Ledová smrt

• Česko Ledová kořist (více)

Partia snowboardistov sa vyberie za pôžitkami do vysokohorskej oblasti. Po zranení jedného z nich sú nútení vyhľadať pomoc - a jediným útočiskom sa zdá byť horská chata v jednej z dolín. Tá je opustená a bez funkčného telefónu, zato s poriadnou zásobou alkoholu a množstvom prázdnych izieb. Niekto alebo niečo sa však v chate predsa len ukrýva. A prvú obeť delí od smrti iba krátky okamih. Kratší ako švihnutie horolozeckým krompáčom... (Nick Tow)

Heero

Mně se u těchto hororů hrozně líbí, jak jsou všichni teenageři v jedné opuštěné chatě (hotelu), vrah zavraždí první oběť, rozmetá její střeva pomalu po celém hotelu, krve všude jak nasráno, ale nikdo si toho nevšimne nebo možná vzal vrah přes noc kýbl a koště, vytřel podlahu a nově vymaloval...Jinak opět super severština, těchto jazyků se asi nikdy nenabažím. ()

Oliveris

Pre mňa ničím nezaujímavý film. Klasický predvídateľný tínedžerský film. Avšak má to zvláštnu atmosféru, ktorá tento film zachraňuje. Na piatkový večer s lupienkami ideálny film. ()

TaanStari

Obsazení sympatické. Atmosféra sice dobrá, ale málo hororová. A k tomu jen 4 oběti na 97 minut - to je hodně hodně málo. Ze skandinávských vod bych doporučil komediálnější Dead Snow. ()

Luqi

Ďalší slasher. A keďže je to nórska produkcia, tak samozrejme sa to odohráva v zime a v horách. Ale inak to neprinieslo vôbec nič nového i keď režisérsky je to zvládnuté celkom dobre............ Okrem spomínaných nedostatkov mi vadilo aj dosť dlhé čakanie na prvého mŕtveho. Záver, vyzeral celkom zaujímavo, ale opäť to museli zaklincovať trápnou bitkou............... No viac ako 3 si to nezaslúži. ()

TheTrox

Znáte ten pocit, jak jste po svátcích přejedeni vším možný, až si nakonec dáte nějaký dezert, od kterého si vůůůbec nic neslibujete no a ono ... ono vám to vážně spraví chuť! Přesně tak jsem si připadal po shlédnutí tohoto norského hororu. Co mne ale nejvíc uchvátilo, bylo hudební pozadí filmu a to bylo ... parádní. Celkové hodnocení: 75% ()

rusty09

Hned od začátku nastoupí atmosféra, kterou mám hodně rád. Rozjeli mně lehce skvělym snowboardem a pak už začala akce. Sice konec klasický, ale jinak celou dobu skvělá podíváná a já se skvěle bavil a byl napjatý. Rád kouknu na další díly. ()

HonzyR

Po dlouhé době čistokrevný slasher, který mě moc bavil. Vrah na sebe sice nechává docela dlouho čekat, ale atmosféra hotelu a venkovní "bílé tmy" byla tak dokonalá, že bylo i škoda ji ničit vraždami :) Opuštěný hotel byl skutečně strašidelný, a mnohokrát mi proletělo hlavou, že by mi v jejich situaci asi moc příjemně nebylo. Předvídatelné až hrůza, ale s tím jsem počítal, to tak u těchto filmů bývá. Líbilo se mi relativně racionální uvažování hlavních hrdinů, i když i tam to nebylo dokonalé (vyskočíme z okna a ujedeme mu na lyžích, přestože jsme oblečení ve svetru a venku je vánice a asi -20 stupńů). Konec jsem očekával, takže žádné překvapení. Jako celek ale velice slušné. __70%__ ()

Deratizer

Abych řekl pravdu, tak podle vysokýho hodnocení tohoto filmu jsem čekal více akce a té tam teda bylo skromně. Napětí tam bylo, atmosféra taky na úrovni, zahraný to bylo taky dobře, ale čekal jsem, že tam budou detailnější záběry vražd a že to bude akčně nadupanější. Příklad vraždící scény, která je zpracována jen náznakově a není ničím originální než je běžný u řady thrillerů, je scéna, kdy vrah venku přetáhne chlapa krumpáčem. Jak mile vrah zvedne krumpáč, záběr skončí, takže žádný extrémy v tomto filmu nečekejte. Jelikož tam jde hlavně o atmosféru, nikoliv o přímé záběry na krvavá jatka, tak bych film nenazval hororem, ale spíše psycho thrillerem. Takže z celkovýho pohledu se jedná o slušný psycho thriller na dobré úrovni. Je na tomto filmu ale věc, která mi nesedí a tou je obrazový filtr. Někdo si v tom asi libuje,ale já mám rád filmy, kde postavy mají reálný barvy pleti. Toto je další z novějších filmů, kde je v módě používat tyto nereálný obrazový digitální filtry a chvílemi to vypadalo, že film nemá ani barvy, zkrátka toto experimentování s barvami mi vůbec nešmakuje. ()

bery71

Rozhodně se nepovažuji za fanouška žánru a sám bych si slasher nikdy nepustil. Nicméně musím uznat, že norská verze amerických teen vyvražďovaček ještě k tomu se slovenským dabingem byla...přinejmenším uspokojivá. Kdybych se za to tak nestyděl, i tu třetí bych přihodil, ale pokusím si zachovat důstojnost a zůstat na dvou hvězdách. ()

fixaman

Opravdu je nutné slepě kopírovat naprosto vše, co je běžné v amerických slasherech? Včetně nelogičností typu jdu hledat moji přítelkyni (sám)? Dal bych 60% za naprosto průměrný teen slasher.. Přidávám 10% za to, že se to v takové podobě podařilo udělat v Norsku.. Naši filmaři by se mohli učit.. Ale i tak to nestačí na čtyři hvězdičky.. ;-) ()

Eluin

Průměrná vyvražďovačka s průměrným a okoukaným příběhem, který - krom lekaček - nikoho snad nepřekvapí. ()

hororwatch

Další Skandinávské dílo, které se ode mě tentokrát chvalozpěvu nedočká. Už jsem doufal, že tenhle to promění v norský hororový hatrick( nebo něco na ten způsob :) ), ale bohužel. Ale abych to odněkud vzal. Musel jsem dát alespoň hvězdu za opět nádhernou krajinu. To se jim musí nechat, že místo natáčení si vybrat umí. Za opuštěný hotel taktéž neviditelné plus. Ale jakmile se podívám na zápletku a příběh a opět jakým stylem probíhá redukce členů hereckého sboru, tak to mě šeredně minulo, jako skoro každý film na podobné notě. Opět se nechat postupně pozabíjet a to co nejhloupěji. Dobře tu bloncku bych ještě pochopil, ale zbytek? Ne. Navíc jsem čekal nějaký motiv, nebo nějakou mysty obludu. Nedostal jsem ani jedno. Dostal jsem chlápka s brýlemi v kožešinách a s krumpáčem. Začátek naprosto okopíroval úvod k Pachu krve, který byl také naprosto stupidní, nicméně tam se mi dostalo známých tváří a celkem dobrýho humusu, který jsem protagonistům nezáviděl. Tohle se jednoduše snažilo vytvořit vlastní holywood revival, ale na to maj Amíci svůj recept, podle kterýho se jim už pár sezón taky nedaří vařit. TENHLE FILM NEMĚL SÍLU. A na závěr chci říct, že nad Skandinávií nelámu hůl. No co, zatim je to 3:1 pro kladné filmy. Jen bych prosil domácí výrobu, ne kupovanej šmejd ze západu. Zajímavé komentáře: Slasher, Cervenak .... UPDATE: Přesně souhlasim se Slasherem. Mohl to být pořád stejně hloupý film, zato se s tím aspoň nemuseli tolik srát. Plno nevyužitých scén. Jedinkrát jsem se leknul, když se Mikal leknul. takže leknutí na prd. ()

Hapretor

Oproti dvojce méně výrazné s divnými ksichty a předvídatelnou atmosférou. Jedině ten zabiják stojí za zmínku. Norský Jason X, ha, ha. ()

Rockerman

Doufal jsem, že Norové natočí tento "slashing" trochu nápaditěji, trochu jinak, než jejich američtí kolegové. Bohužel je to jako přes kopírák, včetně těch nesnesitelných keců. Ani "milovníci" brutálních scén si nepřijdou moc na své, protože vše je tak nějak zabíráno spíše z povzdálí nebo skrytě. Překvapivý ba šokující závěr to moc nevylepšuje. Škoda, že takových překvápek nebylo více. Jedna hvězda za krásné norské hory a druhá za ten konec. Jsem zvědav na dvojku. ()

GOREGASM

Minimalistický, ale zároveň velmi atmosférický norský slasher, který se jako jeho američtí bratříčci nevyžívá jatečních exhibicích servírovaných v tom nejodpudivějších detailu, nýbrž poctivě staroškolsky ždímá každé temné zákoutí na maximum a každý dopad krví potřísněného krompáče má svoji váhu. Hodnocení v mých očích rozhodně nesráží, že jde o tisící zpracování stejného tématu. Kvalitní řemeslo to totiž je a při správných světelných podmínkách v promítací místnosti, tedy při absolutní tmě, splní svou hororovou misi beze zbytku. 80% ()

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (více)