Wholetrain

Nezávislý německý film vám představí partičku chuligánů, kteří chodí "zdobit" berlínské metro. David už měl problémy s policií, uvažuje o konci. Tino je prudká povaha, hodně riskuje. Naopak Elias je opatrný, někdy až paranoidní. Achim, začátečník, jsou to pro něj jedny z jeho prvních akcí na metru. Jde o prestyž, styl, respekt, adrenalin. Ovšem konkurenční crew jim dává na frak. Souboj se vyhrocuje, při neuvážené akci je třeba vzít nohy na ramena a nenechat doklady na místě činu. Tino má smůlu a při útěku pře policií skončí pod autobusem. Soundtrack má silné obsazení jako např. KRS-One, Afu-Ra, Planet Asia a další. (ČSFD)

Triathlet

Člověku, pro kterého je pouliční umění tabu, přijde toto dílo nezajímavé a nudné. Já jsem však viděl příběh, který měl náboj, ktrerý ve mě vyvolával emoce a při kterém jsem byl v židli přikován po celou dobu jeho sledování. Myslím, že tento film dokonale vystihuje smysl grafitti se vším, co k tomu patří. Kdo si dá tu námahu vidět film až do konce, možná začne na writtery pohlížet trochu jinak, než jen jako na vandali, co ničí cizí majetek(i když ho v podstatě ničí, ale je třeba rozeznávat místa, kde se to hodí, a kde už ne).Film měl skvělou atmosféru a herci také myslím předvedli své maximum, proto dávám maximální hodnocení.. ()

corax8

Nejsem žádný velký odborník na graffity, ale musím, říct, že práce, těch chlapců se mi líbili. a když nakonec jede celý pomalovaný vlak je to úžasný zážitek. Na filmu mi vadil dost nepravděpodobný příběh. takhle to přece nechodí. ()

maxs

Pokud akceptujete skutečnost, že se díváte na film o sprayerech, pak splňuje naprosto všechno. Přesně takhle tato sub-kultura funguje. Myslím, že je až nezdravě upřímný v odhalování motivace mladých teenagerů postříkat v noci vlak. Za mě v pohodě. Oproti českým tvorbám má jednoznačně navrch! 3,8/5* ()