poster

Inkoustové srdce

 • USA

  Inkheart

 • Německo

  Tintenherz

 • Slovensko

  Atramentové srdce

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ***

  Snad po žádném jiném filmu jsem si nedávno neřekl, že jej v budoucnu 100% nechci vidět. Aby bylo jasno hned na začátku, tak jednu hvězdičku přidávám filmu čistě proto, že jsem jej sledoval spolu s přítelkyní, která kupodivu nebyla nijak moc znechucená. Inu, ve dvou se to lépe táhne. Avšak upřímné objektivní hodnocení nemůže v tomto případě dopadnout jinak než vyloženě špatně. Brendan Fraser se sice snaži, ale na scénáři jde hodně vidět, jak mu svazuje nejen jazyk, ale i herectví. Andy Serkis - mno, čekal jsem více ale jde to. No a ostatní herecká účast nestojí snad kromě Helen Mirrenové za zmínku. To zdaleka nejnepovedenější, co lze snímku vytknout, je nejen jeho otřesné zpracování, ale také skutečně trapné a imbecilní scénky, situace a dialogy, při kterých bohužel vyprskne smíchy nejeden intelilgentní divák. Abych to uzavřel: velké zklamání. Těšil jsem se opravdu hodně (snad jsem i čekal novodobý Hvězdný prach), ale tahle rádoby fantasypohádka je opravdu vrchol (myšleno samozřejmě záporně)... Zlatá Narnie(11.5.2009)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Postavy literární z knih vylézají, osoby skutečné do nich zalézají, jedni se adaptují v reálném světě, druzí se sžívají se světem fantasie, jedno je dobrodružnější než druhé a druhé než první a samozřejmě, je to strašně napínavé, vtipné a zábavné. Aspoň takový bývá záměr v příbězích s touto vcelku otřepanou myšlenkou. V Nekonečném příběhu to vyšlo, tady to do sebe s precizností koleček hodinového strojku švýcarského časoměru nezapadlo. Není to vyloženě průšvih, ale kousek, který jsem viděla, když jsem náhodně procházela kolem zapnuté televize a moc to nevnímala, vypadal mnohem líp než všechny kousky, co jsem viděla, když jsem se rozhodla to sledovat. edit Viděla jsem to celé a najednou to je mnohem horší film, než se mi to zdálo, když mi mezi začátkem a koncem chybělo vidět asi tak třetinu.(17.4.2017)

 • Ilicka
  ****

  Knihy by se pálit neměly a jejich postavy by se neměly toulat po našem světě... Dvakrát v jednom dni, stále se cítím okouzlena, snad to má něco společného s mým knihomolstvím. Možná taky ne. Výborný námět, relativně slušná hudba, solidní triky. Paul Bettany jako Dustfinger je kouzelný, pro mé oko zbytek hereckého ansáblu zůstal v jeho stínu, avšak nemá se za co stydět... PS: Český překlad Dustfingerova jména je děsivý. Neustále mi evokuje slovo prašprt:-) A taky fandím těm, kteří ten film budou dabovat, podobný jazykolam tu dlouho nebyl...(11.4.2009)

 • KarelR
  **

  Eh, proč? Banda nezajímavejch postav v čele s unylým Fraserem (to měl bejt tahoun příběhu?) běhá skoro celou hodinu a půl po hradě zlýho Serkise (proč má hlavní záporák tak tři a půl scény?), aby se přes kupu úplně debilních zvratů dokodrcala k vykrádačce Balroga. Zajímavá předloha (nečetl jsem ji, ale slyšel o ní) je tu fackovaná snad ze všech stran a z příběhu o lásce ke knihám se vyklubala narychlo sešitá takřka televizní naháněčka s kupou odkazů na Čaroděje ze země Oz, která by z fleku mohla vyhrát nějakou cenu za zkratkovitost příběhu a absenci vývoje vztahů mezi postavama. Těšil jsem se a velké zklamání, raději dejte šanci Městu Ember nebo Terabithii. Tenhle snad stý pokus o fantasy ságu, co "dotáhne LOTRa", míří hodně vedle. Helen Mirren jako Gandalf? Fakt ne...(18.3.2009)

 • Popluh
  **

  Co se to sakra s pohádkami stalo? Inkoustové srdce sice nabízí celkem zajímavou zápletku (knihu jsem četl, ale už ani nevím proč jsem někde za polovinou přestal), která však není vyždímána ani z poloviny a většinou se jí jen samoúčelně plýtvá. Jinak se jedná o tradičně vystavěnou pohádku, která po technické stránce nemá vůbec nic, čím by mohla překvapit. Jediné co překvapí vzhledem k relativně slušnému obsazení je místy televizní vzhled celého filmu a jediné, co tak Inkoustové srdce táhne dál jsou celkem slušné herecké výkony všech zúčastněných. Ani ty ale nestačí k záchraně zkratkovitého scénáře plného rádoby napínavých zvratů či nudné a obyčejné režie, která nenabízí ani jeden jediný záběr, který by se nějak vymykal z běžného pohádkového standartu. 50 %(28.8.2009)

 • - Během psaní románu si autorka Cornelia Funke pro postavy Dustfinger představovala někoho mezi Viggo Mortensenem a Danielem Day-Lewisem. Ve filmu jej nakonec ztvárnil Paul Bettany. (FilmFan24)

 • - Brendan Fraser jako Silvertongue byl pro autorku knižní předlohy Cornelii Funkeovou osobní volba a byl také velkou inspirací při psaní knihy. Jemu také věnovala druhý román z trilogie a poslala mu výtisk s osobním věnováním. Přestože producenti zamýšleli do hlavní role větší hvězdu, přání Funkeové obsadit Frasera nakonec splnili. (FilmFan24)

 • - Cornelia Funke, autorka předlohy, několikrát navštívila natáčení. Dokonce se kvůli filmu i s rodinou přestěhovala z Hamburku do Los Angeles. (Petr23)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace