Inkoustové srdce

Atramentové srdce

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 102 min

• Jezinka.Jezinka

Postavy literární z knih vylézají, osoby skutečné do nich zalézají, jedni se adaptují v reálném světě, druzí se sžívají se světem fantasie, jedno je dobrodružnější než druhé a druhé než první a samozřejmě, je to strašně napínavé, vtipné a zábavné. Aspoň takový bývá záměr v příbězích s touto vcelku otřepanou myšlenkou. V Nekonečném příběhu to vyšlo, tady to do sebe s precizností koleček hodinového strojku švýcarského časoměru nezapadlo. Není to vyloženě průšvih, ale kousek, který jsem viděla, když jsem náhodně procházela kolem zapnuté televize a moc to nevnímala, vypadal mnohem líp než všechny kousky, co jsem viděla, když jsem se rozhodla to sledovat. edit Viděla jsem to celé a najednou to je mnohem horší film, než se mi to zdálo, když mi mezi začátkem a koncem chybělo vidět asi tak třetinu.(17.4.2017)

Film, který mi v hlavě vyskočí, když se řekne "rodinný" žánr. Naivní, absurdní a hloupé, ale když člověk přistoupí na pravidla hry, tak se i může slušně pobavit. V Inkheart skřípe všechno od herců a scénáře počínaje, hudbou konče. Helen Mirren by se měla přestat všude cpát, protože mi tím dokáže znepříjemnit každý film a Fraser by se mohl konečně naučit hrát. Film ale až na posledních 15 minut celkem rychle plyne a ani jsem neměla potřebu zabývat se nelogičnostmi. Bohužel konečná čtvrthodina je učiněné peklo. Třetí hvězda je za Bettanyho, který jako jediný ten film vytahuje z úplného zatracení.(22.3.2009)

Přímočaré,levné a působící pocitem, že se z toho dalo vytřískat více. Fraser se snaží a de facto je to on kdo tuto pohádku drží nad propastí. Nyní se potvrzuje, že Serkis je výborný jen pokud má na sobě šedý oblek a skáče před zeleným plátnem. Jako regulerní herec nemá charisma na to být hlavní záporák. Chvílema mi připadal spíše parodií na zloducha. Hlavně ve scéně kdy, chce poprvé něco přečíst od Frasera. Tam prostě na zloducha může být napsaný, ale prostě navleč si oblek Serkisi a vběhni opět do středozemě. Zbytek jaksi je do party. Hellen Mirren je spíše mimopostava, která příběh nedrží, nezachraňuje a ba co více ani neobohacuje. Což asi herečka pocítila a tak její hraní je byť standartní tak spíše nevýrazné. Tak to by byli herci. Co příběh,triky a vše kolem? Jak jsem psal na začátku je to přímočaré. Už po prvních minutách víme vše i s celou osekanou mytologií. Tak se tedy jen čeká, kdy bude ten konec, který už známe. Jako kdyby spisovatel napsal konec knihy už na začátek a po zbytek knihy se jen dovídame jak se k tomu naši hrdinové dokopali. Slabé pane spisovateli. Příště více myslet a nesnažit se napsat celý film do dvou stránek. Fantazie a triky. No ehm. Pokud si to pozorný pozorovatel všimne je tam jen ani né pět minut něčeho z knihy a pár scéniček s postavami z jiných knih. Z nich nejvíce do příběhu zahraje Toto. Takže na cirkus postaviček a příšerek zapomente. Celý film se odehrává v naší době a nebýt oněch pár minutek je to jako mirně osekaná kopie Dobyvatelů ztracené archy. Cože? Ptáte se dobře. Povšimněte si dobře uniforem Kozorohova armády. Ano! Nepřipomínají krapet nacisty? Nemluvě o všude vyvěšených červených praporech. A tedka to největší proč je to jak z Dobyvatelů! Ha! Konec je naprostá citace Dobyvatelů, že vidět to Spielberg tak obrací oskary ve vitrině! Otevřené prostranství, vyvěšené prapory, světla, veškerá armáda zloducha, opět dva vězni,dokonce i kameraman má stejnou kameru. A to nejduležitější (achtung spoiler!). Celá armáda i s hlavním lotrem se promění v prach a zmizí! Už jen chybělo, aby Fraser měl bič. Celé je to opravdu spiše podpruměr, protože i to co píše popis je osekané jako výtah z nejčtenější knihy, na kterou musíte napsat referát. Bylo by to tak na 40 procent. Jen ta jedna hvězdička přišla navíc za Jennifer Connelly, kterou si tam asi vymodlil její manžel.(11.4.2009)

• teutates

Brendan budem sa tváriť, že som nič nevidel... Inkheart je, ako by som to nazval... noo dosť trápna sranda... Rozhodne by to bola pecka v nedeľu ráno v nejakej súkromnej TV, ale takto? Zobrazenie, prevedenie, herecké obsadenie, prostredie... všetko pôsobí veľmi hlúpo a lacine... veľké sklamanie 3/10(21.3.2009)

• Huntelaar

Tak, skončilo to někde uprosřed cesty. Chvílema je to strašně přeplácaný, chvílema neskutečně prazdný a vcelku strašně nudný. Nechápu co ta předloha filmu obsahuje navíc, že se z ní stal bestseller. PS: To že občas někde nějakej herec přehráva je relativně normální, ale aby se to stalo celýmu osaznestvu v jednom filmu je doopravdy unikát. Je to otravný jak cyp.(14.11.2009)

• - Během psaní románu si autorka Cornelia Funke pro postavy Dustfinger představovala někoho mezi Viggo Mortensenem a Danielem Day-Lewisem. Ve filmu jej nakonec ztvárnil Paul Bettany. (FilmFan24)

• - Jennifer Connelly, žena Paula Bettanyho, se tu mihne v cameo roli ženy jeho postavy. (Petr23)

• - Cornelia Funke, autorka předlohy, několikrát navštívila natáčení. Dokonce se kvůli filmu i s rodinou přestěhovala z Hamburku do Los Angeles. (Petr23)