Ong bak 2: Pomsta

• Thajsko Ong Bak 2 (více)
Ukázka z filmu 1

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

gogos

Tony Jaa ruluje. Je to nejen výtečný akční řízek, ale také výborný choreograf bojových scén. Za kamerou mu to sice tolik už nejde a zpracování rádoby velkofilmu se moc nevydařilo, přesto tu máme starého dobrého kopacího ekvilibristu, tentokráte s velkolepou výpravou a monumentálními scénami. Na vyšší hodnocení film nemá, přesto si svých 3,5* zaslouží po právu. Tentokráte se ale přikloním směrem dolů... ()

blackrain

Po předchozím filmu jsem od dvojky čekala mnohem víc, větší řežbu. Asi jsem se namlsala. Pořádná bitva se dostavila, ale až v posledních dvaceti minutách. To je vlastně asi jediné, co mi po skončení utkvělo v hlavě. ()

raimi

Co se musí pochválit, je určitě výprava. Film vypadá opravdu parádně. Z čeho jsem nechápal, bylo velmi temné ladění filmu. Některé scény jsou vyloženě horrorové! Například Tingova zkouška s divochem je opravdu strašidelná. Oni vůbec záporáci v tomhle filmu stojí za to. Takové "ksichty", to se jen tak nevidí. Bojový scény jsou u Tonyho vždycky super, jen tu chybí něco fakt extra. Potěšil mě hlavně drunken fight, ten byl moc fajn. Ale žádné nadšení se tentokrát nekonalo. ()

stration

Nádheraná ukázka všemožných bojových stylů v té nejryzejší podobě a kráse. Tony Jaa je fakt machr a je radost se na jeho kousky dívat. Jinak se příběh drží zažitého klišé až na netradiční pointu. ()

Petroff

Viděl jsem to stylem PLAY-FAST FORWARD-PLAY-FAST FORWARD a tak jsem byl ušetřen bezesporu nesmyslné kaše, všech keců okolo a dokonce i nástinu jakéhokoli základního děje. Stopáž se mi tak jistě vešla do 30-40 minut a děj se smrsknul na celkem pohodovou bojovku, kdy po patrech postupujete proti tužším a tužším soupeřům, skok vlevo, vpravo, skrz mini okýnko, protažení škvírou tady, tuhle... kopnout někoho do hlavy, dalšího, pak ještě jednoho... Boje jsou úžasně přehledné a neskutečně nereálné, ale o to přece jde... Co by mě zajímalo, kolik rolí tu hrál ten vůbec nejvytíženější kaskadér, kolikrát dostal na držku, vždycky jako někdo jiný? Nic jsem od toho nečekal, nevím o čem to bylo, přitom mám dojem, že to je možná i dobře. ()

fmash

Krásná kamera, bohužel přehnaně „akční“, solidní výprava, divné obličeje, patos, mentorování diváka... zkrátka thajský bojový film. Naštěstí k tomu patří ještě jeden skoro neodmyslitelný atribut, a tím je bezkonkurenčí řežba. A ta za to tedy stojí. 3½. ()

ilemas

Výborná choreografie soubojů, která doslova vyráží dech. To co předvádí Tony Jaa nemá v téhle kategorii filmů obdoby. Jedinné co mi i u prvního dílu vadí je příšerná hudba. ()

Lord.Jim

Hlavní hrd je borec, jinak mě film dějově příliš nezaujal. Ale vlastně se mi to líbilo, takže čtyři hvězdičky. ()

Chen

Nemůžu říct, že by mi historická stylizace tak úplně sedla. Ong Bak a Tom Yum Goong mi přišli vhodnější pro Tonyho ohebné klouby a rychlé údery. Je úctyhodné, kolik různých stylů a zbraní Tony zvládl, ale přece jen, více mi seděly jeho bitky v současných ulicích. Ong Bak 2 je vizuálně určitě vypilovaný, ale kdyby se než na obrazovou poetiku soustředil spíše na akční scény (kterých je v první poloviny filmu docela pomálu), asi by udělal lépe. Finální bitva je vlastně to jediné, co by vám mohlo vzít dech, protože ve svých předchozích filmech se (dle mého) Tony oháněl ještě lépe. Upřímně jsem trošku zklamaný. Mimochodem, skláním se před slonem, který byl "kulisou" jednoho ze soubojů, divím se, že někoho nepraštil chobotem po hlavě, za to, co musel snést. ()

Martin741

Druha cast rakosnickej thajskej trilogie na cele s Tony Jaa. Pribeh a dejova linia akesi boli, herecke vykony su vsak absolutne mizerne. Choreografia bitiek a akrobacii pana Jaa vsak na urovni. Tieto rakosnicke veci vsak idu mimo mna. Film davala tusim TV Narkoza, sam by som si DVD nekupil. 60 % ()

TomikZlesa

Důkaz že Tony je skutečný odborník na bojová umění. Zpusobů jak zabit či zmrzačit človeka má snad nekonečno, ale režii nezvládá ani jedním způsobem. Snad už si toholde řezníka všimne nějaký pořádný režisér. ()

cubajz

tak konečně! Středověk sedí Tonymu Jaa mnohem více než současnost, konečně se objevuje krev, slonů je pomálu, šetří se zbytečnými slovy a rozmazaná, špinavá beznaděj středověkého venkova je v některých scénách doslova hmatatelná. Film podle mě dost odkazuje k japonským komixovým rubačkám typu Azumi - neuvěřitelná rozmanitost protivníků a skoro neůnavný Tony Jaa, který je kosí jako na běžícím pásu. Moc mě potěšila i Drunkem Masterovská bitka, stejně jako heroicky pesimistický konec - prostě milé překvapení po všech stránkách, po nic moc Ong Baku nebo Protectorovi konečně krok správným směrem. ()

Gabbo

Tento film je pro mě bohužel jedno veliké zklamání. Kromě závěrečného boje s ninjama jsem se nudil. Děj je velice chabý, kamera při bitkách je místy otřesná a bitky taky nic moc. Po Ong Baku 1 jsem byl velice velice nadšen a tešil jsem se na další filmy Tonyho Jaa. Tom yum gong byl sice dějově slabší, ale bitky to zachránily. Snad se Tony poučí, nechá režii zkušenějším a sám se zaměří ty bitky - hlavni lákadlo jeho filmů. ()

Dannysek4U

ten blbec je neskutecnej, souboj pod nohama slona? A navic me ted jeste vic stve, ze jsem to videl bez prekladu, pac nechapu, proc to skoncilo, jak to skoncilo. Kazdopadne kloboucek pro Jaa, a to dokonce i za rezii. Plus jedno velky podekovani kamere. Fakt jizda. ()

mortak

Jednička měla něco jako děj, otravné vedlejší postavy, a morální poselství, dvojka sice děj postrádá, ale vedlejší postavy jsou snesitelné, a hlavně nejde o film, ale o to, jak Tony Jaa pochopí zranitelnost slonů a vytvoří nový bojový styl. A to je mi sympatičtější než trapné dialogové výměny mezi postavami v jedničce. Tady Jaa vystačí s "Kde jsou mí sloni?" a pak už si divák vychutnává tu kamerovou jízdu a martial arts. ()

majo25

Súboje pôdobne ako v prvom Ong baku sú parádne, ale príbeh mi pridal príliš štylizovane a mimo zápletky s pomstou aj nezaujímavo. Niektoré prvky ako napríklad scény so slonmi zasa na Európana nijak extra nezapôsobia a vlastne sú zbytočne. Ešte k tomu Jaa s vlasmi vyzerá skoro ako dievča, mále dievča. Takmer všetko to stojí a padá iba na akčných súbojoch a keďže Jaa sa vrhol aj na réžiu, neprekvapuje, čo bude hrať vo filme prím. Plusom je, že ma navnadil na pokračovanie. ()

Loki81

Az urazlive jednoduchy dej opet valcuji do nejmesich detailu vysperkovane bojove sceny. Oni nic jineho ve filmu v podstate ani nejde a nic jineho od filmu taky nikdo neceka, ne? Finalni pulhodinka, tedy predevsim rezba se slonem a panem Vranou je prava tresnicka na dortu :) Oproti Tom Yum Goong opet posun kupredu. Doufam, ze nas Jaa, jakozto cerstvy tricatnik, brzy oblazi dalsi delikatesou podobneho razeni. ()

Deyw

tony je zpatky !! urcite celkove lepsi nez ong bak jenze ...je tu silna vyprava to je sice fakt o dost vic se hledi na pribeh,ktery je sice docela uz ohrany ale uz je tu hodne dialogu hodne vedlejsich postav takze zacatek filmu se jenom prokeca dokud neuvidite pohled na tonyho nasranej oblicej pak uz je to klasika jeho filmu,kdy se de pomstit ...docela me mrzi ze se to presunulo do tyhle doby a ze tony pouziva mece...hapkido,drunken styl apod...ja cekal ze to bude jako ong bak nebo Tom yum goong kde pouzival jenom muay thai ale strasnym zpusobem tohle neni pro me... ale i tak se na to skvele diva...a tony jede jak drak :) ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)