Chtěli zažít romantické dobrodružství na Transsibiřské magistrále. Ale romantika se v průběhu cesty vytratila. A místo ní přišlo šílenství a teror s tváří Bena Kingsleyho.  Režisér Brad Anderson se představil publiku především pozoruhodným mysteriózním thrillerem Mechanik s Christianem Balem. A v roce 2008 pak opustil televizní studia, pro něž momentálně pracuje především, a zamířil do království celovečerních atmosférických psychologických thrillerů, které se rozhodně nehodí pro nikoho, kdo trpí fobií z vlaků. Děj jeho napínavého snímku Transsibiřský expres se totiž odehrává právě na kolejích. A ne na ledasjakých.
Jak název napovídá, arénou příběhu se stane Transsibiřská magistrála, po níž se přepravuje milenecký pár, který se tímto nevšedním dobrodružstvím rozhodl zpestřit si cestu z Číny domů. Cílem Jessie a Roye je Moskva a letiště Šeremetěvo, odkud už zanedlouho odstartuje letadlo do Spojených států. Jenže v průběhu jejich pouti začíná být jasné, že dostat se do samotného srdce ruské říše bude možná mnohem těžší, než se zprvu zdálo. Do vlaku totiž krom dalšího, značně podivného páru nastupuje také ruský detektiv Grinko, který zde pátrá po drogách. A právě dvojice Američanů, které hrají Emily Mortimerová a Woody Harrelson, se stane terčem jeho zájmu a posléze i teroru. Teroru, kterému lze jen těžko uniknout, protože všude kolem vlaku je pouze pustina, kde číhá smrt. V roli šíleného despotického ruského vyšetřovatele přichází famózní držitel Oscara Ben Kingsley. (oficiální text distributora)

Big Bear

Road-train thriller, který mě do první půlky dost bavil a udržoval v nejistotě. Již samo prostředí dálkového expresu jedoucího po Transsibiřské magistrále Peking - Vladivostok - Moskva je úžasné. Bohužel od poloviny začíná scénář skřípat a objevuje se v něm hodně děr. například nechápu, proč se hlavní hrdince nepodařilo otevřít ani jediné okno z celého vagonu, když na externích záběrech na projíždějící vlak měla celá řada vagonů okna otevřená nebo pootevřená... atd.. Proč lhala, když by podle mně všechno mohla policii v klidu vysvětlit... I ty ruské metody výslechu Kate Mara ... já si moc iluzí o ruských vyšetřovacích metodách nedělám, ale tohle... ? Škoda moc akčního závěru. Harrelson tu hraje dobrého vláčkového tydýta, Kingsley jako vyšetřovatel byl také celkem uvěřitelný a s Emily bych taky pár dní zůstal v hotelu.... Ale víc než tři matrjošky nedám. * * * ()

Silas

V podstatě je tento film splněním mého snu. Vždy jsem choval velkou náklonost k vlakům a jednou bych rád procestoval zimní Rusko. Anderson se filmem přizpůsobuje pomalému ruskému životu a tempo odpovídá rozvláčné jízdě železnice. Herci jsou bezchybní, každá z postav dává tušit svou ne úplně čistou minulost, vztah mezi dvěma hlavními protagonisty je bez problému uvěřitelný a Ben Kingsley je se svou ruskou angličtiou k sežrání. I ta detektivní zápletka, mimochodem výborně fungující, zde působí spíš jako bonus, jelikož zde skutečně nejde o destinaci, nějakou velkou pointu či šok, ale radost a požitek z jízdy. 90% ()

IQ Tiqe

Mám rád film, co se odehrávají ve vlaku. Tohle je navíc slušný dobrodružný mrazivý thriller ze Sibiře. Příběh má podle mě dvě nelogická místa a trochu natažený závěr, ale kompenzuje to fungujícím napětím a skvělou Skvělá nerozumnou-rozumnou Emily Mortimer. Nadprůměr. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 7 | hudba 6 | humor 0 | akce 3 | napětí 5 | pustil bych si znovu 6 ()

Anderton

Woody Harrelson znova vo vlaku plnom peňazí a priblblých klišé. Nechce sa mi ich vymenovávať, to by sa rovnalo noseniu dreva do lesa. Tak len jedna poznámka: "Pozri Emily, teraz musí divák tušiť, že klameš Benovi a jemu to má dojsť, tak sa tvár nesvoja, aby pochopil, že Ben ťa musí začať podozrievať". Komu je tento film s inak áčkovými hercami určený, vážne netuším. 30% a zaokrúhlenie hore iba vďaka Emily Mortimer, ktorá dokáže zahrať blbú aj keď vyzerá inteligentne. V prípade Harrelsonovej ešte mohutne tupšej postavy, pravidelne sa v jeho kariére opakujúcej, sa jedná nepochybne o prístup pomocou Stanislawského metódy. ()

Smok

Transsibírsky expres je kolos, ktorý kým sa rozbehne, tak mu to chvíľu trvá, ale potom zábava stojí za to. Musím dať neobjektívnu hviezdu navyše kvôli realistickému prostrediu matičky Rusi a za to, že vlaky sa mi páčia už od mlada. ()

Tomco

"U nás v Rusku hovoríme, že klamstvo ťa posunie ďalej, ale späť sa už nikdy nevrátiš" ... Svätá pravda si myslím. Moje sympatie s Bradom Andersonom sú zrejmé aj pri dvoch predošlých pochutinách, tušil som, že ma nesklame ani teraz, a tak aj bolo. Nič extra, ale rozhodne ani žiadny podpriemer.. Ale samozrejme, sto ľudí, sto chutí. 70% ()

Bachy

V prvé půli poměrně zajímavý příběh topený nezáživnou formou, ve druhé půli zemřel i zbytek zajímavého. ()

Chrustyn

Nudný a hodně nedomyšlený thriller s plochými hereckými výkony, který zaujme jen temnou, mrazivou atmosférou. Od režiséra skvělého "Mechanika" jsem čekal více. ()

jojinecko

Tú jednu * pridávam za nádherné scenérie (ktorých je síce vo filme dosť skromne) a najmä vďaka mojej fascinácii Transsibírskou magistrálou (predovšetkým kvôli tomu som si pozrel tento film!). Samotný obsah skĺza po sľubnej a tajomnej (ehm) hodinke do šedého priemeru, aby vyústil v klišé a tým pádom celý film upadol do lacnej béčkovitosti. Škoda. ...a nemôžem si pomôcť, pre mňa je Ben Kingsley antiherec, ktorého fakt nemusím!!! ()

honajz

Prvních 15 minut a posledních 15 minut jsou docela slušné na akční thriller. Hodina dvacet mezitím je k ukousání nudou. Navíc Emily Mortimer zde hraje úděsně a člověk by jí nejradši dal pár facek. Plně souhlasím s komentářem Rheda. ()

SOLOM.

Jde o slušnou kriminálku, která se točí okolo drog a ukradnutý peněz. Nádherné prostředí zcela vévodí jinak průměrnému filmu. Herci mě svými výkony moc nepřesvědčili, ale alespoň se tu objevily dvě atraktivní herečky, které jsou ozdobou filmu. Pokud však budu objektivní, tak děj a průběh filmu určitě stojí za podívání. Průměrná kriminálka u které se sice budete často nudit, ale jsou zde i světlé okamžiky. ()

becki_tu

Transsibiřská magistrála, mrazivé ruské prostředí, vlak plný "podivně podezřelých" lidí a k tomu všemu drogové pozadí. Atmosféra je na jedničku, ale scénář kupodivu nenabízí v rámci žánru absolutně nic nového a ani závěrečná pointa nenadzvedává z křesla. Transsibiřský expres i přesto nabízí vcelku napínavou jízdu, která má sice několik pomalejších úseků, ale do cíle dorazí neomylně. Ikdyž pro někoho možná s tím pocitem, že příště tuhle štreku poletí raději letadlem. 70% ()

Morholt

Nemohu si pomoci, ale já v tom nic mrazivého či napínavého neviděl. Ale líbilo se mi zvolené netradiční prostředí a sedlo mi to i herecky. Pro Emily Mortimer to byla snad největší role, v jaké jsem jí dosud viděl a u mě obstála na výbornou. Naopak mi nesedla táhlost děje a odfláklý závěr. Za zkouknutí to ale stojí. 55% ()

PROROK14

To bolo fakt dobré. Atmosférickosť niektorých scén som cítil na vlastnej koži a napätie sa stupňovalo až do konca. Z hercov sa mi najviac pozdával Ben Kingsley. K plnému počtu mi ale chýbal záver, ktorý by snáď nejak vyvrátil moje očakávania. Tak to ostáva na výborných 80-tich percentách. ()

BoPo

Film, ktorý rozhodne nie je stratou času. Príbeh nie je ničím nadpriemerným, film stavia skôr na prostredí v ktorom sa dej odohráva a atmosfére ktorú v spojení s kvalitnými hercami vytvára. ()

Avalon820

Tento film má naprosto skvostně budované napětí a strach, bohužel celý snímek je příliš utahaný, než aby si udržel dobře nastavenou laťku. Řemeslně je to výborně odvedená práce, thrillerovské rysy jsou zde patrné na každém kroku, ale stejně tak, jako nebude oslík následovat mrkvičku věčně, nelze utáhnout diváka jen na náznacích. A první z děj-posouvajích-činů se objeví až po dlouhé době a po něm... zase ticho po pěšině. Najednou příjde napětí, akční pasáž a... závěrečné titulky. Trošku málo, bohužel. ()

brutale

Veľmi spackaný a zbytočne rozťahaný (pre mňa originálny námet) príbeh, ktorý je navyše pretkávaný silno naivnými scénamy... Plne súhlasím s užívateľom "Dubro", že v snímke poteší výkon Emily Mortimer oproti Harrelsonovy (to bol mega des) a Kingsleyovi (obyčajný priemer). Jediné čo stojí u mňa za zmienku, je napäto ponurá atmosféra, ktorá je však väčšinou poslaná do bažín, nejakou už spomínanou naivnou scénou. Veľká škoda... ()

Terva

CITÁT - Prorazil mu lebku a přesto sám sebe zraní........ Woody Harrelson vypadá perfektně. Blondýn, brýle a tvářička jak dětská prdelka. Šest dní cestovat jedním vlakem to musí být zážitek. Zážitek nebo peklo. Možná obojí. CITÁT - Já si dám pivo..................Musíš kouřit, když jíme?........... V první půlhodině je to jen takové seznamování s prostředím a osazenstvem Transibiřského expresu. Je tu pár nudných míst, ale jinak to ujde. Nejlepší rčení, které tu zazní je: Zničíš-li všechny své Démony, mí Andělé odejdou s nimi........................ Z původní čtveřice zůstává posléze jen jedna osoba a celý děj se začíná dramatizovat a zamotávat. Zaplést se v Rusku s pašeráky drog není pro Američany zrovna to pravé sametové. A na Sibiři je prostě zima všude. CITÁT - Sundejte si boty.............Chceš-li poznat Ameriku, kup si knihu. Chceš-li poznat Rusko, kup si lopatu...................... A to že zdejší sníh ukrývá mnohá tajemství pozná i hlavní hrdina. Povedený dobrodružný příběh z jednou větší akční scénou z velkou absencí hudby a dobrým hereckým obsazením. Ale ikdyž mám Woodyho Harrelsona rád, musím konstatovat, že to je zatím nejhorší film ve kterém jsem ho viděl hrát. ()