• Francie

The Heir Apparent: Largo Winch

Largo Winch: Deadly Revenge

Dobrodružný / Thriller / Akční

Francie / Belgie, 2008, 108 min

Slušný důkaz, že i v Evropě umí filmaři točit solidní řemeslo. škoda jen, že Largo místy trpí na občasnou naivitu a silnou, až místy chaotickou překombinovanost. Jinak se totiž jedná o nadprůměrný thriller s příjemnou atmosférou který jen dokazuje, že silné filmy stavící na akci nejsou dávno již jen výsadou ostrovní a zaoceánské tvorby. Příště by to chtělo jen trochu větší důraz.(29.10.2011)

• Hightower

Musím u toho filmu jen konstatovat, neb mě nijak zvlášť nenavodil k rozmýšlení. Zprvu musím napsat, že mi tento snímek ukrátil nudný čas. Budiž mu to zásluhou. Avšak obsah bez šťávy je vyvažován malými ostrůvky zajímavostí: osobitost v Largově řešení situací, scéna s kamerou na převalujícím se autě, sídlo uvnitř ostrova, pád ze skály, felicie a Lada, Karel Roden; toť vše.(4.7.2012)

Largo je od pohledu cácorka,ale když rozbalí všechen bojový um, baví, protože jeho kolínka,pěsti, otočky a všechna fight taškařice jsou řízená přesnou, do detailu dotaženou choreografií. Připočtu-li k tomu naprosto povedenou kameru, sem tam povedenou hlášku v dobře odvedeném scénáři a sekundujícího Rodena s podobaným ksichtem, vychází mi krásná čtyř-hvězda...moc dobré to bylo..(22.11.2014)

Je to přesně na pomezí 3* a 4* hvězd, přičemž jinak příjemný celkový dojem mi kazila hlavně roztříštěnost a zbytečná překombinovanost děje. Myslím, že kdyby se film natočil přímočařeji nebo se flashbacky šikovněji zakombinovaly do příběhu, šlapalo by to líp. To, že ani nejdou chronologicky, přehlednosti zrovna nepřidává. To je ale ke kritice všechno. Oceňuju i hudební doprovod a sympaťáka v hlavní roli a pak taky samosebou Rodena, jako obvykle perfektního. Dokonce to párkrát má i slušně emoční náboj a na lokace přímořského venkova se hezky kouká, nepřekládaná chorvatština je další palec nahoru. Akce v klasicky francouzském stylu, podaná v klasicky zašmodrchané formě. 65%(28.12.2010)

http://www.youtube.com/watch?v=6wgJm0lOGqQ „Páter Zovko, ničomu nerozumiem.“ Ono na strednerozpočtovú akciu to má v dejinách akčných filmov prvotriedny scenár. Hlava chobotnice je udusená až do posledných chvíľ a ak už máte jasno v femme, na streche budovy je ďalší šok. Šokov je tu viacero a demolujú na malom časovom priestore akúkoľvek snahu navodiť nudu. Hoci film v podstate nemá akciu v pravom zmysle slova (LW totiž len uteká kde musí), lenže taký pád z útesu nahradí polovicu akčnej nízkorozpočtovej produkcie UnHollywoodu. Takže ako to je s LW? Je to jednoznačne obchodnoprávny spor o dedičstvá a v niektorýrch chvíľach je potrebné skôr právne povedomie. Navyše opätovne Francúzi a ich schopnosť natočiť akčné jednorazové filmy v pre mňa vynikajúcom štýle (filtre, spôsob, tajné ingrediencie, nasvietenie..neviem). LW je rýchly, telefóny zvonia, intrigy hrajú, kabáty sa prezliekajú. Ak by sa tempo natiahlo, všetci sa ukľudnili, postačí látka aj na Bonda, či M:I. Pre mňa je LW zvláštne ľúbivý. Vidieť totižto vo filme miliárd, jácht, Hong Kongských mrakodrapov, RollsRoyceov, súkromných tryskáčov – Jadranské pobrežia, slovanský jazyk, macedónsku pieseň, škodu Felicia a Ladu Niva spolu so smrťou úbohej Chorvátky, je únikom, balzamom, že chudoba a bohatstvo idú popri sebe. Jeden druhého potrebuje, aby sa ten druhý zviditeľnil. Čo sa mi nedostáva od života, mám vo filme. http://www.youtube.com/watch?v=6wgJm0lOGqQ (videné 02.07.2013, JOJ)(6.7.2013)

• - Film má aj seriálového predchodcu z roku 2001, ktorý sa volá Largo. (Slunkoo)

• - Natáčalo sa od 29. augusta 2007 do 19. apríla 2008 v Bosne a Hercegovine, na Sicílii, v Číne (Hong Kong a Macau), na Malte a vo filmových štúdiách v Paríži. (m.a.t.o.)

• - Práva na film o Largovi Winchovi boli po prvýkrát predané pred vyše 20 rokmi producentovi Sergeovi Silbermanovi. Ten mal ambíciu vytvoriť sériu, ktorá by konkurovala Jamesovi Bondovi. Silberman však zomrel ešte predtým, ako vôbec začal s prípravami na projekt. (m.a.t.o.)