Dobrodružství s nahým klukem

Adventures with a Naked Boy

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1964, 22 min

Dobrodružství s nahým klukem je tak akorát. Déle bych se na nahého kluka v tramvaji dívat nedokázal. A teď s kamennou tváří a vážně, haškova ironie a především pak lidé, kteří se sami parodují a ukazují v každodenním módu je fajn. "Lidi pojďte, dávají adresu, bude nahrazovat škodu" aka bacha spoiler mi v paměti utkvěla nejvíc. Trochu mě vadí vytržení z kontextu doby, kdy byla věc napsána a kdy natočena, ale vše naznačuje tomu, že to nakonec není podstatné. Lidi jsou furt stejný. Díky Járo, zase si trefil na hlavičku.(30.9.2014)

Jan Moravec je zapomenutý talent české komedie. Za poslední 2 roky jsem viděl stovky televizních (často krátkometrážních ) komedií z této doby a většina z nich se držela osvědčeného humoru spolehajícího na herecká esa ( Sovák, Menšík, Somr, Hrušinský ), Jan Moravec je ale jiný ( dopručuju podívat se též na jeho Moderní byt ). Má blíže k absurdnu, zůstává však narozdíl od Juráčka stále v žánru komedie. Tento film byl pro mě příjemným překvapením, zase jeden poklad československého archivu.(17.3.2012)

Znamenitý krátký hraný film, jeden z nejlepších, jaký jsem doposud viděl. Ukazuje, jak geniálním spisovatelem Jaroslav Hašek byl. Je o netoleranci, nerozhodnosti, anonymitě a pokrytectví, velice vtipně podanou formou. Jsem velice rád, že jsem od kamaráda tento film, o jehož existenci jsem doteď neměl tušení. Svižné tempo příběhu, dobrá kamera a režie, proto dávám příběhu 5 hvězdiček.(15.10.2014)

Úžasný snímek. Přijde mi, jakoby to Hašek napsal dneska a film byl zasazen do dnešní doby. Asi to znamená, že lidi jsou vlastně pořád stejní. Smutný je naopak fakt, že takový film by si dneska nikdo netroufl natočit, protože jak už napsali jiní, máme práva, všude jsou samí úchylové... a tak se radši točí filmy s autocenzurou.(26.7.2013)

-5* Tady na stránkách jsem narazil na tento černobílý krásně absurdní film podle povídky Jaroslava Haška. Tohle by se opravdu v dnešní době natočit nemohlo. Je vidět, že ne vždy jde tím správný směrem. Jinak je to taky zajímavá sonda do dopravního systému 60-tých let. Tak nakonec dávám plný počet, protože jsem už je dlouho nedal a tento si je zaslouží. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](12.7.2018)