Kronika mutantů

• USA Mutant Chronicles (více)
Trailer

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

Trailer

Skejpr

Naprosto ukázkový brak. Zápletka tak absurdní, jak to jenom jde. Příběh děravější než ementál ve spíži plný hladových myší. Herci, jejichž kariéry upadají, nebo nikdy nevykvětly, upřímně se snažící vydat ze sebe to nejlepší, odříkavají bombasticky imbecilní repliky. Vizuální efekty za pár šupů, s úžasnou videoherní atmosférou. A nakonec absolutně neschopný střihač a stejně mizerný zvukař, kteří na sebe lepí páté přes deváté, a nedochází jím, že když třeba prší, nebo nedej bože někde bouchne granát, mělo by to být patřičně a včas ozvučeno... A víte co je na tom nejhorší? Já si to užil... Thomas Jane je řezník!!!! ()

Le_Chuck

Veľmi príjemné prekvapenie, ktoré poslalo moje mozgové bunky chytať farbu na Hawai, obrazové receptory vyžmýkalo úžasnou futuretro štylyzáciou a srdce, ktoré občas tepe na hladine "bé" nakrmilo robotníckym slovníkom, plnými zásobníkmi a ostrými čepelami. Litriky kriklavo červeného, ako bonus. Môžem pindať na x-vecí, ale to už by bol iný film s inými ambíciami. Škoda len, že v mešci nebolo dosť chechtákov na poriadny rendering. Tie obrazy by si to fakt zaslúžili. 70% ()

MáŠa

Viděl jsem to s příšerným ruským dabingem, takže mám chuť dát i 2 hvězdy, ale říkám si, že tenhle film by nemusel být špatná záležitost pro nás kluky s velkou záležitostí. Sice je to naprostá blbost, ale ono občas i koukání na nějaké to pif paf , kde je nějaké netradiční story s mutanty a raketami, člověka zaujme, zvlášť když vizuální stvárnění je takové své. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný sci-fi horor. Má vydarený príbeh odohrávajúci sa vo vzdialenej budúcnosti, kedy je svet rozdelený na štyri mocné korporácie, ktoré spolu neustále bojujú o úplnú nadvládu, no všetko sa zmení, keď je počas bojov náhodou uvoľnené zariadenie, ktoré umožní útek krvilačných mutantov a kvôli tomu hrozí zánik celého ľudstva. A tak poslednou nádejou zostáva vojenská jednotka zložená z tých najlepších zo všetkých korporácií, ktorá má za úlohu zničiť podzemné zariadenie a zastaviť túto apokalypsu. So spracovaním som celkom spokojný, zápletka ponúka slušný béčkový potenciál, ktorý sa aj darí dostatočne naplniť. Už od začiatku to pôsobí dobrým dojmom, čoskoro to získa ten správny apokalyptický nádych, v priebehu poteší mnoho zaujímavých situácií a druhá polovica už prejde do akčného hororu, pričom si to po celý čas udržuje vysokú úroveň zábavnosti a tak sa je na čo pozerať. A veľkú zásluhu má na tom aj táto zaujímavá alternatívna budúcnosť, v ktorej sa stále vedie vojna v štýle prvej svetovej vojny, používajú sa parné stroje, ktoré dokonca aj lietajú do vesmíru a podobne, čo ma dosť bavilo. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná. Nájdu sa tu veľkolepejšie akcie, ale aj rôzne menšie súboje, často sa používajú rezné zbrane, takže je aj dostatočne drsná a krvavá, síce mi tu chýba nejaký lepší nápad, ale aj tak sa v akcii je na čo pozerať. Herecké obsadenie je výborné, Thomas Jane v hlavnej úlohe, charizmatický Ron Perlman, k tomu Devon Aoki, Benno Fürmann, v menších úlohách potešia aj Sean Pertwee a John Malkovich a viacero zaujímavých vedľajších postáv, obsadenie je rozhodne veľkým kladom tohto filmu. Pochváliť musím aj mutantov, ktorí si svojim vzhľadom a spôsobom boja vedia získať rešpekt. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, tentoraz sa tvorcovia viditeľne nesnažili pôsobiť v rámci možností realisticky a vážne, ale pojali to čisto zábavným béčkovým spôsobom a navyše so zaujímavou štylizáciou, čo im teda vyšlo. Ja som spokojný, Kronika mutantov je dostatočne zábavná akčná hororová jazda, ktorá sa dá pozrieť aj viackrát. 74% ()

Spooner

Docela podařené, i když totální béčko. Banda vojáků v čele s Thomasem Janem a Ronem Perlmanem si to tady, v daleké budoucnosti, šinou někam do podzemí zničit stroj na výrobu mutantů. Ovšem i když to po většinu času vypadá stejně hloupě jak to zní, tak se u toho člověk docela slušně zabaví. Tedy pokud se jednou za čas rád koukne na nějaký to tupý krvavý béčko, což já někdy rád udělám. Krví se tady opravdu nešetří, akce je dobře natočená a ty slabší efekty mi k tomuhle filmu docela seděly ( i když ti samotní mutanti vypadali až moc směšně). Thomas Jane je tady překvapivě ten lepší a střílí mu to a fuckuje velmi dobře. To Ron Perlman se tady spíš trápí, furt káže nějaký kraviny o poselstvích a říká samá taková ta klišé. A taky se díky tomu postaral o ty nudnější pasáže filmu. Ten ale jinak docela solidně uteče a i když už se na film asi nikdy nepodívám, tak tohoto béčkově stráveného času nijak nelituji. ()

• Postavy Mitche Huntera a Maxe Steinera se objevily již ve videohře „Doom Troopers“ pro Super Nintendo Entertaiment System. (TomikZlesa)
  • Příjmení hlavního hrdiny je Hunter, stejně jako příjmení režiséra. (cubajz)