Prosíme přetočte

• USA Be Kind Rewind (více)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiální text distributora)

tomeek

Vůbec to nebylo tak dobré, jak jsem si od Gondryho sliboval :( Jeho typická kreativita tam je, ale ten příběh je takový nijaký... Škoda. Asi to nejslabší, co jsem od Gondryho viděl :( ()

moviefilm

Perfektný námet, ktorý by sa mi viac páčil v serióznejšom prevedení - ako pocta slávnym a veľkým filmom. Do toho ale ja tvorcom nemôžem nič hovoriť a môžem len zhodnotiť, čo som videl. Celkom príjemnú komédiu (?) na nedeľné popoludnie, ktorá síce mohla byť lepšia (aj keby chceli byť tvorcovia serióznejší, aj keby chceli byť komediálnejší), no napriek tomu je skutočne milá... ()

Triple H

Tomuto sa v angličtine hovorí "feel-good film". Je to taký pekný, krátky a srdce hrejúci filmeček. Ale pochybujem, že pre každého. Nie je to nič objavné a onen východzí nápad rozhodne nie je nejak extrémne originálne využitý-celé je to naozaj skôr o tej celkovej pohode. A tá z tohto filmu vyslovene sála. Pomáhajú tomu predovšetkým turbulentný Jack Black (ktorý je ozaj vynikajúci-i keď ja osobne mám jeho komiku veľmi rád) a aj Mos Def, ktorý je zase príjemne umiernený a sympatický (čo je vítaná zmena po jeho mimoriadne otravnom pôsobení v 13. blokoch). Tento film netreba nejak extra rozoberať- skrátka ho len v pohode užiť. ()

FilMiki

Gondry je prostě všestranný režisér a tenhle filmeček je toho v jeho biografii dalším jasným důkazem. Já se bavila ! ()

Magneto

Neurazí...nenadchne. Pohodový filmík na pohodový večer. Viac ho asi ocenia filmový maniaci, ale aj ostatný sa určite nebudú nudiť. Chýba tomu ale punc profesionality, ajkeď je mi jasné že to bol práve Gondryho zámer, aby aj samotný film vyzeral amtérsky... ()

markuc

Tento film mne vubec nebavil,asi po pul hodine jsem to vypnul (nejak jsem tomu vubec neprisel na chut) a komedialni prvky hlavni herecke dvojice mi vubec neprisly vtipne. ()

Mrkvič

Takový neobyčejný milý film, který by měl každého uvést do příjemné nálady, lehce rozesmát a neurazit. Nic víc, nic míň. ()

Sfinkter

Tady Gondryho vůbec nepoznávám. Povedených vtipů těžce po málu, vcelku nezajímavé, oba hošani už odehráli lepší role. ()

GrooveJump

Skvěle rozbíhající se komedie bohužel ve své druhé polovině zabředne do hluchých a kolikrát až nudných míst, které nezachráňují ani oba brilantně hrající hlavní protagonisté. Co lze u tohoto filmu vyzdvihnout je skvělý scénář, skvělé, na koleně dělané masky a kulisy a na moje gusto skvěle zvládnuté komediální scény, při nichž se dostává zároveň pocty i výsměchu filmům, jako Robocop či Krotitelé duchů , což je jasná záruka nedělní kvalitní zábavy. ()

Honzíno

Velice příjemná záležitost. Hodně mě překvapilo přirozené herectví Mosefa Defa a stárnoucího Dannyho Glovera. Sympatický scénář vůbec neruší tu speciální náladu Be kind rewind. Gondry prostě umí dělat filmy tak trochu jiné, vždy zvláštním způsobem hladí po srdci a duši.. ()

ecceHOMMO

Úvod filmu...a ja si hovorím to bude poriadny prúšvih a katastrofa v jednom, ale potom prišiel zlom a snímok začal naberať na obrátkach a iskra sa rozhorela..... ()

black.mao

Hodně americké a hodně špatné. Lacině hospodské vtípky nehodné Michela Gondryho, nebýt to on, tak jdu s hodnocením ještě níž. Smát se močení a pitvoření se Jacka Blacka, na to už jsem starý. ()

Playman

Nebudu to Gondrymu vyčítat, ale je nade vše jasné, že jeho příběh není zakotven v existující realitě. Lidé se zde chovají podivně a nenormálně. Je to samoúčelné a pomáhá to navodit atmosféru... Je totiž logické, že když se mi přemažou všechny kazety na kterých jsou filmy, nebudu točit jejich předělávky. To by pak ovšem nebyla žádná sranda. V reálném světě (našem) určitě nemusíte dávat svou krevní skupinu a vysvědčení ve videopůjčovně a když už, určitě si u ní nezaložíte účet. Zde nacházíte pravý opak. Platit 20 dolarů za účet v půjčovně, kde vám nabídnou pouze švédované filmy, na které se můžete podívat na internetu a zadarmo ?Zní to absurdně ? Ovšem. Ale film tím pádem disponuje skvělým humorem a šílenými situacemi u kterých se jistě hodně nasmějete. Příběh i scénář jsou velice dobře napsány, Gondry se vyžívá především v té absurditě, která vám sice místy už poleze krkem.Když to srovnám s předchozími filmy tohoto režiséra a scénáristy, určité výhrady k tomu mám, ale i tak jde o solidní podívanou u které se budete dobře bavit. ()

T-pack

Hovadina, která se dala od Blacka a Defa prostě čekat. Nezávazná komedie o mírně tupém předměstí a magnetické havárii. Lehký patvar do každého počasí. ()

gjjm

Ze začátku to vypadalo jako dobrá komedie, bohužel, konec je takový moc hollywoodský (záchrana domu, naštěstí tentokrát neúspěšná, protože kdyby se ty peníze vybraly, bylo by to už naprosté a nechutné klišé, ale i nápad natočit vlastní film, osudovost Tlusťocha atd., nejhorší ze všeho je ta hádka o knírek...). Scénář, nápady a vtipy ujdou, herecké výkony docela dobré, skvělá výprava (improvizované kulisy jednotlivých filmů jsou obdivuhodné)...proč jsem ale celou dobu přemýšlel, jak by asi vypadala ošvédovaná verze :)? ()

Raven0

Od Gondryho jsem tedy čekal více. Slabé, rozkolísané a hodně nesoudružné. Vtipných momentků také málo. Celé mi to připadalo spíše jako jedna velká improvizace bez scénáře, který by vše držel pohromadě. Poslední půl hodinka film sice trochu zachraňuje, ale i to je zkrátka málo. ()

lennyd

Když dostal Mike (Mos Def) od svého strýce za úkol nějaký část obstarat jeho videopůjčovnu, myslel si, že to bude příjemná práce. Ale to by nesměl jeho kamarád Jerry (Jack Black) spáchat sabotáž v místní elektrárně, a nabit elektromagnetickým polem vymazat všechny pásky v půjčovně. Jediným způsobem, jak zabránit trablům, je všechny filmu znovu natočit. Nové verze filmů mají ale bezkonkurenční úspěch, až začnou být trnem autorským společnostem... Sice jsem od filmu čekal trochu víc, ale v dnešní době, kdy se na pořad dne dostávají smlouvy SOTA či ACTA, které se zabývají přesně tím, co s filmem či hudbou (ať legálně koupenou (zaplacenou), nebo jen zaplaceném mediu vlastněnou) můžete či nemůžete dělat, má tento film trochu zvláštní nádech. Obávám se, že scéna, kdy jsou hrdinové filmu potahováni za to, že si amatérsky natočili scénky z oblíbených filmů, nás brzy taktéž čeká, a střezte se někomu vůbec vyprávět, co jste viděli. Ach jo.. Jinak ale k filmu - myslím že z tématu šlo vytáhnout mnohem víc, hlavně potenciál Jacka Blacka byl hodně nevyužit.... ()