Emma Wilderová a její bratr Noah objeví na pláži záhadnou lesklou krabici. Uvnitř je spousta podivných věcí, mezi nimi i velký plyšový králík. Jmenuje se Mimzy, umí mluvit a dětem radí, jak naložit s ostatními předměty, které mají zvláštní schopnosti. Díky podivné lastuře se například Noah dokáže domluvit s hmyzem, s pomocí krystalu zase přemisťovat předměty. Děti se snaží vše utajit před dospělými, samy se ale po intelektuální stránce začínají měnit, což neunikne jejich rodičům i učitelům. Zvláštní hračky nakonec způsobí výpadek proudu na celém severozápadním pobřeží. Rodina je zadržena FBI. Tehdy vyjde najevo, že zdrojem všech změn je Mimzy, pokročilá forma umělého života. Mimzy byl vyslán do minulosti jako poslední zoufalý pokus zachránit v budoucnu civilizaci ohroženou ekologickou katastrofou, jež trvale poškodila lidskou DNA. Podaří se dětem uprchnout FBI, najít čistou DNA a podle instrukcí hračky vybudovat časoprostorový most, který by ji dopravil zpět do budoucnosti? (TV Nova)

filmmovier

Velké a milé překvapení. Pěkná fantasy se zajímavým příběhem. A to jsem od toho nic nečekal. Ale je to výborná zábava a povedený film pro celou rodinu. Triky jsou příjemné a výkony dětských představitelů nejsou vůbec špatné. ()

AntonG.

Sci-Fi pro děti (otázkou je, zda-li budou film chápat), nic víc, možná míň. Jako děcko bych možná dal 3*, jako pro dospělého to pro mne bylo utrpením. ()

Magneto

Zaujímavá rozprávka, ktorá je na jednej strane milo infantilná, na druhej strane však prekvapí mnohými odvážnymi implikáciami (budhizmus, genetická degenerácia spôsobená technológiami a znečistením, cestovanie v čase...) a čarovnou atmosférou...Viem si predstaviť, že režisér chcel vytvoriť niečo na spôsob E.T. The Extra Terrestrial ale pre novú generáciu a vcelku sa mu to podarilo. Ako malý chlapec by som z toho bolo určite nadšený... ()

Mrkvič

Takový pohodový film na sobotní dopoledne v telce. Námět sice zajímavý, ale všechna dramatičnost se ztrácí díky dětskému pohledu na věc. K tomu navíc hodně mizerný herci. ()

rodo

Taková pohádka pro děti, která nenadchne, ani neurazí. Původně jsem čekal nějakou tu výpravu do budoucnosti a mnoho efektů, ale toho se mi nedostalo, i když to ze začátku vypadalo celkem nadějně. Další problém vidím ve scénáři, který mohl být propracovanější. Bohužel právě ta jednoduchost scénáře a jistá infantilita filmu mi nedovolí dát víc než dvě hvězdičky. A pakliže to měl být pokus o novodobého E. T. mimozemšťana, tak musím s politováním říct, že se nepovedl :-( ()

lennyd

Když malé děti najdou na pláži podivné tretky, netuší, že ty jsou jedinou záchranou lidské budoucnosti. To co považují jen za hračky, jsou totiž pečlivě vybrané relikvie, poslané z budoucnosti do různých časů, aby navrátily zpět lidstvu čistotu duše. Králiček Mimzy a ostatní artefakty jsou ale už poslední nadějí lidstva na záchranu. Podaří se dětem navzdory nepřízni rodičů a nakonec i vlády nelehký úkol splnit?... Je to pohádka. Nic víc, nic míň než sci-fi pohádka. Nicméně, to co například v E.T. krásně fungovalo, tady působí dost směšně. Děcka odbourají celou elektrickou síť v USA, ale pohoda, vždyt o prd jde. Děcka uprchnou z přísně střežené vojenské laboratoře, ukradnou náklaďák, a nikdo si jich nevšimne... No nevím. I když je film určen pro jiného diváka než jsem já, alespoň určitá pravidla by dodržovat mohl (například neskrytá reklama na Intel mě totálně dostala). Na druhou stranu jsou zde moc pěkné efekty, a některé nápady také nejsou k zahození (pomocí zvukových vln usměrnit pavouky tak, aby pletli svoji pavučinu dle požadavku). Podtrženo sečteno, slabší průměr ... ()

davidek

Po přečtení titulku, že se jedná o nejlepší sci-fi pro děti od dob E.T. mimozemšťana jsem čekal fakt hodně a dostalo se mi velkého zklamání. Jinak než průměrně hodnotit nemůžu. K E.T. to má hooooodně daleko. ()

Guzo

Jeden z těch lepších filmů pro děti, na který bych se byl před lety rád díval. Ačkoliv některé věci tu nejsou dotažené dokonce, některé jsou trošku nelogické, nakonec to docela funguje a v rámci žánru je to dost povedené. ()

Specs

Hláška: Emma Wilder: - "Fuj! Oni to zabili!" Noah Wilder: - "Jak jinak by jsme to mohli jíst?" Emma Wilder: - "Mami, já to nechápu. Proč to museli zabít? Neudělal nikomu nic." Noah Wilder: - "A co ta nakrájená kráva co jíš?" Emma Wilder: - "Jaká nakrájená kráva?" Noah Wilder: - "Co si myslíš, že je hamburger?" ()

Smileface

Rozhodně pro děti, mladší děti. To, co se na plátně děje je sice celkem zajímavé a v některých momentech i originální, avšak nudě se bohužel neubráníte a konec je zklamáním. Herecké výkony dospělých protagonistů jsou velmi špatné a sebraly z hodnocení jednu hvězdičku. ()

LadyVader

Film byl divnej, občas působil jako pohádka pro děti, občas mi přišlo že se snaží o něco víc. každopádně je dobrý vědět že existuje povídka, určitě si ji seženu. Věřím že bude lepší než tenhle film. ()

Lencha

Ta holčička byla fakt pěkná a roztomilá :-))) Jinak film se mi zdál překombinovaný, spousta nic neříkajících lidí a všechno se točilo okolo králíčka Mimzy, kterého chtěly děti poslat domů, aby zachránil lidstvo v budoucnosti. Co k tomu dodat? Nic. Lepší 2 hvězdy. ()

korndaddy

Osobně mi nevadí český dabing. Přeci jen sem zaslechl, že je jeden z nejlepších a párkrát se mi to i podtvrdilo. Tanto filmek sem viděl dnes na tuším Nově?? A první věc co mě zaujala, byl právě onen dabing a musím napsat, že větší sračku sem asi neslyšel. Takže už sem měl celkem pokaženej dojem a to je kvůli dabingu. Ale rozhodl sem se pokračovat a to byla chyba. Dabing odpovídal filmu a já se celou dobu filmu divil, jak je možný, že někdo tento film natočí. Příběh geniálních dětí komunikující s nějakou mimozenskou rasou nebo čím a to vše kvůli divnýmu plyšákovi, kterýho nakonec stejně pošlou nadpozemskou dobírkou do háje. Měli ho vyhodit hned na startu do popelnice a já nemusel přijít o hodinu a půl života kvůli Mimzy. ()