Král Kalifornie

King of California

Kráľ Kalifornie

Komedie / Drama

USA, 2007, 93 min

Film mě mile potěšil, dávám mu tři hvězdičky. Čtvrtá je za Michela Douglase s jeho příšerným plnovousem a šíleným pohledem, protože bláznivého hledače pokladu hrál fakt skvěle. Evan Rachel Wood taky nelze nepochválit, konečně tu má větší prostor pro to, aby ukázala že umí hrát (a umí). Navíc jí to tu děsně sekne.(6.6.2010)

• DExUS

Od filmu som nič nečakal, a to je dobre, pretože to bolo naozaj slabé. Plné nedomyslených situácií, niektoré uplne nereálne. Vhodné pre deti do 12 rokov, na nedelne poobedie....(14.12.2008)

Nečekal jsem to, kéž by každý režisérský debut byl tak úspěšný. Mike Cahill vsadil na jednoduchost námětu a jako trumfová esa vysypal z rukávu Michaela Douglase a Ewan R.Wood. Trumfy nezklamaly a přirozeně krásná Ewan a v mile bláznivého otce převtělený Michael hrají jako z partesu a dodávají filmu lidskost. Nevím přesně proč ale Michael ve mně svým výkonem vyvolal vzpomínky na Roberta De Nira v Čase probuzení. Děkuji Miku Cahille a jen tak dál.(4.1.2009)

V žádném případě to není komedie, je to film o víře a odlišnosti s úsměvnými místy, tak abyste nebyli zklamaní.(29.6.2009)

Spíše zklamání, čekal jsem od toho trochu více. Hodnocení: 55 %(22.8.2013)

Komedie s omezeným počtem frků a předvídatelným koncem.(13.12.2008)

• Sedmilhář

Myslel jsem si, že se u toho budu smát víc. Úplně marné to nebylo...asi tak 35%. Od komedie bych čekal že se nasměju víc.(27.7.2009)

Skvelé pozrieť keď sa človek zobudí o druhej ráno, hľadá niečo zaujímavé v TV a uvidí tento film niekde v polovici. Michael Douglas je po dlhom čase znova v dobrodružne ladenom filme a pri sledovaní ma napadlo že keby sa oholil pokojne by tento film mohol vyzerať ako sequel "Honby za klenotom Nílu" po 20 rokoch. Evan Rachel Wood (dosť prirodzená bola aj v SK znení začo môže skvelý dabing Kristíny Svarinskej) je vyspelá 16 ročná dcéra trochu vyšinutého otca ktorý sa vráti z ústavu pre duševne chorých a spoločne pátrajú po stratenom španielskom poklade. Páčilo sa mi to pojatie príbehu ako niečo medzi drámou, rodinným filmom a dobrodružnou komédiou, čo u mňa vyvolávalo pocit, že sledujem niekoho z môjho okolia kto sa naháňa za víziou pokladu. Filmu v podstate nemám čo vytknúť len by som rád vedel, prečo v televízii Doma tento film nedávali v lete keď by som veľmi chcel niečo podobné vidieť, ale v polovici decembra.(15.12.2012)

• gpx

Ježiš, to byla nuda. (Ani jednou jsem se u toho nezasmál, což považuju u komedie za značnej problém.)(26.6.2008)

Pohodový film s trochou pro mě nedomyšleným koncem,měnící se krajinou,nádherně bláznivým M.Douglasem a na ty roky prvotřídním herectvím Evan Rachel Wood.(19.10.2009)

• freezer02

Titulek říká, že i nezávislá komedie může být vtipná, ale já říkám....že ne :) Solidní výkon Michaela Douglase nezachraňuje nezáživný děj a ani se do komedií nehodí...jemu seděj krimi/thrillery, ale komediant to zrovna není, takže jako komedie to vůbec neobstálo, ovšem jako rodinej film na nudné odpoledne jakž takž jo 46%(23.10.2009)

• Dankaaa

Film na neskoru noc, kedy sa vam neda zaspat...pomoze vam to. Cely film mi prisiel ako jedna velka omacka. 50%(27.1.2010)

Nečekal jsem nic a dostal jsem opravdu hodně. Největším překvapením je Douglas, který poprvé v životě vypadá jako člověk a ne jako nejodpornější pedofil 20. století. Hlavní herečka je sladká a film má příjemně nostalgickou atmosféru zavánějící magickým realismem. Dobrý humor, skvělé herecké výkony, neotřelá storka a nechybí ani chvíle dojetí.(22.8.2014)

Michael pobavil :D(2.2.2017)

• Mark1983

V podstatě je to celkem na jedno kouknutí, jen začátek, kdy Douglas vyšel z léčebny mi přišel úsměvný.(28.8.2017)

• FandaF

Hmm. "Taťka" Douglas mě chvílemi tak štval, že jsem myslel, že to ani nedokoukám. Njn. Celkem nuda. Nádherná Evan Rachel Wood, ale jinak příběh dost o ničem..(15.6.2019)

• Nepl

Tohle měla být komedie? Vždyť jsem se ani jednou nezasmál, nuda od začátku do konce.... Dvě hvězdičky a to ještě ani nevím za co ta druhá je.(13.4.2009)

Veľmi príjemný pohodový film. Douglas ako otec posadnutý pokladom ma bavil až do konca.(8.12.2011)

Velmi příjemná, oddechová komedie, která sice nezaujme zvlášť složitým dějem, ale zato nečekanými dějovými zvraty a celkovou pozitivní atmosférou tak, že na konci budete trošku praštěnému hlavnímu hrdinovi držet palce, aby konečně svůj poklad našel. Líbil se mi i konec příběhu, který je v podstatě otevřený, takže podle mě skvělý film na odpočinek.(19.8.2013)

Na to musí být správná nálada. Douglas je k sežrání a ta pipka taky. Film o vztahu, důvěře, hledání, film o odhodlání a film bez zbytečných vokeců. Film kterej skončí tak nějak blbě i dobře, Film kterej je takovej jinej. Jinej, svůj, těžko zařaditelnej.(14.3.2017)

• andy60

Trochu jsem nepochopil, jak se mohl poklad skrývat 6 stop pod podlahou supermarketu. Vždyť při výstavbě sahaly základy určitě mnohem hlouběji, takže poklad by museli objevit. Dále jsem nepobral ten útěk kamaráda Papriky na motorce, kdy hodně vlažným tempem ujíždí před policisty, kteří ho stejně vlažným tempem pronásledují a vyzývají k zastavení, aniž by proto cokoli udělali. To snad měla být parodie na pronásledování zločinců? Co lze na téhle nadílce od Vapetu pochválit, je pěkný dynamický zvuk.(26.1.2019)