Reklama

Reklama

Kronika rodu Spiderwicků

  • USA The Spiderwick Chronicles (více)
Trailer 3

Po rozvodu rodičů se desetiletá dvojčata Jared a Simon nastěhují s třináctiletou sestrou a maminkou do zchátralého domu pratety Lucindy. Ta je zavřená v blázinci, protože tvrdí, že jejího otce Arthura unesli elfové. Při průzkumu domu objeví Jared Arthurovu pracovnu a v ní podivnou knihu, nazvanou Klíč k určování kouzelných tvorů kolem nás. Přestože je u ní varování, aby ji nečetl, chlapec neodolá. Dozví se tak o světě neviditelných, kteří se maskují různými kouzly a vidět je může pouze ten, kdo vlastní magický kámen nebo získal schopnost zření. Dočte se také, že některé bytosti jsou hodné a přátelské, jiné protivné a některé přímo nepřátelské. Nejstrašnější z nich je prý obr Mulgarath, který se chce knihy zmocnit a s její pomocí ovládnout svět. Díky knize Jared pochopí, že rozhněvali domácího skřítka, a pokusí se znovu získat jeho přízeň. Od něj se pak dozví, že Jaredovou vinou se k domu stahují příšery ve službách Mulgaratha a brzy dům napadnou. Jeho slova se potvrdí vzápětí, když Simon překročí Arthurem vytvořený ochranný kruh a skřeti ho unesou. Jared ho běží zachránit a objeví hejkala, uvězněného v kleci. Osvobodí ho a na oplátku od něj získá schopnost zření. Společně se Simonem, kterého obr poslal pro knihu, zjistí, že z domu vede tajná chodba do blázince. Vydá se s Mallory za pratetou, zatímco Simon doma připravuje rajskou omáčku jako obranu proti skřetům. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (347)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

V životě jsem neviděl tak zlý děti. Jistá obluda, vašnivá čtenářka si chce jenom přečíst knížku, kterou našli děti ve svým baráku a představte si to, ty děti tu knížku té obludě ne a ne půjčit. Příběh směřuje ke koaličnímu jednání mezi všemi hamouny, jak zabránit obludě aby si přečetla knížku. Je to hrozný, úplnej nervák. Filmaři se strašně snaží aby jsme byli všichni na straně dětí a tak je nechali žít jenom s maminkou, aby nás dojali a zajistili naší plnou podporu tomu odpornému dětskému aktu lakomství. Výživná scéna nastane, když tam nějaké pohádková postava, silně připominají Škromacha nechutně fluše dětem do ksichtu, kéž bych uměl taky takhle výživně flusat. Film vám také ukáže nový umělecký způsob jak vymalovat vlastní kvartýr rajskou omáčkou. Já myslím, že podobný film jsme všichni potřebovali jak prase drbání. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zlý ošklivý děti to jsou, kam ta civilizace spěje. No žejo Pájo:) Tady je to záměrně vidět, poslední dobou se setkávám víc a víc s tím, kdy filmaři narážej na zlý parchanty, s nějakým tím poselstvím uvnitř. Kronika rodu Spiderwicků je film z řady těch fantasy, kterých za poslední dobou pár vzniklo, až na to, že tenhle je ten nejprůměrnější, jaký jsem za poslední dobu viděl. To i děti v Mostu přes zem Terabithie mi přišli milejší a originálnější. Freddie Highmore se možná tváří na mazánka, který hrát umí, ale počkejte na pubertu, co s ním udělaj Hollywoodské večírky a první fet na pánských záchudkách, na jedné z některých akce, pak si povíme. Zatím je to teda ještě hezkej klučík tady na fotkách... ()

Reklama

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem, že to bude horší, nakonec to ale nebylo tak zlé. Na snímku Spiderwick Chronicles je bohužel vidět, že je laděn spíš jako rodinný film pro děti než pořádné fantasy a těm starším z nás už tolik radosti nepřinese. Nutno podotknout, že goblini mi svým skákavým chováním připomínali spíše přerostlé zmutované žáby, které utekli z nedalekého Botiče. Mary-Louise Parker mi do role starostlivé matky prostě nesedne, ve "Weeds" to aspoň hraje na vtipnou stránku matky co by dealera THC. Co mě naopak pobavilo, byl hobgoblin Hogsqueal namluvený Sethem Rogenem už jen za jeho "Bird! Bird! Bird!". Freddie Highmore se velmi dobře dokázal vžít do role dvou různých osobností, což se nedá říct o toporném Davidovi Strathairnovi. Film také nabízí celkem slušné efekty, ale na pravé fantasy mi tam chyběla větší diverzita bytostí (poletující kytky nepočítám). Alespoň po hudební stránce odvedl James Horner odvedl výbornou práci a pěkně dokresluje atmosféru filmu. Škoda, film měl dobrý rozjezd, ale celá honba za Arthurem Spiderwickem je vlastně zbytečná a v druhé polovině mu došel dech. (6/10) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $90miliónovTržby USA $71,195,053Tržby Celosvetovo $162,839,667Tržby za predaj DVD v USA $27,620,901 //počet predaných kusov 1,520,103║ Ničím prevratné fantasy, ľahko zapadne do nevýraznej priemernosti a ten rozpočet je dosť prestrelený na to že tam nehrajú žiadne veľké hviezdy ani že sa nekoná žiadna pompézna výprava. /55%/ ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

No ty brďo! Trailery hrozili ďalšou slizkou detskou fantasy - a ono je to v skutočnosti ultranadupaný akčný horor s fungujúcimi ľakačkami a takým závratným tempom , že sa to kľudne mohlo volať Spiderwickovo ultimátum (darmo, dedo Kahn je stále majster remesla, ak dá takýto rytmus Indymu, umriem blahom). Pravda, tá fantasy omáčka nie je nijako originálna, ale akčná omáčka, ktorú nechá Waters vybuchnúť v nevídane nátlakovej záverečnej scéne, rozhodne stojí zato. Highmore sympatický (minimálne z polovice), triky výborné (zlý obor ruluje, nesmial by som sa mu ani v regulérnom horore), Horner sa snaží. Watersovi by som pokojne dal natočiť pokračovanie Bladea. ;-) ()

Galerie (60)

Zajímavosti (10)

  • "Vždycky jsem měl rád fantasy filmy", řekl režisér Mark Waters (The House of Yes - scénář a režie). Proto se rozhodl natočit film podle knih od Tonnyho DiTerlizzi a Holly Black - Kronika rodu Spiderwicků. (Rodriguez)
  • Natáčení probíhalo v roce 2006 v kanadském Montréalu (provincie Québec). (noelcoward73)
  • Fantasy film Kronika rodu Spiderwicků byl natočen podle prvních tří dílů literární předlohy. Na papíře je Kronika určena menším dětem, film by ale podle režiséra Marka Waterse měl oslovit i starší diváky. (Pumiiix)

Související novinky

Protivný sprostý nemrtvý holky

Protivný sprostý nemrtvý holky

05.02.2013

Nemáte dost zamilovaných upírů? Blbá otázka, já vím. Všichni jsme si oddechli, když Twilight sága přestala otravovat na plátnech kin... no, možná ne úplně všichni. Pro ty z vás, kterým žánr… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Dva snímky se v posledních týdnech dostaly do vážnějších potíží, ale podařilo se je včas zachránit před tzv. development hell (peklem nikdy nezrealizovaných projektů). Mark Waters, od něhož brzy… (více)

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Reklama

Reklama