Ong bak 2: Pomsta

• Thajsko Ong Bak 2 (více)
Ukázka z filmu 2

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

Slimakovec

Tony nastoupí a všchno pomlátí. Rambo a Chuck Norris dohromady v jedný osobě. Ale bez střílení. Dokonalý akční záběry (už kvůli nim stojí za to se na tohle podívat), některý jsem si pustil hned několikrát, ale nudnej příběh s koncem, u kterýho jsem si říkal "a to jako už nikoho nezmlátí?" ()

Bart16

Už dlouho se mi nestalo,že bych se nad komentářem k nějakému filmu tolik zapotil.Je totiž těžké hodnotit film,který je více méně založen jen na akčních scénách.Jistě,to dnes dělá většina velkých akčních velkofilmů,řeknete si zřejmě,ovšem u nich se dá koukat i na děj,jelikož tam vždy hraje plejáda hereckých es,ale hlavně se danné filmy neberou sami o sobě příliš vážně(jako např G.I. Joe).A to je přesně kámen úrazu tohoto bijáku.Tony Jaa je bezesporu asi nejlepší akční herec na světě,i když se zatím vyhýbá větší pozornosti,ovšem zdá se mi,jako by jeho bojové schopnosti(a že jsou opravdu neuvěřitelné) vlezly trochu do hlavy.Tentokrát se rozhodl,že si vše zkusí natočit sám,zřejmě proto,že už měl dost lidí,kteří mu do toho kecali.Co se týče soubojů,tak opravdu mi občas klesla čelist,navíc je vše točeno neuvěřitelně syrově a špinavě(kosti se lámou,jako kdyby byli z papíru a krev stříká všude plným proudem) ovšem to je asi tak jediné plus filmu.Děj mi přišel naprosto nezajímavý,neoriginální a celkově mi přišlo,že Tony si ukosnul příliš velké gusto.Navíc ke konci mě nudily už i ty souboje,jelikož Jaa ze sebe začíná dělat jakého si boha.Jen tak mimochodem už se točí třetí díl.Jěště nad tutím borcem nelámu hůl,ale už začínají lítat třísky,tak snad si u mě napraví příště reputaci. ()

kwaicheng odpad!

Jako příznivce bojových sportů a umění mě Tony Jaa nadchnul svým muay thai v Ong bak, kde se kolena a lokte míhaly až z toho šla hlava kolem. Dvojka: Pomsta je pro mě ale obrovské zklamání, jediné, co mě udrželo do konce byly právě bojové scény, nicméně i jejich kvalita jakož i kvalita celého filmu postupně klesala až se zastavila kdesi hluboko v bahně džungle. Nejsem sice expert, ale měl jsem dojem že jsem zahlédl i hung gar a tzv. „boj čajovou konvičkou“, nic proti tomu (i když jsem se těšil na muay thai), ale to je asi tak všechno. Nadivoko sestříháno, dějové linie se proplétaly a měnily podle nepochopitelného rámce, zápletka se zaplétala, zaplétala až se zašmodrchala, alespoň mě na konci rozesmál pohled na bandu ninjů vedených tajemným mužem s proutěným košíkem na hlavě. Zlatá jednička. ()

Sign

Tony Jaa prehání, až moc, miluju bojové sporty a filmy o nich, ale Tony by mel zustat u toho co umi, ne tak zbesile ze sebe delat akcní novou hvezdu, nene zpomal, pokud se chci podívat na fakt parádní řezbu i s dobrým dějem z dnešní současné choreografie tak si rozhodně pustím filmy se Scottem Adkinsem nebo Michaelem Jay Whittem ( Neporazitelný 2-3, Blood and Bone atd...) ()

dustur

Film ktorý ma velmi príjemne prekvapil ,ale hlavne Tony Jaa zo svojím umením....,ale hlavne akčnou choreografiou a bojovými scénami ktorých,si myslím že je dosť... Aj ked možno ,že dejovo to je troška oničom ,ale bojové scény si myslím,že sú na kvalitnej úrovni ,tak ako súboj s krokodílom ktorý sa mi velmi páčil ( táto scéna mi troška pripomenula starého Tarzana kde ešte hral Lex Barker ) , a čo sa týka dalších súbojov tak si myslím ,že tiež boli parádne tak ako v opustenej osade ,tak aj v tej dedine..... Ale nemôžem ísť na plné hodnotenie..... ,ale film hodnotím 4 hviezdičkami ( 4/5 ) ()

Likan7

Tony Jaa má rád slony. To si myslím napadlo každýho, kdo viděl alespoň nějaký díl Ong Baku, jenže předchozí pokračování nepokračování byli skvělý alespoň co do fyzického boje týče, Pomsta to nezachraňuje ani tam. Jaa se ujal i režie a zazdil to jak nikdo. Když je ve filmu Jaa, člověk čeká další ukázku jeho umění, jenže tady to jde ve finále tak hrozně na fantasmagorii, že mě to mrzí. Už to není "wow" efekt, kde by jste se podivovali nad tou skvělou choreografií, ale spíš "hm", protože to už nežerete a očividně tohle není o umění Tonyho Jaa. Akce je přízemnější, špinavější a když nepočívám 5 minut solidní rubačky někde ve 3/5 filmu někde u slaměnýho domečku, byl by to průser i z tohohle pohledu. O příběhu, hercích nebo logice nemluvím schválně, protože jsem nic z toho ve filmu neviděl. ()

godspeed

perla svého žánru, tedy filmů s tématikou bojových umění. navíc oproti ong bak je tento film výpravnější, pestřejší a nápaditější. příběh je sice jednoduchý a prostý, nikoliv tupý. herecký projev tony jaa mi evokoval vzpomínky na herectví arnolda schwarzeneggera i bruce lee. jejich síla nevězela v herectví, ale v tom, že představovali naprostou špičku v tom, co dělali mimo filmové plátno. tonny jaa je neskutečný atlet, doporučuji shlédnout film o filmu na dvd ong bak. přirovnání s pornem je vtipné, ale kulhá. tam to není ani o herectví ani o vynikajících sportovních výkonech a už vůbec ne o výborné choreografii pohybu i akce, kterou ong bak 2 přímo přetéká. ()

mimozakon

Konečne film, v ktorom boli krásne natočené, navrhnuté, prevedené a neviem čo ešte.. súboje. Tony Jaa je proste jednička.. až na 1 výnimku to bolo bez lietania, takže to vyzeralo realisticky. Posledný boj proti x-násobnej presile bol trošku prehnaný, ale prevedenie na jedničku.. mierne ma sklamal koniec, ale vzhľadom na chystané pokračovanie to chápem. ()

keane

7/10 Příběh naprosto tupý a primitivní, ovšem akční část tuhle podívanou povyšuje na skvělou úroveň. A vzhledem k tomu, že cca. 70% filmu je jedna velká bitka, užil jsem si to. ()

DJ Kritik

Tony Jaa je veľmi dobre fyzicky vybavený športovec a aj v tomto snímku to dokazuje. Veľmi efektná je choreografia bitky kedy leží na zemi a využíva len nohy. Ale akcia je jediné, čo je na tomto sníku výborné. Dej je tak neucelený a scenár "odfláknutý", že sa miestami človek do všetkého zamotá a nenachádza rozumné riešenie v tom, čo príde. Bohužiaľ nie je to ten typ boja ako v predošlých dieloch, kde využíval najmä údery lakťom. Akcia: ***** Realita:* Vtiahnutie do deja:** ()

pekas

Tento film snese srovnání s jedničkou. Jako v jedničce jsou akční scény někdy už moc dlouhé a přestávají bavit. Ale stejně jako jednička je to ukrutný nářez a Tony překvapil, že ani jednou nepoužil svůj oblíbený loket z výšky do hlavy. Ukázal, co všechno ještě dovede s nejrůznějšími zbraněmi a bylo se na co dívat. Závěr mě hóódně překvapil, to jsem nečekal. Takže stejně jako jeho předchozí opusy hodnotím za pět mínus (ale malé mínus). ()

Pharlap

Nuda! Ale neskutečná! Akční scény fajn, výprava super!.. ale to už tu bylo a vůbec to mi nesedí do celkového příběhu. Nevím.. prostě je to tam zakomponované špatně. Navíc tato kombinace prospektivně plynoucího příběhu a následně "flashback" a pak zase skok do věcí budoucích mi nesedí. Celý film se dal ukočírovat, zrežírovat srozumitelněji. Navíc vzhledem k názvu, podle mne docela hodně lidí je teď zmatenejch, co to je vlastně za film. Jestli OngBak 2 nebo Ong Bak 2. Protože v relativně podobném čase vznikly dva filmy s téměř totožným názvem. A toto není pokračování hrdiny OngBaka, který se snaží zachránit sošku. ()

Pauliee

Pre mňa je to rozhodne veľké sklamanie. Po skvelých dvoch Ong-Bakoch som čakal, že Tony Jaa vo vlastnej réžii a choreografii predvedie to najlepšie čo vie, ale nejak mi vôbec nesadlo prostredie, v ktorom sa to odohráva, vizuálne je to výborné, ale to nestačí a najmä príbeh, ktorý je prezentovaný nejak čudne. Aspoň mne sa to tak zdalo. Aj keď príbeh tu asi nieje to hlavné o čo Tonymu išlo tak mi to vadilo. Keď sa napríklad polhodinu dokopy nič nedeje a potom polhodinu nastupuje nonstop akcia, ktorá po desitich minútach už trošku omrzí, keďže sa robia stále dookola tie isté triky. Ale Tony je nezničiteľný ako Chuck Norris a postupne ničí nepriateľa za nepriateľom v štýlom vizuále. Podľa mňa bol Ong-Bak 2 lepší ako toto tu. Ale teším sa na ďalšie Ong Baky, tie ma už dúfam nesklamú. ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)