne stupidni chovani postav (snad krome silene vrazedkyne), takze nakonec nezbyva nic vic, nez brutalita. A veci jako autotracheotomie provedena pletaci jehlici a nasledne zalepeni rany stribrnou paskou, ktere by byly perlou klasickych beckovych hororu, tady pusobi neuveritelne smesne. ()

Kadas97

Tak toto bolo silné kafe aj na mňa a po dlhom čase som zase raz zavrel oči. Dychberúca atmosféra tmavého a veľkého domu tvorila 60% celkového zážitku z filmu. Príležitostné pohľady na nenarodeného potomka boli originálnym obohatením už aj tak výborného filmu. A ten záver no "krása". 10 z 10 ()

Ondr@932

V celku povedený horor a slušný jatka! Napětí, hororová atmosféra tomu jistě nechybí, ale příběh není nijak zázračně strhující. Takže jsem viděl povedenější horory, ale i tak se toto povedlo :-) 60% ()

CharlieSs

Francouze nemám ráda, ale tenhle film je jeden z naprostých "špiček" ovšem když nepočítám ten zku*vený konec, přičemž dítě sice přežilo, jak jsem během celého filmu doufala, SPOILER! matka však zemřela odpornou smrtí, stejně jako všichni, kteří přišli na pomoc. Brutalitu miluju, ale u tohohle filmu se mísila i nespravedlnost a smutek, přesto však brutální krveprolití a litry krve valící se po schodech jsou značně líbivé. Jen lituju, že jsem to viděla v černobílé, krev by určitě vypadala v barevném přehrávači líp. Za mě ty 4*! ()

Vabr odpad!

Tak jo, tohle byla od Alexandre Bustillo, Julien Maury poslední kapka! Dal jsem jim po úděsným Livide ještě jednu šanci, aby se ukázalo, že za něco stojí. Nejen, že zase zklamal francouzský horor samotný, ale i oni jako tvůrci! Já už obojí dvojí nedávám. Jak je ve zvyku francouzských hororů, střih a poskládanost příběhu je dost podivná. Co mám teprve říkat o příchodu vraha na scénu a jeho motiv. Tak náhodná a špatně udělaná věc a je to hlavním motivem celého filmu. Zjistil jsem, že krev a gore na mě prostě neodkážou působit, když mi jsou postavy úplně u p*dele a děj je k tomu slabý. Bylo to hodně hloupé a kdyby maňásci v tomhle představení chtěly, zbavily by se jí natotata. Nevím, čím to je, ale prostě podhodnocený nový Texaský masakr motorovou pilou se zase osvědčil jako povedená krvárna, a ne něco takového. Vyhodnocení: Usínal jsem u toho, pak jsem se na posledních 20 minut probral, abych to vlastně dokoukal a dal stejně odpad 🤷‍♂️ ()

druhaveta

Atmosférický slasher, který by se dal popsat jako stylový kříženec Alexandre Aji a Takashi Miika, sice trochu shazuje předvídatelná pointa - ale to divákovi vynahrazuje dotažená finální řezničina. ()

joho

Krvavy,"trosku" nechutny,az zvrateny B-ckovy thriller,v ktorom sa da husta atmosfera doslova krajat [a nie len atmosfera;] >len pre silnejsie zaludky.. ()

ecis

Videl som vela nasilia vo filme, ale tato ma dostala. Velmi neprijemne a pre slabe povahy velmi nevhodne - uz vzhladom na pachane zlo na tehotnu zenu. Hlavne hrdinky boli vynikajuce, co sa o vedlajsich postavat napisat neda (par krat som sa az zarazil nad ich konanim). Inak atmosfera na mna ucinkovala stopercentne a spolu s temnou hudbou a interierom domu ucinkovali na mna ako sa patri. Kvoli zmiesanym pocitom prave videnej brutality ani nehodnotim. [Uvidime, co mi prinesie Frontiers:) ] ()

Gardenboy

Základná premisa filmu je výborná aj keď sama o sebe je klišé. Krvavé prevedenie by mi nevadilo (až na ten absolútne nezmyselný šialený a ultrakrvavý splatter na konci cca od okamihu flashbacku k autonehode), no prečo sa vo všetkých horroroch podného typu musia postavy chovať ako totálny dementi (narážam na policajtov)?. Chcel som si pozrieť napínavý horor, ktorý som aj dostal a v tomto ohlade dávam 5*, ale za vytknutú chybu a za záver, ktorý pripomínal skôr Texaský masaker motorovou píľou : Počiatok, strhávam dve*. Výsledok je 3* a odporúčanie - ale iba tým, ktorí majú silný žalúdok. Ja som posledné tri minúty filmu preklikal a z toho čo som videl viem, ze som spravil dobre. ()

BLADER

Frnacúzi sú a zrejme ešte dlho zostanú dlho zaradení v žánrovej špičke ( priznávam, je to už vlastne klišé, ale musel som to povedať ). Veľmi jednoduchý príbeh pretavený do necelej hodiny a pol hrôzy, ktorá je najväčšmi desivá tým, že vlastne všetko, čo sa tu stalo, by sa mohlo stať naozaj ( na rozdiel od takých Martyrs, aj keď nejaké tie spoločné rysy reálnej hrozby by sa predsa len našli ) a keď sa spätne na tento film pozerám, pripadá mi ešte desivejší ako doteraz. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)