Kronika mutantů

• USA Mutant Chronicles (více)
Trailer

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

Trailer

flanker.27

Filmu dost chybí jakákoli gradace děje. Po hodně pěkné úvodní bitvě zapadne děj do jedněch kolejí a na trati se mluví o víře, beznaději a do toho nějaké ty říznější hlášky. Pro tenhle typ filmu je taky typický nevyrovnaný přístup k nepřátelům, kteří jsou nejdřív líčení jako takřka nezničitelní, aby je pak hrdinové likvidovali po desítkách. Přesto je to docela zábavné a kombinace zákopů a parních vznášedel má něco do sebe. ()

rarak

Při sledování filmu jsem si myslel, že je to béčko podle nějakého comicsu - velmi se mi líbila barevná stylizace, kdy byla většina barev utlumena a některé naopak zvýrazněny (hlavně červená;), a budoucnosti vypadající jako 'alternativní začátek 20. stol.' (válečná scéna na začátku je jak z filmů o první světové, létající stroje pohání kotle na uhlí..) jsem také postupně přišel na chuť. Ani mi moc nevadily slabší triky, některé scény mi možná proto připomínaly filmy od Karla Zemana. Bohužel téměř veškeré dialogy postav mi přišly nereálné (často pronášejí 'hluboké' myšlenky a tak to občas zní jako sled monologů) a chování hrdinů bylo někdy hodně na efekt na úkor logiky. Přičítal jsem to věrné adaptaci comicsu, avšak (jak jsem zjistil) snímek je na motivy stejnojmenné deskové hry, proto je vina hlavně na straně tvůrců. Ve filmu jsou ale naštěstí i zábavné momenty a vizuální podoba mi sedla, takže jsem se ve výsledku docela dobře bavil. ()

J*A*S*M

Předně musím říct, že o názvu The Mutant Chronicles jsem poprvé slyšel až v souvislosti s přípravami tohoto filmu, takže nějaké rozčarování kvůli nerespektování předlohy se u mne konat nemohlo. Přesto se musím uchýlit pouze ke dvěma hvězdám. Je opravdu škoda, že takovýto námět, z něhož by mohlo vzniknout velkolepé akční sci-fi, byl zabit mizerným rozpočtem a ještě mizernějším režisérem. Herecké obsazení je naopak slušné, ale co je to platné, když se u toho člověk nudí k smrti. A to vlastně skoro pořád někdo střílí, utíká a bojuje. Takže v množství akčních sekvencí by problém nebyl, ale působí hrozně nezáživně a nepřehledně, zanechaly ve mně podobný dojem jako ty v Aliens vs Predator 2. Celkově tedy zklamání, ačkoli očekávání nebyla vysoká. ()

J.Connor

Těšil jsem se nemálo, páč svět Mutant Chronicles mě v dětství hodně bavil, a to zejména díky karetní hře Doomtrooper, která se svého času dost hrála, než ji definitivně vytlačil Magic. Nemá cenu tady rozpitvávat maličkosti typu, že Valerie Duval není japonka z Mishimy či že Max Steiner je obří blonďák. Samozřejmě jako fanouškovi předlohy Vám musí vadit, že je původní předloha pouze vyzobaná a převrácená naruby. Skutečným problémem ale pak je, když celý příběh díky tomu nedává valný smysl a zejí v něm díry. Navíc, pokud si tu lidi znalí věcí stěžují na rozpory, tak se nejedná o nějaký purismus, ale naprosto zásadní "věci" a není mi pak zcela jasné, proč to vůbec pod hlavičkou MT dělali. Je to fajn natočený, rychle to uteče a snad i pobaví, ale pokud se náhodou těšíte na první zpracování světa MT, tak Vás to i slušně nasere. ()

Peytl

Čert vem tisíckrát omletá schémata, stereotypy a zhovadilosti všeho druhu. Mutant sere i na porušení všech známých a zatím dosud neznámých fyzikálních zákonů, včetně trapného náboru zachránců světa dle klasické šablony. Ubrat na akci, přidat prachy, aby nebyla rozstřikovaná krev patlaná na atari a domalovávaná vodovkama, pak díky celkem slušnému obsazení ( i když Malkovich si roli střihl nejspíš při cestě na hajzl) mohlo být vše o level výš, škoda veliká. Takhle to skončilo (doslova) jak Drtivá porážka s Takešiho hradem dohromady, jako nevítaný bonus jsem zaregistroval Perlmanova božská slova, a i když mu kutna sluší stejně jak ve Jménu růže, pak měl hubu držet podobně jako v onom filmu. Dal jsem původně dvě hvězdy, ale protože mi verbitch vyhrožoval, že už si nezapícháme, a že se jedna z hlavních svinských Korporací jmenovala BAUHAUS (bacha na ně, tvrdím to dávno), taky pro neskutečně kůůůl a technicky naprosto dementní stroje, děla a létající lokomotivy (o to víc vizuálně čupr), dávám tedy tři, což je pro zdejši blánabázi naprosto stěžejní. ()

• Příjmení hlavního hrdiny je Hunter, stejně jako příjmení režiséra. (cubajz)
  • Postavy Mitche Huntera a Maxe Steinera se objevily již ve videohře „Doom Troopers“ pro Super Nintendo Entertaiment System. (TomikZlesa)