Intimní tajemství

Scénografie:

Paul Avery

Kostýmy:

Rita Ryack

Ani né moc horor, ani né moc komedie. Prostě jen takový senzačně uhozený film o dívce která se aktivně podílí na "osvětě" ve vlastní škole o tom jak by se mělo počkat na svatební noc. Hmm. To bylo by to dost o ničem, takže na rovinu. Holka má ve vagíně "skřítka Pilopanta" se zubama ostrýma jako břitva a její přirozený chtíč vybuzený spolužákem, který se od sexu distancoval než ji poznal, nám slibuje velmi netradiční pohled na sexuální dospívání vskutku nevšedním způsobem. Herečka v hlavní roli a civilní přirozený přístup si podle mne zaslouží vyšší hodnocení. John Hensley z Nip/Tuck mne taky bavil víc než dobře i na tom málo prostoru co dostal.(19.12.2008)

Teeth by som prirovnal k filmu May(2002), až na tú výnimku, že toto nie je až tak psychologicky poňaté. Nápad to je dobrý, ale je spracovaný dosť jednoducho a mám dojem, že by sa z toho dalo vymačkať odosť viacej než sme videli. Pre toho kto nečaká nič extra a je len zvedaví ako vyzerá film, kde má baba zuby vo vagíne a uhryzuje chalanom penisy to je pozeratelné. Ale pre toho kto sa na film tešil, či čakal klasický horror so skvelým námetom bude sklamaný. Rejžo sa asi nevedel prikloniť ani na jednu ani na druhú stranu a tak Teeh nie je ani poriadny horror a ani toho čierneho humoru tam teda nie je moc. Pozeratelná jednohubka s dvoma scénami, na ktoré si spomeniete aj na druhý den + záver filmu odhalý vnímavejší divák po 10 minútach. 50%(30.4.2008)

• sedm.1

Když člověk jde do filmu ať už s názvem Intimní tajemství či ještě "lepším" Zubatá vagína, musí do něj jít s naprostou tolerancí k tomu nejdivnějšímu, co kdy viděl. A jsem přesvědčen, že jiné hodnocení než maximálních 5* nebo naopak šoupnutí do ODPADu! prostě nemůže být reálné a odpovídající. Já osobě si myslím, že jsem otevřený i k těm nejextrémnějším, svým způsobem nejorginálnějším a nejšílenějším projektům, ale tohle jednoduše nebylo nic, krom gigantické nudy. Ano, nebudu filmu ubírat originalitu (ikdyž už jde vlastně o remake), ale v té hodince a půl se krom třech "ukousnutých" ptáků nestane vážně nic, co by diváka mělo zaskočit, znepokojit, či jakoliv jinak vykolejit. Jde vlastně jen o obyčejný příběh jedné středoškolačky, která nechce přijít o panictví a když se přeci jen tak stane, tak se naštve a začne "kousat" :-). Ve filmu neni ani nějaké explicitní znázornění sexu, nejde tu ani o krev, ani o násilí, ani o cokoliv jiného extrémnějšího, jak jsem se zmiňoval, je to prostě o dospívající dívčině s jistým problémem 8D! Na mě ale tento snímek nezafungoval absolutně ničím, většina herců byla sice v pohodě, ale jinak to bylo slabounký a nevýrazný jako už dlouho nic. Zkrátka matoucí název hodně nasliboval, ale ve výsledku krutě zklamal. Možná ale nějaký šílenější a méně ustrašený autor by tomu mohl dát daleko větší grády, protože ten námět je jednoduše k popukání DOKONALÝ!(4.1.2012)

• J*A*S*M

Inu, vzhledem k dosti slibnému námětu jsou pro mne Teeth nakonec zklamáním. Oba dva zde uvedené žánry - tedy horor a komedie - jsou ve filmu obsaženy opravdu jen v míře menší než malé, potenciál snímku zůstal hluboce nevyužit. K dobru bych Zubům přičetl, že docela odsýpají, takže jsem se aspoň nenudil. Prostě průměrná jednohubka, hodnocení 50% -> 2* (Taky nám ty "zuby" mohli pořádně ukázat...!)(30.4.2008)

Znáte ten fór, jak chce matka uchránit svého syna před sexuální hříšností a tak mu nakecá, že tam ženy mají zuby? A on pak, když mu to nedá a konečně sbalí ženskou a dostane jí k sobě domů do postele, se jí zeptá, že slyšel, že tam ženy mají zuby, jestli by se mohl podívat. A ona nadzvedne peřinu a řekne, že klidně. On vleze pod tu peřinu, chvíli tam pobude a když vyleze ven, tak se ho ta ženská zeptá: "Tak co, mám tam zuby?" A on na to: "Ne, ale na tak blbých dásních, to se ani nedivím!" No a částečně o tomhle tenhle film je. Je to o mladý holce, která ji má zubatou. A tenhle stručný (ač výstižný) popis svádí ke dvěma závěrům - buď to bude nějaký zběsilý gore masakr a nebo neskutečná blbost. Tak trochu jsem čekal to druhé, ale chyba lávky, dámové a páni. Tohle je něco úplně jiného, docela povedeně a decentně natočenej "krvák" (i na krev a trošičku gore dojde - ono film o holce, která jí má zubatou, se zcela jistě bez nějakých ukousnutých ocásků neobejde). Pro mě asi překvapení roku. Něco takového jsem nečekal. Ač mi byla hlavní hrdinka docela nesympatická, její představitelka ji zahrála hodně dobře. Film se většinou drží dost při zdi a je to (navzdory zápletce) dost decentní, až to vypadá, že je to točený tak, aby na to mohli i osmiletí (navzdory zápletce), o to víc ale překvapí nahá prsa a skvěle vyzní krvavější scény, které vůbec nejsou samoúčelné, jak jsme občas zvyklí. A ta závěrečná scéna v autě s chlípným dědkem je jen třešnička na dortu a aspiruje na nejlepší scénu filmu. Ten film na to na první pohled vůbec nevypadá, ale je to poměrně parádní záležitost.(10.10.2009)

• - Na oficiálnej stránke filmu, pod obrázkom mierne rozvíjajúcej sa ruže s kontúrami nápadne pripomínajúcimi vagínu, sa nachádza zábavný slogan: "Každá ruža má tŕne. Vstup len na vlastné riziko." (Abiosis)

• - Jess Weixler získala za svůj výkon v roce 2007 na filmovém festivalu Sundance v dramatické kategorii Zvláštní cenu poroty. Téhož roku byla nominována také na cenu pro objev roku v soutěži Gotham Awards. (Roman.Ticka)

• - Film je natočen nezávisle podle pověsti a dávného mýtu. Tzv „Vagina dentata“, neboli Zubatá / ozubená vagína, je příběh z několika kultur, podle něhož existují ženy, které mají uvnitř vagíny zuby, kterými mohou případnému milenci ukousnout penis. Tyto příběhy byly mnohdy varováním před nebezpečím pohlavního styku s cizí ženou a jejich smysl mohl být i v odrazení od znásilnění. (Nathaniell)