• Francie

The Heir Apparent: Largo Winch

Largo Winch: Deadly Revenge

Dobrodružný / Thriller / Akční

Francie / Belgie, 2008, 108 min

Dostal jsi darem život. Tak s ním něco dělej..... Ekonomická bitva o společnost ,,WINCH“ sebou nese jako vedlejší efekt boj o život. Vše doplňují flashbacky ze života Larga a akce (občas) přitažená ,,za uši“. Film má uvěřitelný příběh, je tu dost akce a také jistý nádech dobrodružství. Přestože film jako celek někdy zaskřípe, je to solidní zábava. A tak i když dám 3*, vězte, ŽE JSOU TO LEPŠÍ 3*! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, proč malé děti nosí nůž. 2.) Chci vidět K.Rodena, jak kupuje W Group. 3.) Mám slabost pro francouzskou akci. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(21.12.2010)

Slušný důkaz, že i v Evropě umí filmaři točit solidní řemeslo. škoda jen, že Largo místy trpí na občasnou naivitu a silnou, až místy chaotickou překombinovanost. Jinak se totiž jedná o nadprůměrný thriller s příjemnou atmosférou který jen dokazuje, že silné filmy stavící na akci nejsou dávno již jen výsadou ostrovní a zaoceánské tvorby. Příště by to chtělo jen trochu větší důraz.(29.10.2011)

Velmi stylový akčnák s ačkovým vizuálem a spoustou nádhernejch zajímavejch lokací (jako je město v nitru ostrova). Od ostatních akčních filmů se navíc liší perfektním scénářem, kterej je napínavej, plnej zvratů a překvapí. Jak by také ne, když je podle jednoho z klenotů francouzské komixové tvorby. Jenom karel uz by si zaslouzil nejakou jinou roli nez Ruského boháče či mafiána. Je vidět že současná francouzká kinematografie umí když chce.(4.10.2009)

http://www.youtube.com/watch?v=6wgJm0lOGqQ „Páter Zovko, ničomu nerozumiem.“ Ono na strednerozpočtovú akciu to má v dejinách akčných filmov prvotriedny scenár. Hlava chobotnice je udusená až do posledných chvíľ a ak už máte jasno v femme, na streche budovy je ďalší šok. Šokov je tu viacero a demolujú na malom časovom priestore akúkoľvek snahu navodiť nudu. Hoci film v podstate nemá akciu v pravom zmysle slova (LW totiž len uteká kde musí), lenže taký pád z útesu nahradí polovicu akčnej nízkorozpočtovej produkcie UnHollywoodu. Takže ako to je s LW? Je to jednoznačne obchodnoprávny spor o dedičstvá a v niektorýrch chvíľach je potrebné skôr právne povedomie. Navyše opätovne Francúzi a ich schopnosť natočiť akčné jednorazové filmy v pre mňa vynikajúcom štýle (filtre, spôsob, tajné ingrediencie, nasvietenie..neviem). LW je rýchly, telefóny zvonia, intrigy hrajú, kabáty sa prezliekajú. Ak by sa tempo natiahlo, všetci sa ukľudnili, postačí látka aj na Bonda, či M:I. Pre mňa je LW zvláštne ľúbivý. Vidieť totižto vo filme miliárd, jácht, Hong Kongských mrakodrapov, RollsRoyceov, súkromných tryskáčov – Jadranské pobrežia, slovanský jazyk, macedónsku pieseň, škodu Felicia a Ladu Niva spolu so smrťou úbohej Chorvátky, je únikom, balzamom, že chudoba a bohatstvo idú popri sebe. Jeden druhého potrebuje, aby sa ten druhý zviditeľnil. Čo sa mi nedostáva od života, mám vo filme. http://www.youtube.com/watch?v=6wgJm0lOGqQ (videné 02.07.2013, JOJ)(6.7.2013)

Zírám. Nečekal jsem nic extra, ale dostal jsem solidní dobrodružný thriller(ek) s několika povedenými akčními scénami, svižnou atmosférou, hezky barevnou kamerou, Desplatovou našlapanou hudbou, sympatickým hlavním hrdinou a navíc s Karlem Rodenem. Za pozornost stojí příběh, který sice není nijak komplikovaný ani překvapivý, ale je zručně podaný a i přes velké množství flashbacků velmi přehledně vyprávěný. Zabodoval také tím, že v něm nejde o záchranu světa nebo něco podobně heroistického, ale o "obyčejné" prachy. Čtyři čisté.(7.5.2011)

• - Vo filme sa o Larga (Tomer Sisley) starajú pestúnski rodičia z Chorvátska. V komikse to však bol manželský pár z Lichtenštajnska. Nerio Winch (Predrag Manojlovic) o sebe vo filme taktiež tvrdí, že pochádzal z veľmi chudobných pomerov. V komikse je to však úplne naopak, keďže jeho otec bol milionárom. Jednou z ďalších odchýliek od komiksu bolo aj Largovo uväznenie v Brazílii a nie v Turecku. (MikaelSVK)

• - Tento film vznikl na základě románů a komiksu, jejichž autorem je Jean Van Hamme. (claudel)

• - Podľa komiksu Nerio zomrel tak, že bol zhodený zo strechy Winchovskej budovy. Vo filme sa utopil. (m.a.t.o.)