Samsara

USA / Indonésie / Singapur / Thajsko / Keňa / Dánsko / Brazílie / Jordánsko / Spojené arabské emiráty / Saúdská Arábie / Jihoafrická republika / Itálie / Ghana / Egypt / Čína / Japonsko, 2011, 102 min

Připravte se na zážitek a zkušenost smyslů, které nemají obdobu. SAMSARA opět spojuje režiséra Rona Frickeho s producentem Markem Magidsonem, jejíchž filmařské a hudební umění bylo potvrzeno již mnohokrát oceněnými filmy BARAKA a CHRONOS. SAMSARA ve starodávném sanskrtu znamená "věčně se otáčející kolo života“ a tvůrci se v něm snaží zachytit prchavé okamžiky, které utvářejí náš život. Film, který vznikal přes pět let ve dvaceti pěti zemích nás zavádí na posvátná místa, do postižených oblastí, průmyslových zón a míst přírodních zázraků. SAMSARA, která se vzdává dialogů a popisných textů, úplně rozvrací naše očekávání tradičního dokumentu. Namísto toho podněcuje naše niterné interpretace obrazem a hudbou, které do starého chápaní přináší nové prvky. (oficiální text distributora)

jamilarov

Vykradacka Koyaanisquatsi, jen je samozrejme videt, ze technicke moznosti jsou dnes na uplne jine urovni. Ta strojenost "ucinkujicich" je dost casto iritujici. ()

Durward

Po vizuální stránce dokonalé! Celkovým pěti hvězdám ale brání, aspoň pro mě, poměrně nevýrazná návaznost některých částí filmu. Přesto mě poselství snímku donutilo si trošku zadumat o tom, jak to tady na té Zemi vlastně máme. ()

Ollivander

Promyšlená práce s kamerou, kompozice obrazu, vizuál celkově. To jsou věci, které mě zajímají u každého filmu a pozvedávají můj zážitek z něj. No a zde toho mám téměř 100 minut. Hudba (Michael Stearns, Lisa Gerrard, Marcello De Francisci): 4z5 (80%) ()

Bald

Co k tomuto filmu říct, myslím, že nelze nic dodat. Vše o tomto filmu už řekl Beastmaster4 a já bych to nedokázal povědět lépe. Za tento komentář mu velmi děkuji a doufám, že otevře více lidem oči a srdce, protože tento svět si to zaslouží. Já mohu jen popřát všem uživatelům a vůbec všem lidem na světě ,, šťastné nechť jsou všechny bytosti ". ()

migr

Trochu přehiduizováno, a táhle (ještě že je tlačítko doprava), určené celému světu, ale každý si tam najde jen malé chvíle.. atd.. 74% ()

Ragazzo

Samsara je snímek, který do puntíku, bez použití jediného slova, vykresluje stav společnosti bez toho, aby se snažil moralizovat nebo poučovat. Často mi při letargickém stylu režiséra nebylo příjemně, ale zároveň jsem přesvědčen, že každý bude vidět to, co chce. Spousta nenucených kontrastů a špičkových záběrů podtrhnutých perfektní hudbou. Pro mě to ale byla hlavně nenásilně podaná myšlenka, která mě upoutala. Kéžby se lidé více zajímali... ()

Karlito74

Audiovizuální skvost, který v člověku probouzí touhu dozvědět se jaký je smysl lidského bytí a jak to jednou vlastně zkončí, bude-li to takhle dál pokračovat. Různorodost kultur, lidí, mechanismy, pohyb v kontrastu s přírodou - samsára - utrpení. Film pro všechny, kteří se umí podívat dovnitř sebe sama a nevidí jen iluze a pozlátka okolo sebe. ()