Kronika mutantů

• Belgie

The Mutant Chronicles

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2008, 111 min

Sympatické sci-fi. Možno so zbytočným úvodom, možno s príliš jednoduchým dejom. Ide však o záležitosť, ktorá ukazuje, že takýto lacný "televízny" prístup je momentálne jediný spôsob, ako dostať k životu poriadne výpravne pôsobiace SF. Rovnaký výsledok ako pri SERENITY či DEŤOCH DUNY. Je to síce viac počítačová hra ako film, ale výborne pracuje s klišé - to základné definujúce žáner skvelo využíva a tomu patetickému sa vyhýba. Nie je to štvorhviezdičkovka, ale žánrového fanúšíka musí potešiť...(17.4.2009)

• petero

Čakal som niečo veľkolepejšie či dostatok akcie ale nejako sa mi nedostalo ani toho. Nezáživný príbeh nedokáže využiť dobré herecké obsadenie a pritom to je balené v trikovom háve ako od Asylumu. Jedna dobrá hláška (- Nejaké posledné želanie? - Drž hubu!) či scéna film nezachráni. David N. Twohy alebo Kurt Wimmer by s vlastným scenárom dokázali takýto rozpočet slušnejšie využiť.(25.7.2008)

Píše sa rok 2707 a o nadvládu sveta bojujú štyri veľmoci. Z pod zeme však nečakane vychádza na povrch neznámi protivník. Je načase spojiť sily a poraziť spoločného nepriateľa - mutantov. Mierne podobný vizuálny spôsob spracovania ala "Sin City" či "Baróna Prášila" mi veľmi nesadol. Nič to však nemení na fakte, že "M.Ch." je celkom vydarené sci fi s prvkami hororu. Najmä gore a masky. Po solídnom úvode dostáva priestor unudené jadro. Záverečná, rozhodne zábavnejšia 50 minútovka vynahrádza "stratený" čas. Priestor dostáva akcia a divák bude čiastočne spokojný. Nie som nadšený ako iní moji "obľúbení" užívatelia, ale pozrieť sa to dalo - 55%.(11.9.2014)

Člověk si film koupí kvůli Johna Malkoviche a on tam hraje snad dvě minuty. Slušný reklamní tah. Hlavně na obalu je uvedený na prvním místě. No teď, ale k filmu. Pochválit musím velké množství akčních soubojů, které jsou ale potopeny v docela mizerných efektech. Bohužel se zde podepsal nízký rozpočet. Škoda, že snímek nedostal slušný rozpočet a lepšího režiséra. Tenhle námět měl potenciál na solidní akční - scifi řezničinu. Škoda.(12.6.2011)

Treba uznať že Mutant Chronicles je dosť cool vec v ktorej je dosť dobré obsadenie, má dobrý štýl a slušné grády..tak kde sú negatíva?..dosť komplikovaný a trochu nesúrodý dej...chcelo by to viacej priamočiarosti a znížiť stupeň komplikácie deja...a pridať na coolovosti..herci na to boli..ale ináč veľmi nadpriemerná TV produkcia(6.11.2009)