Kronika mutantů

Vojna proti nemŕtvym

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2008, 111 min

• darkrobyk

Celý film je tak digitální, že jsem chvílemi pochyboval, zda je mezi herci vůbec někdo živý. Dokonce i obyčejný kouř či krev jsou dělány počítačem. Ono by to nevadilo, kdyby vše nevypadalo jako z nejlevnější PC hry.... Mizerné triky jsou největší slabinou filmu, když scénář je stokrát ohraný a předvídatelný. Většinu natáčení se herci pohybovali v prázdném studiu, kde i zem pokrytá kameny je hloupě digitální, škoda...(11.12.2010)

S některejma lidma je to prostě těžký. Půl roku vás bombardujou dotazama, typu: Užs to viděl, je to bomba. Fakt super. Pak zjistíte, že dotyčný dobromil tu v hodnocení nemá ani hvězdičku, takže to nejspíš ani neviděl. V tomhle případě je to jasně jeho škoda. Dobře utajená béčková retro sci-fi, kde osmadvacáté století podezřele připomíná začátek dvacátého, kde se vojclové v zákopech první války brodili po pás v orgánech. Tady se partička lidí musí spojit v boji proti mutantům(kdo by to byl řekl!) a pořádně jim provětrat klepeta za záchranu naší rodné skládky. Jinak je to béčko jako řemen, takže mozkovou kapacitu při sledování můžete omezit na minimum( šipečka znamená plej a štvereček stop). Pokud přistoupíte na tuhle hru, zábava vás nemine.(5.4.2010)

Mě se to v mnoha ohledech líbilo, jenže to má taky obrovské množství nedostatků, takže zůstanu s hodnocením na půli cesty. Celkově herecké obsazení působilo dobře a Ron Perlman si i na stará kolena bere role, že před ním smekám. Zde sice nic moc nedokáže, má už svůj věk a na akčního hrdinu už mu dochází dech. Hodně se mi líbila Anna Walton a jsem na ni zvědav v její další herecké kariéře, snad se vybere i něco jiného než horory, akce a scifárny. Příběh filmu je hodně děravý, nesmí se nad tím moc přemýšlet a už vůbec ne nad časovými skoky. Na druhou stranu je to taková téměř steam fikce, kterážto není moc často a tak i za to si to zaslouží lepší hodnocení. Svým způsobem mě potěšil i Malkovich postavou, kterou zde ztvárnil, jeho charisma se sem hodilo.(8.5.2011)

Postapokalyptická mission impossible v parádně temném a hlavně nabušeném, ač ryze béčkovém, balení mně naprosto neznámého Simona Huntera.. Protože jsem od Kroniky mutantů, vyjma bezchybného Rona "Hellboye" Perlmana, dopředu vůbec nic nečekal, byl jsem více než příjemně překvapen.. Nakonec jsem si taky uvědomil, proč se Perlman svým velkým hereckým kvalitám navzdory tak často objevuje ve snímcích podobného ražení.. On je vlastně, myšleno jen v dobrém smyslu slova, s tím svým ksichtem pro podobné filmy jako stvořený.. A kolik času a práce ušetří takovým maskérům..!! ;)(13.5.2013)

• fmash

Nejraději bych nehodnotil. Přiběhově solidnější než Sucker Punch, šťavnatější než Sky Captain, srozumitelnější než Casshern... Jenže jakkoli je tenhle dieselpunkový nářez opravdu punkový a navíc napěchovaný známými tvářemi, je to až moc velká slátanina. Asi mám nedostatečný smysl pro humor, ale při tom množství scén a záběrů by to skoro vydalo na kratší seriál, zatímco v jednom drsném filmu je to jako pytel blech. Škoda, protože jinak je to pecka.(9.1.2012)