Poslední kanibalové

• Itálie Ultimo mondo cannibale (více)

V tomto děsivém snímku jde o boj o přežití v nehostinné džungli, do které přilétá na výpravu čtyřčlenná skupina. Nastanou ale nečekané komplikace, a aby toho nebylo málo, přijdou na scénu běsnící kanibalové. Fyzický a psychický teror nabírá na obrátkách. Pitva živého krokodýla, vražda právě narozeného dítěte a hrubé násilí páchané na ženách, to jsou bestiální záběry, při kterých vám za doprovodu podivné hudby běhá mráz po zádech. (Levné knihy)

Fill16

Oproti Deodatově samoúčelné úchylárně Cannibal Holocaust je toto poctivý, dobrý kanibalský film. Je škoda, že se právě Poslední kanibalové nestali širším pojmem v tomto žánru, nicméně dal základ všem dalším filmařům/nadšencům pro tuto tématiku. Veškeré brutální a šokující scény mají narozdíl od kultovního sequelu v ději opodstatnění a nepůsobí jakkoli rušivě. Navíc mají dobrý timing a jsou skvěle zpracované. Nepochválit kameru, prostředí, hudbu a výborné herecké výkony by byl hřích. Film je napínavý od začátku do konce, nedá vám vydechnout. Přesto opět musím strhnout hvězdičku za kruté zacházení se zvířaty (ačkoli mi v Cannibal Holocaustu tyto scény vadily mnohem více) a za to, že jsem se v některých pasážích tak trošku nudil. Pokud máte slabší žaludek, rozhodně to s kanibalskými filmy nezkoušejte. Ale pokud máte odvahu a chcete zažít nevšední, napínavý a děsivý zážitek z džungle a jejich obyvatel, rozhodně se na Poslední kanibaly podívejte. Stojí to za to. ()

montel

Čtyřčlenná skupina vedená dobrodruhem Robertem Harperem (Massimo Foschi) přilétá do nehostinné džungle deštných pralesů na výpravu. Bohužel se jim nepovede úspěšně přistát a proto příjdou o kolo letadla. V něm musí přečkat noc, což se jim ale nepodaří, protože jsou napadeni místním domorodým kmenem. Při snaze zachránit si holý život je Harper zajat a už jen čeká uvězněn v jeskyni na jistou smrt. Harper však donutí jednu dívku z kmene, aby jej zachránila a společně s ní prchá z krvelačné vesnici plné běsnících kanibalů zpět k letadlu...Překvapivě slušný snímek, který sice v polovině stagnuje a míří do odpadních vod, ze kterých se však jako zázrakem dokáže vyškrábat zpět na světlo. Potěšili i kozičky Me Me Lai, která se prakticky od začátku svého působení ve filmu prohání zcela nahá. Upozornění: Kdo nemá s těmito filmy zkušenosti a je odkojen současnou tvorbou amerických hororů, ať to raději ani nezkouší a nedívá se na to. 50% ()

freebob

Rugero Deodato je opravdu expert na kanibalský horor.Asi bude také kanibal,jinak si to nedovedu vysvětlit.Snimek se mi líbil o něco více než jeho šokující slavné dílo Canibal Holocaust.V tomto filmu netlačí tak na pilu a i když brutality je tam také dost, není tak samoúčelná jako v jeho pozdějším filmu.Spiše sází na atmosféru a celek působí jako drsnější dobrodružný film.No prostě paráda. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato