Ong bak 2: Pomsta

• Thajsko Ong Bak 2 (více)
Ukázka z filmu 1

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

Devun

Tony Jaa je zpět a tentokrát nejen jako herec a kaskadér, ale také jako režisér a scénárista. Bohužel musím konstatovat, že měl zůstat jen u toho prvního a na zbytek najmout někoho poveřenějšího. Slabý scénář a nevýrazná režie dost sráži tento film. Příbeh je předvídatelny od prvního okamžiku a i když občas něco překvapí tak je to spíš překvapeíi typu - to nedává smysl. Dalši chybou je podle mě lehká nedodělanost a nepromyšlenost. Sice se na scéně objeví spousta zajímavých postav, ale téměř nikdo z nich nedostane vetší prostor a ani se o nich nic nedozvíme. A že by si to někteří teda sakra zasloužili. A ješte jedna věc, která mi maličko vadila a to je nedostatek dialogů, ve filmu se téměř nemluví a hlavní hrdina jestli řekne 4 věty tak je to moc. Naštěstí Tony Jaa o tomhle nikdy nebyl. Tony Jaa je o perfektních a téměr realných (pro vetšinu diváků realistických) soubojích a bezchybné choreografii. A obojího se tomuto filmu dostává vrchovatou mírou. V tomhle nás Tony nikdy nezklame - zabíjí padouchy na všechny způsoby, pěkně promyšleně a na zajímavých místech. Druhá věc, která se režisérovi podařila je atmosféra. Ze začátku naprosto geniální, později už bohuzel maličko ztrácí dech, ale i tak to na me velice zapůsobilo. Děj je zasazen do Thajska 15.století a chvílemi jsem se opravdu cítil jako bych tam byl. Někdo se snažil, zamyslel se jak to v té době pravděpodobně v Thajsku vypadalo a výsledek je perfektní. Tony Jaa už také nepropaguje jen jeho domací Muay Thai, připojil také bojová uměni z Japonska a Číny, jestli je to dobře nebo špatně ať každý posoudí sám. Ještě malá výtka ke konci filmu, který nahrává dalšímu pokračování víc než je pěkné a připadá mi to spíš jako první díl série než samostané dílo. Celkově hodnotím 85%, protože tento film není o umění, ale o bojovém umění o ničem jiném a to je zde nejlepši jaké se dá ve filmu vidět. Sražka hodnocení je za spustu nerozvinutých napadu, které by si to zasloužili a to že souboje jsou občas delši než by bylo potřeba - padesát zloduchů v řade je už trochu moc a jednu chvíli jsem si přál ať už přestane ten příval. To je ke sražkám vše. Takže pro fandy bojových filmů mohu jen a jen doporučit. ()

Dujsa

vynikající podívaná. Předposlední skoro patnáctiminutový boj mi bral dech. Tony Jaa v tomhle snímku střídá styly jako na běžícím pásu a ukazuje, že to umí stejně tak dobře s mečem jako se vším ostatním :) Dějově ovšem nic moc. Rád bych použil malenfantovy svatá slova, že tenhle typ filmu je jako porno - nezáleží jestli přišel jako instalatér nebo policista, ale jak dobře píchá. A Tony Jaa píchá nejlíp na světě!! ()

Kyblik78

Začiatok začal úchvatne, no neskôr to prepadlo do priemeru. Velmi zaujímavé originálne protstredie. Bojové scény velmi dobré zvládnuté. Sem tam divné vsuvky a úplne divný koniec. ()

Breaker

... akční scény a ukázky bojových umění jsou famózní, ovšem po dějové stránce se jedná o přehnaný pokus spojit děj s akčními scénami, který ve výsledku působí velmi velmi chaoticky. ()

Kana

on Tony jako režisér to mně zaskočilo už před shlédnutím filmu ale musím přiznat že s toho zas takový propadák nebyl zvláště mně potěšilo že film je zasazený do docela surového prostředí a bojové scény jsou nadprůměrné v což jsem doufal proto 80% ()

Drobeczech

Podle mne lepší než jednička. Hlavně scéna jak Tony Jaa vleze do hotelu (restaurace) a všechny vymlátí, člověk se cítí jako by tam byl a z povzdálí to sledoval. Prostě super film. ()

sanjozko

totalne netusim co ma tento film spolocne s jednotkou, ale zase tie bojove scenky a hlavne na zaver, ako inak subjektivne hodnotenie za 5* ()

Regig

Bomba nářez. Je to ideální film pro fanoušky bojových umění a skutečně skvělého realistického prostředí, plné špíny, krve a potu. Neuvidíte tu uhlazeného hezounka s vybělenými zuby, ale normálního chlapa, vypadajícího jako každý v té době co nepatřil k šlechtě, nebo k vojsku. Ale který se umí opravdu přesvědčivě rvát. ()

J.Trinity

Příběh, který je na většině místech suchý a velice skvělé bojové scény, které ale nemůžou bohužel zachránit celý film. ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)