Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

Guran

Film je nudný už od začátku po příjemné sexuální scéně. Hned první zádrhel je samotná Christina Ricci, která se mi vůbec nezdála, jak vzhledově, tak herecky. Justin Long je skvělý a Liam mi také nepřišel nějak k uvytržení. Z příběhu se dalo vyždímat o hodně víc, rozhodně bych film s námětem co se děje po smrti netočil takhle divně, vzal bych na to jinou taktiku, ale já nejsem režisér. ()

XXXXXXXX

Takže jako co? Liamovi už asi dočista hráblo v makovici, a tak se rozhodl, že si vyzkouší kariéru majitele pohřebního ústavu. Což o to, práce je to nudná, ale občas mu tam přivezou třeba vychlazenou pětatřícátnici a považte, ona se mu po většinu stopáže válí naprosto bez okolků na pitevně v rouše Evině. Pokud bylo režisérčinným zájmem, prudce zvednout u mužské populace poptávku, po kariéře pohřebáka, který si v případě nudy může pokecat s mrtvolami, nevím nevím, jestli toho tímto lacinným odkazem na ženskou nahotu opravdu dosáhne. Ale o co jiného ji vlastně mohlo jít? Film je sračkoidní, zmatený, smysl nedávající a dokonce ani ona dříve již zmiňovaná nahota ho nevynáší do nějak zázračných výšin. Opravdu nechápu, jak k tomuhle Liama dokopali. Apropo, chcete se vyděsit? Podívejte se raději na profilovou fotku paní režisérky, strach se dostaví okamžitě a oproti stopáži ušetříte 103m a nějaké ty sekundy... ()

MartinTerran

Zajímavý snímek, který ze začátku je docela nudný, potom zmatený a nakonec se to vystříbří. Je to vcelku poutavé díle, ale ve skutečnosti to zas tak moc nepřináší, myslím že hodně záleží na divákovi jestli mu to sedne či nikoliv. Herecké výkony jsou skvělé Hodnocení: 64/100. ()

Bobofon

Nic než nuda. Nemastný, neslaný, neděsící a nenapínavý film s nulovou atmosférou a dějem vlekoucím se pomaleji a těžkopádněji než mongolský raketoplán při marné snaze odstartovat. Další hřebík do rakve skomírající kariéry Christiny Ricci, kdysi největšího dívčího talentu amerického filmu, a tentokrát je to metrovej kůl a míří rovnou na komoru. ()

tremors

Pomale plynoucí film, který se může pyšnit výbornou atmosférou, ale už ne tak záživným scénářem. Celý film jen přemýšlíte nad tím, jestli je hlavní hrdinka mrtvá anebo ne. A konec už je jaksi očekávaný a většinu lidí asi nepřekvapí. Rozhodně však After.Life stojí za těch 104 minut. O když, kdyby měl o 15 minut méně, vůbec bych se nezlobil. ()

CrazymanM

Velmi zajímavý námět,dobře natočeno,herecké výkony také dobré,prostě nemohu jinak,než tvůrce pochválit.Je to spíš takové komorní drama,ale mohu jen doporučit. ()

aggatka

Presne takto si predstavujem dobrý triller. I druhé pozretie ma bavilo, človek si film a jeho dej zapamätá dlhšie ako deň, je pútavý a s dobrým koncom. Bolo tam pár nelogických vecí ale určite nadpriemer. A Christina Ricci je tam dokonala! Odporúčam. ()

honzic

Zajímavý film i scénář s nečekaným závěrem, sice herecké výkony jsou kolísavé, ale ztvárnění se docela povedlo. Hodnocení: 60 % ()

patec23

Ten, kto si nepozrie tento film, o nič v podstate nepríde. Je skutočne slabučký, aj keď úvodom ma celkom zaujal a očakával som niečo fakt mysteriózne...ale opak bol pravdou, postupom času sa mi to zdalo byť čoraz slabšie a slabšie, až prišla chvíľka, kde som to chcel naozaj vypnúť. Nestalo sa, dopozeral som to, ale pre mňa to bola "bujovinka" ()

Mikecat

Som mŕtva?Kde som?Prečo som mŕtva?Zaslúžila som si vôbec žiť?......Prečo som si nedala do poriadku vzťah a život, kým sa dalo......bojíme sa viac života alebo smrti? ()

djbarrel

Celý film byl spíš nudný, trochu podivínský hrobník a trochu podivínská oběť spolu diskutují na téma zda ona mrtvá je či není. Hodně žvatlání, málo akce, chvílemi jsem se celkem nudil. Průměrné hodnocení zachraňuje celkem nečekaný závěr, který mě vytrhl z letargie, kterou na mě uvalil průběh filmu. 60 % ()

Nonna

Dostalo mě to. A pak člověk stojí na pohřbu u rakve a říká si...co když? Z Liama Neesona běží mráz po zádech po celých 104 minut a možná i potom. Ten vysoký, mlčenlivý pedant, vládce hororově ponurého pohřebního ústavu, co se občas usměje jen když laskavými pohyby "upravuje" mrtvé k vystavení v rakvi (režisérka musela stoprocentně vidět Spalovače mrtvol) v dialogu s Christinou Ricci, po většinu času mrtvou, nebo nemrtvou?, nahou a přitom naprosto neerotickou, rozehrává nervydrásající koncert. Zahráli to oba skvěle a tak, že na tento film se rozhodně nezapomíná. Vynikající kamera a barvy. Pamatuju si tři - červenou, bílou a černou. ()

Domas88 odpad!

Jejda tajemno, které skončí v půlce, alespoň mi to tak přišlo. A to měl být film o prsích Ch.Ricci? :D Přístě tomu dejte 90% Na mně to zanechalo dojmu nedokončené blbosti, škoda dalo by se to, kdyby to někdo dodělal. ()

Aywes

Mohlo to být intenzivní drama, filozofický thriller nebo mrazivý horor. Na konec to není ani jedno. Celou situaci se snaží zachránit Liam. Svou roli hraje dobře. Chladného a odměřeného funebráka. Nemohl jsem si ale pomoct. Celé mi to přišlo jako mrhání jeho talentem. Ostatní herci jsou nevýrazní a bez kouzla osobnosti. Převážně hlavní protagonistka mi přišla vyloženě nesnesitelná. Justin Long nepřekvapil. Chudák kluk si nezahraje žádnou větší roli v dobrým filmu. I když beru v potaz, že to byl režisérčin první větší pokus o film, tak je to pořád špatně udělané. Spousta příběhových mezer a nevýrazný scénář bez udaného směru míří nutně ke dnu. Vzhledem k místnímu hodnocení jsem ale asi postiženej. Osobně bych After.Life nedoporučil totiž nikomu. ()

rigby

Hodně zajímavé téma, ale bohužel si myslím, že se nepodařilo ho zcela přesvědčivě ztvárnit. Ačkoli snímek má působivou atmosféru, jako celek vyznívá zmateně. Pokud život po životě vypadá takto, nechtěl bych zemřít. 3- ()

spawnxp

Dal bych maximalně čtyři body, ale Christina Ricci celá (nahá) bílá na pitevním stole? Jasnejch pět... Poklidná atmosféra, Liam Neeson si čistí svý pitevní nástroje, žádnej mobil - obchody (další mrtvoly) sjednáva vždycky pěkně po pevný linkce vsedě za pracovním stolem - všechno má svý místo. Z právnickýho milovníka (Justin Long) se zřetelně zvedal kufr i malýmu Jackovi (top vedlejší role tohodle kousku - zvlášť instruktáž s lopatou) takže konec dobrej, všechno dobrý. ()

lisma

Téměř po celou stopáž schizofrení hra s divákem. Má to potenciál, vynikajícího L. Neesona, polonahou Ch.Ricci, ale na atmosféře by se dalo ještě zapracovat. Nicméně jako režisérský debut AL neurazí. 70% ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)