Dobrodružství s nahým klukem

Adventures with a Naked Boy

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1964, 22 min

Znamenitý krátký hraný film, jeden z nejlepších, jaký jsem doposud viděl. Ukazuje, jak geniálním spisovatelem Jaroslav Hašek byl. Je o netoleranci, nerozhodnosti, anonymitě a pokrytectví, velice vtipně podanou formou. Jsem velice rád, že jsem od kamaráda tento film, o jehož existenci jsem doteď neměl tušení. Svižné tempo příběhu, dobrá kamera a režie, proto dávám příběhu 5 hvězdiček.(15.10.2014)

Film je geniální jak Hašek sám, s tím se prostě nedá nic srovnat. Jenom mi vrtalo hlavou, kde byli v roce 64 normalizátoři politické korektnosti. Nedovedu si představit, že by dneska na ulici za bílého dne mohli točit něco s chlapečkem, jemuž trčí pindík do prostóru: máme přece práva dětí, práva menšin, práva nutrií, práva Anderse Breivika... atd.(27.12.2011)

Úžasný snímek. Přijde mi, jakoby to Hašek napsal dneska a film byl zasazen do dnešní doby. Asi to znamená, že lidi jsou vlastně pořád stejní. Smutný je naopak fakt, že takový film by si dneska nikdo netroufl natočit, protože jak už napsali jiní, máme práva, všude jsou samí úchylové... a tak se radši točí filmy s autocenzurou.(26.7.2013)

Jan Moravec je zapomenutý talent české komedie. Za poslední 2 roky jsem viděl stovky televizních (často krátkometrážních ) komedií z této doby a většina z nich se držela osvědčeného humoru spolehajícího na herecká esa ( Sovák, Menšík, Somr, Hrušinský ), Jan Moravec je ale jiný ( dopručuju podívat se též na jeho Moderní byt ). Má blíže k absurdnu, zůstává však narozdíl od Juráčka stále v žánru komedie. Tento film byl pro mě příjemným překvapením, zase jeden poklad československého archivu.(17.3.2012)

-5* Tady na stránkách jsem narazil na tento černobílý krásně absurdní film podle povídky Jaroslava Haška. Tohle by se opravdu v dnešní době natočit nemohlo. Je vidět, že ne vždy jde tím správný směrem. Jinak je to taky zajímavá sonda do dopravního systému 60-tých let. Tak nakonec dávám plný počet, protože jsem už je dlouho nedal a tento si je zaslouží. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](12.7.2018)