Poslední kanibalové

• Itálie Ultimo mondo cannibale (více)

V tomto děsivém snímku jde o boj o přežití v nehostinné džungli, do které přilétá na výpravu čtyřčlenná skupina. Nastanou ale nečekané komplikace, a aby toho nebylo málo, přijdou na scénu běsnící kanibalové. Fyzický a psychický teror nabírá na obrátkách. Pitva živého krokodýla, vražda právě narozeného dítěte a hrubé násilí páchané na ženách, to jsou bestiální záběry, při kterých vám za doprovodu podivné hudby běhá mráz po zádech. (Levné knihy)

ancientone

Jungle Holocaust sa dá hodnotiť prinajmenšom dvoma spôsobmi, pričom v oboch prípadoch sa jeho kvality výrazne menia. Ako samostatné dielo je Deodatova práca zavrhnutiahodný, skomolený odpad - veľa nezmyselných strihov, neschopnosť budovať súdržnú dejovú líniu, veľa nemotivovaných scén, extrémne samoúčelného násilia. Film postráda akúkoľvek estetickú, alebo remeselnú hodnotu, je sexistický a rasistický, ponúka príbeh podobný obsahom magazínov Rugged Men, Mans Conquest, Man´s World... a ich charakteristické črty špičkuje do morbídneho maxima. ___ V rámci žánru je Jungle Holocaust zásadným dielom. Postrádanie estetických, či remeselných kvalít je v rámci Mondo Filmu legitímnou žánrovou konvenciou, rovnako všetka režijná ťarbavosť, skomolenosť, samoúčelnosť, nemotivovanosť atď. __ Deodato v Jungle Holocauste ustanovil podobu Mondo filmu na nasledujúcich pár rokov - nejde o dokumentárny film, ako v prípade Savage Man, Savage Beast, v porovnaní s Deep River Savages od U. Lenziho je Jungle Holocaust po Mondo stránke čírejší, surovejší, odpútaný od romantického pátosu a možnosti porozumieť si s domorodcami. Deodato o tri roky neskôr dotiahol Mondo film do jeho milovanej aj nenávidenej podoby v Cannibal Holocauste, prinášajúcom okrem iného aj mockumentárny found footage štýl, a skeptickú relativizáciu postavenia bieleho muža (nech vyzerá v rámci filmu akokoľvek naivne a plocho) čo ostáva jeho najväčšou devízou. __ Jungle Holocaust je bipolárna snímka, ktorej bipolárnosť sa miesi do zvláštnej jednoliatosti . Čistý brak a zásadná snímka zároveň, moje hodnotenie je mixom týchto dvoch pozícií. Na záver na naskytuje otázka, či je možné Deodata viniť za nastavenie daných žánrových pomerov? Osobne si nemyslím, že by ktokoľvek iný vyvinul Mondo film ako žáner kvalitnejší a uvedomelejší. ()

corpsy

Deodatov tréningový priestor pre jeho kultový CANNIBAL HOLOCAUST. Toto je síce podobne naturalistické, ale menej realistické a viac dobrodružnejšie. ()

kaylin

„Poslední kanibalové“ rozhodně nejsou klasický kanibalský film v tom smyslu, že jde jen o ten hnus. Je zde i příběh, který je napínavý a který se dá sledovat, jen s tím rozdílem, že sem tam zavřete oči, když se zde zabíjí nějaké to zvíře. Jinak snímek ukazuje to, že někdy prostě musíme udělat skutečně hrůzné věci, pokud si chceme zachovat vlastní život. Není to dokonalé, to ani omylem, ale ve srovnání s podobnými kusy to přece jen silně vyčnívá. ()

ilemas

Na kanibalské filmy jsem zanevřel už v dobách VHS, jelikož mě všechny připadaly praštené a mizerně natočené. Gore scén jsem se už tehdy přemlsal a zde nebyly skoro žádné. Celkově příběh pokud je opravdu dle skutečné události zaujal, ale pokud bych se chtěl dívat na podobné filmy, tak remake na dnešní dobu. ()

majo25

Doba, keď boli v Taliansku "in" kanibalské filmy bola síce krátka, ale zato intenzívna. Ani tento film sa nevymyká od ostatných, aj keď patrí do skupiny tých lepších. Napriek tomu je jasne povrchný, s explicitným zámerom priniesť brutalitu a iba šokovať. Také rozrezanie krokodýla je iba pre silnejšie žalúdky, horšie ale je, že sa tak deje ešte za živa. Nechýba ani boj s gumeným krokodýlom, nemilosrdná džungla so svojimi divokými zvieratami (hady, mravce) či príprava ľudského tela na paprike a s babánovými listami - delikatesa. Nelogický je viacmenej iba záver, keď kanibali nechávajú dvojicu belochov utiecť až k lietadlu. Poteší celkom pekná domorodkyňa Me Me Lai, ktorá sa producíruje nahá. ()

Hillock

Vítejte ve světě neobyčejných možností. Máte jedinečnou příležitost odhodit zábrany a zasednout do školních lavic na hodinu anatomie. Rozčarování z lidské nahoty ze mě vyprchalo již po prvních minutách exkurze. Byl jsem poučen o prastaré skutečnosti, že obnažené lidské tělo je přirozeným zdrojem neutěšitelné fantazie v lidském životě. Milovníci zvířátek si přijdou na své. Uvidíte kozičky i ptáčky, ale až se vrátíte do své rodné vsi, nezapomeňte se zahalit, poněvadž příslušník policejního oddělení by pro to nemusel mít pochopení. ()

gjjm

Deodatova kanibalská prvotina a svým způsobem i korunovace. Na jednu stranu velmi dobrý horror, tentokrát ani ne tak morbidní, jako spíš založený na depresivní a ubíjející atmosféře neznámé a neprostupné džungle. Na kanibalský horror skvělý děj a profesionální herecké výkony, nenajdete tu tolik porna (což by mi až tak nevadilo) ani krve (což je pro mě trochu zklamání, na rozsekání těla si počkáte dost dlouho a rozhodně není tak brutální, jako bývá ve většině kanibalských horrorů a jaké bych chtěl). Jakkoliv je krutá atmosféra drsné džungle fascinující a svíravá a jakkoliv je scénář dobrý, nepatří tento film ke špičce, jaká se od Deodata dá očekávat. Příčinou je především v závěru nepříliš padnoucí hudba, debilní konec (a já jim tak fandil!) a také stopa jakési romantické dějové linie, která sice neskončí svatbou, naopak, ale přesto trochu štve. P. S. Krásná obálka - která s filmem nemá vůbec nic společného. ()

ABCD Marta

Dříve, než Ruggero Deodato světu ukázal, co je to skutečný horor, natočil snímek The Last Cannibal World. Tedy film s kanibalskou tématikou, na který se, stejně jako v případě Cannibal Holocaust, valí vlna kritiky, popřípadě nadšení nad dobře odvedenou prací zobrazující teror, strach a nejistotu hlavního hrdiny v plné parádě. Leč z hlediska mého tomu tak není. Možná jsem očekával až přílišnou brutalitu, jež nám byla ukázána v již zmíněném Cannibal Holocaust, možná kanibalské orgie, možná více kontroverze, možná něco jiného, nevím... Výsledek však, podle mě, dopadl příšerně. Postavy se chovali jako idioti, hudba se k filmu absolutně nehodila (leda by se jednalo o porno ze 70.let), kanibalové byli k smíchu a strach a teror v nedohlednu. Oproti Cannibal Holocaust je toto jen obyčejná zívačka a jsem rád, že to bylo viděno teprve až po něm, protože kdoví, zda bych po této příšernosti dokázal dát Deodatovi druhou šanci. Ta jedna hvězdička za jednu dvě solidní scény (především pitva krokodýla) a krásnou kanibalku s prsy číslo tři. ()

navorski

Kdybych byl kanibal, asi by mě dost štvalo, jak stereotypně mě v těhlech filmech zobrazují. Tento kousek patří v kanibalském žánru k tomu lepšímu, i když je škoda, že tam není ten sociálně kritický přesah o tom, kdo že je tu vlastně ten barbar. ()

sedm.1

Průměrný a přesto trochu jiný kanibalský snímek.V první řadě jsou tu uvěřitelnější postavy a děj.Autorům se zde dokonce poprvé podařilo vytvořit skutečně tísnivou atmosféru a zobrazit skutečnou lidskou bezmoc.Bohužel,ani zde se snímek neobešel bez ZHOVADILÉHO zobrazování zabíjení zvířat,to mi nikdo nevysvětlí!!!!Že by primitivismus filmařů?Nicméně,jde o jeden z nejlepších filmů s touto tématikou.Má to spád i napětí a již zmiňovanou,v tomto druhu filmu ojedinělou,psychologickou hloubku. ()

vitekpe

Jedna z mala prilezitosti videt peknou exotickou Me Me Lai, aneb kanibalsky explotation ve sve klasicke podobe. Divosi pusobi opravdu neprijemnym dojmem... Scena s krokodylem je husta, ale prezit se da. Pokud jste nic kanibalistickeho dosud nevideli, muzete klidne sahnout po tomto sedmdesatkovem italskem flaku. V ramci zanru nadprumer. ()

Arkanoid

Film začína, ako inak, cestou do pralesa. Lietadlo pristáva a odtŕha pri tom koleso. Štvorčlenná posádka je ale v poriadku, no nikto v tábore, kde smerovali, nie je. Labyrint stromov je ohromný. Ako prvú brutalitu tu máme súboj pytóna a asi malého varana komodského. Ohlodanú lebku vidíme skoro a rovnako skoro zaznieva jeden zo šialených tónov hudby, ktorá ale svoj najlepší part odohrala u Deodata asi v Cannibal Holocaust. Režisér teraz nevyužíva romantickú hudbu v brutálnych scénach ako to kultovým spôsobom spravil v neskoršom Cannibal Holocaust, ale tiesnivú v napínavých. Ľakačku s domorodcom vidí skôr divák ako postavy. Počet malej skupinky sa veľmi rýchlo zužuje, až skoro vylučuje akúkoľvek nádej na život hrdinov. Dočkáme sa dobrodružstva v džungli aj zabitia rôznych zvierat ľuďmi. Film je slušný, ale chýba mu viac hrozných výjavov a možno lepšie rozprávanie príbehu, found footage, čo ponúka pokračovanie Cannibal Holocaust (ako sa našla found footage až také prepracované nie je). Škoda len, že si Deodato neodpustil animovaný blesk. Príbeh tohto filmu na rozdiel od Cannibal Holocaust je kompaktnejší, ale nevyhne sa určitým odbočkám, aby ukázal ešte viac hrôz či užitočných rád survival príručky. Reálna výčitka je filmovanie scény ku koncu, ktorú si už režisér mohol odpustiť. Jednoducho, ak človek vie, že v rieke sú aligátory, čo mal hlavný hrdina možnosť už niekoľkokrát zistiť, nejdem do tej rieky plávať. Deodato navyše ponúka boj s aligátormi, ktorí útočia len nad vodou, pričom v realite dokážu byť pod vodou 2 hodiny. Bez tých aligátorov by to bolo možno ja na plný počet. Mágia Deodatovho strihu podporená upokojujúcou hudbou je tu famózna, či už je to uvedomenie si vlastného osudu na pozadí príbehu orla a aligátora alebo posledný beh život striedaný s prípravou kanibalskej večere. Hannibal Lecter approved. ()

bari68

2*.Po pravde povedané, keď som si tento film kupoval som ani žiadny zázrak nečakal.(Avšak DVD za cenu 2 pív,či už 1* alebo 5* sa dá oželieť).Nemohol som sa rozhodnúť medzi 2 a 3* , ale k 2*-kovému hodnoteniu ma donútil fakt, že Deaodatova kanibalská premiéra bola o poznaní lepšia ako napr. Ženy od hluboké řeky alebo Zombi Holocaust , ale zasa aj horšia než Cannibal Holocaust.Efekty zabíjania boli na veľmi slabej úrovni , aj čo sa týka hudby , ktorá vo filme nevytvárala žiadnu atmosféru.Myslím, že sa aj zhodnem s ostatnými užívateľmi, že Ruggero Deodato pracoval so živými zvieratmi ,a tým aj ich zabíjanie a utrpenie nebolo pre film žiadnym prínosom.Čo by som ale vyzdvihol ako malé plus je celkom dobrý dej, kde sa aj niečo ,,deje,, a má to aspoň trochu zaujímavú pointu narozdiel od iných skvostov talianskej hororovej kinematografie 70. rokov. ()

HonzysKISS

Nejlepší na tom je, že je to jeden z prvních kanibalistických filmů, který má opravdu rozumný příběh. Tohle vidět úplně poprvé v době vydání v kině musel být neuvěřitelný zážitek. Ještě k tomu s takovou parádní přírodní atmosférou. Celý film jsem se vůbec nenudil. Některé scény vypadají opravdu skutečně, třeba ohlodání ruky bylo moc pěkné. Perfektně natočené (v odvážném slova smyslu) bylo děcko s krokodýlem, to jsem teda čuměl, na to nezapomenu nikdy. Jenom jsem moc nepochopil, proč většina kanibalů byly děti. Zajímavý, že zrovna jedna z mála kanibalek byla krásná ženská s velkými kozami. Chvílemi se objevovala i taková pěkná romantika mezi nimi (hlavně oční kontakt při žraní), skoro jak z Planety opic :D. Což vlastně nevypadalo vůbec špatně. ()

bolan

Tady se předpokládám Deodato teprve rozcvičoval a je to taková předzvěst toho, co mělo přijít posléze. Vrazit mezi domorodce s malinkými nožičkami a shnilými zuby jednu dobře tvarovanou modelku můžou jenom Italové. ()

RedHot

Pro mě první opravdu dobrý kanibalský film. Vyznačuje se úplně jinou atmosférou než nejznámější Cannibal Holocaust a soundtrack se povedl o trochu míň, ale tenhle borec líčí svět lidožroutů uvěřitelněji, aniž by extrémní násilí ztlumil kvůli sousedům. Při standartu, na jakej si divák italského filmu zvykne, působí film silně nadprůměrně a po většinu času je fakt strhující a napínavý. Gore scény jsou co do efektů zpracovaný výborně a člověk až vyhladoví. ()

Aurus

5,5/10. Jde sice jen o nadprůměrný slasher ale i tak to je docela fajn horor. Příběh je docela fajn, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato