Wholetrain

Nezávislý německý film vám představí partičku chuligánů, kteří chodí "zdobit" berlínské metro. David už měl problémy s policií, uvažuje o konci. Tino je prudká povaha, hodně riskuje. Naopak Elias je opatrný, někdy až paranoidní. Achim, začátečník, jsou to pro něj jedny z jeho prvních akcí na metru. Jde o prestyž, styl, respekt, adrenalin. Ovšem konkurenční crew jim dává na frak. Souboj se vyhrocuje, při neuvážené akci je třeba vzít nohy na ramena a nenechat doklady na místě činu. Tino má smůlu a při útěku pře policií skončí pod autobusem. Soundtrack má silné obsazení jako např. KRS-One, Afu-Ra, Planet Asia a další. (ČSFD)

TETŘEF

Poměrně nezáživné drama, které těží hlavně z pozadí do kterého je zařazeno. Více jak jeden film na téma "grafiti" za deset let vidět nemusím. A před rokem sem viděl Gympl. ()

boul

nejlepší film o grafitti jakej znám, německej styl je jeden z nejlepších a to můžem vidět i v Grafitti Hamburg.. skvělej soundtrack + silnej příběh co dostane každýho. Gympl se může zahrabat... ()

Meiers

No můj ty bože! Viděl jsem to v dabované verzi a ty dialogy byly víc než trapné. Nejdřív mě to děsně iritovalo, až do fáze: 'přemýšlím o vypnutí ', ale nakonec sem to překonal a už jsem se tomu musel jenom smát. Navíc mi upíjela krve postava Tina a to po litrech, ten parchant si zasloužil dostat přes hubu už od začátku. Dál bych se chtěl vyjádřit k lokacím, kam chodili kluci na metro, nebo vlak nebo co to vlastně bylo. Pochybuju, že by měli koule vlízt do totálně osvětlené vozovny a dělat tam wholetrain, kterej by jim určitě zabral aspon hodinku. No a ten konec, to byl patos až na půdu. Ale abych jenom nepomlouval, tak soundtrack ušel a na ty graffity se taky dalo dívat, ale toť všo. Každopádně sem tu pajcku měl vrazit radši někam jinam, třeba do kanálu. ()

Pacek

Pro milovníky dělání omalovánek na zdi určitě lahodná pecička. Ze všech těch rovných kšiltů, kapucí, sprejů a drsné mluvě si musí stříknout nejeden puberťáček, co právě opustil kozičky svojí mamičky a mlíko si utírá do rukávů značky "nejdrnější gangstapodsluncemcotvrděhejtujevšechny". Ale ne, milé překvapení od jinak tupého nevýrazného filmu. ()

zmess

K tejto tématike mám dosť blízko, a aj napriek nie dobrým hereckým výkonom, to považujem za najlepší počin z kategórie ''graffiti hrané filmy''. ()

v3s

Kdo nikdy nepricichnul ke graffiti nebo se nezajima o kulturu mladych lidi, tak ten film asi nikdy nepochopi resp. ho nebude bavit. Jelikoz z tohohle pohledu splnuju obe podminky, povazuju tenhle film za opravdu kvalitne odvedenou praci. Primo z nej cisi nuda, nezajem, dekadence a graffiti jako jedine, co v jinak sedem svete stoji za nakou snahu a prinasi zabavu (krome kaleb samozrejme). I na druhe shlednuti (prave s bandou pubertaku) me to bavilo, hlavne kamera, jenom me uz trosku nebavili herci, kteri ne ze by spatne hrali, jenom uz holt nevypadaji na vek, ktery by meli hrat (neco jako stredoskolaci v BH 90210). Trochu nechapu ty komentare tady, ktere hodnoti graffiti jako fenomen (jestli ty lidi malujou na zchatraly plochy ....) nebo charaktery jednotlivych postav - i kdyz na druhou stranu, jestli vas to stve, opovrhujete tim, jestli vas Tino svejma kecama zvedal ze zidle, tak vas ten film asi dostal vic nez si myslite :) ()

BrckoGOS

Velmi příjemné překvapení. Ne, že bych souhlasil s tím, o čem film je, ale natočené je to správně syrově, má to spád, baví to a to je to hlavní. ()

ZUPA

Jeden z nejlepších graffiti filmů, které jsem měl šanci vidět a snad jeden z nejlepších neli nej filmů z Německa. Pořádná akce, skvělé práce a styl - a konec stál opravdu za to... a k tomu dobré beaty ...so RIP a HWDP !!! :D ()

tubera

Graffiti mám hodně rád. Snímek zdařile vykresluje atmosféru spojenou se sprejerskou činností. Podle mě nejlepší film o "umění ulice". ()

jiricek86

sprayerský gangy v německu, realismus, hodně zatěžkaný, chtělo by to hodně prostříhat, nádherný pieci, dobrý tahy profíků, příběh podle reality. styl, dobrá kamera, konec smutnej, ale vypointovanej a trefnej. /vorlův "gympl" je oproti tomu hoodně slabej odvar/ ()

enter.

Výborný film. Musíte se o graffiti trošičku zajímat, protože vás to jinak bavit nebude. Myslíte si, že by si netroufli jít na vlak v místnosti, která je hodně osvětlená? Stačí hledat videa na internetu a hned uvidíte, čeho jsou schopni a kolik času může trvat wholetrain. :) ()

Karja

Jak vidno asi prvotina režiséra Floriana Gaagy, a vůbec ne špatná. Ve srovnání s českým Gyplem, který se rovněž nesl v duchu života sprejerů, není toto společné dílo z Německa a Polska slabší. Možná o nějaké to procento lepší, každopádně lépe podchyceno a vyjádřeno. Čeští filmaři asi ještě moc neumí využít takového krásného námětu. Z různých filmů či životních zkušeností jsem měla za to, že sprejerství je hlavně výsadou mladých, do kapuc zahalených teenagerů. Ale tenhle film dokazuje opak: jeden z nich měl už dítě a rozumu moc nepobral, co se týče alespoň zodpovědnosti. Však život mu to vrátil. 80% ()

Killaz

Film určený pro fanoušky hip hopu, nebo graffity. Pro ostatní by to mohl být jen film o klucích, kteří ničí vlaky. Mně se ''Wholetrain'' líbil už jen proto, že byl narozdíl od čekého ''Gymplu'' vážný, zatímco ''Gympl'' hrál spíš na srandu. 70% ()

Urby

Snímek Wholetrain určitě neosloví širší veřejnost, ale zasvěcené do světa grafitů může dosti zaujmout. Jednoduchý příběh a napětí hodně vylepšují film a povedený je i soundtrack Graffic Traffic. ()

Triathlet

Člověku, pro kterého je pouliční umění tabu, přijde toto dílo nezajímavé a nudné. Já jsem však viděl příběh, který měl náboj, ktrerý ve mě vyvolával emoce a při kterém jsem byl v židli přikován po celou dobu jeho sledování. Myslím, že tento film dokonale vystihuje smysl grafitti se vším, co k tomu patří. Kdo si dá tu námahu vidět film až do konce, možná začne na writtery pohlížet trochu jinak, než jen jako na vandali, co ničí cizí majetek(i když ho v podstatě ničí, ale je třeba rozeznávat místa, kde se to hodí, a kde už ne).Film měl skvělou atmosféru a herci také myslím předvedli své maximum, proto dávám maximální hodnocení.. ()