• ghatos
  ****

  Swingtime by si zasloužil klasickou "velkou" filmovou výpravu, prosadil by se i na mezinárodní úrovni. Zápletka je opravdu dobře zpracovaná. Akce KAMENY působí svou propracovaností a chladnou vykalkulovaností. Chytání vlastních občanů na falešné hranici patří k tomu nejzákeřnějšímu, co StB v Československu provedla. Podle dosavadních poznatků prováděly akce KAMENY oblastní úřadovny StB v Karlových Varech, Plzni a Českých Budějovicích. Zajímavost: Minimálně 2x jsou vidět na nádraží historické vagóny, které pocházejí z Krnova. Toto slezské město se nachází na opačném konci republiky od zmíněných českých měst.(24.5.2010)

 • Aluska88
  ****

  Velmi povedený TV snímek s vévodící ústřední hereckou trojicí v podání bratrů Dlouhých a Aloise Švehlíka. Tento snímek jsem zhlédla několik málo dní před zesnutím pana Vladimíra Dlouhého. Ve scénách, kdy hraje na klavír a opíjí se... bylo těžké se na něj dívat. Nyní si ještě více uvědomuji, že už to nebyla jen jeho postava, která pije, ale talentovaný, charizmatický člověk s tím nejnádhernějším a nejlaskavějším hlasem v českém filmu, který svůj talent a osobnost utápěl ve sklenkách, bohužel nejen ve filmech...(30.7.2010)

 • R-2
  *****

  Tady je mi jedno kdo a proč to natočil, jak to natočil a další umělecké aspekty (i když si myslím, že je to minimálně za 80%), ale proč já dávám 100% je to, že na tomto konkrétním, jednoduchém případu, který pan Polišenský převedl do filmu, musí každý pochopit jak se tady choval stát, jaké charaktery vedli národ a jaká síla zla tady vládla. A kdyby snad někdo nevěděl jak se to zlo jmenovalo (a vlastně naprosto beztrestně jmenuje dál), jmenuje se KOMUNISMUS. Ten "řád", který nás tady "vedl" od 48 do 89 a je spousta těch, kteří v tom zlo nevidí. Usaďte se, pusťte si tenhle film a věřte, je to jen jedna kapka toho co všechno se tady za vlády jedné strany odehrávalo.(11.4.2017)

 • lucascus
  *****

  Velmi kvalitní snímek, až mi bylo líto, že se jednalo pouze o televizní film. Samozřejmě, pokud bychom měli mluvit o plátnech kin, musel by film ještě trochu zapracovat a získat finance, ale scénář je natolik kvalitní, že sliboval a rovněž i nabídnul bezva podívanou. Strach a temno padesátých let bylo velmi přesně zachyceno, objevují se zde rovněž velmi kvalitní herci - duo bratrů Dlouhých, skvělá Timková, dobrý Rašilov atd. Podobnou sondu do nedávné české historie však potřebuje i film, nejen televize, věřím, že se něčeho podobného v budoucnu dočkáme. Minimálně příběh ilegálního odchodu bratrů Mašínů za hranice by stál za zfilmování, tak snad se někdy dočkáme...(22.9.2012)

 • Véronique
  ****

  VELMI povedený televizní film. Vida, jak i Češi umí vytvořit (po)válečné dílo, aniž by k tomu potřebovali hollywoodské milióny. Stačí pověstné české ručičky, a povedené dílo je na světě. Vynikající herecký koncert dvou bratrů, úzkost a napětí, které provází celý film, uvěřitelné reálie, ... A nezapomenutelný Alois Švehlík...(18.1.2008)

 • - Když Pavel (Vladimír Dlouhý) diktuje Jiřímu (Alois Švehlík) tóny písně "In the Mood" a hraje při tom na klavír, zapomíná, že klarinet je nástroj laděný in B. Místo "C-E-G-C..." by měl říkat "D-Fis-A-D...", protože klarinet zní o tón níže než klavír. Stejně tak Jiřího zdůvodnění, proč nechal hry na klarinet, je poměrně zvláštní vzhledem k faktu, že při výuce se nepostupuje po tóninách, ale samotných tónech - zahrát B nebo Fis není o nic těžší než zahrát ostatní tóny. (L_O_U_S)

 • - Filmovalo se v Kytíně a Praze. (M.B)