Bratři z donucení

Step Brothers

Bratia z donútenia

Komedie

USA, 2008, 94 min (Director's cut: 105 min)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $100,468,793Tržby Celosvetovo $128,107,564Tržby za predaj DVD v USA $60,709,296 //počet predaných kusov 3,604,127║ Nápad dobrý a uletený, aj keď potenciál nie úplne využitý ale film miestami zabavil, občas nechutnosťami zhnusil. /60%/(21.3.2010)

"Chvíli jsem si myslel, že jsi na sebe vzal podobu jednorožce." Opět jsem se stoprocentně přesvědčila, že Will Ferrell je prostě moje krevní skupina a jeho humor mi dokonale sedí. Celou dobu jsem se lámala smíchy a některé vtípky byly tak absurdní, že věřím, že zdaleka ne každému můžou sednout. John C. Reilly mě v minulosti nikdy nijak výrazně nezaujal, ale tady s Willem vytvořili sehranou dvojku. Místy geniální, ale ke konci už maličko zdlouhavé, takže 4,5*.(6.12.2013)

Jako cekal jsem, ze to bude sranda, ale rozhodne sem necekal, ze to bude takovejhle mega brutalni namrd. Nevim jak normalni verze, ja videl unrated a diky bohu za to. Ferrell a Reilly jsou naprosto hyper brutalni dvojka vypatlanejch dementu, 40 lety hovada, ktery se chovaj jak desetilety, ale jeden druhymu nijak neprekazi, naprosto perfektne se doplnujou a celej film tahnou kupredu, protoze neuplyne par minut, aby neudelaly nejakou kokotinu. Vyvoj pribehu je sice jasnej od zacatku, nenavidi se, sprateli se, jenze tady to de jeste dal a pak se zas nenavidi a zas sprateli a at uz sou zrovna kamosi nebo ne, vubec na tom nesejde, protoze bud delaj problemy jeden druhymu, nebo spolecne svymu okoli. Vtipy jsou sice vetsinou dementni, ale stoprocentne zabavny a kolikrat se objevi i neco originalniho. Navic je dobre doplnuje Richard Jenkins jako fotrik, kterej to kolikrat taky pekne rozjede. Necekejte zadnou inteligentni komedii, ale hodinu a trictvrte ve ktery Ferrell a Reilly neslezou z obrazovky a radi jak tornada a diky unrated verzi je to kolikrat taky pekne sprosty.(12.1.2009)

• Rex Mundi

Súhlasím s Le_Chuckom, čas by sa kľudne mohol skresať. Hodina päťdesiat (extended version) je pri takomto filme naozaj zbytočný luxus. Okrem fakt pozitívne bláznivého nápadu, dať chlapcov s mentálnym vekom 5 do tiel 40 ročných trpákov a hrsti originálnych perličiek, ten ostatok bol obvykle neobjavný, klišovitý a predvídateľný. Ale inak som sa pobavila aj zasmiala, i keď len tak... priemerne. Počkajte si na koniec titulkov.(11.1.2009)

Uznávam, že moje hodnotenie je maximálne subjektívne a nekritické, ale po nudných až do seba zahľadených Ferrellových kvázi komédiách sa konečne trafil do mojej struny. S Reillym tu predstavujú ideálnu dvojku pritrúblych, prerastených adolescentov, ktorých humor ma privádzal do sálv smiechu. Nie, nehanbím sa zato, takáto absurdná komika mi sedí. A čo je prekvapujúcejšie, Reilly je skutočné komediálny talent.(29.10.2008)

• - Adam McKay si přál film zpracoval jako drana, a ne komedii. (rafix)

• - Film bol dovezený do niektorých kín s názvom "The Insane Team" (šialený tým). (Flipper)

• - Umělá varlata, která Will Ferrell ve filmu používá, stála 20.000 dolarů a štáb mu je předal jako dárek. (HellFire)