Kronika mutantů

Vojna proti nemŕtvym

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2008, 111 min

• petero

Čakal som niečo veľkolepejšie či dostatok akcie ale nejako sa mi nedostalo ani toho. Nezáživný príbeh nedokáže využiť dobré herecké obsadenie a pritom to je balené v trikovom háve ako od Asylumu. Jedna dobrá hláška (- Nejaké posledné želanie? - Drž hubu!) či scéna film nezachráni. David N. Twohy alebo Kurt Wimmer by s vlastným scenárom dokázali takýto rozpočet slušnejšie využiť.(25.7.2008)

Rok 2707 je mrazivý a nepřátelský... Lidstvo se ocitá na pokraji záhuby, samozřejmě vlastním přičiněním, jenže když opravdu o něco jde; a to o skutečného Nepřítele, tak se lidstvo ještě dokáže semknout. Mutant Chronicles je skvělé sci-fi s kvalitním obsazením, neotřelou stylizací a patřičně ponurou atmosférou. A vida i Ron Perlman má nějakou tu slabinu... „Pořád jsme lidé, Samueli.“(16.11.2011)

Plytký, jednoduchý scenár, plný klišé scén a milión krát prerozprávaný príbeh o záchrane sveta "vyvoleným". Všetky zápory filmu som schválne vymenoval hneď a zaraz. Na druhej strane stojí sympatické herecké obsadenie na čele s Thomasom Janeom. Pri rozpočte 22$ milíonov treba pochváliť i nadmieru kvalitné, vizuálne spracovanie. Sci-fi béčko, ktoré rozhodne zaslúži väčšiu pozornosť a o niečo vyššie csfd hodnotenie. Nebyť tých hlúpučkých dialógov a Perlmanovej "cool" kapuce, pridám dozaista aj hviezdu navyše. Ľahká jednohubka - neohúri, ale ani neotrávi - skúste.(16.6.2010)

• Xmilden

Sem možná jedinej komu se to nějak nelíbilo, ale takhle nesympatický film jsem už dlouho neviděl. Céčko každým coulem. Malkovich se ve filmu prakticky nevyskytuje, Perlman po pekelném Hellboyi otočil o 180 stupňů a Thomas Jane není zase takový tvrďák jak se tváří. Jak jsem naznačil, film si mé sympatie prostě nedokázal získat. Triky přímo obludné.(8.1.2011)

• Kaluž

Kritický pohled fanouška světa Mutant Chronicles (Doomtrooper, WarZone): Frajer Mitch Hunter tady rozhodně není žádný frajer. Je to takové úsměvné poleno, které jedná naprosto bezhlavě a dělá si co chce, přesto je tenhle kapitolský major nejcharismatičtější postavou ve filmu. Bratrstvo zde zastupují neskuteční suchaři v čele s Ronem Perlmanem v roli inkvizitora Samuela. Jemu by rozhodně sedla spíše role nějakého pomstychtivého mortifikátora (takový Crenshaw by pak rozsekal vše zmutované). Max Steiner z Bauhausu je neuvěřitelně toporný, kde jsou všichni ti nabušení stíhači a tankisté? Valerii Duval hraje Devon Aoki. Neměl bych nic proti, kdyby Valerie byla z Mishimy. Jenže ona není. Korporace Imperiál ve filmu téměř není k vidění (trapná epizodka se dvěma tupci prodávájícími místenky na palubu evakuačního letounu) a na nějakou osobnost z Mishimy či Kybertoniku se zapomnělo úplně. Přitom robotluk Vince Diamond by mezi hrstku vyvolených stylově zapadl. Ale nejhůře je na tom samozřejmě celá Černá legie. Tolik jsem se těšil na všechny ty Razidy, Cairathy, Behemoty, třírohé vyznavače kultů a další nechutnosti a oni nám naservírují POUZE jedno minimonstrum s pahýlem hozené přes kopírák. Na další masky už asi nezbylo. Což je škoda, protože kdyby tohle béčko mělo v rozpočtu o nějaký ten melounek více (nebo kdyby vyrazili Malkoviche s Perlmanem), celek by vypadal mnohem lépe. Takhle je na všem vidět, že se šetřilo, což ještě více umocňuje naprosto chaotický střih. Film má přesto pár celkem ucházejících (digitálních) exteriérů i interiérů (podzemní citadela), válečná scéna z úvodu skvěle odpovídá atmosféře světa Mutant Chronicles (steampunk jako prase) a těžké bojové vybavení, včetně ručních kanónů, je na celém filmu asi to nejlepší (a nejhezčí). V téhle partii dostala Legie na prdel, ale jestli se jednou vrátí s pořádným rozpočtem a schopným režisérem, dá to těm korporacím ještě sežrat. Jako fanda dávám bod. Jinak bych o to ani pohledem nezavadil.(27.4.2009)

• - John Malkovich měl své scény natočeny za dva dny. (TomikZlesa)

• - Příjmení hlavního hrdiny je Hunter, stejně jako příjmení režiséra. (cubajz)

• - Film je založený na univerze rovnomennej stolnej hry. (Mihail123)