Ong bak 2: Pomsta

• Thajsko Ong Bak 2 (více)
Ukázka z filmu 1

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

Dinsberg

Kupodivu se zde zapracovalo i na příběhu. Nešlo už jen ho znovuzískání hlavy budhy nebo záchranu slonů z rukou překupníků. Tady se bojovalo o holý život. Bojové umění je zde využito jako prostředek proti útlaku a nástroj pomsty. Tony zde sice nemluví tolik jako v původním Ong Bakovi, ale nebylo potřeba. Zřejmě navštívil herecké kurzy nebo si sám naordinoval samostudium. Ať tak nebo tak Souboje zde nejsou to jediné na co se dá koukat a nezatláčejí příběh do pozadí. Nejde vysloveně originální dílko, ale pro Tonyho je na něm spousta věcí nových. Nejen, že operoval i za kamerou. Pevně doufám, že po téhle cestě se bude Tony ubírat i dál. ()

iMilan

Tony příště nepiš žádné scénáře! Režie nebyla špatná, zvláště první půl hodina, ale ty nešťastné flasbacky a chaos v druhé půlce celý film zabijí. ()

ratpile

Proč do bojového filmu násilně roubovat epický děj a východní poetiku, když by bohatě a rozhodně ku prospěchu věci postačilo něco stupidně "turnajového", jen nějaká berlička k motivaci hrdinů, stejně tak, jako se to povedlo například Neporazitelnému 2 s Jai Whitem a Adkinsem. Samozřejmě, Jaa a jeho rozmáchlá šílenost jde v extrémnosti a choreografii scén mnohem, mnohem dál, než jmenovaný snímek, ale zábavnější rozhodně není, protože ta vata mezi bojovými scénami je zralá na přetáčení. K bojovým scénám nejde snad dodávat nic, nemám z žánru tolik nakoukáno, takže mě některé sekvence a jejich choreografie naprosto ohromili, to co předvádi Tony Jaa je prostě neuvěřitné. Jednodušeji, přímočařeji, bez zbytečné vaty a bude líp :-) ()

Peter-1307

To čo robí tento film filmom sú bojoé scény. Všetko ostatné až na výpravu je nepodstatné a zaťažujúce. Ale bojové choreografie však nemajú chybu a v tomto diely sú i so zbraňami. Opäť klobúk dole čo dokáže Tony Jaa. A nepotrebuje na to ani slonov. ()

RigorMortis

Akčné sekvencie super, iné som od Tonyho ani nečakal. Zvyšok však už pokulháva. Potešilo ma miešanie scén z prítomnosti a flashbackov, atmosféra a slony, no dej bol nemastný - neslaný. Taktiež som mal pri sledovaní filmu pocit, akoby sa na mňa nalepila všetka tá špina a hnus. ()

Brano

Hrozný film. Dejovo primitívne a chaotický zostríhane. Miestami mi to prišlo ako generátor náhodných videí, ktoré do seba ani nezapadali. Hlavný hrdina je novodobý Terminátor, ktorému sa aj slony budú klaňať! Nerozumiem ako sa toto môže niekomu páčiť, ale mne to skôr príde, že je to určené výlučne pre Thajčanov, ktorí ešte asi nevideli poriadny Hollywoodsky, alebo Európsky film. A takisto nechápem názov Ong Bak? Jednotka sa ešte dala pozrieť a preto som bol zvedavý na pokračovanie, ale čo to má spoločné s prvou časťou? Celé sa to odohráva v inom storočí a s inými hercami! Akurát Jaa tu hrá, ale tentokrát sa na neho nedalo pozerať. Akčné scény až príliš prehnané. Zbytočne zabitý čas. ()

Pitryx

Byl jsem připraven na nudu, soudě tak dle prvního filmu, ale byl jsem mile překvapen. Od začátku se něco děje, není tam hlucho, ale po půlhodině a něco přichází retrospektiva a je zas po filmu. A ještě do toho zapletli malou holku. Dvacet mínus. A dalších dvacet za další retro. Je to velká škoda, právě zde to nepříjemně přerušuje dějový spád. Ale asi je to proto, aby si divák na chvíli odpočinul. No, přesto, film je to dobrý a hotovo. Až na ten konec, ten se tedy vůbec nepovedl. ()

jack_scott

Velice rozporuplný snímek. Jako film je to neskutečně tupé, Tony Jaa jakožto režisér skvěle zvládá akční scény, leckdo by se od něj v tom mohl učit....ALE jako celek je to celkem špatné. Tak na 40%. Příběh sám je celkem nudný, ztvárnění skutečně nicmoc....skutečně jediná věc která je ve snímku vpořádku, je Tony Jaa sám a neskutečné řežby které ve filmu předvádí. Jeho styl se mi skutečně líbí, vypadá to (a je) neskutečně drsné a poutavé. Sice mne to uchvátilo, ale film by neměl být jen přehlídkou řežby, mělo by mít něco více...což zde není. Sice by si Tony Jaa bezpochyby zasloužil sám o sobě celé hodnocení, tak mu ho nedám- a může si za to jako režisér jen sám. celkově tedy dávám 65% a ***- pro fanoušky bojového umění a asijských filmů/kultury naprostá povinnost, pro ostatní...možnost se v tomto ohledu poučit :-) ()

smrtubohem

Ano, příběh je sice dost zmatený, nesouvislý, ale to je jedinou chybou tohoto filmu. Tony Jaa opět předvádí absolutní mistrovství, které zase hraničí s hranicí lidských možností. Nejenže uvidíme techniky muaithai, ale dočkáme se mnoha jiných stylů, jak holýma rukama, tak se zbraněmi všech typů. Atmosféra velmi podobná filmu APOCALYPTO. Musím říci, že jsem hodně spokojen. Tony: jen tak dál ()

SirTraged

Akce, akce a zase akce. Opravdu akcí našlapaný film...co více dodat? Tony Jaa zde předvádí opravdu nevídané kousky, které diváka opravdu vtáhnou do celého dění. Děj je víceméně prostý, ale vše je vynahrazeno akcí, a tak to ma u akčnáku být. Historické prostředí mi taky příjde jako příjemné zpestření. A o závěrečném boji ala Neo vs. Agenti ani nemluvím. Pro příznivce bojových umění doporučuji, ačkoliv Ong-Bak 2 mě zaujal o kapánek více. ()

Unterschleif

Súboje sú natočené veľmi efektne a energicky, ale to je asi jediná silná stránka filmu. Scenár, či herecké výkony rozhodne nie. A občas som absolútne nechápal čo sa na plátne deje. ()

eMeMko

První díl slavil úspěch, tak se očividně Tony Jaa pokusil na této vlně svézt. Bohužel název a herec v hlavní roli jsou to jedinné, co oba filmy spojuje. Příběh, který se mimochodem odehrává úplně jinde, za jiných časů a s jiným hlavním hrdinou, je na první pohled propracovanější než jeho předchůdce. Na pohled druhý je však vidět silný vliv Hollywoodu, takže se zde hraje pouze na efekt. Zlepšila se kamera, zvuk i střih, ostatní šlo spíše dolů. Herecké výkony jsou opět podprůměrné a bohužel i akční sekvence nejsou tak propracované. Honičky a bitky, při kterých Tony Jaa využívá okolního prostředí ke svým šíleným kouskům se scvrkly na pouhopouhé mlácení s pár salty navíc. Jelikož se však jedná o jeho režisérský debut, hodnotím průměrem. ()

gu-staff

Moje první setkání s Tonym. A musím říct, že ti, kdo tu na něj pějí chválu, mají sakra pravdu. Je to opravdu ďábel, asi nejlepší od Brucovy éry. A k tomu navíc je celý film natočen hrozně pěkně, v bojových scénách mám pocit, že vidím vše důležité, ať je to jak chce rychlé. Teď mi jen zbývá dokoukat zpětně předchozí Jaaovy kousky. Už se těším, dneska dám prvního Ong Baka, juchů! ()

Innos

jedna vec je sa vediet biť, mať rád slony a byť nesmrtelný. Druhá vec je vediet to vyuziť vo filme. Prvá vec Jaaovi ide, druhá nie. Ak je pre niekoho atmosferické to, keď sa 500 krát približuje kamera na tvár hlavného hrdinu a aj ostatných (myslím tie silné pohlady, ktore v normalnych filmoch bývajú raz-dva krat) tak musí trpieť vážnym nedostatkom dobrých filmov. Ak niekoho zaujal scenar-dej-dialogy musí byť oddaným fanúšikom segaloviek. Ak niekoho zaujalo to, ze napriek tomu ze hlavneho hridnu par krat prerezu mecmi + niekolko smrtelných uderov a pádov tak musí byť oddaný fanušik chucka norrisa. Ak si niekto myslí, že to bolo natočené v peknom prostredi a celkovo že to bolo dobre zrežírované tak pravdepodobne nikdy nevidel žiadny iný film ako s chuckom norrisom alebo segalom. Jediným ťahákom filmu sú to bojové scény. A ešte aj tie boli výrazne slabsie ako v predoslich tonyho filmov. Na rozdiel od ong bak 1 mi to prišlo už opozerané aj napriek tomu, že sa tony snažil zapojiť aj ine bojove styli a využíval aj zbrane, ale mu to rozhodne nešlo....resp išlo mu to, ale nebolo to nič výnimočné (pre tých ktorý nevideli nikdy filmy s jackiem chanom alebo jetom li a frčia len na segalovi a chuckovi tak to musel byt orgazmus to chapem:-) ). Vo filme su bojove umenia ovela efektivnejsie keď maju zmysel, ked su sucastou deja, ked to vo vás nieco zanechá (napr Obávaný bojovnik s jetom), ale toto je len povrchne pozeranie sa na bitky potom utrpenie v podobe dalsich casti filmu v ktorych bitky nie su, potom slon, trapny tanec, sfetovaná vrania žena, nesmrtelnost...nuda nuda nuda... Ong bak 1 bol velký BOOM , the protector bol dozvuky a toto je spinavá žumpa.Panovi slonov evidentne dochadzaju napady a skodia mu tie kopance do hlavy. Dufam ze si da par rokov pauzu, zabudne na slony a vymysli dalsiu peknu novu zaujimavu choreografiu bojovych scen ako v ong bak 1 (a nebude ju stale dookola opakovať) a natoči dalsi filmový odpad , ale s aspon zaujimavymi bojmi. ()

vasek.raul

Po Ong bakovi jedničce jsem byl strašně zvědavý na další díl. Bavil jsem se o něco méně než u jedničky a vůbec nepochopil konec. Možná už byl na mě zdlouhavý a samotné ukončení moc krátké na vstřebání. Bojové scény jsou dobře udělány, akorát samotné boje s vrahy jsem čekal o něco dříve. Za tři hvězdičky. Víc ne... ()

wray

Ong Bak 2 sa snazi (ked si odmyslim technicke vymozenosti a efekty) asi vzdat hold cinskym karate filmom zo 70tych rokov. V takom filme je vacsinou nejaky historicky motiv (ktory mne ako zapadnemu divakou vzdy viac menej unikol, a vobec to nevadilo), priemerne herecke vykony - dolezite je skor aby zaporak vyzeral zaporne a aby hlavny hrdina vsetkych pobil (ano - samozrejme ze aj v tomto filme napokon prezil a v trojke bude bojovat dalej :/ ). Ked som bol mensi tak mi tieto nedostatky obvykle nevadili teraz su uz zjavnejsie, ale stale by to mohol byt dobry film keby tam teda boli poriadne "bitky" (to sa aj od bojoveho filmu caka). Bojove sceny su tu prijemne ale - mozno preto ze nie som nejaky velky fanusik hlavneho herce - nic neobvykle. Ked porovnavam so starym dobrym Jackie Chanom, alebo mladsim Jet Lim, alebo - Tony Jaa v Ong Bak 1... Zhrniem to - celkom dobry bojovy film, ak su bojove/akcne filmy vasim oblubenym zanrom tak snad aj doporucujem. ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)