Texas, 50. léta minulého století. Jack O’Brien si prošel dětstvím plným her a krásné nevinnosti. Dospívání mu však přináší rozčarování a vztah s jeho otcem, který by mu pomohl tímto nelehkým obdobím projít, je dosti komplikovaný. Jack je ztracenou duší v moderním světě, která si klade řadu otázek a snaží se v životě zorientovat. Kde je pravda? Co je věčnost? Jak vznikl život... Hvězdně obsazený snímek je poctou životu, přírodě a světu kolem nás, jenž se nám odhaluje jako symfonie. Postupně, obraz po obrazu nám přináší epický a dokonalý příběh, který je aktuální dnes stejně jako před více než půl stoletím. (oficiální text distributora)

Mr.nachos

Myslím, že se mi ještě nestalo, abych nevěděla, jestli se mi film líbí nebo ne. Na jednu stranu je to mistrovský kousek. Krásná hudba, záběry, které jsou chvílemi až čarokrásné. Způsob, jakým je natočen pohled na svět se mi ale trochu příčí. Jsem ateista tělem i duší a Bůh pro mě neexistuje a to mi tak trochu bránilo se do filmu, který je prošpikován "božími záměry" a "Bůh dává a Bůh taky bere", úplně proniknout. Samozřejmě je mi jasné, že v té době to tak opravdu bylo, ale možná potřebuji čas, abych tenhle kousek náležitě ocenila. Takže za pár let to zkusím znovu. ()

krtonozka

Jaké umění? Jaká filozofie? Film plný obyčejných věcí, na které větší část života nemí čas nebo chuť vnímat. Krásně natočeno. Vynechal bych dinosaury, ti působí opravdu trapně. A když koukáte na Batmana, taky hledáte poselství? Jdu si zaskákat na plechovce. ()

boombang

To, že realizace něčeho trvá strašně dlouho a stojí mnoho sil, ještě neznamená, že to nemůže být hloupost.... a že to ve výsledku jako celek nemůže být prázdné, a to i přes tu velkolepou obrazovou a intelektuální onanii... Ano, je to prázdné a o Bohu to podle mne nic neříká. ()

Arcipes

Malick se pokusil přečíst a nakreslit (a snad i zapsat) vesmír v celé jeho životodárné anarchii. Vzal si k tomu jen strohý příběh jedné zvláštní a přitom archetypální americké rodiny a tým trikařů... a kupodivu tomu těžkotonážnímu a zvláštně nepříjemnému sdělení rozumím a působí. Pomalu a uvnitř mě – a tak, ač mě film zasáhl a fascinoval, zároveň mě ohromě dezorientoval. Ale je to ten druh zmatení, ze kterého máte husí kůži. Stejné, jaké zažíváte u Markéty Lazarové. Dezorientace, která vzbuzuje otázky. Kdesi uvnitř tedy hodnotím pěti hvězdičkami, tady na povrchu pak čtyřmi... hmm... 4/5 ()

BadAs

řeknu vám mám rád fimi terence malicka ale ty starší a nebo nový svět..ten byl dobrej ..tenká červená linie .-) ale tohle je pro artovske honibrky co maj ze vseho strach a víte co jednou sral kamaradovy pod oknem pes a byla to fakt hustá podivaná .-) mnohem lepší než tato art pí..ovina ()

Grondal

Pre boha, toto malo byť zas čo. Mallickov New World som nepredychal a musel ho vo svojej dobe vypnúť v polovici a toto takmer dopadlo rovnako. Intelektuálny(zrejme, to musí posúdiť každý sám za seba) blabol, bez hlavy a päty. Útržky deja sa miešajú so zábermi zo sledovania vesmírnych telies, National Geographic a Putovania s dinosaurami. WTF? Ak mal režisér nejakú predstavu čo chcel týmto filmom povedať, tak predomnou túto dokonale ukryl. Stredná tretina filmu, ktorá obsahovala 90% deja, mala svoje kvality a atmosféru, ale zvyšok bolo čisté utrpenie. S Mallickom som už asi nadobro skončil. ()

J.Cobra

Tohle jsem fakt nevydržel. Cca 40 minut a vlastně se nic neděje. Sean Penn pořád jen rozmlouvá v hlavě a myšlenkuje, do toho nějaké dokumentární záběry. Možná skvěle obsazený... respektive dáme tam nějaké hvězdy, aspoň si lidi budou myslet, že to za to stojí. Třeba se na to kouknu až budu starší... Dejme tomu za 60-70 let. ()

fordhont

Čekám na filosofické dílo, opravdu se velmi snažím jej v tomhle snímku vidět, snažím se mít trpělivost celý film... ale tohle je prostě spatlanina. Tváří se to všelijak, hudba velmi vznešená, záběry přírody krásné, ale pomíchat nástin stvoření světa s psychologickým vývojem dítěte pod vlivem kreténského otce a všemi těmi "metafyzickými" záběry v kombinaci s dogmatickou křesťanskou tématikou je dost divočina. Vážně mám rád filosofické filmy, tohle to ale není. Ne že bych nepochopil, co nám tím chtěli říct, pochopil jsem a nepovedlo se. Je to přesný opak toho, o čem filosofie je. Vždycky je problém, když "křesťan", který si nechá vymývat mozek předloženými informacemi, myslí, že ví víc, než hluboce smýšlející člověk, který se snaží objevovat svět myšlením. ()

Guran

Moc jsem na tento film zvědav nebyl, protože to natočil můj silně neoblíbený režisér Terence Mallick. Od něj jsem viděl zatím tři filmy - Tenká červená linie, Nový svět a Strom života, který se mu z těch tří vyvedl nejlíp. Filmy o tématu "Lidský život" mám rád, protože jsou pro mě hrozně zajímavé a motivační. Film je zvláštní, diváka nutí se dívat hluboko do minulosti historie Země, nebo na vesmírné efekty. Snímek nenudil, ale možná se na něj nebudu chtít znovu podívat. Ale je to rozhodně z těch lepších Mallickových filmů. ()

Metalicum

Film jsem viděl již 4krát. Je to naprosto mistrovský dílo. Pokud nikdy nikdo nepocítil tu prázdnotu, kterou cesta přírody, cesta modernity, v sobě skýtá, tak kecá. Nejsem křesťan, daleko od toho, ale trochu tý boží milosti (Grace) bychom měli mít v životě všichni. ()

kubilov

Co s takovým filmem? Přesně ten typ filmu, u kterýho nevím, jestli dát 2* anebo 1*. Asi proto dávám málo 1*, že v tom nevidím takový rozdíl. Nu což, Strom života by vlastně mohl být hluboce lidským filmem, sráží ho ale Malickova samolibost, zahleděnost do ezo-pseudo-významů, že z toho vlastně vznikne podivný quasi-spirituální film s jímavou a tak-strašně-intenzivní-až-je-to-otravný hudbou, docela zajímavou hrou s kamerou, neustálým otravným voiceoverem a rádoby duchovním přesahem, který nefunguje ne kvůli tomu, že by se to nedalo natočit (viz Young Pope), ale proto, že je to snad schválně debilní - Vesmír a dinosauři? WTF. Jinak Brad Pitt hrál hodně hustě, takovýho otce bych fakt mít nechtěl. Proč tam ale byl Sean Penn a co se tam snažil hrát, to taky nechápu. Kdyby to bylo jenom nudný, asi dám 2*, jenže ono je to i blbý, takže 1* ()

PajinkaKox

Co se týče technické stránky zpracování, tak supr odvedená práce, jenomže co se týče obsahu, tak je dost nestravitelný. Celý tenhle "výrazový" styl, nebo jak to vůbec nazvat, je pro mě stejně otřesný asi jako surrealistické filmy, kde hlava požírající hlavu rodí další hlavu. A můj pocit při filmu? Trpěla jsem tak, že moje hlava mi snědla hlavu a porodila při tom hlavu. Ale za tu technickou stránku musím trochu té hlavy spolknout a dát krásných 20%. ()

Bratr

Naplno mě dostalo kouzlo nevyřčeného. Pokud váženému divákovi nestačí k zážitku dokovalý obraz, citlivá hudba a perfektně zpracovaný pohled na vztah mezi otcem a syny, nevím, co by už bylo nutné k uspokojení. Dost mě dostala Smetanova Vltava, kterou jsem až do posavaď viděl vždy spojenou s bublající vodou. ()

Mr.Keli

Dlouhá cesta života shrnutá do 2,5 hodin, cesta obrazových koláží, neúplných myšlenek, záhad, lidských pocitů a skrytých polopravd. Ačkoliv téma náboženství je zde hlavním stavebním kamenem, neškodí, ale v závěru lehce vnucuje! . Otevřený pohled na plynoucí krásu dává k zapomenutí "lidských" maličkostí. Film o pomíjivé kráse, který stojí za shlédnutí. Herci plynou s touto koláží přirozeně, velké plus za to. A díky čistému herectví se drama uvnitř rodiny nestává fraškou Ještě k hudbě: ach ta hudba, uklidňující a zároveň znepokojivá, radost poslouchat.Těším se na další shlédnutí. Viděno v kině, 80% Doplněno: po celodenním přemýšlení a nalezení hudby z filmu zvedám na 90%. Pro mne zatím film roku 2011 a oprávněně vítěz Zlaté Palmy. ()

Dextwer

Art film, vynikajici hudba, perfektni prace s kamerou. Pekne zobrazeny prechod od Velkeho tresku, pres vznik zivota na zemi. Film je umelecky zpracovany pro hlubsi zamysleni nad smyslem zivota, vnimani zivota, nuti divaka zamyslet se nad vlastnimi hodnotami v zivote. Pro narocneho divaka, necekejte zadnou akcni, komercni podivanou… Zajimavosti: * Pro roli v tomto filmu byl také zvažován Mel Gibson, Colin Farrell, Heath Ledger * Strom života z tohoto filmu se nachází na Smithville, v Texasu * Terrence Malick začal na tomto filmu pracovat již v roce 1978, tehdy pod názvem Q. Hodnoceni: 60% ()

PartyzanFilm

Jednoducha pravda o lasce k bliznimu svemu a k zivotu jako takovemu podana v uhledne a libive forme, ktera ve vysledku ovsem prosumi stejne jako to listi ve vetru. Chybela tomu kostni dren, Terrenci, rozumis? Kostni dren. ()

Malick workoholikem

Malick workoholikem