Kronika mutantů

• USA Mutant Chronicles (více)
Trailer

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

Trailer

T2

║Rozpočet $22miliónov║Tržby USA $6,820║Tržby Celosvetovo $2,131,057║ No nevadil by mi ani štýl prevedenia Sky Captain .... či iné pododne ladené výtvory ale tu to proste až tak celé neberie a nepomôže ani v celku slušné obsadenie. Premárnená príležitosť. /40%/ ()

InJo

Tady hodně záleží na tom, jak vám sedne ta ultralevná stylizace. Mě osobně docela štvala, stejně jako podivně a chaoticky natočené akční scény a strašně debilní příběh. Herecké obsazení je fajn, přestože Malkovich je tu jen pár minut a Ron Perlman je téměř nevyužitý (film tak stojí hlavně na Thomasu Janeovi, jemuž role drsného vojáka rozhodně sedla). Nevadí mi hloupá béčka (některá mám dokonce velmi rád), pokud svou tupost dokážou vykompenzovat dostatečným množstvím zábavy, bohužel KRONIKA MUTANTŮ je na můj vkus zábavná a divácky přitažlivá opravdu málo... 40 % ()

J*A*S*M

Předně musím říct, že o názvu The Mutant Chronicles jsem poprvé slyšel až v souvislosti s přípravami tohoto filmu, takže nějaké rozčarování kvůli nerespektování předlohy se u mne konat nemohlo. Přesto se musím uchýlit pouze ke dvěma hvězdám. Je opravdu škoda, že takovýto námět, z něhož by mohlo vzniknout velkolepé akční sci-fi, byl zabit mizerným rozpočtem a ještě mizernějším režisérem. Herecké obsazení je naopak slušné, ale co je to platné, když se u toho člověk nudí k smrti. A to vlastně skoro pořád někdo střílí, utíká a bojuje. Takže v množství akčních sekvencí by problém nebyl, ale působí hrozně nezáživně a nepřehledně, zanechaly ve mně podobný dojem jako ty v Aliens vs Predator 2. Celkově tedy zklamání, ačkoli očekávání nebyla vysoká. ()

Webb

Tak tohle nás čeká za těch pár set let? Nechce se mi tomu věřit. Béčko snažící se navodit temnější, trochu děsivější atmosféru (mlha, mutanti) a daří se jí to jen z části (první polovina filmu). V druhé polovině se to ale vylepší. Průměrná režie (u které jsem se překvapivě zase tolik nenudil jak bych čekal) stejně jako vizuál s lehce podprůměrnými digitálními triky, slabými dialogy a zpracováním, zaručí zhlédnutí které neurazí. Skutečnost, že si tento film uchovám v paměti déle než týden už však zaručit bohužel nedokáže. ()

darkrobyk

Celý film je tak digitální, že jsem chvílemi pochyboval, zda je mezi herci vůbec někdo živý. Dokonce i obyčejný kouř či krev jsou dělány počítačem. Ono by to nevadilo, kdyby vše nevypadalo jako z nejlevnější PC hry.... Mizerné triky jsou největší slabinou filmu, když scénář je stokrát ohraný a předvídatelný. Většinu natáčení se herci pohybovali v prázdném studiu, kde i zem pokrytá kameny je hloupě digitální, škoda... ()

• John Malkovich měl své scény natočeny za dva dny. (TomikZlesa)
  • Meno postavy por. Maximilliana von Steinera je odvodené od mena slávneho filmového skladateľa Maxa Steinera, ktorý komponoval hudbu napríklad k filmom King Kong (1933) alebo Casablanca (1942). (misterz)