Wholetrain

Nezávislý německý film vám představí partičku chuligánů, kteří chodí "zdobit" berlínské metro. David už měl problémy s policií, uvažuje o konci. Tino je prudká povaha, hodně riskuje. Naopak Elias je opatrný, někdy až paranoidní. Achim, začátečník, jsou to pro něj jedny z jeho prvních akcí na metru. Jde o prestyž, styl, respekt, adrenalin. Ovšem konkurenční crew jim dává na frak. Souboj se vyhrocuje, při neuvážené akci je třeba vzít nohy na ramena a nenechat doklady na místě činu. Tino má smůlu a při útěku pře policií skončí pod autobusem. Soundtrack má silné obsazení jako např. KRS-One, Afu-Ra, Planet Asia a další. (ČSFD)

corax8

Nejsem žádný velký odborník na graffity, ale musím, říct, že práce, těch chlapců se mi líbili. a když nakonec jede celý pomalovaný vlak je to úžasný zážitek. Na filmu mi vadil dost nepravděpodobný příběh. takhle to přece nechodí. ()

Ziper

Celkem dobře zdokumentovaný film o graffiti. Myslím, že film nás seznámil s graffiti světem, většinou to tak mezi sprejerama bývá, že dvě a více kru proti sobě válčí. Nebo když zemře nějaký váš parťák tak mu vyznáváte čest psaním R.I.P. Každý vidí smysl života jinak a ten jejich nejenže toleruji, ale i uznávám, protože graffiti není jen vandalismus, nýbrž kreativní práce. 75% ode mne. ()

maxs

Pokud akceptujete skutečnost, že se díváte na film o sprayerech, pak splňuje naprosto všechno. Přesně takhle tato sub-kultura funguje. Myslím, že je až nezdravě upřímný v odhalování motivace mladých teenagerů postříkat v noci vlak. Za mě v pohodě. Oproti českým tvorbám má jednoznačně navrch! 3,8/5* ()