Nemilosrdný střelec

• Japonsko Sukijaki Western Džango (více)
všechny plakáty

Snímek se odehrává v dobách válek Genpei v Japonsku konce 12. století. Mocné klany Minamoto a Taira se utkávají v městě Yuda. Obyvatelům přichází na pomoc tajemný ozbrojený muž. (Canal+ Action)

Scytale

V pořadí můj druhý film od T. Miikeho po Ichi The Kiiler. Výtvarně a situačně velmi zajímavě ujetá kovbojka odehrávající se v kdesi v Japonsku, kde novodobí samurajové mají na jednom boku připásanou katanu a na druhém revolver šestiraňák, případně na rameně hozený pradávný kulomet Gatling. Nemohu nezmínit skvělou miniroličku Q. Tarantina jako pistolníka-senseie. ()

The_Second

Myslel jsem si, že to je ,,normální" film, ale to je až neuvěřitelný béčko. Příběh asi nemá cenu rozebírat, to je prostě blbost. Trochu mi nevyhovovaly použité filtry, které z filmu dělali až karituru. Dál je filmu pár nelogičností (i když ty tam asi bejt měli a zas až tolika nevadí) jako je třeba neochota umřít většiny zásadnějších postav a pak něco co jsem opravdu nepochopil a to jak se na konci vzal ten sních asi proto, že cákanec pěkně rudý krve na tom bílym vypadá fakt dobře. ()

Zombi

Natočit ulítlý japonský spaghetti-samurajský western byla určitě chvályhodná myšlenka a já se na něj hodně těšil, bohužel to nedopadlo úplně nejlépe a dvě hodiny trvající film je místama dost nudnej. Ve filmu je sice spousta žánrových odkazů (např. western s japonci a samurajským mečem je už odkaz sám o sobě :o), ale jako celek je film utahanej, některé akční scény trochu odfláklé (nejvíce to zamrzí při závěrečném střílení), dialogy jsou často o ničem a charaktery postav minimálně zvláštní, pořádná hudba se ozve taky málokdy a tak mě nejvíc potěšila jatka s kulometem a závěrečný odkaz na Djanga, včetně přezpívaného hlavního songu ze zmíněného westernu. Film jsem bohužel viděl s pitomým ruským rychlodabingem, což mu na atmosféře určitě nepřidá, nicméně mé výtky platí i tak. Nezbývá než doufat že The Good, the Bad and the Weird bude lepší, trailer vypadá dobře, těším se. ()

Klajnik

Tento japonský western je sice žánrově zajímavý, atraktivně stylizovaný a lehce ujetý (měl být víc), ale svůj kvalitativní potencionál bohužel nenaplňuje. Největší problém mám se špatným scénářem, který jednak důsledně nevyužívá svých specifických kvalit, jimiž jsou postavy a druhak nám předkládá řadu stupidních momentů, z nichž sálá vyumělkovanost: Kupříkladu je zde jedna žena, která se synem utíká z nebezpečí do hor, ale záhy se chce ještě rychle vrátit pro růže (symbol lásky), které kdysi zasadila se svým mužem, který rovněž zemřel naprosto nesmyslně, když neozbrojen předstoupil před vůdce gangu a začal mu přikazovat, aby z města zmizel. Vůdce gangu ho na místě odpravil, pak se pokusil znásilnit jeho ženu, která uprchla, ale byla nucena najít útočiště u vůdce druhého gangu, který ji přijal jako prostitutku a rovnou do ní zasunul pele a přirážel, zatímco se mohla přes okno dívat na to, jak její syn smutní u mrtvoly svého otce. Člověk si říká, že onen muž svou rodinu asi moc nemilovat, když se nechal takhle zbytečně zabít a uvrtal tak svou rodinu do této bolestivé situace. Hlavně že pronesl: "Chlap musí být statečný a rozhodný!" Přestože se tento jeho čin s láskou k rodině dobře nesnáší, tak se jeho žena vracela pro růže, načež i ona přišla zbytečně o život a její syn tak osiřel. Radši než aby byla oporou svému synovi, který nedávno přišel o otce, tak se radši rozhodla umřít pro blbé kytičky, které kdysi s mužem zasadila. Být tím synem, oboum jim pochčiju hroby. Scénář předkládá celou řadu takto neuchopitelných nesmyslů, které jsou frustrující, protože když se rozhodnu něčemu věnovat čas, tak chci, aby to mělo odpovídající úroveň. Druhý problém se scénářem zřím v tom, že důsledně nevyužívá sobě vlastních kvalit. Těmi zde mají být postavy. Film pracuje s existencí legend (mimořádně schopných pistolníků). Je tu tedy prostor k tomu, nořit se do jejich osobností, schopností a mytologie. Nabízí se tedy věnovat jim zvýšenou pozornost. Protagonista, který do městečka sužované dvěma gangy přijede obdobně jako Eastwoodův v Pro Hrst Dolarů, však žádnou osobnost nemá (je pouze zahalen do nějakého pózy osamělého vlka) a divák nedostane žádné indície k pochopení jeho záměrů. Postava mi tedy přijde nevyužitá, ačkoliv o ní jeden z vůdců gangu/klanu referuje jako o legendě, kterou k sobě chtěl přilákat. Není však jedinou takovou nevyužitou "legendou", která se ve filmu vyskutuje a vztahy mezi těmito postavami rovněž nemají žádnou hloubku. Celé je to jen póza. Film je to možná žánrově zajímavý, ale také velmi povrchní a pokleslý. Raději bych viděl sestřih pro USA, který má oproti japonské verzi o nějakých 20 minut méně, což by ale výslednému dojmu jen prospělo. Občas to totiž bylo víc utahané, než by filmu slušelo a jelikož je to film obsahově o ničem, tak nevidím důvod ztrácet divákův čas více než je vhodné. ()

Brejlil

Bizarně natočený, ale vlastně tradiční western. Když si zvyknete na kulisy... a na postavy... a na japonský humor... a na japonskou krutost... ()

arcticsky

Bezvadně ulítlá parodka s převelikým Quentinem v několika švihlých scénách. Prostě jsem se řehtal od začátku do konce. ()

werewolf69

Akosi mi ne ide do hlavý to slabé percentuálne hodnotenie tohto filmu. Veď to bola nádhera! Zmes všetkého čo by dobrý film mal mať a to napätia, akcie, humoru a samozrejme skvelej hudby. Ľutujem že som z počiatku nad tým toľko váhal ale samotná myšlienka "japonského westernu" mi prišla dosť absurdná a teraz ani nechápem prečo. To že sa jednalo o akýsi remak Yojimba som z počiatku nevedel, ale potešilo ma to a taktiež sa to z časti odzrkadlilo na mojom hodnotení, ako aj čerešnička na torte v podobe Q. Tarantina. Ak to tak cele zhrniem nemám tomuto snímku v podstate čo vytknúť. ()

DaeGurth

Mám rád Takašiho Mike a s Tarantinem dohromady jsou zatraceně praštěná dvojka... jenže x-tá variace na Yojimba (to je to, podle čeho se kopírovalo "Pro hrst dolarů") mě už nemohla moc překvapit. Občas jsem se královsky bavil a občas zíval a uvažoval, že původní verzi od pana Kurosawy prostě nejde překonat. Někde je to nářez, vtípky těch dvou se k sobě hodí a někde to jde uplně mimo mě ()

artas

Pozor štandardný konzumný divák, od tohto filmu ťa chcem dôrazne varovať. Tie vysoké hodnotenia snáď ani nemôžu byť myslené vážne. Úplne pošahaný dej, brutálne vsadený western do divokého Japonska ktorý musel scenárista napísať v momente keď to prehnal s množstvom vyfajčenej trávy. Dopozeral som to zo zvedavosti, predposledná veta filmu ma aj rozosmiala, ale z filmu som bol inak totálne znudený. Dosť mi to pripomínalo "Last Man Standing" a to už ten sa mi zdal mierne vadný, ale oproti tejto divočine len naozaj mierne. ()

Boomstick

Haluzna kombinacia Dolarovej trilogie,Djanga a samurajskych filmov.Pekna stylizacia a kvalitna hudba.Nechcem byt rasisticky,ale bohuzial japonci sa mi do rol drsnych kovbojov vobec nehodia,takze som ma problem cely film niejako brat vazne.Ale inak fajn pocta spaghetti westernu ()

Stejk

Docela dobrý .. samá akce .. ale je to tak nějak složeno z několika legendárních westernů. Na druhou stranu vidět slintajícího na vozíku sedícího starého Tarantina bylo docela dobrý :o) ()

KoleckoR

Japonci se snažli udělat krvavou vyvražďovačku v kombinaci westernu a samurajského meče. Na pomoc si přizvali osobu nadmíru povolanou - Tarantina. Ten si ale odehrál, sice ne špatně, svou roli jediné neasijskéhé postavy, ale filmu ke kýžené kvalitě nepomohl. No a nakonec, jediný malý chlapec, který přežil, si začal říkat Django a objevil se po letech v Itálii...... ale to už jiný příběh. ()

Snake.Charmer

Vizuální bomba v podání šíleného, nápady překypujícího Takashi Miika. + Quentinovo cameo jako třešnička na překvapivě stravitelném dortu od pejska a kočičky. ()

sadlokan

Komorní asijský gore western.Kurosawova předloha obohacená Leoneho americko-italskou poetikou přetransponovaná zpět do asijských kulis,což znamená,že tam pobíhá parta žlutejch s kimonama přepásanejma koltama a s účesy a'la japan HM kapela Loudness,do čehož pěje nějaká hirošimská pěnice japansky za doprovodu digeridoo,což znamená,že je to pěkná hovadina! ()

Lyžař

Značně netradiční western plný přestřelek a soubojů. Příběh malého chlapce ve mně zanechal rozporuplné myšlenky a "vzpomínky". Na jedné straně skvěle natočený film; ucházející scénář; hudba, která padne jak ulitá; nádherné vizuálně propracované scény; spousta efektů, které jsou udělány opravdu "citlivě" k divákovi. Na straně druhé jsem ale tento snímek vnímal jako zbytečně dlouhý, občas bez náboje a až zbytečně moc popisný. Byl jsem svědkem vyprávění, které je sice poutavé, ale někdy skoro až nudné. Na co ale nezapomenu, to jsou nádherné scenérie (a vlastně scény vůbec) padnoucí právě do žánru westernu; westernu však netradičního. No a závěrem...kdyby ve filmu nehrál "božský Quentin", nikdy bych se o Nemilosrdném střelci patrně nedozvěděl, což je škoda. Přes dokonalost ve spoustě směrů ale prostě nemůžu dát víc jak tři ***. ()

Akana

Nemilosrdná ztřeštěnost. Sergio Leone kdysi převedl Kurosawova samurajského Yojimba do westernových reálií, teď Japonci vrací úder, ale semleli to všechno dohromady ve stylu Tarantinových brakových orgií. Zmíněný emancipátor všeho pokleslého se ve filmu v menší roli dokonce objevuje a já si říkám: škoda, že to i nerežíroval. Takashi Miike má možná podobné choutky a vkus, ale chybí mu ta geniální stylová vytříbenost, která u Tarantina i tu nejpraštenější scénu povyšuje na estetickou lahůdku. Takové chvíle tu taky byly, ale vedle nich i ty tuctovější. Nicméně už jen ten nápad zkombinovat samuraje a pistolníky je na medaili. 70% ()

Puol

Takto nejak "ujeto"som si v duchu predstavoval poctu westernom a Djangovi zvlášť v réžii Takashi Miikeho. Videl som nezostrihanú verziu, ktorá síce občas stráca tempo, ale v každom prípade odporúčam. ()

drankeryth

Netradicny western z prostredia Japonska na mna vplyval originalnym dojmom a nemal som z neho pocit, ze by ma v nejakych usekoch nudil. Filmu ani nechybali komedilane prvky. Co mi jedine vadilo nebolo vidiet skoro nikde stopu po krvi, hlavne ked ten jeden typek sekol katanou jednemu do hlavy od coho sa ani nevyliala jedna kvapka od krvi. V tomto bode to mohli viac dotiahnut k vacsej dokonalosti a dal by som filmu najvacsie hodnotenie, ake sa tu da len dat. ()

Trener83

Dlouho jsem neviděl nudnější, zbytečnější a stupidnější film. Snad jedině fórky s Tarantinem trochu zabíraj...jinak nic. ()

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

16.02.2010

Už jsme si zvykli, že když se Quentin rozhoduje, do čeho se pustí příště, má... hm, jak říct slušně „plnou hubu keců“? Asi takhle: „mluví o mnoha různých projektech, které by rád natočil“. V… (více)

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (více)