Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiální text distributora)

Jimmy.y

Tenhle film rozdělí diváky na dvě strany. Buď si řekneš(pokud ses dodíval do konce) ,,Kur*a co bylo?" anebo, do které se řadím já, že tuhle koninu prostě miluješ!! Velmi specifická komedie s humorem, který nepochopí úplně každý. Možná jsem taky trošku nýmand, ale tak skvělé hlášky dvou bratrů se jen tak nevidí. Bavil jsem se od začátku, až do konce. Takové dva "synáčky", to je opravdu terno mít doma :)) Dva desetiletí kluci v tělech čtyřicátníků - komiksy, pornáče, domek na stromě :)) 5/5 ()

stiffyn

Ano, je to tupé. Ano, je to místy trapné. Ano, přesně tohle máte čekat od filmu s Ferrellem a Reillym. Na tohle prostě člověk musí mít hlavu, není to pro každého, což je i vidět v recenzích - buď to člověk miluje, nebo naprosto nenávidí. Já spadám do první kategorie a Stepbrothers si pustím i po několikáté a i po několikáté se budu stále bavit, přestože film má snad tu nejjednodušší zápletku, a to dvě děcka zaseknuté v dospělém těle, které se nesnesou. Nakonec toho ale mají společného víc než by čekali. A ne jen totální neschopnost a vysávání rodičů. Je velká škoda, že dost scén se nedostalo do konečného filmu, ale jsou dostupné alespoň na youtube nebo případně na bluerayi. A samozřejmě na závěr musel i Ferrell "zazpívat", to už by nebyl film kde by něco nezandal. V krátkosti, nespočet kultovních hlášek, spousta hloupých vtipů, záruka dobré zábavy, ať už máte hlavní dvojku rádi nebo ne. 4* ()