Texas, 50. léta minulého století. Jack O’Brien si prošel dětstvím plným her a krásné nevinnosti. Dospívání mu však přináší rozčarování a vztah s jeho otcem, který by mu pomohl tímto nelehkým obdobím projít, je dosti komplikovaný. Jack je ztracenou duší v moderním světě, která si klade řadu otázek a snaží se v životě zorientovat. Kde je pravda? Co je věčnost? Jak vznikl život... Hvězdně obsazený snímek je poctou životu, přírodě a světu kolem nás, jenž se nám odhaluje jako symfonie. Postupně, obraz po obrazu nám přináší epický a dokonalý příběh, který je aktuální dnes stejně jako před více než půl stoletím. (oficiální text distributora)

rigby

Chvílemi jsem měl zcela jasné záblesky poznání, chvílemi jsem ani netušil, na co se to vlastně dívám. A depresivní náladu, která nezmizela ani po skončení filmu. Kromě toho vlastně ve mně nezůstalo vůbec nic. ()

Rosssss

Film, ve kterém se nic neděje. Film, ve kterém se děje všechno. Film?? Těžko říct. Dvě a čtvrt hodiny nudného a útrpného čekání, že se něco stane, které nespasí ani výborný Brad Pitt (Sean Penn v tom hrál taky?), ani několik hezkých obrázků...poeticko-filozoficko-náboženská snaha přemítat o podstatě života, smrti, lásky aneb hrajeme si na umění...50. léta, střih, současnost, střih, velký třesk, střih, vznik života, střh, dinosauři, střih, zpět do 50. let, chybí už jen Jára Cimrman...Malick se asi moc žere a natočil cosi, co je rádoby hluboké, ale přitom je to vlastně povrchní a úplně o ničem (možná taky o všem), nechápu, jakému cílovému diváku byl snímek určen, každopádně některá témata zřejmě zfilmovat nelze...prd taky nenakreslíš ()

Don Martini

Dramatický film, který vyvolává i životní harmonie jako jedinečná lžička cukru do čaje. Nemůže se v podstatě rovnat s Forrestem Gumpem. ()

MrLinhy

Složitý, ale krásný film. Nejsem věřící, a proto jsem tu pravou podstatu filmu nepochopil, budu se na to muset podívat vícekrát. Byly to zvláštní herecké výkony ( v dobrém smyslu), především Brada. Malick nenatočil film pro všechny, ale jen pro ty co mají filmového ducha. Krásná kamera a hudba ( Vltava :) ) ()

sew810

Absolutní niterní vizita do Mallickovi duše a vzpomínek. Velká chuťovka, která není pro každého. Ale když vejdete a necháte se vést prožijete něco jiného, něco co se vymyká standardní filmové podívané. A je to poprvé, co jsem skoro celý film nedýchal, abych tu jemnou vazbu mezi mnou a filmem nepřerušil. ()

huasca

Úplně nádherný film. Je to mistrovské, co všechno pojmul - pochyby o bohu i jeho přítomnost, podprahové a nejpodstatnější děje v rodině, aniž by se tam muselo hodně mluvit. Nádhera odpuštění. ()

Jane.D

Trochu jinak natočený film. Z jiného pohledu. A proto se mi to hned zalíbílo. Toto dílo se odvrací od všech zajetých a dokola se opakujících filmů. I když obsahuje pár dlouhých a pro někoho nudných scén, mě ani chvilku nenudil. Užívala sem si každý moment. Zejména hudba a obrázky byli nádherné. Konečně hluboký, myšlenkový film, co ukazuje přírodu a život z jiného, krásnějšího úhlu. ()

Carnosaurus

Terrence Malick nám předkládá nádherný poetický film o síle přírody a života. Polemizuje na téma uplatnění člověka ve společnosti a zároveň se pídí po původu a účelu existence lidské rasy a světa samotného. Jde o tak mnohovrstevnaté dílo, že leckomu může přijít rozpolcené a upachtěné a spousta filozofů v něm bude zřejmě hledat nová a nová poselství. Ale nejde jen o znět myšlenek a překotných vyjádření. Nejde jen o duchaprosté poetické blábolení a odkazy na bibli, protože zní ve filmu zkrátka cool. Tady jde hlavně o pocit, o poezii obrazu a zvuku. Spolu s vynikajícími hereckými výkony a kulervoucí nádhernou hudbou jde podle mě o jedno z vrcholných děl světové kinematografie. Film, jenž dokáže k divákovi promlouvat jazykem, který je mu vlastní, sere na všechny trendy a nese jasný rukopis svého tvůrce, si rozhodně zaslouží pozornost a alespoň špetku uznání, protože jde v podstatě o vyhynulý druh. ()

confuoco

Ambiciózny snímok, ktorý si za cieľ stanovil nič menej náročného, než zachytiť život v celej jeho šírke a hĺbke a zároveň z neho vydolovať podstatu. Menej je niekedy viac. Prvá polovica filmu (čo je v tomto prípade hodina) je iba akýsi prológ a pôsobí ako nesúrodá mozaika pekných scén a mohla byť z môjho pohľadu značne zredukovaná. Nebolo ani potrebné sa vracať až k dinosaurom. Aj pre náročnejšieho diváka je značne obtiažne udržať pozornosť a film bude podľa môjho názoru bohužiaľ ašpirovať na vrchné priečky v rebríčku filmov nedopozeraných do konca. Trpezliví budú odmenení v druhej polovici filmu, ktorá je o niečo konvenčnejšia. Téma rodiny, dospievania a až biblicky poňatého "prvého hriechu" je tu vykreslená poeticky, ale s nezvyčajnou psychologickou hĺbkou a pravdivosťou. Otec rodiny je zmietaný medzi nepopierateľnou láskou k jeho deťom a zároveň silnou frustráciou so svojho života, ktorú si vie vybiť takisto iba na svojich najbližších. Večne problematický vzťah otec-syn možno nikdy v kinematografii nebol zachytený tak citlivo a mnohofarebne. Film zrejme zostane navždy kontroverzným, ale výnimočnosť mu uprieť nemožno. ()

christeena1

Filmy T. Malicka jsou zpravidla krásné, stejně tak je to u Stromu života - tak už jen za to alespoň 3 hvězdy. Podobenství, odkazy na Joba (jehož hlavní posleství zde prezentuje Jessica Chastain),a navíc uvědomění si, kolik práce na filmu režisér strávil, a k tomu ještě skvělé herecké výkony a hudbení doporovod. Film říká jen tolik, kolik práce si dáme, abychom ho pochopili. Živly, dinosauři, falešně vykládané stvoření světa jakožto promlouvání Boha k Jobobi....není toho málo. Nestačí to asi vidět jednou, neboť nám uteče spoustu detailů, které jsou pro pochopení filmu důležité. ()

IvanKovar

Strašne zvláštny film. Zo začiatku film, ktorý nedáva moc zmysel. Stredná pasáž filmu konečne dostáva nejaký zrozumiteľnejší význam. Drsný otec a jeho syn, ktorý postupne s pribúdajúcim vekom začína otcovi odporovať v prísnom rodinnom režime boli asi jediné pasáže filmu, ktoré mali hlavu a pätu. Herecké výkony detí boli vskutku výborné. Taktiež hudba a prekrásne scenérie v 1080p si zaslúžia pochvalu. Na pochopenie celého filmu treba asi dobrú dávku intelektu. Taktiež pasáže smerujúce k bohu sú pre ateistu nejasné. Scény sú občas chaotické a nie ľahko stráviteľné. Dĺžka filmu mohla byť taktiež kratšia. ()

veverysiak

Ak by so mnou nejaká poetická duša chcela vehementne diškurovať o úžasnosti tohoto filmu, vôbec by som sa do takejto hry nedal zatiahnuť a bez zdĺhavých rečí by som radšej stručne súhlasil, krásne obrazy, precítená hudba, ezoterické komentáre a popri tom nepodstatný, dejovo jednoduchý príbeh, akurát že na toľké tony lyriky nie sú moje vnemy akosi uspôsobené, nuž a ten jurský park ma načisto odpálil, takže 40%. ()

gezper

Co to do pr*ele bylo ? Vysvětluji si to jen jako režisérovu interní zpověď pramenící (bohužel) do niterné potřeby to ventilovat světu a přizvat si k tomu (zbytečně?; no dobře, uznám že Pitt je docela dobrej) dvě hvězdy světového formátu, Pitta a ještě Penna, jehož část je mimochodem úplně nejzbytečnější a kdyby ji vystřihli, tak by si toho nikdo nepovšimnul. Kamerově a vizuelně skvělé, ale zbytek ? Co chtěl básník říci ? Tichý dokument o přírodě kombinovaný s těměř nikam se neposouvajícím rozpliznutým rodinným příběhem - oboje podáno formou náboženského čehosi, čímž tomu nasadil úplně korunu. Nominace na oskara za nejlepši film ? Kuci akademičtí, co tam hulíte ? [40%] ()

Malick workoholikem

Malick workoholikem