poster

Kronika rodu Spiderwicků

 • USA

  The Spiderwick Chronicles

 • Slovensko

  Kronika rodu Spiderwickovcov

 • Slovensko

  Kronika rodu Spiderwickov

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lateef
  ***

  Milé děti, dnešní pohádka bude plná hrozivých lesních skřetů, co vypadají jako obludné žáby s velikánskou tlamou, tak se rychle schovejte pod peřinu a toaleťáky s sebou. To takhle stál uprostřed hvozdů jeden velký osamocený dům. A do něj se jednoho dne... A víte co?? Nic vám vyprávět nebudu, stejně to znáte, protože je to furt na jedno brdo. Prostě taková fantasy přesnídávka. Povedené digitální potvůrky laškují s trojicí sourozenců, přičemž jejich společným zájmem budiž stará kronika, po které pase zlobr (ale kdepak Shrek, ten chrápe doma v bažině), maskující se za kulhavého Nicka Nolteho. Občas napínavé (první půle), občas z prstu vycucané posuny v ději, trochu sterilní, mytologicky naťuknuté, se samozřejmě předvídatelným (ale vcelku vtipně řešeným) koncem, ve kterém nechybí klišovitá slzopudná rodinná scéna. Mladí herci dobří, "květinkovky" kouzelné, jako epizodní dobrodružství však nepříliš přesvědčivé. 90 miliónů dolarů(rozpočet)/162 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.6.2008)

 • imf
  ***

  V dorosteneckých scénách je Waters pevně v kramflecích a střílí hlášky na všechny strany (dokonce i o fous starší Highmore tak přestává být dítětem a stává se teenagerem), ale jakmile začne lesem pajdat Nick Nolte a iniciativou převezme pohádková říše s prkenným Davidem Strathairnem, film se rychle láme do dvou kusů... jeden nabízí ohraná klišé a podivné scenáristické kličky, druhý pak plnou kapsu hlášek a nekompromisních řešení (rajský protlak jako kyselina). Věčná škoda, že spolu tyhle části nevydržely v jedné místnosti a Watersovi se doslova rozutekly pod rukama. Výsledek tak chtě nechtě provází hořká pachuť spálené šance. Kniha dost možná stála za starou bačkoru, ale pokus o poctivý teenagerský crossover definitivně zpečetil osud filmu, ve kterém realita a fantazie skřípou, kdykoliv se dostanou do vzájemné blízkosti. Přičemž polehčující okolností není ani to, že vám to začne docházet až po skončení filmu... vystřízlivělých 50%.(29.3.2008)

 • T2
  ***

  Rozpočet $90miliónovTržby USA $71,195,053Tržby Celosvetovo $162,839,667Tržby za predaj DVD v USA $27,620,901 //počet predaných kusov 1,520,103║ Ničím prevratné fantasy, ľahko zapadne do nevýraznej priemernosti a ten rozpočet je dosť prestrelený na to že tam nehrajú žiadne veľké hviezdy ani že sa nekoná žiadna pompézna výprava. /55%/(16.3.2010)

 • KarelR
  ***

  Snesitelné, ale asi ne víc, než jednou. Waters zřejmě pochopil, že z tohohle scénáře pšenka nepokvete, a tak zběsile úhání dopředu, aby si nikdo nestačil všimnout, že vlastně kouká na docela nesmyslný a zbytečný film. Vizuální kabátek silně evokuje skvělou Terabithii, ale kde ta útočila sympatickými dětskými hrdiny s hmatatelným přátelským poutem, tam Spiderwickové vytahují akorát spoustu digitálních příšer a debilní dějové zvraty. Naštěstí to opravdu rychle odsýpá a Freddie Highmore je pořád ještě jedním z mála dětských herců, kteří jsou na plátně únosní. Jinak by bylo zle. 5/10(21.3.2008)

 • Shit
  ***

  Další celkem zbytečný a nudný fantasy a k tomu ještě pořád o tom stejným a stále se stejným průběhem, krom toho děti opět vysoce nesympatický, hlavně ten trapnej rádoby vůdce, co v 10ti letech komanduje matku, sestru i svýho bratra, vymýšlí plány a ještě bitkaří. A nevytrhne to ani fantasy prostředí a to z jednoho prostýho důvodu - žádný tam neni. A ty fatnasy postavy jsou díky hodně slabý animaci spíš k smíchu. Je to holt slabota, už by to chtělo zase nějaký pořádný fantasy a ne tyhle parodie(12.6.2008)

 • - "Vždycky jsem měl rád fantasy filmy", řekl režisér Mark Waters (The House of Yes - scénář a režie). Proto se rozhodl natočit film podle knih od Tonnyho DiTerlizzi a Holly Black - Kronika rodu Spiderwicků. (Rodriguez)

 • - Fantasy film Kronika rodu Spiderwicků byl natočen podle prvních tří dílů literární předlohy. Na papíře je Kronika určena menším dětem, film by ale podle režiséra Marka Waterse měl oslovit i starší diváky. (Pumiiix)

 • - Před tímto filmem již Freddie Highmore spolupracoval s mnoha významnými režiséry a hrál v několika snímcích jako Karlík a továrna na čokoládu, Hledání Země Nezemě, Dobrý ročník nebo Arthur a Minimojové. (Rodriguez)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace