12 podmínek k dědictví

• Česko Poslední dárek (více)

Jason se domníval, že jeho dědictvím bude spousta peněz. Leč dostalo se mu obrovského překvapení...
Film podle bestselleru "The Ultimate Gift" od Jima Stovalla. Tento příběh vysílá odrostlé důvěřivé dítě Jasona Stevense na dlouhou cestu poznání, kdy musí nalézt odpověď na jednu zásadní otázku: jaký je vztah mezi bohatstvím a štěstím? Jason měl velmi jednoduchý vztah ke svému neuvěřitelně bohatému otci, Howardu "Redovi" Stevensi. Nenáviděl ho. Žádné důvěrné rozhovory a vřelá obětí, jen cinkání spousty studených mincí. Takže Jason tak nějak předpokládal, že čtení otcovi závěti bude jen další peněžní transakcí, jenž mu umožní žít nerušeně dál hýřivým životem, na který byl zvyklý. Ale Red mu místo toho zanechal něco úplně jiného. Připravil pro něj plán, skutečnou zkoušku životem. A sice 12 úkolů, kterým Red říká "dárky". Každý z nich Jasona svérázným způsobem zkouší a všechny dohromady ho změní navždy... (oficiální text distributora)

maxxxim

Keby nebolo malej veštkyne Pýtie z Delf, dal by som o hviezdu viac. Jej predikcie a hĺbkové analýzy ľudskej duše na úrovni Sigmunda Freuda sú prinajmenšom nehodiace sa k veku malej protagonistky, ak nie nezlúčiteľné s realitou. Niekoľko trápnych scén plus niekoľko ľahko predvídateľných scén posúva túto drámu do vôd nie príliš zvládnutých komédií. Prerod hlavného hrdinu z mamonára na samaritána za pár dní je pre mňa dosť nepresvedčivý. Ale predsa len mi niečo pozitívne dal aj tento film, pri sústredenejšom pohľade si všimnete ako chlapiík v džungli v snahe uniknúť z provizórneho väzenia, používa techniku postihnutej baletky na bedrové kĺby, presne tu som sa pobavil najviac a opakovane. Ale toto asi nebude stačiť na argumentáciu, prečo vo voľnej chvíli siahnúť práve po tomto "psom" kuse. ()

Karush

Toto pre mňa bolo niečo viac ako film, film pri ktorom zažijete mimoriadny hrejivý pocit a nenachá ľudí chladnými. Film s prekvapujúcim, s veľmi silným a najkrajším záverom aký si dokážem predstaviť! Myslím, že miesto slov stačí aj jediné číslo 100% ()

PeterNet

Krásný film! Ač už je toto téma X krát obehrané, tak toto mělo něco navíc. Film o tom, jak je možno člověka změnit. Ó, kéž by to bylo možné i v reálném životě. Prostě pohádka... ()

Sfinkter

Pochybuji, že by se někdo před smrtí zaobíral složitým plánem jak udělat ze svého penězi rozmazleného syna slušného člověka, natož ze svého vnuka. Ale stalo se a příjemný film je na světě. Když už nic, tento snímek by mohl být návodem pro zlatou mládež k tomu, aby si uvědomila něco jiného než nesmrtelnost, kterou si myslí že oplývá díky penězům. ()

Zdeňka

Film, který má několik rovin a nepředvídatelný děj. Konec je opravdu velmi silný a než se k němu dostanete je potřeba si obstarat kapesník. ()

rudeboy

V polovici som to vypol a vymazal z disku! Umelý patetický schematický gýč hrajúci na city a moralizujúci tým najodpornejším spôsobom. Od Michaela O. Sajbela už nechcem vidieť žiaden film. Budem korektný a nedám odpad, keďže som to nedopozeral do konca. ()

skretik

Príjemný film. Také 4+. Pár nedotiahnutých vecí (najprv sa ten človek nevedel ani postaviť a kríval, a na konci úteku bežal úplne normálne po vlastných). ()

Master19

Potisící převyprávěný příběh o prozření boháče, který po vystoupení ze zlaté klece narazí na chudobu, nemoci a smrt... Nebyli by to američani, aby pořádně nezatlačili na pilu. Klišé umírající holčičky částečně vyvažuje fakt, že je většinu času protivná tak, že by ji člověk nejradši zabil. ;-) Za závěr si to zaslouží hvězdičku navíc, ale jinak nic nového, zajímavého. ()

Elleannie

Na tenhle film jsem se začala dívat úplnou náhodou, když jsem se brzo ráno probudila. Protože se mi nechtělo spát, řekla jsem si, že si zapnu televizi, nastavím čas vypnutí a usnu u nějakého filmu. Zrovna z předchozího dne opakovali tento film, tak jsem si řekla, že to chvíli vydržím (předtím mě nezaujaly televizní upoutávky, protože nevystihly pravou podstatu filmu). Hned na začátku se vysvětlilo, oč vlastně půjde, a zjistila jsem, že to není vůbec nezajímavý film, jak jsem si původně myslela, a přestalo se mi chtít spát. Zprvu bohatý a rozmazlený kluk, který nemá pravé kamarády, jeho přítelkyně se urazí a odejde, když má výjimečně zaplatit za večeři.... a na konci dospělý a vyrovnaný muž, který ví, co chce, a jde si tvrdě za tím. Najde pravé přátelé, lásku, pochopí smysl rodiny, kterou doopravdy nikdy neměl, jen jako malý kluk. Je to opravdu perfektní film, můžu vřele doporučit. ()

V.Silver

Tak tahle americká agitka na "napravení bohatého spratka" na mě teda absolutně nefungovala. Asi přestávám věřit hodnocení ČSFD :) 40% ()

Kosmik 1

Ale jo, dávám pět, protože to je po dlouhé době pořádný rodinný nenásilný film, který jsem viděl. Na nic si totiž nehraje a zápletka se mi velmi líbila, včetně proměny osobnosti Jasona. Film mi byl doporučen od kamarádky a je vidět, že mě už trochu zná. :-) Je to krásný film, procítěný, plný emocí a dokonale promyšlený až do samotného konce. Závěr jsem takový nečekal, ale asi to tak muselo být. Pokud chcete s rodinou strávit příjemný večer u televize, tohle je ta správná volba. Pro mě příjemné překvapení. 90% ()

Autogram

Dosť umelý film, veľmi umelý. Starý pán vychováva svojho vnuka až po smrti, cez svoju správnu radu a diaľkový komunikátor. A napriek jeho drsným rečiam hneď vidno, že je to správny chlapík, čo dovedie film do toho správneho konca, aby vyplynulo dokonalé poučenie. Dávkuje sa aj primerané množstvo citového vydierania cez rozkošné dievčatko s problémom, ale aj tak sa film dá úspešne dopozerať a sú to slabšie tri hviezdy. ()

Kangaxx

Tento film vás pravdepodobne vôbec ničím neprekvapí - ide o klasicky podanú klišovitú premenu rozmaznaného milionára na ašpiranta na Nobelovu cenu mieru. Navyše sa tu vyskytuje prevtelenie Cicera v podobe mladého dievčaťa, ktorej slovná zásoba a myšlienkove pochody prekonávajú drtivú väčšinu členov parlamentu (nie, že by na to bolo treba extra schopnosti, ale vzhľadom na jej vek je to aj tak nereálne. Navyše jej výstupy pôsobia skôr rušivo ako produktívne. Pár scén zábavných, pár nudných a pár hviezdičiek ako hodnotenie. //KLADY// : poukázanie na zvrátenosť milionárskej morálky, zábavné momenty, obsadenie hlavnej postavy a uschovávateľa závetu //ZÁPORY// : zbytočne dlhé, postava dievčaťa, predvídateľnosť, klišé ()

Looser

Hodně sladké, hodně předvídatelné, hodně dlouhé. Spíš slabší než lepší. Hlavní hrdina je sice sympaťák, ale změnu na kladase jsem mu neuvěřil a pořád mi připomínal rockového zpěváka a herce Jareda Leto. ()

made1

Úžasný film, při kterém je člověk občas zlomyslný a velice často dojatý. Drew Fuller ukázal, že nemá jen hezký obličej, ale dovede i hrát. ()