Prosíme přetočte

• USA Be Kind Rewind (více)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiální text distributora)

V.Silver

Zpočátku to bylo opravdu velice zábavné, některé momenty byly přímo geniální. Tuo Yrrej Peek mě donutilo smát se nekontrolovaně, ale postupně filmu nějak ubýval dech. Po "Ghostbusters" už mě ani zešvédované filmy nějak moc neoslovily a ten konec... byl hodně rozpačitý. Bylo mi líto dát tomu jenom 3*, ale i když to na úplný 4 není, přece je dávám. 79%. ()

Dreadd

Samotný koncept točení amatérských hollywoodských trháků se mi velmi líbil a i jeho realizace dopadla velice dobře (včetně samotného Gondryho "Sweded" traileru), většina režisérových nápadů okolo natáčení je geniálních a příjemně mě překvapil i poměrně inteligentní scénář (v rámci možností). Bohužel zbytek filmu probíhá hladce asi tak, jako když jedete na kole po kamenité cestě (to je ale blbý přirovnání) a většinu zábavy si užijete už jen z originálního a sweded traileru. ()

P1tr

Zklamání, většinu času jsem se nudil. Velice originální námět skýtající neomezené možnosti humoru nakonec končí sterilní a málo vtipnou adaptací, která se vydala úplně jiným směrem, než měla. Naprosto zbytečná a otravná mi přišla linie s Danny Gloverem vydávajícím se po stopách starého Jazzmana pocházejícího z města ve kterém se děj odehrává. Gloverova postava je stará, senilní a naprosto odmítavá vůči novým technologiím. Mos Def je až příliš závislý na Gloverově postavě, takže se dá označit za jeho mladší verzi. Jediný Jack Black vychází z filmu jakž takž, když si odehrál to své. Až na pár scén, kdy se přetáčí filmy nanovo, jsem se u filmu nebavil, pouze čekal na další přetáčení. Dostat tuto látku někdo komediálně nadanější, bylo by to fajn. Takhle dávám 3* za námět, Jacka Blacka a pár scén. Jinak film vyšumí docela naprázdno a rychle se na něj zapomene. ()

silent cut

Když jsem slyšel, o čem že be kind rewind bude, měl jsem strach, jakým způsobem s geniálním nápadem gbondry naloží v závěru, protože i nápad který na začátku filmu nadchne může u konce působit...no různě... Ano, koncovka je klišé, ale od filmu, který je o lidech žijících filmem to snad ani jinak dopadnout nemůže. Navíc v dnešní době by podobná úchylárna na youtube trhla možná i hrající si koťátka, takže páni intelektuálové a metakritici, choďte do rici,,, ()

BuryGol

Myšlenka geniální. Kdo to moh vymyslet? Nicméně ty 4* dávám jen proto, že žeru Jacka Blacka. Mos Def mi k němu prostě nesedí. A ten cukerínovej konec si mohl řežisér odpustit. ()

IMPAIRED odpad!

Jeden z nejhorších filmů, po opravdu dlouhé době jsem film ani nedokoukal. Doboha! Co to vubec bylo za debilitu? Opravdu dojemné.. Tohle už nebylo ani legrační. Vypněte to. ()

giovanni3

No od tohoto filmu jsem čekal, že to bude velká blbost a víceméně se to i potvrdilo. Jack Black mi nikdy ,,neseděl,, a další herce jsme ani neznal a scénář? No nápad s natáčením všech filmů znova po svém nezní tak zle a může to být velmi dobrá komedie, ale zde se povedlo jen pár scének. Počátek všeho = zmagnetovaná hlava = strašná blbost a to jak se svého zmagnetování zbavil? Jo to bylo opravdu geniální... Slabší průměr 2z5 ()

navorski

Ani druhé shlédnutí mě nepřimělo k nadšení. Nápady super, Jack Black super, ale ta dramatická linie o záchraně videopůjčovny a tlustém jazzmanovi je fakt špatná. Celé mi to připadá jako komedie, ale vůbec mi to nepřijde zábavný :-( ()

ZkuKol

Velmi příjemný a zábavný film se skvělým hereckým obsazením. Opravdu, Gondry opět dokázal, že originalitě se meze nekladou. Jen kdyby se vyhnul tak třem až čtyrem dialogům, které jsou naprosto o ničem a nudí (podobné okamžiky měl i v Nauce o snech). ()

Rousse

Zajímá vás, jak se z kvalitního a naprosto úžasně originálního filmu protočit k naprosté šumařině? Tak si pusťte Věčný svit neposkvrněné mysli a vzápetí tuhle šmíru, které se sice originalita a nápad nemůže upřít, ovšem v provedení tahle komedoška poněkud drhne. Originalita se cení - a ta na počátku opravdu byla. Bohužel to obrovské množství mrtvých míst (která mi připadala, jakobych se dívala na uspávače hadů) jakoukoliv originalitu a husté zápichy naprosto přebilo. 2 hvězdy za naprosto úžasné coververze filmů, co se objevily v tomto snímku. ()

Houda666

Zo strany Gondryho jedno veľké sklamanie. Dúfam, že si splnil sen natočiť komédiu v americkom štýle a už sa bude tomuto žánru z diaľky vyhýbať. 2* som neudelil len preto, že Gondryho si na tak nízke hodnotenie príliš vážim. Hodnotenie: 50% ()

BMAJTZ

Nic vyjmecneho. V podstate me to ani nijak vyrazne nebavilo a pri sledovani jsem provadel jeste par jinych veci. Ale dam to jako prumer protoze ono to vazne nebylo horsi jen me osobne to nijak zvlast nezaujalo. ()

sedm.1

Strašný úlet!!! Sice jsem se po celou dobu snažil respektovat, že to je fakt praštěný a přehnaný úmyslně a že je to svým způsobem vlastně taková malá oslava filmu jako takové a přesto jsem to prostě jednoduše po celou dobu nedával. Na začátku mě námět hodně lákal a připadal mi neskutečně zajímavý a originální, ale výsledné zpracování je ... šílený. Vůbec mi to nepřišlo zábavné, ani vtipné, působilo to na mě zmateně a místami až neskutečně hloupě. Film nedisponuje ani žádným převratným spádem a celé finální vyznění filmu mi též přišlo jako takový výstřel do prázdna. U obsazení jsem měl jako vždy problém s excentrickým Jack Blackem, který se tu chová opět jak utržený ze řetězu a každým svým gestem mě neskutečně vytáčel, naštěstí proti němu obsazený "uklidněný" Mos Def mě docela potěšil a svým výkonem naštěstí celý film dělá mírnějším a přijatelnějším. Ostatní na mě pak bohužel ale působili strašně zbytečným a lhostejným dojmem, jako by se svým výrazem vlastně ani nezúčastnili. Prosíme, přetočte byl zkrátka na mě asi až příliš originální počin, kde mi celé toto výstřední dílko přišlo spíš až trapné, než zábavné. ()

SG-1

"Mně v tvým věku poletovaly koule vzduchem tak, že sem je musel sebrat a prosit, ať se mi vrátí." -pan Fletcher- ()

chmíří

Jasně je to trochu jiný Gondry a místy až vyjmečně nudný, ale většnu času je to skvělý. Tak jak jsem se nasmál u natáčení "sweden" version filmů jsme už dlouho nazažil. Gondry híří skvělými nápady a fantazií. A Jack Black hraje přesně to v čem je dobrej : tak trochu pomatenec. Horší Gondry, ale pořád lepší než většina ostatních...Jo a mrkněte na www.bekindrewind-themovie.com ...mazec. ()

Kracken

Konečně komedie která mi v poslední době sedla, skvělej Jack Black je blázen a dobře se do téhle komedie hodí. Byl jsem příjemně překvapen z otevřeného konce, ještě že to neskončilo happyendem ikdyž vlastně..... Jen víc takových filmů a víc takových Blacků :) ()