Bratři z donucení

Step Brothers

Bratia z donútenia

Komedie

USA, 2008, 94 min (Director's cut: 105 min)

Váhám mezi 3 a 4. Ona to totiž byla celkem příjemně strávená chvilka s tímto filmem, ale zase je to takový opus, v kterým je řada klišé, a ani čunárnám a sprostý mluvě se tu nevyhneme. Prostě je to takový mix všeho možnýho, co by mohlo být vtipné do komedie, která má i děj. On by sice ten děj takhle v reálu nebyl, že je to někdy zbytečně přehnené, ale proč ne, u komedií se tyhle věci dají i trpit.(20.12.2008)

Fantastický začátek, který se rozjíždí vskutku výborně a vtipně. Na začátku jsem uvažoval o plném počtu, což se mi u komedie tak často nestává. Zbytek není špatný, ale vtip se nějak vytrácí a je to spíše vážnější, což není od škody, ale i tak je to hodně slušný nadprůměr. Pravděpodobně to není zábava pro všechny, ale já se bavil, dostavily se i nějaké záchvaty smíchu :D(5.5.2010)

Ďalšia typická Ferrellova komédia a stále veľmi vtipná. Dokonca sa v kine po skončení filmu aj tlieskalo(a to ešte pred tou skvelou záverečnou bitkou - "Sticks and stones may break my bones but I'm gonna kick you repeatedly in the balls."). Je pravda, že rating dosť filmu pomohol a jednoducho keď Will povie shit či fuck a iné nadávky v akeľkojvek podobe, musím sa smiať. A že tu tých podôb bolo dosť... Dosť ma však sklamalo, že z kino verzie vystrihli dosť vecí z trailerov(auto, prevracanie regálu atď.). Dúfam, že to dajú aspoň do unrated verzie na dvd. Inak vo filme bolo aj zopár čudných momentov(bozk Dale a Alice...), ale tie vtipné stále vysoko prevyšujú. A vidieť Ferrella ako drevorubača a Reillyho ako kentaura - na to sa nezabúda. A hláška zahŕňujúca Fergie a Ježiša vysoko pravdepodobne zľudovie(minimálne v Usa). A debilom, ktorí sa tu hodlajú zase odbavovať štýlom, že Ferrell sa opakuje a že je už trápny a podobné somariny mám jednoduchú radu - nepozerajte to, tento film sa od ostatných jeho filmov nijako nelíši...(26.7.2008)

Dlho som sa na túto komédiu tešil. Farrell a Reilly sú dostačujúce xichty pre zaručenú zábavu. Bavil som sa počas celého filmu, vtípky boli miestami síce moc prehnané, ako aj celý dej filmu, ale kopec scén bolo vydarených. Chvíľami bol film dosť kŕčovitý, ako keby režisér nevedel čo chce. Niektoré vtipy boli dosť na silu a to nie je najlepšie riešenie. Celkovo je to príjemná komédia s vulgarizmami, ktorá si nájde svojho diváka a mňa si našla tiež, ale na 4* už to zrejme nie je. 68%(15.2.2009)

Chtělo by to, aby se Will Ferrell sedl, na min.2 roky se odmlčel a napsal pořádný scénář. Při jeho kadenci 1 film za rok se kvalita těchto snímku nezvýší, ale spíše naopak. Bratrům z donucení velice pomohl R rating, takže klení a hlavně kadence sprostých slov byla vynikající a velice vtipná. Will a John se výtečně doplňují, jenže scénář jim dosti podlamuje nohy.(11.11.2008)

• - Umělá varlata, která Will Ferrell ve filmu používá, stála 20.000 dolarů a štáb mu je předal jako dárek. (HellFire)

• - Píseň, kterou zpívá Will Ferrell a John C. Reilly hraje na bicí, je Por Ti Volare. Ano, je to ta samá píseň, jež zazní na začátku filmu Ledově ostří. Výkon obou herců byl skutečný. (HellFire)

• - Mary Steenburgen hrala vo vianočnom filme Elf (2003) náhradnú matku Willa Farrella (Brennan). V tejto snímke hrá jeho skutočnú matku. (misterz)