Kronika rodu Spiderwicků

Kronika rodu Spiderwickov

Kronika rodu Spiderwickovcov

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 95 min

Spiderwickové vzali Kompas a vytřeli si s nim zadek. To vše přitom provedli s rozpočtem, který by neuhradil ani půlku ledního medvěda. O letošním natřískaném začátku roku už se toho napovídalo hodně a tohle překvápko je jenom další potvrzení. Já bych přitom na tohohle koně po traileru, ve kterym se přerazil hned na startu, nevsadil ani tu pověstnou zlámanou grešli. Ono je to přitom ještě o stupínek lepší než loňská Terabithie. P.S. Horner burácí jak zamlada. P.S.2 Seth Rogen a jeho hláškující ptákyžroucí mrňous diktuje jak sviň. P.S.3 To samé platí o tom druhym skřetovi závislym na medu.(11.2.2008)

• Shushika

Asi už jsem všem těm dětským fantasy filmům odrostl, ale s výjimkou Řady nešťastných příhod a Potterů se ne a ne naladit. Spiderwici mi sice přišli o fous lépe zrežírovaní než nedávný Kompas, ale celkově žádná sláva. Příběh opět velmi řídký (a nebude mi doufám nikdo tvrdit, že dvě hádky na téma rodina z toho dělají hluboké dílo), bez epického rozpětí (furt se to motá jen kolem domu) a napětí, mytologie nedopracovaná a digitální stvoření žalostně... digitální. To se mám těch brambor na nohách bát? V šesti letech bych se asi při pohledu na obra třepal jako osika, ale o více než dvě desetiletí později bych si docela rád vychutnal trochu bombastičtější konec a záporáka alespoň ve stylu Nekonečného příběhu. Fantasy svět měkne. 5/10(24.3.2008)

No v tomhle subzanru detskejch fantasy to je rozhodne nadprumerna podivana, ale par veci mi proste branilo, abych si film uzil jeste vic. Jednak pribeh je mirne receno stupidni, zlobr, kterej celej zivot zije mezi magickejma stvorenima potrebuje knihu napsanou clovekem, aby se vyznal v magickym svete. Pak ty samotny potvory, sice jsou trikove povedeny, ale je jich tu zoufale malo, takze vetsinu casu tu jen saskuje parta skretu, co vypada jak zaby. Navic bych uvital spis zamerit se na realismus, takle to kolikrat spis vypada jak nejaky hracky. No a treti a asi nejvetsi problem je s hercema. Sice tu je zase ten klisovitej prubeh, kdy se nejdriv hadaj a neveri a nakonec drzi pohromade, ale to bych prekous, ale co uz neprekousnu je to, ze Mary-Louise Parker je neskutecne nesympaticka krava a Sarah Bolger za ni moc nezaostava. Co se tyce Highmorea v dvojroli, jako nehraje spatne a ty dve postavy jsou napsany dostatecne odlisne, aby to nepusobilo dojmem, ze je to jeden herec, jenze proste on je takovy desny hovadko a navic interakce mezi nima obcas moc nevychazi. Ale krome tohohle to je zabavna a docela napinava podivana.(23.2.2009)

Mě to také nezaujalo natolik, abych netrpělivě čekal na další pokračování. Popravdě jsem od toho nic velkého ani nečekal, proto to není ani zklamání, každopádně mě zaujala dvojrole začínající hollywoodské hvězdičky Freddieho Highmorea, který si tu zahrál bratry Graceovi a zahrál ji s přehledem. Příběh byl pestrý, barevný, ale bez výraznějšího děje, který by vás vtáhl do děje. Hudba James Horner ( Trója, Legenda o Zorrovi ).(4.10.2008)

,,Tato kniha nepřinesla naší rodině nic než trápení!“…. Fantastická stvoření, která se maskují pomocí kouzel a tajemství říše neviditelných. Hezké triky a efekty a (občas) i dech beroucí dobrodružství. SMRT VŠEM OBRŮM!! Solidní rodinná zábava, dávající více napětí než je zvykem. V některých okamžicích si budou malé děti přinejmenším zakrývat oči. Pravda, skřítků a ostatní ,,havěti“ mohlo být klidně víc. Nezlobil bych se. Ovlivněn svými ratolestmi dávám 4*. Vy si klidně dejte jen tři!(4.10.2008)

• - Kvůli roli Mallory se herečka Sarah Bolger (A Love Divided, In America) naučila něco nového - šerm. Sarah musela před natáčením absolvovat kurz šermu, protože ve filmu je spousta bojových scén a plno šermování. Tři týdny trénovala v Montrealu a čtyři týdny v Dublinu. (Rodriguez)

• - Obe dvojčatá (vo filme hlavné postavy Jared a Simon) stvárnil jeden herec, Freddie Highmore. (metal.storm)

• - Paramount uvolnil na rodinné dobrodružství režiséra Marka Waterse 90 milionů dolarů (chtěl tím sekundovat Narnii). Celosvětově utržil slušných 163 milionů. (Rodriguez)