Kronika mutantů

• USA Mutant Chronicles (více)

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

genetique

Teda musím uznať, že sa jedná o skutočný nášup a ozajstný nárez. Skutočná R-ková brutalitka, šťavnatá akcia, plná potokov krvi a najkrutejších scén, k tomu pár slušných hlášok a o zábavičku je postarané. Atmosféra je pekne tmavá, ponurá, akurát škoda, že tvorcovia nedali väčší dôraz na to, čo je obvykle vo filme najdôležitejšie, a to je príbeh. Ten totiž, so svojou nekonečnou dávkou klišé a nelogickosti, patrí do takmer odpadových sfér. Takže som rád, že aj herci brali film tak trošku s nadhľadom a natáčanie si viditeľne užívali. Inak som celkom spokojný. Audiovizuál je naozaj veľmi dobrý a so slušnejším príbehom by teda určite siahal na kvality '300', či 'Sin City'. 70%. ()

HAL

Levné béčkové sci-fi a s cheesy zápletkou, nepříliš inteligentními dialogy a spoustou šplíchanců krve - takový jsou Mutant Chronicles... ale nic z toho nemyslím pejorativně. I přes velmi omezený rozpočet jsou triky překvapivě docela fajn, stejně jako "skoroáčkové" obsazení a i ten děj s logickými dírami kterými by proplul i Titanic je trochu otravný jen v první třetině, ve které se představuje samotný svět Mutant Chronicles a nastíní zápletka - ve chvíli kdy začne dávat Ron Pearlman dohromady svůj tucet špinavců na něj všichni s klidem zapomenou (včetně scénáristů). Takže jediné co proti filmu může někdo, kdo nemá na tento subžánr vyloženě averzi mít, je místy až příliš nepřehledná akce a přehnaný patetismus v některých scénách. 7/10 ()

Cappuccino

Plytký, jednoduchý scenár, plný klišé scén a milión krát prerozprávaný príbeh o záchrane sveta "vyvoleným". Všetky zápory filmu som schválne vymenoval hneď a zaraz. Na druhej strane stojí sympatické herecké obsadenie na čele s Thomasom Janeom. Pri rozpočte 22$ milíonov treba pochváliť i nadmieru kvalitné, vizuálne spracovanie. Sci-fi béčko, ktoré rozhodne zaslúži väčšiu pozornosť a o niečo vyššie csfd hodnotenie. Nebyť tých hlúpučkých dialógov a Perlmanovej "cool" kapuce, pridám dozaista aj hviezdu navyše. Ľahká jednohubka - neohúri, ale ani neotrávi - skúste. ()

Shakers

Mám rád sci-fi žáner, obzvlášť keď je ten žáner obohatený o akčný. A tento film je parádna jednohúbka. Banda drsňákov spojí sily, aby sa vydali do pekla medzi mutantov, kde majú zničiť stroj a zachrániť svet. Luxusná bečková zápletka, kopec známych tvárí (Jane a Perlman suverénne najlepší), kopec explózii, nábojov a hlašiek, plus k tomu zaujímavá vizuálna stránka, ktorá celkom pekne buduje atmosféru. Je to béčko, ale luxusne krvavé, zábavne a hlavne dobre obsadené. Škoda, že sa toho nechytil šikovnejší režisér. 70% - 3* ()

Faustka

Rok 2707 je mrazivý a nepřátelský... Lidstvo se ocitá na pokraji záhuby, samozřejmě vlastním přičiněním, jenže když opravdu o něco jde; a to o skutečného Nepřítele, tak se lidstvo ještě dokáže semknout. Mutant Chronicles je skvělé sci-fi s kvalitním obsazením, neotřelou stylizací a patřičně ponurou atmosférou. A vida i Ron Perlman má nějakou tu slabinu... „Pořád jsme lidé, Samueli.“ ()

• Příjmení hlavního hrdiny je Hunter, stejně jako příjmení režiséra. (cubajz)
  • Postavy Mitche Huntera a Maxe Steinera se objevily již ve videohře „Doom Troopers“ pro Super Nintendo Entertaiment System. (TomikZlesa)