Bratři z donucení

Step Brothers

Bratia z donútenia

Komedie

USA, 2008, 94 min (Director's cut: 105 min)

"Pořád tě nenávidím, ale máš slušnou sbírku pornáčů!" Je pohodlné ještě ve čtyřiceti letech viset na krku rodičů a Dale s Brennanem si to rozhodně umí užít. Mě tedy tento snímek hodně bavil a to zejména proto, že si ještě pamatuji hlášky mých malých mudrlantů při marných pokusech o jejich výchovu. Od dětí je to roztomilé, ale od dvou dospělých fracků je to neskutečný nářez.(4.1.2016)

Dva starší panové se stanou nevlastními bratry! Jednomu je 40 let a žije se svým otcem. Jednomu je 39 let a žije se svou matkou. Otec a matka se vezmou a z těch dvouch pánů se stanou nevlastní bratři. Jako nápad je to dobrý a některé momenty jsou vážně vtipné, ale pak tam jsou takové scény, které na mně působili, že jsem se měl smát ale mně vlastně vůbec vtipné nepřišli. Ovšem scéna s postelí, kdy se bratři snažili udělat palandu, byla vážně hodně povedená a smál jsem se nahlas. Některé jejich kousky byli vtipné. O Willu Ferrellovi vím, že je to komik ale nějak jsem nebyl schopen si představit po jeho boku Johna C. Reillyhom, protože jsem ho v žádné komedii zatím neviděl, ale jeho náměsíčnost byla dobrá. Mary Steenburgenové na to že je 58 let, tak vypadá skvěle. Škoda jen, že posledních dvaceti minut to bylo hodně nudné a konec se zpěvem byl hodně ubohý. Další obyčejná a průměrná komedie!(8.11.2008)

Dva dospělí chlapi, čtyřicátnící a chovali se jako malí, rozmazlení spratci. Sourozenecké hádky jsou ve všech rodinách na denním pořádku. Vím, o čem mluvím. Děj filmu je samozřejmě předvídatelný, nicméně, mu to nijak neubírá. Dale a Brennan si jdou krásně po krku. Potom se z nich stanou nejlepší přátelé. Jejich rodiče se rozejdou. Vypečení synáčkové se snaží rozchodu zabránit. Vzdáleně mi námět připoměl Past na rodiče.(26.8.2009)

Minimálně pro mě rozhodně nejvtipnější komedie s Willem Ferrellem, jejíž ústřední premisou je, že dva infantilní kudrnatí čtyřicátníci se stanou nevlastními bratry. John C. Reilly je ve filmu Ferrellovým rovnoceným partnerem (chtělo by se říct bratrem), ať už se jedná o scény pracovních pohovorů či naměsíčné destrukce. Množství scén je opravdu nezapomenutelných (dvou-patrová postel,a cappella zpěv Sweet Child O'mine, Boats and hoes...), což potvrzuje i fakt, že přiměřeně s opakovanými zhlédnutími roste počet citovatelných hlášek ("Dad, we're men. That means a few things - we like to shit with the door open..."). Smál jsme se až tak, že jsem málem spadl ze svého dinosaura...(19.11.2010)

• nunka

...tak niečo neoriginálne som už dávno nevidela a gratulujem si, že som vydržala túto bezcennú nudu pozerať až do konca...natočiť komédiu, ktorá Vás vrcholne rozčuluje už len pohľadom na antikomediálnych hercov Willa Ferrela a John C. Reilyho, kt. nezahrali absolutne NIČ je umením, ktoré oceňujem jednou hviezdičkou, nechýbalo veľa aby som tejto bezobsažnej blbosti naložila to, čo si právom zaslúži - odpad!(30.3.2009)

• - Mary Steenburgen a John C. Reilly si společně zahráli již ve filmu Co žere Gilberta Grapea (1993). (bfa)

• - Píseň, kterou zpívá Will Ferrell a John C. Reilly hraje na bicí, je Por Ti Volare. Ano, je to ta samá píseň, jež zazní na začátku filmu Ledově ostří. Výkon obou herců byl skutečný. (HellFire)

• - Mary Steenburgen hrala vo vianočnom filme Elf (2003) náhradnú matku Willa Farrella (Brennan). V tejto snímke hrá jeho skutočnú matku. (misterz)