Rolling Stones

(koncert)
  • USA Shine a Light (více)

Pohled režiséra Martina Scorseseho na největší rock'n'rollovou kapelu, na legendární Rolling Stones, kteří jsou spolu přes 45 let a stále fungují. Scorsese sestavil velice silný režijní tým z osob, z nichž mnoho obdrželo Oscary za svoji práci, a natáčel Stouny v Beacon Theater v New Yorku po dobu dvou dní, aby zachytil jejich syrovou sílu a přinesl divákům tento filmově/hudební zážitek. (oficiální text distributora)

waits

Desek Stounů mam plnej šuplík a vlastnoručně namíchaný výběry jsou jednou z mála položek, co nikdy nevyndávám z auta, ke koncertům jsem měl vždycky trochu výhrady (i když dva pražské jsem si fakt užil). Jaggerovi s Richardsem to na fotbalových stadionech hudebně nesluší tak jako na záznamech z klubu v 60. letech a úžasné emoce klipů Jumpin Jack Flash nebo Brown Sugar jsou zřejmě neopakovatelné. Konečně, už v roce 1977 napsal recenzent Melody Makeru, že koncert Rolling Stones je totež jako návštěva papežova kázání - vzpomínka do pamatníku..Přesto se Scorsesemu tenhle (z jeho strany, pravda, trochu devotni) záznam povedl. Člověku se nemusí se líbit všechno, ale když se zhruba v půlce postaví vedle Richardse bluesman Buddy Guy a sjedou spolu starýho Muddyho Waterse, musí se každýmu rockerovi, který cíít bluseový kořeny srdce zatetelí radostí. Skladby: 1."Jumpin' Jack Flash" 2."Shattered" 3."She Was Hot" 4."All Down the Line" 5."Loving Cup" - with Jack White (White Stripes) 6."As Tears Go By" (Jagger/Richards/Oldham) 7."Some Girls" 8."Just My Imagination" (Norman Whitfield/Barrett Strong) 9."Far Away Eyes" 10."Champagne & Reefer" (Muddy Waters) - with Buddy Guy 11."Tumbling Dice" 12.* Band introductions 13."You Got the Silver" - lead vocal by Keith Richards 14."Connection" (incomplete/cut with 1999 interview clips) - lead vocal by Keith Richards 15."Sympathy for the Devil" 16."Live with Me" - with Christina Aguilera 17."Start Me Up" 18."Brown Sugar" 19."(I Can't Get No) Satisfaction " 20."Shine a Light" (incomplete; audio only) plus DVD bonus Undcorver og the Night, Paint It Black, Little TA, Im Free plus 15 minutes of backstage ()

wellar

ten Scorsese je dobry nervo-ujo ... Inak perfektny koncert - su tu hity ale aj niektore neznamejsie songy. Plus velmi zaujimavi hostia ... napr Christinu Aguileru som tam necakal ()

Vrata88

Je úžasné, že i po tolika letech jsou tihle „dědulové“ tolik akční a nabití energií (a to myslím i Scorseseho). Jen tak dál pánové. ()

agassi68

Aký dokument? Zostrih koncertu a pár viet hlavných protagonistov. Pre fandov RS určite dosť, no od Scorseseho som čakal omnoho viac. ()

jofffo1

Keith: " I don`t think on stage - I feel. Once you up there you do what you are. You`re not thinking. When we got up there..pfff..we are in our own little zone."__Q: "Who is the best guitarist, you(Keith) or Ronnie?" Keith: "There is no such a thing. Nobody is interested being best." Q: "He said he is definetely the best..." Keith: "Ohh, I know he say that. But I know the truth. We both pretty lousy, but together we`re better than ten others!!!" ()

-soch-

Veľmi pekný koncert svetoznámej skupiny. Kamery sa približujú ku hercom tak dokonale, že diváci ich majú aj bez účasti 3D takmer na dotyk blízko. ()

maaan

Keith Richards (o sobě a Ronnie Woodovi): "But I know the truth, which is like, we're both pretty lousy, but together we're better than 10 others." Vynikající souhra celé skupiny se skvěle tancujícím frontmanem! ()

Biopler

Starci na chmelu sa ocitli v dokumente môjho obľúbenca. Čo je to však za dokument, ktorý 80% je záznam koncertu, v ktorom vychrtlý Jagger nachodí maratón po pódiu a speva nie zrovna silné songy? ()

Ozzy2

Rolling Stones, nejpřeceňovanější kapela všech dob.Nejlépe a nejpřesněji se o nich vyjádřil Lemmy-že jsou to jen primadony, co si hrajou na tvrdý rockery a přitom píchají TOPmodelky v nejluxusnějších hotelích.Ta jejich hudba je jedna velká nuda, The Beatles nesahají ani po kotníky. ()

pulDag

jako hudebni fanda jsem si to uzil primo dokonale, a to jsem pred tim Rolling Stones nikdy neposlouchal. Audivizualni narez... ()

Chauncey

Rokenroloví dědové jsou stále plni sil. Co se týče koncertu, nejvíce mě dostalo spojení s Buddy Guyem. Bluesová poloha Stounům opravdu sekne nejvíc. Z filmařského hlediska naprosto profesionální, občas i velmi vtipná práce od režisérského klasika. ()

jda23

Znovuosvieženie RS a Scorsese. Ide o koncert z roku 2008, kde prišlo pár hostí a Jagger dáva zo seba všetko to, čo v ňom ešte ostalo, charizmatický Keith Richards už pôsobí skôr ako šaman, z ktorého ide večná radosť a celé je to posekané ministrihmi-interviewá z minulosti vzdialenejšej i blízkej. Nieje to lákadlo pre nových fanušikov kapely, ale na druhej strane kto nepozná RS, toho zrejme Rock-N-Roll nigda nezaujal. Osobná pocta Martyho a jeho spojenie dvoch zážitkov najednou. Dostačujúce alebo trištvrte z maxima. ()

wolfinek11

Moc se mi líbilo toto dokumentárně-hudební ztvárnění, protože nešlo jen o životopisné informace o kapele. Hudbení show tvoří kostru snímku, která je prokládána pár záběry z historie. Režisér tak ukázal jejich pravou sílu. ()