Kronika mutantů

Kronika mutantov

Vojna proti nemŕtvym

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2008, 111 min

Člověk si film koupí kvůli Johna Malkoviche a on tam hraje snad dvě minuty. Slušný reklamní tah. Hlavně na obalu je uvedený na prvním místě. No teď, ale k filmu. Pochválit musím velké množství akčních soubojů, které jsou ale potopeny v docela mizerných efektech. Bohužel se zde podepsal nízký rozpočet. Škoda, že snímek nedostal slušný rozpočet a lepšího režiséra. Tenhle námět měl potenciál na solidní akční - scifi řezničinu. Škoda.(12.6.2011)

S některejma lidma je to prostě těžký. Půl roku vás bombardujou dotazama, typu: Užs to viděl, je to bomba. Fakt super. Pak zjistíte, že dotyčný dobromil tu v hodnocení nemá ani hvězdičku, takže to nejspíš ani neviděl. V tomhle případě je to jasně jeho škoda. Dobře utajená béčková retro sci-fi, kde osmadvacáté století podezřele připomíná začátek dvacátého, kde se vojclové v zákopech první války brodili po pás v orgánech. Tady se partička lidí musí spojit v boji proti mutantům(kdo by to byl řekl!) a pořádně jim provětrat klepeta za záchranu naší rodné skládky. Jinak je to béčko jako řemen, takže mozkovou kapacitu při sledování můžete omezit na minimum( šipečka znamená plej a štvereček stop). Pokud přistoupíte na tuhle hru, zábava vás nemine.(5.4.2010)

I přes to, že v Kronikách byla spousta detailů, které se mi nelíbily (občasná samoúčelnostička, semtam nějaká ta nelogika či přetažená scéna), tak celek mě prostě tak zaujal a bavil, že nemůžu níž. Jako hororově barvená sci-fi akce v hodně zajímavém světě a s naprosto nenudící linií dokáže hravě překonat i základní nedostatky plynoucí přímo ze samotné zápletky (ano, opravdu mě ničila otázka, proč jen to neudělali už ti předkové?). Shrnuto podtrženo, hodně malých záporů, tuna obrovských kladů a film pro mě jako ušitý je byl na světě...(17.12.2008)

Při sledování filmu jsem si myslel, že je to béčko podle nějakého comicsu - velmi se mi líbila barevná stylizace, kdy byla většina barev utlumena a některé naopak zvýrazněny (hlavně červená;), a budoucnosti vypadající jako 'alternativní začátek 20. stol.' (válečná scéna na začátku je jak z filmů o první světové, létající stroje pohání kotle na uhlí..) jsem také postupně přišel na chuť. Ani mi moc nevadily slabší triky, některé scény mi možná proto připomínaly filmy od Karla Zemana. Bohužel téměř veškeré dialogy postav mi přišly nereálné (často pronášejí 'hluboké' myšlenky a tak to občas zní jako sled monologů) a chování hrdinů bylo někdy hodně na efekt na úkor logiky. Přičítal jsem to věrné adaptaci comicsu, avšak (jak jsem zjistil) snímek je na motivy stejnojmenné deskové hry, proto je vina hlavně na straně tvůrců. Ve filmu jsou ale naštěstí i zábavné momenty a vizuální podoba mi sedla, takže jsem se ve výsledku docela dobře bavil.(15.11.2008)

Mám rád sci-fi žáner, obzvlášť keď je ten žáner obohatený o akčný. A tento film je parádna jednohúbka. Banda drsňákov spojí sily, aby sa vydali do pekla medzi mutantov, kde majú zničiť stroj a zachrániť svet. Luxusná bečková zápletka, kopec známych tvárí (Jane a Perlman suverénne najlepší), kopec explózii, nábojov a hlašiek, plus k tomu zaujímavá vizuálna stránka, ktorá celkom pekne buduje atmosféru. Je to béčko, ale luxusne krvavé, zábavne a hlavne dobre obsadené. Škoda, že sa toho nechytil šikovnejší režisér. 70% - 3*(20.11.2018)